forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Iron Man lektira
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 14/08/2009 : 14:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message  Reply with Quote
Za početak, može li se Ultimate Iron Man II čitati bez prethodnog čitanja jedinice? Nekakvo osnovno predznanje imam, no moje je, zapravo, pitanje pocinje li radnja dvojke izravno iz tocke u kojoj jedinica prestaje ili su price separirane? Tnx.

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 14/08/2009 : 15:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
Skoro sam pročitao komplet Ultimate Iron Man vol. 1 pa onda vol.2 i mogu ti reći da bi puno propustio ukoliko preskočiš keca...

Ne kažem da nije moguće pročitati dvojku bez problema, ali je ipak greh prpustiti Orsonovo remek delo. Tek kada se pročitaju oba dela, stiče se kompletna slika ne samo o Iron Manu već i o drugim bitnim osobama u njegovom životu.

A kada završiš sa tim (i naravno ako si zaista fan Iron Mana) pravo štivo za sledeći korak svakako je Invincible Iron Man, jedini serijal o Iron Manu koji je ostao "nezagađen" velikim eventovima i ostalim premetačinama po marvelovom univerzumu.

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 14/08/2009 : 16:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message  Reply with Quote
Imao sam na umu krenuti s Ultimate Iron Manom, Extremisom i Demon in a bottle pricom. Nije mi toliko namjera bila upoznavanje razlicitih origin prica o Iron Manu koliko upoznavanje suvremenijih zbivanja u serijalu, a buduci da navedeni naslovi slove za kvalitetnije, izabrao sam njih. Osobno Cardovog Ultimate Iron Mana i ne volim previse kao SF ideju, ali ne mogu ne priznati da ne zvuci i izgleda krajnje zanimljivo i privlacno. Pitam stoga je li dvojku moguce citati kao stand-allone story jer se ne mogu oduprijeti dojmu da je jedinica ipak nista doli alternativne origin price. Ako jest, a ti to mozes potvrditi, onda cu jedinicu radije preskociti.
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 14/08/2009 : 19:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
U suštini prvi deo će ti samo pokazati kako je Iron Manov otac vodio njegovu kompaniju do rođenja malog Tonija, zatim Tonijevo rođenje i smrt njegove majke, kako se njegovo telo razvilo i od čega se sastoji, zatim se upoznajemo sa Tonijevim ranim detinjstvom, odlaskom u školu za talente gde upoznaje dva najbolja prijatelja i buduće saradnike (popularnog War Mashine) itd...
U pozadini se razvija glavna priča o sukobu sa ocem Stane Obadiaha, čovekom koji preuzima Stark industriju i priču kako bez nje i ostaje. Tu se prvi put uvodi i njegov tada još mali sinčić Obadiah koji se još tada pokazuje kao mali pokvarenjak.

Generalno, sve informacije koje prvi deo nudi o Tonijevom životu nisu presudne sa razumevanje drugog dela (prvi se završava prvim testiranjem Iron Manovog odela), ali je svakako priča koju vredi pročitati i mogu ti reći da se meni zaista dopala.

Što se tiče Extremisa koji nameravaš da pročitaš, biće ti malo teško da dođeš do svih brojeva Iron Manovog serijala (baš kao i meni) jer posle Civil Wara serijal dobija ime Iron Man Director of S.H.I.L.D. i do danas je izlazio pod tim naslovom, pa evo spiska trejdova koji sam napravio ukoliko hoćeš da hronološki pratiš celu stvar.

Iron Man Vol. 1: Extremis (Paperback) 1-6

Iron Man, Vol. 2: Execute Program 7-12

Iron Man: Civil War (Paperback) 13-14

IRON MAN: DIRECTOR OF S.H.I.E.L.D 15-18

World War Hulk: Marvel Universe (Paperback)(Iron Man #19-20)

Iron Man Vol. 5: Haunted 21-26

Iron Man: Director of S. H. I. E. L. D. -- with Iron Hands #29-32

Secret Invasion: War Machine TPB (Iron Man: Director of S.H.I.E.L.D. #33-35 )

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 14/08/2009 : 19:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message  Reply with Quote
Hvala ti puno na informacijama i trudu. Pomoglo je, u svakom slucaju.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000