forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 142

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/06/2018 : 21:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da za ovaj bend ne bih ni čuo da mi na mobitel ne dolaze obavijesti o novostima iz Napalm Recordsa.
Ne razumijem zašto članovi imaju blackersi imidž a sviraju najobičniji prosječni power.
Uglavnom, najzanimljiviji od svega je ovaj pomalo provokativni video i šteta što se ''časne sestre'' nisu skinule do kraja, a samo ime pjesme je jedna velika istina.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/06/2018 : 08:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Najava novog Marduk albuma "Viktoria"





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 08/06/2018 : 10:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Jos malo pa ce pank da sviraju. :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/06/2018 : 10:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Jos malo pa ce pank da sviraju. :)


Mislis da ce ici stopama Darkthrone?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/06/2018 : 21:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Stvarno, ovaj zvuk pred kraj najave malo baca na Exploited album The Massacre.
Zato ja u zadnje vrijeme lagano otpiljujem te poznatije bendove i više se bacam na opskurnije kao što je npr. ovaj Amerikanac.
Još prošle godine naletio na Warwulf, kako mi se svidio njegov demo Forgotten Dreams of a Lost Empire skinuo i ostatak diskografije koju sam stavio na čekanje.
Jučer me youtube podsjetio na taj bend pa rekoh idem poslušati nešto od ostatka, izbor je pao na ovaj album i nisam pogriješio unatoč mutnijoj produkciji.
Ovdje nema ni mrvice originalnosti, ali barem je u pitanju čistokrvni black bez upada ostalih žanrova.
Već kod prvog slušanja imao sam osjećaj kako sam svaku stvar već negdje čuo, nema dileme kako su u pitanju riffovi pokupljeni od nekih drugih bendova.
Za stvar The Laments and Coffin mogu sa sigurnošću reći da je preslikani finski Sargeist, ali kada Judas Iscariot može pokupiti riffove od Darkthronea zašto onda Warwulf ne bi mogao od Sargeista.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 08/06/2018 : 22:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by wesskowaz

Jos malo pa ce pank da sviraju. :)


Mislis da ce ici stopama Darkthrone?






100%.
Jos su se zakcili sa antifa ekipom zbog desnicarskih stavova.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/06/2018 : 23:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Forgotten Soul ima najnoviji album Demonic Crucifixion izašao krajem prošlog mjeseca.
Ovakvu sirovinu dugo nisam slušao, a taj dojam pojačava činjenica da uopće nisu prisutni bubnjevi na 68 minuta trajanja.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 10/06/2018 : 16:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Moram priznati da za ovaj bend ne bih ni čuo da mi na mobitel ne dolaze obavijesti o novostima iz Napalm Recordsa.
Ne razumijem zašto članovi imaju blackersi imidž a sviraju najobičniji prosječni power.
Uglavnom, najzanimljiviji od svega je ovaj pomalo provokativni video i šteta što se ''časne sestre'' nisu skinule do kraja, a samo ime pjesme je jedna velika istina.





Baza s njima ti je šta se furaju na vukodlake, zato takva šminka. Vukodlaci koji su danju svećenici.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/06/2018 : 22:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da mi je znati na koga se ovi furaju, možda na Sepulturu iz perioda albuma Roots.
Svejedno moram priznati da nikada ranije nisam čuo bend sa tekstovima na maorskom jeziku, uvijek nešto novo otkriješ.



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/06/2018 : 22:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
A sada nešto ozbiljnije, ovo je jedan od mnogih bendova kojima obiluje najjača europska scena kao što je njemačka.
Nadam se da ga Slovenci neće tužiti za krađu imena (Poli, ni riječi svojima o ovome da ne bude problema kao sa Rhapsodyjem).


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/06/2018 : 09:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zapalite vase omiljeno stvorenje u nasoj peci Gorenje Velenje.



Nego, Napalmi snimaju novi album. Barney je rekao da je instrumentalni dio vec snimljen, a kod snimanja sudjeluje i Mitch Harris koji je imao malu pauzu od 2014, da bi se posvetio svojoj obitelji.





Stoner rockeri Acid Priest izdali novi EP Drop Out.
https://acidpriestnj.bandcamp.com/album/drop-out




Doro je izdala dupli album Forever Warriors, Forever United (sa puno znanih faca), jedna stvar sa albuma.







A Kreatori sa Dimmu Borgir i Bloodbath na europskoj turneji (12. 12. 2018 su npr. u Becu).




Devildriver sa obradom Johnnyja Casha.






Basista King Ov Hell je napustio grupu Abbath. Razlog je navodno to da ce tekstovi na novom albumu temeljiti na djelima psihiatra Carla Junga, koji je imao veze i sa krscanskim misticizmom, a da bude upleten na takav album King Ov Hell nije pristao. Salabajzer.


Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/06/2018 : 08:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Maynard Says New Tool Music is Coming in 2019, Not 2018 😞
http://www.metalsucks.net/2018/06/12/maynard-says-new-tool-music-is-coming-in-2019-not-2018-%F0%9F%98%9E/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/06/2018 : 17:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ovo je bilo ''otkrivanje'' u pravom smislu riječi. Još jedan Švabo koji mi je došao pod uši, a kako ima dosta albuma odlučih da poslušam onaj sa najljepšim coverom.
U zadnjih godinu dana nisam otkrio ništa ovako izvanserijsko kao što je Offenbarung. Nenadjebiva atmosfera kakvu može napraviti samo black metal, fantastični screaming vokali, prava umjetnost riffova koji djeluju dovoljno svježe da nemam osjećaj kako sam ih čuo kod drugih bendova.
Album slušam već nekoliko dana, ispočetka sam vrtio (ne računajući intro) samo prve dvije stvari Offenbarung i Miasma jer nisam vjerovao da ostatak može biti i blizu tome, ali ovo je nadmašilo sva očekivanja.
Gratzug je osnovan 2011. i ima već dosta albuma, sada je red ozbiljno se pozabaviti diskografijom i krenuti kronološki od prva dva demoa.
Što se tiče Offenbarunga, svaki blacker koji imalo drži do svoga ukusa jednostavno mora čuti ovu genijalnost, makar samo jednom i nikad više.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/06/2018 : 21:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Dostupni linkovi za novi album Marduka.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/06/2018 : 23:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Takodje novo.


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/06/2018 : 00:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
''Ispred vrata'' mi je došao prvi demo Gratzuga pod imenom Vor dem Tor.
Još jednom moram da izrazim svoje oduševljenje ovim bendom jer Vor dem Tor gotovo da nije ništa slabiji od albuma Offenbarung.
Možda tu nema takve gitarističke virtuoznosti, ali ova apokaliptična atmosfera je jednostavno nešto što čovjeka ne može ostaviti ravnodušnim.
Kako je u pitanju samo demo produkcija je bolja nego što bi se očekivalo. U originalu je Vor dem Tor izašao na kazeti u samo 50 primjeraka, a nekoliko godina kasnije kao kompilacijski album skupa sa 2. demom Pestabtei na duplom CD-u.
Vor dem Tor je definitivno jedan od najboljih demoa koje sam slušao, a ovu stvar bih izdvojio kao njegov vrhunac.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/06/2018 : 08:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Grcki black metalci Varathron udaraju videom sa novog albuma (sesti po redu, izasao krajem aprila).







Shane Embury (Napalm Death, Brujeria, Absolute Power, Lock Up, Menace, Venomous Concept, ex-Meathook Seed), Mick Kenney (Anaal Nathrakh, Mistress) i Duncan Wilkins (Fukpig, Mistress) udruzili su snage u novom projektu pod nazivom Born To Murder The World. Trojica ce 24. augusta/kolovoza objaviti debitantski album "The Infinite Mirror of Millennial Narcissism" na Emburyjevi novoosnovani Extrinsic Recordings. I jedna pjesmica sa debuta.
https://borntomurdertheworld.bandcamp.com/album/the-infinite-mirror-of-millennial-narcissism



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 19/06/2018 : 01:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Bez vokala, fino mi legao.


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/06/2018 : 12:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Tko kaze da u Hrvatskoj nema Virus (sequel Ved Buend Ende) sljedbenika.





a prije






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/06/2018 : 15:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Noctiferia javlja:


We present to you our latest project in the making!


REFORMA - tribute to LAIBACH / feat. DAVID VINCENT


It was never a secret that we are fond of Laibach, their avant-garde approach to musical and visual art and now we feel it's the right time for us to pay homage to this artisticly unique and provocative act.

Since we are also fans of early Morbid Angel (their collaboration with Laibach in the past is well-known) we invited non other than mr. Official David Vincent himself to record all the vocals for song "Now You Will Pay" and the result is simply mind-blowing!


Tracklist:
- Now You Will Pay (feat. David Vincent)
- Eurovision
- Das Spiel Ist Aus
- Smrt Za Smrt
- Tanz Mit Laibach
- No History
- Slovenska Akropola



More info will be revealed in the upcoming months.



Tschüss.








Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/06/2018 : 23:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Danas je 25 godina od izlaska Death albuma Individual Thought Patterns.
Rijetki su takvi bendovi koji od čak 7 albuma nemaju niti jedan slabi (jest da tu ima i malo nostalgije), ali kada bih birao najbolji od njih onda bih izabrao upravo ovaj.
Individual Thought Patterns je po meni vrhunac benda jer djeluje najzrelije, a ova stvar mi je posebno draga.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/06/2018 : 00:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobar video za posljednju stvar na albumu koja će mi ostati u sjećanju po tome što sam je dugo slušao nepotpunu, jer lik koji mi je tada snimao album na kazetu nije skužio da je traka istekla na polovici filozofije.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 23/06/2018 : 14:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Ode još jedan

https://www.billboard.com/articles/news/obituary/8462386/vinnie-paul-dead-pantera-damageplan-hellyeah

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 23/06/2018 : 22:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 23/06/2018 : 22:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Ode još jedan

https://www.billboard.com/articles/news/obituary/8462386/vinnie-paul-dead-pantera-damageplan-hellyeah



RIP


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 142 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000