forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 142

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/08/2019 : 11:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Evo, pa da se i vidi i cuje.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3053 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 06/08/2019 : 14:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Juuuurgen



pa nije li tako kod većine bendova, dok su mladi, neiskvareni, puni ideja, entuzijazma..... od sličnog sindroma pate i Iron Maiden, Anthrax, Megadeth, Judas Priest....


Jedva čekam čut neku novu kompilaciju mejdena sa petom lajv filter vrećicom Troopera


Prvi put u životu san se zaljubija krajen osandesetih sa 13 godina.
Zaljubija san se u Iron Maiden.(žene su došle na red posli). Zaljubljenost je prošla sa No prayer for the dying.
Ali realno Maiden je od otpuštanja Paula presta bit 100% bend. Recimo da su u tome trenutku bili 80% band/20% firma. S vrimenon je taj postotak u korist benda pada, tako da je Maiden danas čisti poslovni subjekt.

Inače, čak i u periodu te tinejđerske zaljubljenosti Bruce mi je uvik iša na živce.




Pa mogao bi se nekako složiti s tobom što se tiće Paula, ali on je tu u prednosti što je bio u bendu u samim počecima i otpjevao toliko legendarnih stvari...... pitanje je kakav bi bio tamo 9.-10. album da je Paul ostao, vjerojatno isto loš kao što su i No prayer.... Virtual X sa Bruceom, odnosno Blazeom....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/08/2019 : 15:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Početak stvari Martha Needle je sarkazam kakvog nisam već dugo čuo, pa tko bi se sjetio osobe koja je mrtva 125 godina. https://youtu.be/PVYxyfAndLU?t=340

After the day's work and worries are done, what is more fun for a man than to come home to a quiet house, with happy children and a loving spouse.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/08/2019 : 15:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dods, ovi Cileanci ti poznati?
https://www.metal-archives.com/bands/Hades_Archer/89232



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/08/2019 : 16:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nisam čuo za njih, od čileanskih bendova sam čuo za Sol Sistere, Drimys Winteri i možda još neki onako u prolazu.
Inače, ta južnoamerička black scena je totalno nerazvijena. Može se pronaći priličan broj bendova zadnjih godina, samo što je malo koji objavio nešto više od opskurnih demo izdanja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/08/2019 : 21:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Jarnvidr je dvočlani švedski bend osnovan 2006. koji je u svojoj karijeri imao manju stanku u radu iz razdoblja 2012.-2014.
Prava aktivnost benda je krenula 2010. kada je objavio nekoliko demo izdanja, a prvi važniji među njima je demo Einsatzkommando.
Bez obzira na njegovo ime demo u cijelosti ima tekstove na švedskom jeziku, ako me nisu prevarile uši i sama imena pjesama.
Einsatzkommando je klasični black metal kakav se svirao prije 20 i više godina, a njegova produkcija također kao da je izašla iz tog vremena.
Upravo produkcija je najslabiji dio ovog izdanja, s obzirom da mu je to treći demo po redu Jarnvidr se mogao malo više potruditi.
Od ostalih nedostataka treba izdvojiti jednoličnost, muzika je rađena po strogo zacrtanoj šabloni i gotovo da nema ni milimetra izlaska izvan tih okvira.
Sve pjesme toliko sliče jedna drugoj da će biti jako teško ičega se sjećati nakon nekoliko mjeseci, iako vjerujem da ovaj demo niti nema takvu namjenu.
Sigurno da tome u prilog ne ide ni činjenica da sam do sada naletio na more sličnih izdanja, pa ih nakon određenog vremena više ne možeš sve registrirati u memoriju.
Ako ne računam početni i završni kratki instrumental, jedino stvar Hagtorn malo odskače od ostatka po pitanju nekakve raznovrsnosti.
Neću reći da mi je Einsatzkommando bio neslušljiv jer bih lagao, on je poslužio svojoj svrsi za koju je i napravljen; upoznavanje s bendom i neobavezno slušanje u isčekivanju pravih stvari.



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/08/2019 : 23:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sa završetkom 2010. godine završilo je i demo razdoblje benda pa je Jarnvidr počeo s radom na oficijelnim full length albumima.
Krajem 2011. objavljen je prvi album pod imenom Blodsåkrar koji je izašao samo na kazeti u limitiranih 100 primjeraka.
Nakon uvodnog kratkog instrumentala čovjek bi pomislio da je Blodsåkrar zvukovno nešto osjetno drugačije i modernije od demoa Einsatzkommando.
Međutim, unatoč tome što instrumental nosi ime Jag är vad du skall bliva (u prijevodu ''Ja sam ono što bi trebao postati'') album ipak nije postao ono što je uvod nagoviještavao.
Blodsåkrar sadrži gotovo isti onaj zvuk koji je bio prisutan na prethodnom demo izdanju, produkcija je također tu negdje iako više ne toliko mutna.
Ipak, postoje stvari koje su ovdje bolje napravljene i jasno govore zašto se radi o pravom a ne opet o još jednom demo albumu.
Prije svega muzika više nije tako jednolična i posjeduje više raznovrsnosti, izmjenjuju se promjene tempa između bržih i sporijih stvari ili dionica u istima.
To se najbolje primjećuje kod stvari Nacken räknade trappstegen i Min prövnings tid ej evig är jer obje počinju s akustičnom instrumentalnom dionicom, a prva od njih dvije ima kasnije još jednu takvu prije završnog ubrzanja.
Jest da takve dionicu traju svega 40-50 sekundi, ali to je sasvim dovoljno da razbiju jednoličnost i ostanu memorirane, a opet da ne budu prenapadne za ovakav zvuk koji ne ide na atmosferičnost.
Åt minnena je još jedna stvar koja se može pohvaliti raznovrsnošću, samo što nisu u pitanju akustične dionice već netipična struktura riffova za black metal.
Iako ne ide previše u screaming izvedbu, vokal zvuči dosta prljavo što je svakako jedna od prednosti za album s ovakvom produkcijom, a i ona se može dodatno poboljšati uz korištenje pravog playera.
Blodsåkrar je album koji mi je sjeo osjetno bolje nego Einsatzkommando, još jedan pokazatelj kako ponekad sitnice mogu napraviti odlučujuću prevagu.





Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/08/2019 : 12:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Najpoznatiji metal festival u Europi (ili čak u svijetu), Wacken Open Air, ponovno ruši rekorde. Ovogodišnje trideseto izdanje spektakularno je završilo u subotu, u noći s nedjelje na ponedjeljak, točnije u ponoć, puštajući karte za narednu godinu. Pa, nažalost, barem preko službene internetske trgovine, nema ih više. Festival je tako rasprodat za samo 21 sat. Trenutni najavljeni bendovi Wacken 2020 uključuju Judas Priest (posebna turneja povodom 50 godina), Mercyful Fate (također posebna ljetna turneja festivala), Amon Amarth, Sodom, Hypocrisy, Death Angel, At The Gates, Venom, Sick Of It All, Nervosa i Beast In Black. Sljedeće godine festival će se održati između 30. srpnja i 1. kolovoza 2020. godine, preklapajući se s našim lokalnim Metaldays.




Tecko ocekivani peti studijski album Tool nosi naslov "Fear Inoculum", a izlazi 30. kolovoza.











Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/08/2019 : 12:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

koncertni Helloween
https://youtu.be/Mat2YhaceaA


novi Illdisposed
https://youtu.be/FtzGtpHF74o



My Dying Bride završili su rad na svom novom studijskom albumu koji će im biti prvi za Nuclear Blast Records. Pjevačica Lindy-Fay Hella (Wardruna) poseban je gost na albumu.



da malo dignemo i zensku zastupanost... Visions Of Atlantis





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/08/2019 : 14:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

da malo dignemo i zensku zastupanost... Visions Of Atlantis




Opet power sa ženskim vokalom i opet pun kurac pregleda, preko 100 000 u manje od tjedan dana, pa dokle više...
Evo da i ja ubacim nešto, ovo je ona mala talijansko-kubanskih korijena iz benda Frozen Crown kojeg sam nedavno spominjao, ovdje ima samo 15 godina.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/08/2019 : 14:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nego, reci ti meni, dopadaju li ti se Sarkrista? Sam se ne palim previse na "melodic" (ne znam, tipa Sacramentum - zapravo od tu dalje mi pase, to jest, oni mogu proci, kao i Dawn i slicni svedski), ali ovi Svabi su me prijatno iznenadili. Moje uho to jest.

Ali dobro, (valjda) nisu dovoljno opskurni za tebe. ;P



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/08/2019 : 14:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ima žena i u black metalu, ali ovaj iz inata neću ni da otvorim jer se jedina članica pravi previše pametna.
Zamisli, ovaj francuski bend, svi njegovi full length albumi i sve pjesme nose potpuno isto ime, to je valjda ta ženska maštovitost. https://www.metal-archives.com/bands/Brouillard/3540375042

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/08/2019 : 15:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Nego, reci ti meni, dopadaju li ti se Sarkrista? Sam se ne palim previse na "melodic" (ne znam, tipa Sacramentum - zapravo od tu dalje mi pase, to jest, oni mogu proci, kao i Dawn i slicni svedski), ali ovi Svabi su me prijatno iznenadili. Moje uho to jest.

Ali dobro, (valjda) nisu dovoljno opskurni za tebe. ;P





Prije godinu-dvije sam slušao prvi album Sarkriste, više onako u prolazu nego što je bilo detaljno, i činio mi se dosta dobar.
Onaj drugi još nisam ni otvorio, ali ga također imam skinutog i jednom će doći na red.
Inače, vokal tog benda je također u finskom Sarastusu, prije nekog vremena naletio na njegov ovogodišnji album. Daj poslušaj ovu stvar i reci da to nije Iron Maiden s black vokalom.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/08/2019 : 11:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da, dosta vuce na heavy. Iako je vec neko vrijeme "moderno" tako r'n'r/BM kao heavy/BM, rijetko koji band, to jest njihova supa, mi se svidja. Bas ovih dana netko komentirao da ne voli ove r'n'r blekere tipa Mgla. WTF!? Sta oni imaju sa r'n'r. Mislim, ako to cuje kod njih onda se to moze pripisati jos 60% drugim BM bandovima.

A novi Sarkrista su mi bas dobro sjeli. Evo, moram ponovno zavrnuti siju novom albumu kada se vratim doma.




malo britanskog kozmickog dooma







te jedna stvar sa novog albuma Borknagar koji nosi naslov "True North" i izlazi 27. 9. 2019 kod Century Medie







a 11. 10. 2019 izlazi novi album Blut Aus Nord sa naslovom "Hallucinogen"

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/08/2019 : 13:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Koliko se sjećam, na tom albumu Sarastus ima samo jednu takvu stvar, ali više o tome nekom drugom prilikom kada se detaljnije pozabavim tim bendom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/08/2019 : 18:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

jos jedan svabski BM, ovo je debut iz 2017, prosle godine su izdali EP, na drugi album se jos ceka





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/08/2019 : 21:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Fuck yeah!!

Tooooooooo lutko, Mgla dolaze u Ljubljanu 17. 9. 2019 (sa jos dvoje polskih bandova Martwa Aura i Dagorath, mada i da ih nema).

Ima da me nema toliko ce me biti.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/08/2019 : 21:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


Jos malo BM melodija, ovaj put sa down under, Aussiji su u pitanju.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/08/2019 : 23:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I taj Frostveil sam prije nekoliko mjeseci onako površno preslušao, skinuo ga i spremio za kasnije, najviše me privukao vokal pa mislim da tu neće biti greške.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/08/2019 : 23:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa, zanimljivi su (to jest, je - samo jedan je), i moze proci. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/08/2019 : 06:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sada sam se sjetio da sam ovaj curakelj vec bio stavio, ali kad smo se (ponovno) dotakli teme zena u BM... ovo je recimo dobar primjer da moze i to veoma dobro proci. Ovi dve su Nizozemki, neko vrijeme je za bubnjevima sjela i Kanađanka, a uzivo imaju na volju jos Nizozemku, Norvezanku, Sveđanku i Svajcarku.
https://www.metal-archives.com/bands/Asagraum/3540421970











prvi album






jedna stvar sa drugog albuma







primjer klaviaturiske za koncerte





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/08/2019 : 12:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Jos jedni Poljaci su ove godine izdali novi album...





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/08/2019 : 15:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mysthicon EP "Into the Dark" (2019)
https://www.facebook.com/Mysthicon

Jos jedni Poljaci, sa poznatim clanovima iz bandova VADER, LUX OCCULTA, HATE i BATUSHKA. Znaci, ne moze se pogresiti.









Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/08/2019 : 18:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli



Ovo zvuči dosta dobro za prvo uho, pogotovo vokal. Nisam ranije čuo za taj bend, ali mi je poznato njih barem 15-ak koji dolaze iz Nizozemske.
Možda najpoznatiji primjer ženskog vokala u black metalu je njemački bend Darkened Nocturn Slaughtercult, čak imam njihov album Saldorian Spell na original CD-u iako ga dosta dugo nisam slušao.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/08/2019 : 18:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nisam uopće mislio preslušati ovaj album u cijelosti, ali prva stvar nakon introa me toliko povukla da sam jednostavno morao.
Ovo toliko vuče na finske bendove tipa Satanic Warmaster i Sargeist uz nešto čišću produkciju, a kad se tome pridoda moćan vokal onda imaš ovakvu dobitnu kombinaciju.
Njemački bendovi svakodnevno niču, i kada bi dan trajao 36 sati opet ih ne bih mogao niti polovinu registrirati.
Trenutno više onako površno, ali sljedeće godine moram uzeti barem nekoliko mjeseci vremena samo za detaljnije istraživanje njemačke scene.
Inače, ovaj album još nije službeno izašao već se sutra ''očekuje u prodaji''.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 142 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000