forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 142

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 30/11/2021 : 12:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote

Ne mogu smislit takve izlizane hardrok riffove/bendove ali moram priznat da je vokalno super.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/12/2021 : 09:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Varaždinski black metal / hardcore trio Bednja predstavlja svoj najnoviji EP pod nazivom Proud of Death.

Siromaštvo je sila koja je izrasla iz truleži vlastite sredine. Duboko potresena nelogičnostima i nepravdama svakodnevice u Hrvatskoj, grupa ne vidi drugog izbora nego pričati o svojim najvećim frustracijama. Poput opće društvene klime, EP Proud of Death koketira sa smrću. Poput hrvatskog bipolarnog stava prema vlastitoj prošlosti, nove pjesme sežu od akustičnih melodija do brutalnih destrukcija. I kao i svi pokreti otpora u hrvatskoj davnoj prošlosti, Bednja je mračna, hladna i brza
.

bandcamp: https://bednja.bandcamp.com/album/ponosni-u-smrti








Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/12/2021 : 09:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/12/2021 : 10:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://www.loudersound.com/features/the-top-10-black-metal-albums-of-2021

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/12/2021 : 12:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by lwood

https://www.loudersound.com/features/the-top-10-black-metal-albums-of-2021



Hm, a sta ja znam. Mislim da je izaslo jos dosta toga, boljeg (barem sto se mene tice ).
Dold Vorde Ens Navn album debut moram jos provjeriti, ali EP iz 2019 je bio majka.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/12/2021 : 12:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Slušljiv je taj novi ili niš nezaboravno. Očekivao sam više Haavardovih akustičnih dijelova.
Ova lista je smijeh. Yoth Iria je super a ovo ostalo su sve mediokriteti bendova na zalasku karijere i kukavičja jaja.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/12/2021 : 13:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Za sve ljubitelje starog Pastirikonja, pogotovo albuma The Shadowthrone, overite na ovom splitu prvu stvar Visegarda, tamo kod 29:06 pocinje pjesma Skogsdømt koja me vratila u te stare dane. A ni ostale nisu lose.

Kirkebrann / Visegard - Kirkegard split (2021)
https://youtu.be/rODpBL0BccY



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/12/2021 : 19:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Naletia mi taj člančić pa ga postavih.
Mene od toga zanima samo kreda. Drugo poslušan ako mi se svidi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/12/2021 : 12:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Neki ljudi su jednostavno born lucky:

https://ravnododna.com/death-metal-bend-omicron-nece-mijenjati-ime-zbog-nove-varijante-virusa-covid-19/

Ne bi mogli dobiti bolju reklamu ni za šta, još death metal, sasvim primjereno ime :)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/12/2021 : 08:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Fak je! U februaru/veljaci novi Immo album, vec 11. Ajmene, jedva cekam... totalno rajcih!








Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/12/2021 : 12:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://www.revolvermag.com/music/20-years-after-death-chuck-schuldiners-life-and-legacy

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 14/12/2021 : 13:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Fak je! U februaru/veljaci novi Immo album, vec 11. Ajmene, jedva cekam... totalno rajcih!


Hmm pa ova stvar čak zvuči dobro. Bacit ću uho na to definitivno, za razliku od post milenijskih albuma

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/12/2021 : 17:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Poli

Fak je! U februaru/veljaci novi Immo album, vec 11. Ajmene, jedva cekam... totalno rajcih!


Hmm pa ova stvar čak zvuči dobro. Bacit ću uho na to definitivno, za razliku od post milenijskih albuma


Operi usi nevjernice!!


(mislim, ni meni nije vec dugo nesto tipa Here in After ili Failures for Gods ili Close to a World Below, ali nista nije bilo ni slabo, dapace i stavise, jedan od najsolidnih bendova poslije toliko vremena, zapravo mi ovi posljednji albumi dizu nadu, a tu negdje su i Suffocation, plus oba bendova su uvijek ludnica uzivo, ko kad sretnes stare dobre kolege poslije dugo vremena)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 14/12/2021 : 20:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Probao, nije išlo, sve poslije Close to.. (najbolji!) mi ima nešto u soundu što ne podnosim. Frend mi je baš ovo ljeto rekao da probam Harnessing i Majesty ali poslušao sam malo na jubituu i nije mi to bilo to.
btw kak stojiš sa beastial/war bendovima? :)
Meni se zadnji Archgoat ne skida sa workout liste već neko vrijeme.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/12/2021 : 20:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Probao, nije išlo, sve poslije Close to.. (najbolji!) mi ima nešto u soundu što ne podnosim. Frend mi je baš ovo ljeto rekao da probam Harnessing i Majesty ali poslušao sam malo na jubituu i nije mi to bilo to.

btw kak stojiš sa beastial/war bendovima? :)

Meni se zadnji Archgoat ne skida sa workout liste već neko vrijeme.


Hm, HR je bio ubitacan kad je izasao. Ali da, moze to iz prve da se cuje "kao vec cuto" ili nesto slicno necemu ili sve isto. No, treba se poglubiti u materiju, zagristi beton, prozvakati :D, a i produkcija je sve bolja.
Mada meni je npr. HiA i dalje najomiljeniji, iako znam da ga danas (eh, vec +15 godina i vise) decki ne vole, plus nije to ta produkcija, ali meni je prejeben album. Mislim da cak vecinu tekstova napamet, a i da se pohvalim kako sam HiA majicu kupio bas iz ruku Thomasa koji je tada jos isao na ture s njima. Dam mu ja pare (tada smo jos imali tolare u '96) i on pita, sta je to, koliko je, da li je tacno, ne znam ti ja ovo zbrojiti :D, i samo kazem da, tacno je, a cak je nekoliko tolara falilo... koja sam peesda bio :D.

Hm, vjerojatno nikako. :P Mislim, ako se kojom igrom slucaja tu ubrajaju mozda i Order From Chaos (ja ih ne), onda teoretski da, drukcije nisam neki fan. To jest, znam da sam naisao vec na neke vise death war i djelom. bestial bandove koji su mi sjeli, ali sveukupno nisam neki fan.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/12/2021 : 23:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

nesto staro, kad su Keep of Kalessin jos bili ono nesto, iz razdoblja kada je Obsidian C. trazio ekipu za nastavak i kasnije je dosla tu Armada... i bas se sjetio danas
no ovdje imamo all star line-up sa Attilom na vokalima i Frostom za bubnjevima (CD je normalmo doma)





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/12/2021 : 18:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

te nesto iz Srbije

CMPT - Krv i pepeo (2021)

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/12/2021 : 18:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I danas je izasao novi album Funeral Mist...








a ni novi Ofermod nisu losi, howgh! dapace i stavise, koji dobar retro smek
https://youtu.be/WhTMAPYfiXw




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 18/12/2021 00:49:16
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/12/2021 : 00:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

te malo atmosfericnog BM iz Dezele...




...mada, tanano je ovo, tanano





bolje pustiti jedan proslomjesecni Mglin set iz juga Polske
https://youtu.be/X4SgCobXKT8



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 25/12/2021 00:50:16
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/12/2021 : 18:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

uz fíkniefni snjór




mada Island ima nekoliko bas bas dobrih bendova u posljednjoj deceniji





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/12/2021 : 10:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Luka Milojica iz kanadskog blackened death solo benda Haiduk je ove godine izdao svoj 4. album "Diabolica".





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/12/2021 : 10:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Postrojavanje krede za doček [url=https://postimg.cc/PLsqwWDJ][/url]

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 01/01/2022 : 09:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Dobar neki bend taj CoF. :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/01/2022 : 18:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni su prva 3 albuma top, plus demo, aj dobro, mogu nekako slusati jos 4. album (mada davno nisam), kasnije sam izgubio zanimanje.

Ajmo lwoode, bas me zanima tvoj top3 CoF ili bolje top 5 ako moze. Stvarno me zanima. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/01/2022 : 19:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

neko vrijeme je vec nisam, u top 3 albuma iz 2019





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 142 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.49 seconds. Snitz Forums 2000