forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 142

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/09/2022 : 08:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

A nek se gone u božju mater!
Ma nabijen ih na kurac.


Nabija san ih na kurac danas na službenon facebooku.
Fanovi su uvik isti. Nije bitno jel Anthrax ili LL AF. Ne daj bože dirnit mesije, a za slanje mesija u kurac bi rizali udove.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 05/09/2022 : 17:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
A zna li se konkretan razlog otkazivanja?


@Paka

Ajde super!
Imaš koju fotku?

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/09/2022 : 19:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

A zna li se konkretan razlog otkazivanja?


@Paka

Ajde super!
Imaš koju fotku?



Konkretan razlog su "tehnički problemi".
Odnosno pare.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/09/2022 : 21:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kao poskupljenje troškova prijevoza, transporta i logistike. Mislim, jasno mi je, definitivno je to istina, al daj me nemoj jebat da se ne isplati uopće. Ostavili su Veliku Britaniju (ili samo Englesku, ne sjećam se) jer na manjoj udaljenosti mogu pokriti više gradova, al života ti Anthrax nije bend koji će privući samo 100-200 ljudi pa da se ne isplati. Tu bi cila horda ljudi došla. Otkazivanja turneja se malo po malo sve češće događaju i strah me da na kraju ne ostanemo samo na festivalima kroz 5-10 godina. Mislim, super su i festivali, al ništa ne može nadmašit koncert srednje veličine u zatvorenom prostoru.

Šta se Mgle tiče, sori fler, nisam ništa slikavao. Nisam baš dugo bio na metal koncertu nekog profesionalnog benda (zadnji mi je bio Rhapsody of Fire u Šibeniku 2020., taman pred lockdown) tako da sam se samo smjestio po sredini dvorane i uživao. Zvuk je bio iznenađujuće dobar, to se ne događa često u Boogaloou na metal koncertima, a bend je bio baš prvoklasan. Kažem, jedina zamjerka je šta su prekratko svirali, ali zato je ovo što su odsvirali bilo za 5!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/09/2022 : 21:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Kao poskupljenje troškova prijevoza, transporta i logistike. Mislim, jasno mi je, definitivno je to istina, al daj me nemoj jebat da se ne isplati uopće. Ostavili su Veliku Britaniju (ili samo Englesku, ne sjećam se) jer na manjoj udaljenosti mogu pokriti više gradova, al života ti Anthrax nije bend koji će privući samo 100-200 ljudi pa da se ne isplati. Tu bi cila horda ljudi došla. Otkazivanja turneja se malo po malo sve češće događaju i strah me da na kraju ne ostanemo samo na festivalima kroz 5-10 godina. Mislim, super su i festivali, al ništa ne može nadmašit koncert srednje veličine u zatvorenom prostoru.




Upravo to.

Duplo mi je krivo jer je mali radija cili osmi misec u dućanu u kvartu. Radija je jer je tija novi bas, a sa ostatkon love nan je tija financirat Anthrax. Nije mi ništa govorija nego me iznenadija 2 dana prije nego su otkazali

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 05/09/2022 : 22:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Ma, pitam jer se sjećam razočaranja otkazivanjem Metallice u ZG
kad su kao razlog navedeni "tehnički problemi" -
pa se kasnije (neslužbeno, doduše, ali nije nimalo nategnuto
jer je koncert bio prebačen u manji prostor)
ispostavilo da su odbili svirati (ne znam tko, menadžment ili sam bend)
pred manje ljudi nego je planirano.

Ali OK, da je kod Anthraxa nešto u tom stilu -
otkazali bi valjda koncert, ne i cijelu turneju.
Jbg, više sreće drugi put.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 05/09/2022 22:37:20
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/09/2022 : 23:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
"Tehnički problemi" su univerzalan izgovor.
Strah me ovoga šta Paka piše. Gleda san ih samo ka predgrupu Slayeru, baš san ih tija vidit ka hedlajnere u manjen prostoru. Festivali mi se čine budućnost.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/09/2022 : 00:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Kako se sve prominilo u zadnjih 20 godina.
Danas se lova mlati na turnejama, prije su turneje bile prvenstveno promocija.
Prije dvadesetak godina san svira u Dubrovačkon klubu Orlando, i ćakulamo sa ljudima i gledamo plakate ko in je sve do sad svira, i vidin Obituary???
Kažu ljudi da su tražili manje od Pipsa. I stvarno, bili su na nekoj promotivnoj turneji, na putu za Grčku su stali u Dubrovnik. Mislin da su na kraju svirali za 500 Eura, jer su in ovi mogli toliko ponudit, al su in rekli da mogu ostat par dana u Dubrovniku i da mogu spavat u Orlandu jer je to bila stara bolnica pa je bilo soba. Zato su posli i za vrime koncerta na CDovima, majicama, i ostalin pizdarijama zaradili bar 10 puta toliko.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 06/09/2022 00:07:42
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/09/2022 : 10:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ozbiljno? Sjećaš li se možda koje godine su to svirali?
Jedan stariji metalac mi je davnih dana pričao da niti malo ne cijeni Obituary jer su navodno trebali ranih devedesetih doć sa Carcassom ali su se uspapčili zbog rata.

Mene ovo za Anthrax ne čudi. Vremena su se promijenila da, pogotovo zato što su turneje bendovima zapravo jedini prihod jer već godinama se od prodaje albuma ne zarađuje ništa. Tako da ako im je računica nategnuta ili u minusu- sasvim je jesno da je otkazivanje neminovno. Vrijeme kad se sviralo zbog fanova i ideala je davno prošlo, barem za velike bendove koji iza sebe imaju mašineriju i logistiku koju treba platiti. Jebatga...

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/09/2022 : 11:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Ozbiljno? Sjećaš li se možda koje godine su to svirali?
Jedan stariji metalac mi je davnih dana pričao da niti malo ne cijeni Obituary jer su navodno trebali ranih devedesetih doć sa Carcassom ali su se uspapčili zbog rata.




Bože sačuvaj idiotskog stava.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/09/2022 : 13:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nego, za ravo 20 dana je Opeth u Zagrebu, ide li tko? Setlista je (za sada) čak sasvim pristojna, ne mogu se požaliti. Možda bih zamijenio dvije stvari i to je to.

https://www.setlist.fm/setlist/opeth/2022/fernhill-farm-compton-martin-england-1bb33550.html


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 06/09/2022 13:22:34
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/09/2022 : 16:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Ozbiljno? Sjećaš li se možda koje godine su to svirali?
Jedan stariji metalac mi je davnih dana pričao da niti malo ne cijeni Obituary jer su navodno trebali ranih devedesetih doć sa Carcassom ali su se uspapčili zbog rata.

Mene ovo za Anthrax ne čudi. Vremena su se promijenila da, pogotovo zato što su turneje bendovima zapravo jedini prihod jer već godinama se od prodaje albuma ne zarađuje ništa. Tako da ako im je računica nategnuta ili u minusu- sasvim je jesno da je otkazivanje neminovno. Vrijeme kad se sviralo zbog fanova i ideala je davno prošlo, barem za velike bendove koji iza sebe imaju mašineriju i logistiku koju treba platiti. Jebatga...


Ovo u Dubrovniku je bilo prije dvadesetak godina.
Ne sićan se više točno, ali mislin da su tribali doć sa Dismember i Napalm death taman prid kraj rata pa su otkazali jer ih je bilo prpa.
Carcass je 1992. svira u Puli, mislin da Obituary nije bija u toj kombinaciji.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/09/2022 : 09:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Sinoc "Uriah Heep" 50 godina special edition.
Bilo oko 200 ljudi, za band legendarnog statusa premalo. Istovremeno u drugoj sali bili "Halloween" i "Hammerfall" otisao prije Heepa malo cuti, ali prejako za mene, nisam taj tip. U 11om cu ici slusat "Sepulturu" sa kolegom iako nisam nesto za ionako nemam nista do proljeca nikakav koncert.
Drugi mjesec "Deep Purple",ako ne odgode i treci put.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 15/09/2022 09:47:04
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/09/2022 : 10:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ček, ti si u Luksemburgu znači?
Jebote život, 200 ljudi je premalo... Ja ih planiram otić vidit za malo više od misec dana u Zagreb, nadam se da će bit više ljudi. S druge strane, moram biti iskren i reći da sam morao birati između Helloween+HammerFall kombinacije i Uriah Heepa, mislim da bi ipak otišao na H+H... Helloween trenutno radi turneju sa sva tri vokala, to je nešto što bi strašno volio vidit.

Šta se Sepulture tiče, dobri su uživo skroz... To je ova turneja sa Sacred Reich i Crowbar? Ako ništa, Crowbar se isplati pogledati, fenomenalni su uživo. Sacred Reich nisam gledao, al volio bih.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 15/09/2022 10:43:17
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/09/2022 : 14:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01


Jebote život, 200 ljudi je premalo... Ja ih planiram otić vidit za malo više od misec dana u Zagreb, nadam se da će bit više ljudi.Helloween trenutno radi turneju sa sva tri vokala

Šta se Sepulture tiče, dobri su uživo skroz... To je ova turneja sa Sacred Reich i Crowbar?


Kakav status imaju u rock povijesti premalo, bas me cudi.
Ove H&H poznajem, mislim cuo sam za njih, ali nije moja brija,sinoc sam malo poslusao, ono ok, ispred mene ekipa kao gremlini skacu, haha, otisao po panaché i u salu do Heepovaca. Sepulturu cu ici slusat, jer njih znam od prije. Kolega mi bolje poznaje ovo podrucje,prati sve, vokale itd, ali idem radi drustva tek toliko. Imam u autu na sticku best off, pa cu se pripremiti. Rahamatata!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/10/2022 : 21:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Mare - Ebony Tower

Po mom mišljenju ovo je jedini bend i album koji su se stilski uspjeli približiti De Mysteriis Dom Sathanas. Fenomenalno, bomba od albuma za koju bih se usudio reći da mi leži jednako dobro kao i DMDS. Strašno unikatno na današnjoj black metal sceni, ne mogu ga prestati slušati.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 26/10/2022 : 21:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://loudwire.com/judas-priest-pantera-rainbow-members-supergroup-elegant-weapons/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 30/10/2022 : 10:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Skroz mi dobra osvežena verzija Baptism of Fire, pogotovo solo. Nestrpljivi nek pomere klizač na pod mač bato. Na vr mača missim.

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 30/10/2022 : 22:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Konačno i ovo da osvane na yt

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/11/2022 : 14:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
@cromwell
[/url]

Od cile kompilacije najbolji je omot.

Zezan se, iznenađujuće dobro.
Moj najveći prigovor, onako generalno, a mogu reć i očekivano, je manjak originalnosti. Skoro sve ovo je već ranije odsvirano.
Čak i ono šta mi se poprilično svidilo mi opet sliči na nešto staro.
Svidija mi se Besieged koji mi baca na thrash Deicide(koji inače ne volin), Birth A.D. koji je čisti rani Nuclear Assault, Iron Reagan ka neki crossover SOD i Beastie boysa, Cruel Force sa svojin sirovin zvukon, i Trench Hell koji mi je najbolji na kompilaciji, mada i tu iman prigovora. Uvod mi nije mirisa na dobro, jer je jako sličan Massacre-From beyond, pa onda ona prigušena gitara ka kod Slayer-Ghost of war, pa onda očiti vokalni uzor Tom G. Warrior(Poslušaj samo onaj "Ugh" na 3:07), pa su mi neki rifovi bacali na Vader, ali sve skupa mi je baš nekako dobro leglo.

Pokradeno, vjerovatno na granici utuživosti:
Droid
Ako je do 1:23 bilo neke sumnje, nakon toga nema. Ovo je Voivod pa nek priča ko šta oće.
Slaves
Rani Slayer. Krađa stoljeća


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 04/11/2022 14:19:36
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/11/2022 : 14:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Trench Hell je super, davnih dana sam ih otkrija, al nažalost čini se da su nestali, nema već godinama novosti od njih. Ne znam šta je s tim australskim metal bendovima... Ista stvar recimo i sa Hellbringer. Jeste da su kopija Slayera, al onaj zadnji album im je bolji nego pola Slayerove diskografije.
I da, Iron Reagan je super Ovo si tražio nove thrash bendove? Ne bi smio zaobići Power Trip, njihov "Nightmare Logic" je odličan album.




Vektor također, od ovih thrashera šta više tehniciraju. Često se može pročitati da su kopija Voivoda, ali osim inspiracije za logotip, nema tu baš toliko puno sličnosti tako da ih ni ne treba uspoređivati.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 04/11/2022 14:27:19
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/11/2022 : 14:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ovo si tražio nove thrash bendove?




Ne, ovo mi je Cromwell složija kompilaciju.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/11/2022 : 14:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
@Paka
Ovaj Power Trip zvuči interesantno.
Ocjena više jer nema sola.
Ovaj Vektor ipak ima puno više Voivoda nego šta ti se čini.
Znan da si reka da ti Dimension Hatross nije omiljen ali na ovoj konkretnoj pismi imaš ga koliko god oćeš. Naravno ne sve, ali neki rifovi su 1/1 Voivod.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/11/2022 : 15:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma jasno da ima, normalno Slažem se tu s tobom, međutim često sam po internetu nailazio na komentare da su kopija Voivoda, al smatram da imaju sasvim dovoljno svog autorskog pečata te ih stoga ne bi proglašavao klonovima. Imaj na umu da je ova stvar s prvog albuma... Svaki sljedeći album je za nijansu drugačiji i na njima sve više razvijaju taj svoj stil.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 04/11/2022 15:05:44
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/11/2022 : 20:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Opa! Zapravo sam iznenađen da ti se toliko svidjelo ali za ove stvari koje si nabrojao sam bio poprilično siguran da ti ako već ništa drugo- ne mogu biti sasvim loše.
Moram priznat da u Besiegedu ne čujem Deicide. Doduše mislim da ih zapravo nikad nisam baš detaljno preslušao pa ne mogu biti siguran ali meni je ovo totalna Sepultura iz najboljih dana.
Iron Reagan i Birth A.D. stvarno jesu odlični. Nisu razvili neku unikatnost ali to što rade rade prokleto dobro i prokleto zabavno! Bogami dobro si izmesario Trench Hell - i evo sad sam si pustio i slažem se sa svime. Nisam do sada skužio taj UGH ali to je zato što je to već postao standard haha, bendovi koji nemaju UGH! ne drže ni do sebe ni do tradicije!
Priznajem, Droid i Slaves sam stavio tu čisto da te triggaju ali Droid je meni zaista vraški kvalitetan i bolji od bilo kojeg Voivoda poslije Angel Rata.
U svakom slučaju drago mi je da ti se svidjelo a još više da si uopće poslušao. Ipak nisi još za penziju!

@Paka: ma bila je neka priča gdje sam htio uvjeriti Nesvrstanog da ima odličnih novih bendova koji igraju na stari način. Btw. razmišljao sam staviti i Power Trip ali sam se uglavnom držao malo prljavijeg zvuka pa je desetak stvari moralo ispasti iz jednadžbe.
I imam prijatelja koji je lud za Vektorom i slažem se da su jebeno kvalitetni! Ali ima nešto u vokalu (ne ono istezavanje grla- to je genijalno!) i bubnjevima što mi počne ići na živce nakon dvije pjesme. :(

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 142 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000