forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 142

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/03/2023 : 23:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ha ha ha, a meni Blizzard daleko najdrazi. :D :D

Drukcije Pure Holocaust imao ono pravo, I At The Heart mi je posljednji bas dobar, zapravo su dobro spojili heavy elemente sa BM.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/03/2023 : 23:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Blaze Bayley je pretrpio srčani udar i otkazao je zakazanu turneju.
Piše da je stabilno i iskreno se nadam da će se u potpunosti oporaviti. Čovjek je duša samo takva, živi za muziku koju svira i ima fenomenalno pristupačan, prizeman i srdačan odnos s fanovima. Voljeli ga ili ne voljeli u Maidenima (meni su osobno ta dva albuma jako draga), solo karijera mu je krcata odličnih albuma i vrhunskih pjesama, a koncert u Zagrebu 2012. mi je jedna od dražih manjih svirki na kojima sam bio.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/04/2023 : 14:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 12/04/2023 : 19:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Metallica - bome su stisli iz menadžmenta.
Na uobičajenim mjestima curenja albuma još nema, recenzijama unatoč;
narudžbe se još ne šalju, u mnogim trgovinama su izložili album ali se ne može kupiti do petka..
u današnje (digitalno) doba, poprilično nevjerojatan poduhvat.

Ide tko sutra u Cinestar?



Usput, Kvelertak najavili novi album,
psmtr, tek u devetom mjesecu.
Evo singl:


Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 12/04/2023 19:27:14
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 14/04/2023 : 12:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Slušam drugi- treći put novu Metaliku i štoreći.
Ima nekoliko stvarno dobrih riffova, sound je kul i čak ima i 4 sasvim dobre pjesme. Međutim nema MELODIJA za koje bi čovjeku ostale u uhu, ergo: ima dobru kostrukturu* odnosno temelj svake pjesme ali nema nikakve sočnosti koja bi tjerala slušati ih iznova. Daj barem neki clean ili vokalnu melodiju, pa nek bude i jeftino ali barem bi se razbila monotonija od riffljanja sa štopanjem. Gotovo cijeli album se ima osjećaj da slušaš isti chugga-chugga riff koji bi trebao stvarati tenziju pred neki epic krešendo a u pravilu se na to dobije OPET neki chugga-chugga riff.
Osim toga ubio me Lars sa preglasnim jingle bells hi-hatom koji se proteže na 90% albuma. Samo čekam da dođe Dedamraz na saonicama.
I cover je plakanje, stvarno sam da danas bio uvjeren da je to neka zajebancija. Sad jedva čekam da Lars izjavi neko apologetsko artsyfartsy objašnjenje za tu glupost pa da se barem imam čemu nasmijat.

*kostur/struktura - moja nova riječ. Upravo sam je izmislio i sviđa mi se.

@btw: I sad poslušam ovu novu Kvelertak stvar i nakon Metalike mi zvuči i idejno i aranžerski jedno 70 puta bolje. A vjerojatno je koštala 100 puta manje i financijski i vremenski :D

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/04/2023 : 12:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Potpis za sve ovo šta si reka za Metallicu.
U jednu ruku mi se sviđa jer album baš naginje na Load/Reload fazu koju jako volim... Ima tu nekoliko stvari koje mi se skroz sviđaju poput naslovne 72 Seasons, Screaming Suicide, Lux Aeterna (čisti nwobhm worship!) i Inamorata koja mi začudo nije niti malo dosadna, makar traje dobrih 11 minuta. Međutim, prvo što mi fali je nekakva promjena tempa kroz album, poneka malo laganija stvar. Drugo, čudno su raspoređene stvari, djeluje mi kao da su pjesme na shuffle, nije mi dobar protok albuma. I treće, ne mogu shvatit kako bend kalibra Metallice može imat tako sterilnu produkciju. Užas užas, baš plastičan zvuč.

Al jebiga, šta da kažem, Metallica je to, meni će uvik bit broj 1 pa kakvi god bili... Dat ću još koju šansu albumu, vidit ćemo kako će sist s vrimenom. Triba zapravo pričekat nekakve snimke uživo, mislim da će zvučat puno bolje. Hardwired to Self-Destruct mi je isto imao lošu produkciju, a uživo je to skroz druga stvar i puno mi bolje zvuče stvari na pozornici nego studijski.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 14/04/2023 : 13:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Je slažem se za većinu stvari koje si naveo, ja sam isto velik fan Load/Reloada stvarno ima povremeno te vibre, ponajviše vokalno. Ove pjesme koje si naveo doista jesu hajlajtsi, a i Too Far Gone i Room of Mirrors isto imaju super dijelove ali opet u globalu sve ima previše fillerskih trenutaka. Ovo što si rekao za protok albuma- imam isti osjećaj, vidjet ćemo kako će biti nakon još par slušanja.
Jedino se ne bih složio za plastičan zvuk, ok ja od njih više niti ne očekujem da bude organski ali ovdje me osim tog nesretnog hi-hata ništa ne živcira, za razliku od prošla 2 albuma

Bok, kako si.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 14/04/2023 : 14:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Čuo sam ga samo jednom u cijelosti, sinoć u kinou (a odbijam slušati Spotify i pirate dok ne dobijem ploču -
Hvala, Dancing Bear, na kašnjenju.. nabijem!), pa nemam konkretno uobličenih dojmova
osim da mi sve skupa nije loše.
Nije, doduše, ni previše sjajno.

Al mi je fascinantno da ljudi u 60ima praše i dalje istim tempom,
skidam kapu :)


A evo vam par stvari uživo:





Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 14/04/2023 14:38:30
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/04/2023 : 21:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Najavljen je novi Bell Witch!
Future's Shadow Part 1: The Clandestine Gate


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/04/2023 : 17:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ah, vidi se da me nije bilo dobre 3 sedmice.


Novi Bell Witch se vec preslusao par puta, a u pitanju je prvi dio (cak od 84 min) trilogije.






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 23/04/2023 18:08:08
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/04/2023 : 18:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

heh, jedan sveziji intervju sa Treyjem, na ulici, no opet je u svom elementu, pijan... eeeh
https://youtu.be/GjTbNujTjCY





Drukcije je tu prvenac ovih Islanđana, clanovi sa raznih poznatih imena od Misþyrming, Svartidaudi, Wormlust

Sól án varma - Sól án varma (2023)







te novi Afsky







nesto vise u melodicnim vodama, ovaj Poljak se vraca sa 4. albumom

Zørormr - The Monolith (2023)
https://youtu.be/9_WCLVwauk4




te jos nesto melodija koje ne paraju usi

Unhallowed - Awaken the Black Flame (2023)
https://youtu.be/bCxFEIQEZYg




drugi album ovih Francuza

Le Prochain Hiver - Talvi (2023)
https://youtu.be/7P5DFQWIaMg



ovi Svabi sa 2. albumom, dosta orientalnih viza ima ovdje (tekstovi su vezani na Mezopotamiju)

Eridu - Enuma Elish (2023)
https://youtu.be/oGePdjQodpw



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/04/2023 : 18:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A nesto iz tih doom voda sto me se bas dojmilo ove godine, sa zacinima post i sludgea su ovi Irci. Ako zanemarimo vokal, sama atmosfera bi mogla pasti i za ljubitelje My Dying Bride i Anatheme, no ipak su tu ti pomenuti post/sludge elementi.


Raum Kingdom



A kupila me ova stvar sa novog, drugog albuma.






jos nesto starije




i cjeli prvi album
https://youtu.be/d2KN8okCURQ



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/04/2023 : 18:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A izluđiva me i ovaj francuski dvojac (on je imao vokale na prvom albumu Regarde les Hommes Tomber). Po meni odlicna mjesavina sludge/dooma.

Blóð


Kod njih me je kupila ova posljednja stvar sa prvog albuma.




drukcije prvi
https://youtu.be/Up169Es1Zjw

i drugi album
https://youtu.be/ORRmlq6Tt_4



te jedna odlicna obrada
















heh, a klinjo se napalio na Master of Puppets (pjesmu, nasao na TikToku pitajbogakakvomvezom), tako da sada trazi jos, ali mislim da jos nije spreman primiti vise od toga... 13 mu godina



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 23/04/2023 18:16:53
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



411 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 03/05/2023 : 18:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Prvi single sa Blackbraidova novog albuma, mogao bi biti odličan...ovo mi je jedan od iščekivanijih albuma godine.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/05/2023 : 08:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bas si me pretekao, da, novi Blackbraid obecava. Ove melodije ostanu u usima. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/05/2023 : 11:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Volio bih da je taj Blackbraid dobar ali ovo mi je baš tipičan primjer najgeneričnijeg BM-a koji postoji, kao da je AI sklepao pjesmu.
Šteta što sjevernoamerički indijanci još uvijek nemaju svog dobrog predstavnika, i onaj Ifernach je isto obećavao prije par godina pa sad na kraju ništa od toga.
Ali nek sviraju samo, možda se to s vremenom pretvori u nešto dobro, kao što se malo južnije to dogodilo s Volahnom.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 05/05/2023 : 17:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
Jel ide tko na WASP 14.5. U Sisku, Ljubljana?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/05/2023 : 08:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Vratio sam se jučer iz Trondheima pa evo jedna prigodna slika
Bilo je apsolutno nadrealno vidjeti motiv s naslovnice De Mysteriis Dom Sathanas uživo.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 08/05/2023 08:10:08
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/05/2023 : 08:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Vratio sam se jučer iz Trondheima pa evo jedna prigodna slika
Bilo je apsolutno nadrealno vidjeti motiv s naslovnice De Mysteriis Dom Sathanas uživo.





Prekrasno

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/05/2023 : 08:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Paka, kad povratis snagu, napisi neki kraci osvrt i jesi li bio onda na nekom koncertu, festivalu, gigu, posjetio neki jazz klub mozda (cuo da ima Trondheim jaku jazz scenu), sreo nekog poznatog metalca na ulici :D itd.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/05/2023 : 09:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Imali smo u planu otići na jednu svirku u petak navečer (neki black metal iz Bergena), al na kraju smo zaglavili na izletu na jednom prekrasnom arhipelagu i došli smo jako kasno doma tako da ništa od toga.
Ali nema veze, nije mi žao s obzirom da nam je bilo fenomenalno na tim otocima. Napisati ću popodne/predvečer nekakav osvrt kompletnog tjedna u par crtica

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/05/2023 : 22:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Poli, evo osvrt ovdje dolje, nisam htio zatrpavati ovu temu:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=37756&REPLY_ID=2576060

Što se tiče jazza, nisam osobno neki preveliki ljubitelj žanra pa se i nisam pretjerano informirao, no primjetio sam da imaju neki veliki jazz festival jer sam na više mjesta po gradu vidio spomen, kako na plakatima, tako i na toj nekoj koncertnoj sali gdje se festival vjerojatno održava. Jedino "alternativno" mjesto koje sam posjetio je bilo odmah prvu večer kad smo izašli na piće u klub Good Omens. Tu je zapravo par dana kasnije i bila ta black metal svirka koju sam spominjao, no eto, nismo stigli do nje. Inače, klub je super, drvena kuća na dvije etaže, sve je u drvetu. Prizemlje modernije uređeno, a na katu rustikalno kao nekakva stara krčma

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2023 : 08:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Izgleda da je bas simpa ispalo. :)
Ovaj muzej sam vec vidio u jednom videu/reportazi.

A kakve su bile temperature tamo ovog djela godine?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/05/2023 : 09:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Prva tri dana je variralo između 2 i 4 stupnja. Čudno je vrijeme, jako brzo se mijenja... 15 minuta sunca, pa pola sata pada snijeg, pa opet sunce, pa okrene na kišu... I tako 100 puta u danu.
Ostala četiri dana je bilo skroz vedro i sunčano, bez oblaka pa se temperatura popela na ugodnih 8 stupnjeva Nakon onakva prva tri dana, tih 8 stupnjeva je bilo kao da je 28 Ali kaže prijatelj da nismo imali sreće što se tiče temperature, jer je tjedan prije toga bilo 15ak stupnjeva, a evo i sada je skoro 20 stupnjeva. Jedino je nas uhvatio taj hladni interval, no ne smeta mi. Dobro smo se obukli pa nam nije smetalo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 09/05/2023 09:15:24
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/05/2023 : 09:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Srpski Kolac posle 9 godina izbacuje nesto novo. Ovaj put 3 nove stvari jos u fazi pre-produkcije, koje ce biti i na albumu.
https://pestrecords.bandcamp.com/album/kolac-advance-promo-2023?from=embed




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 142 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000