forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 MALI PRINC - Žoan Sfar
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 19/08/2009 : 20:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
za početak koja je cena?...


"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/08/2009 : 20:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Kad već otvaraš temu o kojoj se već raspravlja, budi molim te malo konkretniji. Ovaj tvoj topic je kao kad se šetaš pijacom i pitaš "Pošto bostan?".
Hvala.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34398&whichpage=4

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 19/08/2009 20:49:26
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 19/08/2009 : 20:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
ok, ako je višak može da se briše...

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 20/08/2009 : 00:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
(izvor: www.popboks.com)

Mali princ u stripu

Edicija Veseli četvrtak je nedavno objavila prvu zvaničnu strip adaptaciju kultnog romana Mali princ, čiji autor je Joann Sfar.

"Jedan od najtalentovanijih francuskih strip autora današnjice je adaptirao lik čuvenog sanjara, ostajući veran tekstu Antoine de Saint-Exupéryja i melanholičnoj i kontemplativnoj dimenziji lika" saopštio je izdavač.

Sfarova grafička novela je u Francuskoj dočekana kao izdavački poduhvat godine, uz ocene da je reč o jednoj od najboljih adaptacija književnosti u žanru stripa.

Strip album je, po izboru francuskog književnog časopisa LIR, proglašen za najbolji prošlogodišnji grafički roman, a prestižni međunarodni strip festival u Angulemu mu je ove godine dodelio jednu od šest zvaničnih nagrada festivala - za najznačajniji strip za mlade.

Ovo izdanje objavljeno je u biblioteci strip albuma koju je Veseli cetvrtak otpočeo stripom Barselona u svitanje Alfonsa Fonta i Juana Antonia de Blasa.

Strip albumi se mogu kupiti u maloprodajnim objektima TRAFIKA po ceni od 2000 dinara, gde se čitaoci mogu i na licu mesta učlaniti u Klub čitalaca i time ostvariti osnovni popust od 20%.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 20/08/2009 : 01:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, dakle otprilike ista cena kao i za Svagdanju borbu, uz isti format i broj strana. Josh uz popust za kolekcionare, to dodje...1600.
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 20/08/2009 : 09:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Meni je zena koja radi u trafici u NS-u rekla da na album MALI PRINC nema popusta i da je cena 2k.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 20/08/2009 : 16:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Pre deset minuta sam izashao iz Trafike gde mi je ochitala cenu, unela popust i izashlo 1600. Tako da lazhe ta tvoja. :)
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 20/08/2009 : 16:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
znači pazario si?

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 20/08/2009 : 16:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Ma jok, samo se raspitivao. Ali, pazaricu ga ovih dana obavezno. Izdanje na prvi pogleda izgleda sjajno.
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 20/08/2009 : 17:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
Kad kreće ujutru da radi "the" trafika u Sarajevskoj, da bacim pogled u prolazu obzirom da sam i ja drug član...

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

Šovinista
New Member



Serbia
178 Posts

Member since 27/08/2009

Posted - 27/08/2009 : 00:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Šovinista a Private Message  Reply with Quote
Dobar dan, dobri ljudi (nadam se).
Tek sam se registrovao na vasem forumu i svoj prvi post sam zeleo da ostavim bas na ovoj temi.
Citam stripove od kad znam za sebe (od Mikijevog zabavnika i Almanaha, preko Zagora, Bleka, Marka, nepreskacuci Alana Forda, do Dilana i Martija, pa dalje do Marvela i malo kasnije DC-a. Zadnjih par godina me najvise interesuju Francuzi i to Casterman i Dargaud), ali moram da priznam da me je ovaj zaista odusevio. Kupio sam ga danas, i "progutao" ga za manje od sat, ali samo zato sto sam se maltene svakoj slicici divio ponaosob. Genijalna je ideja uraditi taj fantastican roman "Mali princ" u stripu i to na ovakav nacin. Misljenja sam da nikakav drugaciji crtez i nacin kadriranja (6 po tabli) ne bi mogao da docara ono osecanje koje smo svi (dobro, sigurno ne svi) imali kad smo uzivali u citanju knjige. Mogao bih sad da pisem jos dosta, ali ne bih da dosadjeujem vec u svom prvom postu...

Samo bih jos napomenuo kako mi deluje maltene neverovatno da je jedan izdavac koji izdaje iskljucivo Boneli naslove izdao ovako epohalno delo i autora za kog sam mislio da niko u Srbiji nije ni cuo. Ovo je kao jedna od onih stvari kad gledate, recimo, vesti na televiziji i kad bi novinari odjednom poceli da pevaju i da zongliraju. Toliko meni ovo deluje neverovatno.

You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/08/2009 : 12:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
dobrodošo Šovinista, ozbiljno ste me zagolicali za taj album(iako mi crtež i nije nešto)uzmem
ga prvom prilikom da vidim to "čudo"...pohvale VČ na hrabrosti.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Šovinista
New Member



Serbia
178 Posts

Member since 27/08/2009

Posted - 28/08/2009 : 14:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Šovinista a Private Message  Reply with Quote
Hvala na dobrodošlici, Teller. Ti si mi je jedini poželeo. :DD
Nemoj mi persirati, molim te. Nisam ja baš toliko mator, mada sigurno nisam ni onoliko mlad koliko bih hteo.

Ja sam maltene siguran da će "MALI princ" napraviti u Srbiji ono što je "Svagdanja borba" napravila u Hrvatskoj (postati jako popularan strip i privući staru publiko novoj vrsti crteža). Inače, voleo bih jednog dana da neko ovde izda i "Svakodnevnu borbu", ali ne u sledećih pet godina, recimo. To je strip koji zaslužuje izdanje na oba jezika, ali ne treba žuriti... Bolje je do tad nam predstaviti neke slične genijalne naslove (kojih sigurno ima onoliko). Pozdrav!

You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 28/08/2009 : 22:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
danas u "Danas"-u

http://www.danas.rs/vesti/kultura/bitne_stvari_koje_smo_zanemarili.11.html?news_id=170526

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/03/2010 : 21:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Čini se da će Bookglobe izdati Sfarovog Malog princa. Ovo me jako veseli.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 02/03/2010 : 08:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Šovinista

Hvala na dobrodošlici, Teller. Ti si mi je jedini poželeo. :DD
Nemoj mi persirati, molim te. Nisam ja baš toliko mator, mada sigurno nisam ni onoliko mlad koliko bih hteo.

Ja sam maltene siguran da će "MALI princ" napraviti u Srbiji ono što je "Svagdanja borba" napravila u Hrvatskoj (postati jako popularan strip i privući staru publiko novoj vrsti crteža).



Svagdanja borba je u Hrvatskoj toliko popularna da se prodala u 10 hiljada komada i sva starija ekipa je bila totalno oduševljena "novom vrstom crteža" (štogod to značilo)...
Go to Top of Page

Checee
Advanced Member



China
3004 Posts

Member since 17/11/2008

Posted - 06/03/2010 : 01:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Checee a Private Message  Reply with Quote
procitao ga pre pola sata...
fenomenalno!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 04/02/2012 : 02:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Sneak Preview Excerpt: Joann Sfar Draws from Memory

http://vimeo.com/15568428
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 04/02/2012 : 09:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Super je klip. Mislio sam da je Sfar stariji.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 04/02/2012 : 14:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
Razočarao me Sfar s ovim stripom. Ostale njegove radove uglavnom volim, ali ovdje je, što bi rekao Milojko Pantić, promašio ceo fudbal
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/02/2012 : 15:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
I mene je potpuno razočarao - nisam čak mogao ni da ga završim.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 04/02/2012 : 16:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petar.pan

Razočarao me Sfar s ovim stripom. Ostale njegove radove uglavnom volim, ali ovdje je, što bi rekao Milojko Pantić, promašio ceo fudbal


He he, tačno tako. Ali je zato Rabbi's Cat odličan. I Sardine in Outer Space nije loš. Ostalo još nisam čitao.

Jel čitao neko Little Vampire?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 04/02/2012 : 16:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
Little Vampire je simpatičan. Više za mlađe i one koji se tako osjećaju
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 04/02/2012 : 16:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
A usto ima dobru cijenu. Ne sjećam se gdje sam ga kupio Amazon ili Bookdepository, ali bio je povoljan. 5-6 eura, ako se dobro sjećam, samo pripazi da kupiš izdanje u kojem su 3 priče
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000