forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 The Marvels Project (Brubaker/Epting)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 28/08/2009 : 02:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Hej, pa ovo ne da nije loše, nego je vrlo, vrlo dobro! Kad sam video najavu, bio sam vrlo skeptičan. No, dadoh mu šansu i prijatno sam se iznenadio!



WW II, 1938/39., za početak dobili smo odgovore na to odakle i ko su Namor - Sub-Mariner i Human Torch, oslanjajući se na Golden age varijante istih, zapravo. (Recimo, ovaj Torch za razliku od Johnnyja Storma ne može da kontroliše vatru, barem za sada...)

Sub-Mariner ima posla s nacistima koji ubijaju njegov sea people, a Torch postaje međunarodna vest... A sve u vremenu u kome su se zaista i pojavili u svetu stripa. Očekuje se i Captain America, pojavljuje se i Nick Fury...

Čitao neko, utisci? Baš mi je legao ovaj strip, inače će biti 8 epizoda. Lepa prilika da se bliže upoznamo s Marvelovim počecima (Tada Timely comics). Iskreno, mene to nikad nije posebno zanimalo, do sad - a kad je već od Brubakera...

http://www.newsarama.com/comics/020909-Marvels-Project.html

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

dimi
New Member



Serbia
235 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/08/2009 : 05:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit dimi's Homepage  Send dimi a Private Message  Reply with Quote
Evo procitao na tvoju preporuku.

Nije lose ali nisam ni odusevljen, mada mi polako dosadjuju ti faozni super heroja kroz prizmu realnog vremena i dogadjaja koji samim tim dobija odredjenu tezinu. Mada mozda i ne razumem odredjene delove i aluzije na neke konkretne stvari, posto sam tek solidan poznavalac Marvel univerzuma. Kod Marvelsa od Busieka sam se recimo odmah ukacio u desavnja i celokupnu poentu, a vidim po ovom intervjuu sa Nrame da bi ovo trebalo na neki nacin da bude prica sa kompleksnijom postavkom i radnjom...

Kako god bilo, nastavljam da pratim i iscekujem naredne brojeve sa optimizmom.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 28/08/2009 : 06:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dimi

Evo procitao na tvoju preporuku.

Nije lose ali nisam ni odusevljen, mada mi polako dosadjuju ti faozni super heroja kroz prizmu realnog vremena i dogadjaja koji samim tim dobija odredjenu tezinu. Mada mozda i ne razumem odredjene delove i aluzije na neke konkretne stvari, posto sam tek solidan poznavalac Marvel univerzuma. Kod Marvelsa od Busieka sam se recimo odmah ukacio u desavnja i celokupnu poentu, a vidim po ovom intervjuu sa Nrame da bi ovo trebalo na neki nacin da bude prica sa kompleksnijom postavkom i radnjom...

Kako god bilo, nastavljam da pratim i iscekujem naredne brojeve sa optimizmom.

Mislim da je to zato sto bolje poznajes Silver Age, a manje Golden Age price (sto je i normalno). The Marvels Project uglavnom ima reference na ovakve stvari:



Inace, uvod mi je totalni rip-off onog dela sa Sandmanom iz Kingdom Come...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/06/2010 : 20:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi se čini dosta slično sa Marvels (Busiek/Ross), al izgleda zanimljivo...
Marvels mi se svidija na prvu, odličan strip tako da ću provjerit i ovo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/06/2011 : 17:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Super strip Pravo mi je dobro lega...
Volin ove povezanice na Golden Age stripove.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 19/06/2011 : 17:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01
Volin ove povezanice na Golden Age stripove.




aye!

sad videh ovo, morao bih malo da proceprkam, zaJinteresovah se sad :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/06/2011 : 17:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Provjeri provjeri, ja sam skinija sa torrenta. Ako ne nađeš, poslat ću ti ja...
U svakon slučaju, baš dobra priča o počecima superherojštva u Marvel unverzumu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 19/06/2011 : 18:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
sad sam stavio #1 da se skida, pa cu da vidim onda i za ostale :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/06/2011 : 23:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
sta bih rekao....fin je, brzo mi je proleteo, iako sam se plasio serije od 8 brojeva, reko da mi se ne otegne :D

ali ovo mi dodje kao jedan fini Marvel Golden-age reader's digest :) fino i koncizno, prica funkcionise....mozda se sad i ne budem toliko bavio Marvelovim Golden ageom :D :)

inace, sam naslov mi je ukazivao na neku....a otkud znam, dublju pozadinu likova iz ovog razdoblja, mislio sam da ce uci detaljnije u njihov origin, dati im neki siri smisao, sta znam....al dobro je i ovako, ajde, idemo dalje.... :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 26/07/2011 : 02:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

inace, sam naslov mi je ukazivao na neku....a otkud znam, dublju pozadinu likova iz ovog razdoblja, mislio sam da ce uci detaljnije u njihov origin, dati im neki siri smisao, sta znam....al dobro je i ovako, ajde, idemo dalje.... :)



To ne, ali kao dodatak Brubakerovom Captainu, i više nego dovoljno.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000