forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 15 - Mort Cinder
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/01/2013 : 00:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Kao što rekoše neki, Mort Cinder mi je svojevremeno izgledao totalno bezveze i obavezno sam ga preskakao.Nisam čak ni pomišljao da ga čitam, toliko mi je bio odbojan.


Gdje je ovo izašlo ranije? Ovako kao integral mi funkcionira odlično, ne znam kako bi mi to izgledalo u nekom lošijem izdanju ili u rascjepkanim pričama...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 06/01/2013 : 00:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by anto
Kao što rekoše neki, Mort Cinder mi je svojevremeno izgledao totalno bezveze i obavezno sam ga preskakao.Nisam čak ni pomišljao da ga čitam, toliko mi je bio odbojan.


Gdje je ovo izašlo ranije? Ovako kao integral mi funkcionira odlično, ne znam kako bi mi to izgledalo u nekom lošijem izdanju ili u rascjepkanim pričama...



Izlazio je u Stripoteci, osamdesetih...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 06/01/2013 : 01:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Prvi put kad sam citao Morta Cindera u Stripoteci nije mi se svidio. Vec na drugo citanje u Stripoteci bio mi je puno bolji. Nakon vise od dvadeset godina procitao sam ga u Fibrinom izdanju i bio mi je izvrstan. Iskoristio sam ove praznike da ga procitam ponovo i nisam promjenio misljenje.
Najbolje su mi price robovi i Termopile.
Svakako je jedan od najboljih Fibrinih stripova, a izdanje je meni mozda i najljepse Fibrino.
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 30/01/2013 : 13:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Meni se ovaj strip nije svidio nimalo,jedva sam se natjerao pročitati zadnje stranice.Ovo ne nabavljam definitivno.Ne znam zašto,ali mi je odbojan i dosadan na neki način i svakako ga ne bi uzeo čitati po drugi put.Ne zato što je mračan i specificnog stila crtanja od breccie,jednostavno mi nešto nedostaje u toj priči.Sto ljudi,sto mišljenja,ima nas svakakih.Istina čitao sam ga u subotu s tim da sam u petak čitao eternauta,a u nedjelju aldebarana,pa vjerovatno malo pod utiskom ta dva ovaj mi ispada iz planova za nabavku...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/01/2013 : 20:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Otto Kraus

Meni se ovaj strip nije svidio nimalo,jedva sam se natjerao pročitati zadnje stranice.Ovo ne nabavljam definitivno.Ne znam zašto,ali mi je odbojan i dosadan na neki način i svakako ga ne bi uzeo čitati po drugi put.Ne zato što je mračan i specificnog stila crtanja od breccie,jednostavno mi nešto nedostaje u toj priči.Sto ljudi,sto mišljenja,ima nas svakakih.Istina čitao sam ga u subotu s tim da sam u petak čitao eternauta,a u nedjelju aldebarana,pa vjerovatno malo pod utiskom ta dva ovaj mi ispada iz planova za nabavku...


prijatelju, koliko vidim Eternaut,Aldebaran i Vrh Bogova su te oduševili, Susedtstvo malo razočaralo, a Mort totalno.
Utisci nam se potpuno poklapaju kod prva tri stripa, a mišljenja sam da ni Mortu i Susedstvu možda nisi prišao u pravom trenutku.
Oba stripa su malo dublja i zahtevaju jaču pažnju ili koncetraciju,i verujem da će ti na drugo čitanje, a nakon određenog vremena sigurno izgledali dosta bolje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/01/2013 : 20:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Mortu možda nisi prišao u pravom trenutku.




Iz vlastitog iskustva mogu ovo potvrdit.
Na prvo čitanje blago razočarenje+me nerviralo rotiranje stripa zbog čitanja.
Na drugo čitanje mi je lega 100%.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 31/01/2013 : 12:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Sve to stoji,možda trenutak nije bio pravi,ali ima tu previše novih stvari za pročitati tako da drugo čitanje u ovom trenutku izgleda kao daleka budućnost

znaci prva tri mjesta:vrh bogova,špageti i eternaut,a aldebaran mi je,ne znam kako bi se točno izrazio,jednostavno lijep strip,boje baš kakve trebaju biti,kao ugodni film nedjeljom popodne...

ostali neka se trude upasti na prijestolje,svaki će imati priliku,neki možda i dvaput,ali samo možda
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 23/02/2013 : 18:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Pa da kazem, eto napokon... posle razbacanih epizoda po stripotekama, koje sam citao kako sam naleteo na koju, procitah napokon sve u jednom komadu od pocetka do kraja... i naravno da je utisak jos bolji... odlican strip, apsolutno uzivanje...
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 23/02/2013 : 19:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Mort Cinder spada u red najvećih stripova svih vremena, ne samo po naraciji nego i izvanrednom crtežu. Taj album mi je jedan od najdražih u kolekciji stripova.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 23/02/2013 : 21:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Po meni, da je Markos, kojim slučajem, objavio jedino i samo ovaj strip - to bi bilo dovoljno da ima moju vječnu zahvalu i poštovanje.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 25/02/2013 : 15:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Sjajan strip.
Jedan od bisera koje imam na policama.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 12/05/2013 : 13:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
Crtež fenomenalan, priča fantastična, izdanje bez greške.

Nema se puno za reći, uz Eternauta zasad najbolje što sam pročitao.

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 12/05/2013 : 22:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Eto, buduci da bas nemam neku naviku ostavljati komentare na procitane stripove, odlucio sam sad iskoristiti to sto je maddox pootvarao neke stare teme sa onim stripovima koje sam citao pa ih onda i iskomentirat. Sto se tice Oesterhelda, zahvaljujuci komentarima sa foruma i konstantnom hvaljenju Eternauta odlucio sam ga uzeti za vrijeme one novogodisnje akcije za fibrin cetvrti rodendan i ubrzo nakon toga sam ga procitao. Strip me toliko odusevio, da sam odmah na slijepo odlucio uzeti i preostala dva Oesterheldova stripa. Dok mi je Che bio ok, nist sad specijalno, Mort Cinder mi se poprilicno svidio, rekao bih malo slabiji od Eternauta, no svakako strip koji bih preporucio svima da ga procitaju.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 13/05/2013 : 22:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Kolekcionari i pravi i tzv. ako nemaju oavj strip i nisu kolekcionari. Ljubitelji stripa mogu birati po ukusu, no to je opet tema za diskusiju, što je dobro,a što nije e pa oni koji ne mogu prepoznati jako dobar strip, preporuka od srca.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

tekumze
New Member

106 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 21/12/2013 : 11:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
Bitka kod Termopila je nešto najbolje što sam u životu pročitao i samo zbog toga (25 stranica) vrijedi imati ovaj strip. I meni je inače Eternaut bolji ali Bitka kod Termopila je nenadmašna. Millerov 300 se može sakriti pred ovom verzijom.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/01/2015 : 11:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
drugi put citam ovaj predivan strip, utisak je bolji, uzivanje je vece. zapravo, uzivanje je potpuno.
remek delo devete umetnosti
ovo je godina obnavljanja gradiva, ima samo da se sladim. sledi Alvar i Potocici

Edited by - kasper on 20/01/2015 11:26:15
Go to Top of Page

Boston Jack
stripovi.com suradnik



166 Posts

Member since 26/05/2010

Posted - 06/02/2015 : 23:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Boston Jack a Private Message  Reply with Quote
Fasciniran sam ovim stripom. Izvrstan je! A kad se sjetim da sam ga iz nekog razloga dugo izbjegavao zbog kojekakvih predrasuda.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 07/02/2015 : 01:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
+1

Overih u januaru, po treći put za nekih godinu i po dana, i Mort Cinder i Eternaut... Ovakvo monumentalno pripovedanje ne krasi ni Watchmene ili Sandmana, recimo, kojima sam se takođe nedavno vratio. Ovo navodim jer su i Moore i Gaiman među najboljim pripovedačima u devetoj umetnosti - ili: stripovedačima - ali Oesterheld je nedostižan. Obzirom na to koliko je godina prošlo od premijere stripa, tim više.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/02/2015 : 11:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Boston Jack

Fasciniran sam ovim stripom. Izvrstan je! A kad se sjetim da sam ga iz nekog razloga dugo izbjegavao zbog kojekakvih predrasuda.

Ista situacija je i kod mene.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 31/03/2015 : 11:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Tje biti reprinta Mort Cindera?

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/03/2015 : 12:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Vrlo vjerojatno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 31/03/2015 : 14:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
super imao sam ga dvaput ali am ga dao na poklon pa ga uzmem opet sigurno..jedan od naj stripova
Go to Top of Page

Kapetan Crveni
Starting Member

Serbia
35 Posts

Member since 01/09/2009

Posted - 31/03/2015 : 17:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kapetan Crveni a Yahoo! Message  Send Kapetan Crveni a Private Message  Reply with Quote
Eh, a kad bi ga sada odštampao bez sivih, u stvari sa sivim izjednačenim u crnu (dilema iz predgovora prvom izdanju)...
Znam da to ne bi bio reprint i znam da je to posao i trista čuda, ali možda baš zato?
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 31/03/2015 : 17:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Vrlo vjerojatno.



Sjajno - izmakao mi je nekoliko puta. Vidim ja da će mi svastika stradati.
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 06/04/2015 : 04:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Obo mi mozda dobro reizdati u istim dimenzijama ka slvar i spaghettii reprinti da bude linepo izgledalo a to su super dimenzije za naj stripove pa mozda i jeftinije ispadne
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000