forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 17 - Sharaz-De
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2009 : 15:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Poput grafičke skulpture, remek-djelo tisuću i jedne noći vizualno je iznova izmaštano u umjetnosti Serggia Toppija. Sharaz-De, želi li nanovo ugledati zoru, svake večeri mora ispripovijedati priču koja će nagnati kralja da je ostavi na životu. To joj i uspijeva, ona to čini opisujući svemir demona i vještica, svijet u kojem srca ljubav mori do smrti i u kojem srca ostaju tvrda do smrti. Unutar sharaz-de nalazi se cijeli Baghdad, kao i sve kamene pustinje mašte, cijelo jedno barbarsko društvo u kojem se ono čudno i bajkovito pojavljuje kao jedini lijek za nepravdu... Za umjetnika poput Toppija to je pravi poziv na slavlje. Svijet koji nam vraća još je uzvišeniji od žarkih geometrija panorama, od raskoši palača, od upalih lica opaljenih pustinjskim suncem i strastima. A u svima njima, ona, Sharaz-De, umiljata i mudra stvarateljica svjetova.


http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=95

Trouble will find me

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/08/2009 : 15:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ovo je jedan od must have stripova. Čestitke!!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 31/08/2009 : 15:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Konačno!

E ovo uzimam!

Crtež je nešto nevjerovatno.
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 31/08/2009 : 15:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Sutra ujutro sam u libelusu

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 31/08/2009 : 15:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message  Reply with Quote
čudna naslovnica.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 31/08/2009 : 16:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Gand nista ne prica ,samo ikonice .
Ovo mi djeluje zanimljivo,garant je nesto dobro.
Ovo bi trebalo doci na red za citanje u novembru.
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 31/08/2009 : 17:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message  Reply with Quote
Neću reći da je crtež loš, ali nikako mi se ne sviđa. Samo neke statične slike, krupni plan. Dobro u uvodu stoji, ovo više djeluje kao kiparstvo.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2009 : 17:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Je, to je potpuno opravdana kritika. Toppi je po vokaciji vise ilustrator nego strip crtac, ali u ova dva stripa koja sam odabrao (Sharaz-De i Kolekcionar) mu se poklopila i odlična priča i izniman crtež koji podjednako pazi na estetiku, ali i na naraciju.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 31/08/2009 : 17:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message  Reply with Quote
crtež izgleda malo staromodno.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 31/08/2009 : 17:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Misko iz Darwooda

crtež izgleda malo staromodno.


Staromodno? Ja bi prije rekao da je ispred svog vremena. Ali dobro, to each his own.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 31/08/2009 : 18:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Je, to je potpuno opravdana kritika. Toppi je po vokaciji vise ilustrator nego strip crtac, ali u ova dva stripa koja sam odabrao (Sharaz-De i Kolekcionar) mu se poklopila i odlična priča i izniman crtež koji podjednako pazi na estetiku, ali i na naraciju.


Ranije sam veoma intenzivno proučavao legende raznih naroda. Pročitao sam mnoge priče iz keltske, njemačke, islandske, afričke i arapske mitologije. Kada sam uzeo da pogledam privju Šaraz-Dea, osjetio sam se kao da je neko preda mnom iznova rasprosto taj čudesni svijet starih legendi, vizuelno ostvaren.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 31/08/2009 : 18:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Je, to je potpuno opravdana kritika. Toppi je po vokaciji vise ilustrator nego strip crtac, ali u ova dva stripa koja sam odabrao (Sharaz-De i Kolekcionar) mu se poklopila i odlična priča i izniman crtež koji podjednako pazi na estetiku, ali i na naraciju.


Iskreno se nadam da ova dva naslova neće biti zadnje što ćemo imati prilike vidjeti od Toppija.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 31/08/2009 : 19:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by Markos

Je, to je potpuno opravdana kritika. Toppi je po vokaciji vise ilustrator nego strip crtac, ali u ova dva stripa koja sam odabrao (Sharaz-De i Kolekcionar) mu se poklopila i odlična priča i izniman crtež koji podjednako pazi na estetiku, ali i na naraciju.


Ranije sam veoma intenzivno proučavao legende raznih naroda. Pročitao sam mnoge priče iz keltske, njemačke, islandske, afričke i arapske mitologije. Kada sam uzeo da pogledam privju Šaraz-Dea, osjetio sam se kao da je neko preda mnom iznova rasprosto taj čudesni svijet starih legendi, vizuelno ostvaren.







Odlicno receno!


Kada mi to kaže tako pametan čovjek kao ti, to je zaista veliki kompliment.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/08/2009 : 19:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by Markos

Je, to je potpuno opravdana kritika. Toppi je po vokaciji vise ilustrator nego strip crtac, ali u ova dva stripa koja sam odabrao (Sharaz-De i Kolekcionar) mu se poklopila i odlična priča i izniman crtež koji podjednako pazi na estetiku, ali i na naraciju.


Ranije sam veoma intenzivno proučavao legende raznih naroda. Pročitao sam mnoge priče iz keltske, njemačke, islandske, afričke i arapske mitologije. Kada sam uzeo da pogledam privju Šaraz-Dea, osjetio sam se kao da je neko preda mnom iznova rasprosto taj čudesni svijet starih legendi, vizuelno ostvaren.





Odlicno receno!


Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 31/08/2009 : 19:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/08/2009 : 19:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
hajde reci
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 31/08/2009 : 19:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

hajde reci


''Drago mi je što je takav kompliment istakao čovjek sa istančanim ukusom i nadmoćnim intelektom kao King Warrior''.*
*Iznuđeno priznanje
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/08/2009 : 19:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
hvala,hvala..drago mi je da se prepoznaju moji kvaliteti kao covjek,ljubavnik,vojskovodja,umjetnik,intelektualac,kostolomac,pacifistai idol sirih masa
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 31/08/2009 : 19:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

hvala,hvala..drago mi je da se prepoznaju moji kvaliteti kao covjek,ljubavnik,vojskovodja,umjetnik,intelektualac,kostolomac,pacifistai idol sirih masa


Nisam znao da si Zagorov unuk!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 31/08/2009 : 21:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Mene ovaj Toppijev strip neodoljivo podseca na filmove Sergeja Paradjanova...inace,must buy iz ove ture,antologijske moze se slobodno reci......ovo je verovatno i rekord exYu prostora,niko nije izbacio odjednom toliko Odlicnih naslova...Bravo Markos...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 31/08/2009 : 22:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi takoder super izgleda! Barem iz previewa me podsjeca me na Alvar Mayor-a, mastovite price koje govore toliko puno o samoj stvarnosti.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 31/08/2009 : 23:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Ova tura orke je brutalno dobra ( samo evropa me ne zanima ) a još ni nove kolorke nisam kupio. ah kakve me divote čekaju u skoroj budućnosti ( ako mi plate prekovremene sate naravno )

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 01/09/2009 : 00:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Brutalno dobra / antologijska tura stripova, odličan je opis ovog izdavačkog pothvata. Jean, Muchacho, Italija i Pierre kupljeni, slijede Alvari, Sharaz, Mort i Mali blues. A i Evropa me mami sve više...

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 01/09/2009 : 13:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
mmmmmm....predivnoooo
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 03/09/2009 : 18:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
vau,sjajno, sjajno!
ilistratorski, vise nego stripovski, ali prelepo!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Aleks009
Starting Member

Croatia
16 Posts

Member since 10/06/2009

Posted - 15/09/2009 : 21:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Aleks009 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Ova tura orke je brutalno dobra ( samo evropa me ne zanima ) a još ni nove kolorke nisam kupio. ah kakve me divote čekaju u skoroj budućnosti ( ako mi plate prekovremene sate naravno )


Pozdrav, Ignuše, pronađoh i tebe ovdje (it is I, LeAlex! )
Imaš li ovo u svojoj kolekciji? Htio bih baciti pogled kako izgleda...
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000