forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Modesty Blaise
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 21/04/2010 : 15:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Prije pola sata sam, obilazeći Jokera, nabasao na knjižaru u kojoj ima dosta stripova (novijih), a među njima sam našao nekoliko knjižica broširano uvezanih, englesko izdanje, mislim Total book ili nešto slično, a naravno, radi se o Modesty. I tako nađem knjižicu u kojoj je epizoda Uncle Happy, te na moje iznenađenje otkrijem da nedostaju iste tri pasice kao i u Tinovoj trećoj knjizi. Dakle, odatle je kopirano, naravno bez provjere.

Edited by - wiskey on 21/04/2010 15:21:11
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/04/2010 : 16:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Titan! A kad san ti govorija da su dobili takve materijale. Naravno, ako je bilo moguće, tribalo je skenirati i ubaciti iz starih izdanja... ako je bilo moguće...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 21/04/2010 : 19:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Titan! A kad san ti govorija da su dobili takve materijale. Naravno, ako je bilo moguće, tribalo je skenirati i ubaciti iz starih izdanja... ako je bilo moguće...


naravno da je bilo moguće Ken Pierceova Mod ima sve te pasice iz Uncle Happy
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/04/2010 : 19:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Da, znam... No opet, to nam ništa ne govori za konkretan slučaj.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 03/05/2010 : 19:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Da, znam... No opet, to nam ništa ne govori za konkretan slučaj.


evo što kaže vjerojatno jedini čovjek koji će se moći pohvaliti da je izdao kompletnu modesty na engleskom -

The syndicate, originally Solo Syndication, later Atlantic Syndication
Partners, did not go to a lot of trouble to preserve the Modesty Blaise
proofs. In those days, in order to make a good copy of original art,
you needed a Velox machine, and Velox copies cost about $3 each. Also,
you needed a skilled operator to get good Velox copies. I'm not a Velox
expert, but I think that too bright a light dropped out the fine detail
in the art, and of course any defect on the glass that was lowered over
the original was picked up in the copy. Many Modesty Blaise proofs have
a small defect, a little curlicue, which I took out by hand (liquid
paper in those pre-Photoshop days!) before running the strips in Comics
Revue. When I ran older stories instead of current stories, the proofs
I got from Solo had the appearance of a copy of a copy of a copy, and
needed a lot of touch-up work. And there were some stories the
syndicate did not have proofs of at all. Peter O'Donnell kindly sent me
Xeroxes of his file copies, but they had darkened with age, especially
where there was glue to hold down the word balloons.

The best reproduction of Modesty Blaise stories comes from those stories
shot from original proofs -- the first series of Titan Books and the
Comics Revue issues reprinting then-current stories. When the new Titan
Books series began, they were evidently unaware that the original Titan
Books skipped a few strips. In their later books, they went to a lot of
trouble to get the best proofs that still exist, and borrowed from me
all the proofs I had. But for some stories, really good proofs do not
seem to exist.

It would be wonderful if the still-living artists could be commissioned
to touch up their art on the stories that are in the worst condition,
but that would take a lot of money for their time and effort, and I
don't know if anyone is willing to pay for it.

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/05/2010 : 19:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Što samo ide u prilog mojim komentarima kako nije sve crno-bilo i kako je floskula "napraviti kako valja" jako rastezljiv pojam, što opet ne znači da nemate/mo razloz grintanju.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 03/05/2010 : 19:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Što samo ide u prilog mojim komentarima kako nije sve crno-bilo i kako je floskula "napraviti kako valja" jako rastezljiv pojam, što opet ne znači da nemate/mo razloz grintanju.


pardon renky - ja sam grintao radi drugih stvari - ovo je samo vrh sante a ova jebena ekipa je mogla doći do tih pasica da si je dala truda - samo je trebalo uzeti recimo gigant 8 - ali da to je tako veliki trud....ma zaboli me ja to ne kupujem a sve primjedbe stoje i nadalje - ne da nije sve crno nego je apsolutni mrak - TUŠ! - tuđe greške ne iskupljuju vlastite nikada
i da kupujem titana i dalje - tu nekako prevod nije od Q-rca tko zna zašto

Edited by - rommel on 03/05/2010 19:16:00
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/05/2010 : 19:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
I ovaj lik će nešto sfušati

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 03/05/2010 : 19:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

I ovaj lik će nešto sfušati


jedini put kad je sfušao zadnju pasicu je objavio u idućem broju uz pismo isprike...zvuči čudno? ispričavat se živinama što se kupci zovu...da te treba ignorirat - što ti znaju?...

Edited by - rommel on 03/05/2010 19:23:55
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 03/05/2010 : 19:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

I ovaj lik će nešto sfušati


i neće sfušati - objavio je već sve NEOBJAVLJENO a ja sam sretan da to imam
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/05/2010 : 19:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Godinama san ka' klinac zamišlja da ima golotinje na izbačenim pasicama. Ej, Mod, onako ekplicitno...
Kad san sazna da nema, svjedno mi jel' ih objavljuju ili ne.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 03/05/2010 : 20:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Godinama san ka' klinac zamišlja da ima golotinje na izbačenim pasicama. Ej, Mod, onako ekplicitno...
Kad san sazna da nema, svjedno mi jel' ih objavljuju ili ne.


aha...golotinja je jedino što se nije izbacivalo - hej pa u udarnim terminima na tv išli su recimo mira furlan i miki manojlović
ne znam pod kojim si ti zvonom živio da pomisliš da to izbacuju
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/05/2010 : 20:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Zamišlja san, zamišlja...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 03/05/2010 : 20:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel


i da kupujem titana i dalje - tu nekako prevod nije od Q-rca tko zna zašto



Fino mi doslo da se nadovezem na komentar prevoda a da ne bude da mi smeta hrvatski
To je glavni razlog zbog cega sam prekinuo definitivno sa kupovinom Modesty(prodao i ove sto sam imao)
Sad ili Titan ili da budem strpljiv i da se nadam da ce jos neko da krene s Modesty onako kako to ona zasluzuje
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/05/2010 : 21:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Šovinisto!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 03/05/2010 : 21:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Šovinisto!



Ma nisam,smeta mi zagrebacki sleng,kao sto bi mi npr.smetao i beogradski
Za neke pojmove sam pitao Curunira,ali ko da ga gnjavi za sve
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 03/05/2010 : 22:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Šovinisto!



pa ne znaš ni napasti Srbina na hrvatskom: šoviniste/šovinistu!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/05/2010 : 22:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Isti mu kur.c, aj' reci da nije

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 03/05/2010 : 22:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
to vidi nasamo s njim, mučaćo

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.

Edited by - Curunir on 03/05/2010 22:44:02
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/05/2010 : 22:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ne bih, zato te i pitam

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 03/05/2010 : 22:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote

ja znam samo Dadin

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/05/2010 : 22:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Uvijek vjerni!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/05/2010 : 08:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
izašo i peti album

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/06/2011 : 02:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Jamie McKelvie crta prelijepu Modesty.




Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/08/2011 : 16:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Izašli novi albumi!



http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.f644c092001c45ce830ae6779fc1419d.modesty-blaise-knjiga-7-polja-smrti-tvrdi-uvez.aspx
http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.20fc216d4432441293bd3f5ebe05f150.modesty-blaise-knjiga-7-polja-smrti-meki-uvez.aspx



http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.d63771e2fee842349352ee40216cd52f.modesty-blaise-knjiga-8-crveni-grifon-tvrdi-uvez.aspx
http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.3bc9468abf8b4190bf226f2b591d840e.modesty-blaise-knjiga-8-crveni-grifon-meki-uvez.aspx

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000