forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate KOMANDANT MARK-Mark fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 91

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 13/06/2018 : 15:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Mogao si mi poslat tekuci pa da ti uplatim bar 10-15kn za strip + postarinu ;)

Ma netrebaš uplaćivat ništa, samo mi smeta, prebacivam s police na policu.

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/06/2018 : 15:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala ti iako si mogao barem da ti uplatim za postarinu..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/06/2018 : 18:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Još jučer mi je došao jedan broj koji mi je poslao kolega shalilo6, ali kako sam bio na putu, tek sam danas išao po njega u poštu shalilo6, hvala ti

Lijep je osjećaj kad ti dođe neki strip/stripovi, kad kupiš na kiosku, ali poseban je osjećaj kad ti dođe ovako iz Dnevnik-ovog izdanja

I fora mi ova vrećica koja se može zatvarati i otvarati


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/01/2019 : 15:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Prošla, 2018. godina mi je bila dosta uspješna što se tiče stripova, kompletiranja istih. Nekako mi je sad došao na red Mark, a tu mi fali samo jedan Ludens-ov broj koji bi trebao uskoro nabavit.

I ona tužna priča da je Mark stao kod broja 57, odnosno negdje oko 600-tog broja Zlatne serije, pa sam odlučio ovu godinu isto kao naš kolega Zlatan krenuti sa tim brojevima 600+ od Zlatne serije skupljat, jer teško da će Ludens dobiti ta prava za dalje. Ovo je odličan plan B, pa koliko bude išlo, koliko se nađe.

Ja sam ih imao prije dosta, ali pitaj boga gdje su završili. Našao sam 12 komada doma koji su iznad tog 600 broja, jedan od tih je i od kolege Shalilo6 koji mi je poslao prošle godine.

Zlatan je čini mi se rekao 109 komada da je u pitanju, ukljućujući i onaj neki album te almanahe, a ja ću ih probat što više skupit. Uglavnom 12 komada manje sa ovima što ih imam otprije. Možda i nisu u naj stanju, ali su dobri za čitanje (ove ostale ispod 600, tih nekoliko sam spremio u kutiju, pošto ih imam u Ludens verziji).


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/01/2019 : 15:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
prekrasno..ljepo je vidjet opet KOMANDANTA MARKA..iako u Dnevniku...
I opet sol na ranu što se Ludensa i nasljednika prava za Marka tiče...
do sada bi več skoro kompletirali Marka da nema ta tri konja koja koče prava.
možda se nešto promeni za koju godinu...ja se još nadam..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 01/01/2019 : 18:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
moram priznati da sam malo podbacio, jer sam imao u planu da do kraja 2018 kompletiram 7-8 serijala, a samo sam kompletirao lilith i magicnog vjetra..
nisam uspio sakupiti psdz, shangai devila, belu i bronka, demiana, UT i tropical bluese( njih nije jos izdavac izdao) i kom. marka...
ostalo mi je jos 7 zs brojeva za nabaviti..

po aukcijama se po 10-15 kuna po komadu moze jako puno naci..ovaj pirat se za 25-30 kuna nadje...i ova tri zabavnik almanaha za 15-20 kuna..
znaci, ne sad neki glanceri, ali neka cetvorka ocuvanost je ok.

zadnja 3-4 zs su nesto skuplji i rijetki, ali se nadju..
moram samo jos naci u par stripova je izbacio dnevnik po stranicu ili dvije, pa naci talijanske skenove , prevesti printati i ubaciti u stripove gdje je izbaceno..
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 01/01/2019 : 19:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Ja sam blizu kompletiranja Marka u Zlatnoj seriji, Ludens nisam kupovao.Ne fali mi puno, no najveća mi je glavobolja prvi broj, ZS 85, iza njega imam dosta naređano tih najnižih brojeva, no ovaj mi fali, naravno on je obično i najskuplji.
Mogao sam ga nabaviti x puta, ali uvek sa nekom falinkom tako da sam preskakao jer mi je cela kolekcija u gotovo perfektnom stanju.
Fali mi i određena količina brojeva na 900, njih sam preskakao jer sam držao da ih je najlakše nabaviti, a ja obično kada počnem da skupljam nešto krenem prvo od onoga što je najteže nabaviti ako je to naravno moguće i izvodljivo.Mada, posle sam shvatio da je one kartonske brojeve na 600 i 700 daleko lakše nabaviti nego ove na 900, pogotovo u dobrom stanju.
Srećom, brojeve od 1000 nadalje imam sve, taj problem sam bar rešio.

Takođe, teže je nabaviti neke brojeve Marka tu negde od 429 do 453 nego dosta brojeva na 200 i 300, iz nekog razloga su retki.

Kada budem kompletirao Marka (nadam se u dogledno vreme), postaviću po prvi put i neke slike.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/01/2019 : 20:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Sva sreća da postoji lijepa ZS kolekcija kad već od Ludensa nema ništa, ja nisam lud za Markom, ali prekrasno je vidjeti ove slike.
@maeslstrom
Jedva čekam vidjeti sliku svih brojeva :)
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 01/01/2019 : 20:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Sva sreća da postoji lijepa ZS kolekcija kad već od Ludensa nema ništa, ja nisam lud za Markom, ali prekrasno je vidjeti ove slike.
@maeslstrom
Jedva čekam vidjeti sliku svih brojeva :)



A nadam se da ću skoro imati prilike da to pokažem.
Inače, jako retko kačim slike da ne bih ispao snob, ali eto, kada se ukaže neka prilika, pogotovo kada je u pitanju kompletiranje ovako nečega, moraću to da uslikam.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 01/01/2019 : 20:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Inače Marka mi nije nikad dosta što se tiče čitanja.
Maltene svaki drugi-treći dan pročitam ponovo po neku epizodu iako sam sve brojeve već pročitao.
Humor je izvanredan, od Markovih povremenih šaljivih dosetki, Žalosne Sove i Floka pa do Betine ljubomore koja mi je i najsmešnija od svega, odnosno neke njene reakcije tipične za ljubomorne žene.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/01/2019 : 21:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ma kakav snob - upravo suprotno, pa ti stripovi se po aukcijama stvarno nađu za male novce, a omjer uloženog i dobivenog je neizmjerno u korist dobivenog i još ti služe čitanju, a ne da su samo lijepi na polici.
Da... Već sam stoput rekao, od te stare garde, Mark mi je uvjerljivo najbolji i uvijek ga mogu čitati.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/01/2019 : 23:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

prekrasno..ljepo je vidjet opet KOMANDANTA MARKA..iako u Dnevniku...
I opet sol na ranu što se Ludensa i nasljednika prava za Marka tiče...
do sada bi več skoro kompletirali Marka da nema ta tri konja koja koče prava.
možda se nešto promeni za koju godinu...ja se još nadam..


A ne znam, čim je to stalo, tko zna hoće li ikad ići :( dobro mi je Zlatan ovo preporučio sa kombinacijom Ludensa i Zlatne serije, ja ću tako, a ako Ludens jednog dana dobije prava, kupovat ću i to

Ako su točni podaci, zadnji Mark 57 je izašao 29.12.2014., 4 godine ga nema na kioscima..

quote:
Originally posted by zlatan bihac

moram priznati da sam malo podbacio, jer sam imao u planu da do kraja 2018 kompletiram 7-8 serijala, a samo sam kompletirao lilith i magicnog vjetra..
nisam uspio sakupiti psdz, shangai devila, belu i bronka, demiana, UT i tropical bluese( njih nije jos izdavac izdao) i kom. marka...
ostalo mi je jos 7 zs brojeva za nabaviti..

Ja sam se dosta kasnio vratio stripovima, pa nisam vjerovao da ću toliko toga naći u tako kratkom vremenu

quote:
Originally posted by zlatan bihac

po aukcijama se po 10-15 kuna po komadu moze jako puno naci..ovaj pirat se za 25-30 kuna nadje...i ova tri zabavnik almanaha za 15-20 kuna..
znaci, ne sad neki glanceri, ali neka cetvorka ocuvanost je ok.

E da, to je super cijena. Meni nije toliko važna očuvanost, volio bi samo da imaju korice (ako i nema koji, neću toliko biti zahtjevan) i da se mogu čitat. Ne razumijem se u ocjene stripova, a ovi moji su možda 2+ do 3, uglavnom mogu se čitat.

Jesu li ti almanasi dio redovne serije? I jesi mislio na ove:

001. Tajanstvena tvrđava
004. Poternica
009. Kralj lopova



quote:
Originally posted by zlatan bihac

zadnja 3-4 zs su nesto skuplji i rijetki, ali se nadju..
moram samo jos naci u par stripova je izbacio dnevnik po stranicu ili dvije, pa naci talijanske skenove , prevesti printati i ubaciti u stripove gdje je izbaceno..



Znači, Dnevnik kod Marka nije puno izbacivao stranica, jel da? To je dobra stvar, u odnosnu na Zagora i Mister Noa gdje je znalo biti po 10-tak stranica izbačeno.

quote:
Originally posted by maelstrom

Kada budem kompletirao Marka (nadam se u dogledno vreme), postaviću po prvi put i neke slike.


Svaka ti čast ti si znači odlučio sve imati u ZS verziji i nemoj uopće pomislit da si snob, samo ti stavljaj slike, ima ljudi koji vole to gledat, pogotovo kad je u pitanju orginalna Zlatna serija

quote:
Originally posted by maelstrom

Inače Marka mi nije nikad dosta što se tiče čitanja.
Maltene svaki drugi-treći dan pročitam ponovo po neku epizodu iako sam sve brojeve već pročitao.
Humor je izvanredan, od Markovih povremenih šaljivih dosetki, Žalosne Sove i Floka pa do Betine ljubomore koja mi je i najsmešnija od svega, odnosno neke njene reakcije tipične za ljubomorne žene.


Ovo je baš lijepo napisano meni je prvi Mark prije bio "Brilijantska naušnica", poslije toga sam se baš navukao na tog junaka Baš što kažeš, humor je odličan, odnos Žalosne Sove i Floka, joj ima ona jedna epizoda gdje mu Žalosna Sova spasi život i Flok mu iskazuje ljubav na to, a Žalosna Sova Floku da neka šuti i nikom to ne govori što se dogodilo

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 02/01/2019 : 01:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
sad sam gledao onaj popis, u dva stripa fali po jedna stranica, i u jednom fali dvije stranice..samo je to izbaceno..valjda nema puno teksta na tim stranicama, da ne moram puno teksta upisivati...

ona tri almanaha su dio redovne serije, veliki format su, i imaju svaki po 47 stranica..
nisam ih ni otvarao da vidim kako je unutar stripa, vjerujem da imaju po 4 pasice pa odatle manje stranica...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/01/2019 : 10:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bas me veseli da nije splasnuo interes za tog junaka....4 godine smo bez njega ali je on jos sa nama..u srcima..
Kako sam to dirljivo kazao..evo placem.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 02/01/2019 : 12:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ovo je baš lijepo napisano meni je prvi Mark prije bio "Brilijantska naušnica", poslije toga sam se baš navukao na tog junaka Baš što kažeš, humor je odličan, odnos Žalosne Sove i Floka, joj ima ona jedna epizoda gdje mu Žalosna Sova spasi život i Flok mu iskazuje ljubav na to, a Žalosna Sova Floku da neka šuti i nikom to ne govori što se dogodilo




Dogodovština Floka i Žalosne Sove ima na pretek, još smešnije je kada je u onim nižim brojevima Žalosna Sova mislio da je u Floka ušao duh njegovog čukundede vrača pa ga je dvorio jedno vreme.
Inače, mislio sam da skupim iz svih brojeva raznorazne uzrečice Žalosne Sove vezanost za životnu mudrost, žene i predosećanje raznoraznih nesreća i prokletstava, ima tu i bogami korisnih stvari.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 02/01/2019 : 12:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Bas me veseli da nije splasnuo interes za tog junaka....4 godine smo bez njega ali je on jos sa nama..u srcima..
Kako sam to dirljivo kazao..evo placem.



Ma gde za legendarnog vođu Vukova sa Ontarija kojem je na svadbi bio i Džordž Vašington da splasne interesovanje, nema šanse.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/01/2019 : 21:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Zlatan - gledao sam malo na aukcijama jučer, mislim da je bilo 17 stranica aukcija (što LU brojeva, što ZS), ali nisam vidio niti jednog almanaha. Jel znaš možda pod kakvom ih šifrom stave jučer/danas sam naručio neke iz ZS, u petak ili najvjerojatnije idući tjedan dođu pa javim ovdje o kojim se brojevima radi

@Teller - ne bi smio splasnut interes za ovog junaka, vjerojatno ima ljudi koji ga čitaju, iako ne komentiraju. Ja ću vidit, možda u veljači lagano krenem s čitanjem Marka pa ću probat malo komentirati.

@Maelstrom - vjerujem da ima mnoštvo zgoda i bit će super opet se nekih epizoda prisjetit, ali i dosta novih pročitat koje nisam imao prilike u djetinstvu

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 03/01/2019 : 13:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
reem; ja na ovoj stranici nabavljam stripove..i tamo ih ima nekoliko..

https://www.olx.ba/pretraga?trazilica=mark+almanah

Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 03/01/2019 : 13:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
evo i jedan na stripovi.com..

https://www.stripovi.com/aukcije/mark-almanah-1-tajanstvena-tvrdava/15451532/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/01/2019 : 16:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Odlično Zlatane, hvala ti puno vidio sam ovo preko moba da si pisao, pa sam probao kontaktirat jednog kolegu i možda mi uspije od ovog što ima sva 3 nabavit super da si javio.

Meni je jučer poslan jedan paket i ja mislio da će doći u petak ili idući tjedan, kad ono danas/jutros već došao baš sam se ugodno iznenadio.

Falio mi je od Ludensa samo broj 9 i sad ih imam sve (1-57). A od tog istog čovjeka sam uzeo i ZS stripove, 70 komada reći će netko, pa ti se Reem lud, ali možda i nisam lud? Ionako sam odlučio da želim to imati, a opet kad razmislim, mislim da je ovo super kad toliko ih nađeš kod iste osobe, a još kad sam vidio da sam od te osobe još prije kupovao stripove i da je to ljudina samo takva, naravno da sam odmah želio ih uzeti. A i na kraju, samo jednu poštarinu platiš.

Stavit ću slike, malo sam ih smanjio da ne zatrpam temu. Znači, sad ih imam 70 (+12 otprije) = 82, fali još 4+23= 27, a ta 3 almanaha bi isto trebao dobit možda krajem ovog mjeseca, pa će ih falit 24 još.










"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 03/01/2019 16:44:44
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/01/2019 : 01:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Zlatan - uspio sam još 7 komada uzet, 7 manje uzeo sam i neke specijale van redovne serije, što je izdao Veseli Četvrtak. Nisam ni znao za te, baš lijepo izgledaju. A i imaju neke "popratne" knjižice koje su mi isto fora. Tih specijala je 11 izašlo, meni sad fale brojevi 6 i 10, možda se i oni nađu negdje.






"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 09/01/2019 : 02:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
mora se odati priznanje vc-u na specijalima, sto su ih izdali, pogotovo one dodatke kako su odradili..i markove i zagorove...to su odradili bolje od ludensa...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/01/2019 : 09:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da, plus za to sto su ih sve izdali (iako je prvi kod njih posljednji), steta samo sto su prilicno... losi. Jedino Ajkula i onaj sa međedom valjaju. I hmm... mozda da je jos neki onako, osrednji. Davno sam ih citao.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 09/01/2019 : 18:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Meni još uvik fali 5 brojeva tih specijala, teško ih je nabaviti izgleda...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/01/2019 : 18:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ja imam onaj ZELENI KAMEN na očajnom otisku..-
čekao sam Ludens i šupak...
možda ipak nekad neko..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 91 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000