forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate KOMANDANT MARK-Mark fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 91

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/01/2019 : 15:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Odlično je to Veseli napravio, sviđaju mi se ove sjajne naslovnice, ali i općenito ti dodaci Veseli super to sve radi, samo što taj ritam nažalost zeza.

@mpavin - ne znam koji ti točno fale, ali trenutno na aukcijama imaš brojeve 3-8-11. Malo je nezgodno pri pretrazi kad imaš i one "lažne" specijale od Ludensa koji čine zapravo redovnu seriju.

@teller - išao sam pogledat malo taj "Zeleni kamen", na nekim scenama (pogotovo noću i kad se nalaze unutar kuće) kao da prevladava jača crna boja, nešto jači otisak crne je u pitanju.


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 10/01/2019 15:41:53
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/01/2019 : 23:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Malo me zanima nekadašnji dodatak Komandantu Marku što sam prije čitao, a radi se o strip dodatku "Traper Keri". Koliko sam skužio, on se prvi put pojavljuje u ZS 883:



..a zadnja epizoda je u ZS 979:



Da li je to sav Traper Keri koji je izašao? I što je s onim dvjema knjigama od PP, tu nisu sve ep, jel da?


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 14/01/2019 : 00:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
oba nasa izdanja kerija nisu potpuna i imaju neke mane... ovo od PP u dvije knjige je vrhunsko izdanje, ali pokriva oko 2/3 serijala...za ostatak serijala je problem oko prava ili sta vec...izdanje od dnevnika je pokrilo cijeli serijal, ali je mana da je izbaceno cak 50 stranica, od ukupno 800 koliko serijal ima..
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/01/2019 : 00:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, sad mi je jasno. Onda tesko da ce PP zavrsit to, steta. Jer taj junak je bas zasluzio da ima svoju samostalnu ediciju. Sjecam se da je u serijalu bilo natprirodnih elemenata i da mi se svidio prije.

Ja cu mozda onda ostat pri Zlatnoj seriji, unatoc tom manjku stranica. Ako sam dobro vidio, radi se ukupno o 25 stripova u kojima je Keri i ako je 50 stranica izbaceno, mozda je to 2 stranice po stripu, ajmo reci da "nije strasno". Sto se tice Traper Kerija, fali mi onda jos jedan Mark da bi ga imao kompletnog u ZS. Mozda ga uskoro nabavim.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 14/01/2019 : 01:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
jeste...svakom stripu fale po dvije stranice stripa...ima u popisu na forumu i spisak tih izbacenih stranica.. a uvijek se na netu mogu naci, printati i umetnuti te stranice u svaki od tih 25 stripova...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/01/2019 : 01:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
To je super ideja znam da si spominjao da ces ti slicno napravit kod Komandanta Marka, gdje fali tih par stranica

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 14/01/2019 : 02:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ne samo kod marka...to sam radio i kod neka 2-3 broja nik rajdera kojima fali poneka stranica koju je dnevnik izbacio..pa i kod kapetana mikija jer je if edizioni, pa samim tim i ludens izbacio neke stranice u odnosu na zs, pa i kod bleka cu to odraditi, zagor extra takodjer od broja 31 pa do 62 ima manjak od nekih 40-ak stranica koje imam negdje spremne za printanje...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/01/2019 : 02:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast na tome a jel smijes te stranice postavit na forum koje fale?

Evo nasao ovo za Kerija: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=7763
Mislim da nece bit problem za prvih 7 ep naci posto postoje skenovi od PP, a ostalih 5 ep ne znam gdje treba trazit, valjda na nekoj tal.stranici sto bi znacilo da treba i prevoditi :(

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 14/01/2019 : 12:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
imaju na netu prevedene i te stranice sta fale...postavim ih kasnije...

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/01/2019 : 12:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala Zlatane ;) ne moras se uopce zurit, kad stignes. I sorry ako te gnjavim s time.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 15/01/2019 : 15:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ma ne gnjaviš uopšte...

evo, na ovom bi linku trebale biti izbačene stranice, sa ubačenim prevodom... to je rađeno prije skoro 6 godina...

https://mega.co.nz/#!ZopGgRwQ!FWirRg6VDc1aUbokojl4DQBXuQArcG1Chwd5Cojojvs
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/01/2019 : 16:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno Zlatane, evo upravo skinuo vidim da jedan lik na limundu prodaje 3 knjige, komplet Kerija, a otkud mu ta treća mora da ju je sam napravio. Objašnjenje uz oglas:

quote:
TRAPER KERI KOMPLET NA 3 TVRDOKORICENE KNJIGE !
Kompletna prica o Traper Keriju na 750 strana lepo ukoricena u 3 tvrdokoricene knjige.
Delo genijalnog Tiziano Sclavia, na Srpskom .
Sve sto je ikada izaslo o Traper Keriju ne jednom mestu !

Na prodaju prica koju odavno svi zelimo, a nismo imali mogucnosti da je imamo.
Nostalgicni povratak u `90. kada smo citali Kerija iz dodataka u Markovim stripovima.

Kompletna prica o Keriju.


On isto priča o 750 stranica, ne znam jel PP u svojim knjigama onda izbacivao ili on ima svoje stranice u tih prvih 7 priča.

Ovo je ta slika oglasa:


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 15/01/2019 : 17:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
mislim da je to samo iz zlatne serije traper keri, to jest bez tih izbacenih stranica.zato je i rijec o "samo" 750 stranica, a ne o 800 koliko ima u originalu..samo su korice uzete od PP izdanja, ne i unutrasnji dio stripa...
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

384 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 16/01/2019 : 06:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro,ReemCP me oduševio,da sakupim K Marka,kada je prestao Ludens(preostalih 100 i nešto brojeva ZS),kupio juče nešto preko 50 brojeva i još 52 i evo kompletiran.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/01/2019 : 08:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by mesar

Pa dobro,ReemCP me oduševio,da sakupim K Marka,kada je prestao Ludens(preostalih 100 i nešto brojeva ZS),kupio juče nešto preko 50 brojeva i još 52 i evo kompletiran.
[/quote


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/01/2019 : 11:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

mislim da je to samo iz zlatne serije traper keri, to jest bez tih izbacenih stranica.zato je i rijec o "samo" 750 stranica, a ne o 800 koliko ima u originalu..samo su korice uzete od PP izdanja, ne i unutrasnji dio stripa...


Je, u pravu si, sad sam primjetio u opisu da mu piše:
quote:
Izdavač: ZS (Dnevnik)


Vidio sam da je i prije PP izdano onih 6 pirata, ali da ljudi nisu baš zadovoljni kvalitetom.

quote:
Originally posted by mesar

Pa dobro,ReemCP me oduševio,da sakupim K Marka,kada je prestao Ludens(preostalih 100 i nešto brojeva ZS),kupio juče nešto preko 50 brojeva i još 52 i evo kompletiran.


Ma da Bravo Mesar, požalit sigurno nećeš a još si dobio i strip dodatak o kojem ja i Zlatan pričamo na ovoj stranici, "Traper Keri" kojeg vjerujem vrijeme nije pregazilo, a prvijenac Sclavija.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 16/01/2019 : 12:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
ReemCP i mesar, moj vam je savet da bolje što pre obratite pažnju na brojeve K. Marka iznad broja 1000, pogotovo na one iznad 1050, dosta ih je teže naći, pogotovo u dobrom stanju.Ovih ostalih brojeva iznad broja 600 se nađe uvek.
I kada kupujete te brojeve iznad 1000, uvek prelistajte prvo strip da vidite da se nije iznutra raspao, dosta su loši papir i lepak bili na tim brojevima.Ako se tako tanak strip iznutra skroz raspao, to praktično ne vredi ni lepiti onda, takve sam uvek preskakao bez obzira na to kako deluje spolja.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/01/2019 : 12:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala Maelstrom na savjetu, evo jedan kolega mi treba poslat uskoro 7 stripova (među njima je i 4 broja od tih "1000"), a onda bi mi od tih falio 1070: Most na Tuskali i 1079: Konačna pobeda

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 16/01/2019 : 13:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Malo me zanima nekadašnji dodatak Komandantu Marku što sam prije čitao, a radi se o strip dodatku "Traper Keri". Koliko sam skužio, on se prvi put pojavljuje u ZS 883:



..a zadnja epizoda je u ZS 979:



Da li je to sav Traper Keri koji je izašao? I što je s onim dvjema knjigama od PP, tu nisu sve ep, jel da?





Traper Keri je meni jedan od najdrazih mini-serijala. Mjesavina westerna, fantastike i horrora!
Keri je izlazio kao dodatak K.Marku u ita broju 197 i izlazio je sve do broja 221, ukupno 25 brojeva od po 32 str. Kod nas su to bili brojevi Marka ZS 883 - ZS 979.

Prvih 15 brojeva je napisao Sclavi i one su kasnije objavljene u 2 volumena od Edizioni BD u italiji 2008. To izdanje se podudara s ovim od PP. Za ostalih 10 epizoda valja skupiti ili ZS ili piratsko izdanje. Netko je objavio tamo negdje 2007 6 brojeva koje skupljaju svih 25 prica iz ZS ali je to jako lose odradjeno, vidi slike dolje.





Trenutno moja kolekcija ovako izgleda: 2 volumena od PP, i zatim piratski 4,5,6 u kojem se nalazi tih 10 epizoda.










https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

384 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 16/01/2019 : 13:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
Nad brojem 1000 fali mi četiri broja,najviše rupa imam od 600-700...ma dobro skupiču ja to uskoro.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 16/01/2019 : 15:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
http://oi66.tinypic.com/20u22wy.jpg


kod mene je treća knjiga u jednom dijelu..i naravno, tu su i one izbačene stranice...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/01/2019 : 17:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@chris.tower - prelijepo je ovo za vidjet baš razmišljam idući tjedan kad budem imao više vremena, otvorit temu pošto sam sad saznao dosta korisnih podataka, temu o Keriju. Postoji jedna stara tema iz 2006., ali je zaključana, pa ću pitat Solara jel smijem otvorit novu.

To je ova stara tema: http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24025&SearchTerms=,Traper,Keri

Hvala ti na slikama, sad mi je puno jasnije o čemu su ljudi pisali o tim piratima da su loše urađeni.

@Zlatan - opa, ti si na sve mislio, pedantan kao i uvijek ja ću vjerojatno što se tiče Kerija (ili Kerrya, kako se već piše) kolekciju imati u sklopu Komandanta Marka, iako me privlači (ako još negdje ima), ove 2 knjige od PP-a.

Jel ispravno onda reći da se serijal sastoji od 25 epizoda, koje čine 12 priča? 7 priča od Sclavija (te knjige 1 i 2), a posljednih 5 priča od dr. autora.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 16/01/2019 : 18:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
u vrijeme kad sam si uradio knjigu 3, i kupio ove dvije od pp, mark je isao redovno na kioske i nisam uopste planirao uzimati ove od dnevnika...ovako sad imam duplu verziju kerija...u marku zs i kroz tri knjige....ista je stvar i sa djilom kojeg imam u prvih 12 martija i odvojeno...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/01/2019 : 20:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da, tko je znao da će to prestat izlazit (Mark kod Ludensa, Keri kod PP knjiga 3). Ne znam, možda je to dvoje zaista povezano što ne mogu dobit prava. Keri je u toj ediciji kod Marka isto u brojevima poslije 600, možda je ista stvar, problematika sa pravima. A šteta, što reći drugo :(

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 17/01/2019 : 08:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

u vrijeme kad sam si uradio knjigu 3, i kupio ove dvije od pp, mark je isao redovno na kioske i nisam uopste planirao uzimati ove od dnevnika...ovako sad imam duplu verziju kerija...u marku zs i kroz tri knjige....ista je stvar i sa djilom kojeg imam u prvih 12 martija i odvojeno...



Svaka cast za 3. knjigu! Jesi to uradio tako da si spojio orginal stranice iz ZS-a ili si ju kompletno isprintao?

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page
Page: of 91 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000