forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate KOMANDANT MARK-Mark fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 91

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/08/2019 : 09:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by pcoro

Najteža situacija ikad za Marka na Ferrijevoj slici: priklještio ga indijac s nožem, ako preživi tu je čovjek sa pučkom, ako i on zajebe čeka medvjed



al' izgleda da nije obukao hlače





uhvatili Marka spuštenih gača

Edited by - 1Euro on 22/08/2019 09:48:06
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/08/2019 : 12:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Najteža situacija ikad za Marka na Ferrijevoj slici: priklještio ga indijac s nožem, ako preživi tu je čovjek sa pučkom, ako i on zajebe čeka medvjed


Pa to uopće nije loše, ako mu ne bude dovoljna kobasica medvjed će sigurno zadovoljiti apetit.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 17/09/2019 : 11:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Već sam postavljao ovu sliku pre par godina, nismo znali šta je u pitanju, otkud ovakva drugačija verzija naslovnice za ovu epizodu...
Fora je bila što sam tad naleteo na nju na jednom italijanskom sajtu,
ubačena je bila umesto originalne esegeseove među ostale regularne naslovnice.



Sad sam našao objašnjenje o čemu se tu radi:
http://danieletomasi.blogspot.com/2011/03/comandante-mark-1.html

Dakle, autor ove ilustracije je izvesni Daniele Tomasi.
Kao što je napisao ispod, on je Boneliju poslao 3 probne ilustracije, kao i 12 tabli stripa, pre mnogo godina,
za tri njihova lika - Natana Nevera, Nika Rajdera i Komandanta Marka, kako bi sebe preporučio za crtača u njihovom stafu.
Nacrtao je svoje verzije naslovnica i tabli za već postojeće epizode, u Markovom slučaju je to bila ova sa mumijom.

Posle nekoliko godina, njegov prijatelj Mauro Đordani je kolorisao ilustraciju (koja je bila crno-bela,
kao što se može videti i ta verzija na ovom linku) ali se potrudio da doda i sve ostalo, naslov, ime junaka, naziv edicije,
broj, pa čak i cenu, kako bi dobila izgled prave Markove naslovnice i time "zadovoljio ego svog drugara".

Dotični Tomasi je napisao i kako se završilo njegovo preporučivanje Boneliju ovim ilustracijama.
"Za one koji su znatiželjni da znaju kako je to prošlo, menadžer mi je telefonom rekao da će mi poslati stranice scenarija
da se oprobam na Zagoru, ali mi nisu poslali ništa".

Kakva sreća za Zagorovce!

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 17/09/2019 : 11:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Bravo, Jozzinelli, interesantan podatak.
Eh, kad bi nam samo Mark krenuo dalje...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/09/2019 : 13:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Neki uplašeni sroljo obukao Markovu odjeću i izigrava junaka.
Inače, jučer je bilo ravnih 10 godina od kako je teller otvorio ovu legendarnu temu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/09/2019 : 13:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zasto jos uvijek nije STICKY!?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/09/2019 : 14:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Velika nepravda i nepoštivanje starijih, oni "petokolonaši" se ugurali prije reda i uživaju blagodati forumskog sistema.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/10/2019 : 10:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Scenarij & crtež: EsseGesse

Ludens 1a: "Komandant Mark" (1 ep.)

Nakon uspješne obrane od Crvenih mundira, Blaf i Žalosna Sova zajedno sa Markom saznaju da je netko preoteo važnu poruku namijenjenu Marku. Jedini trag je srebrena kopča na čizmi koju je tajanstveni čovjek izgubio i naša trojka kreće u potragu..

Prva uopće epizoda Komandanta Marka! Prvi put sam je čitao u Porin izdanju, na A4 formatu. Epizoda je uspješno predstavila naše junake, njihove odnose, život, neosvojivu i legendarnu tvrđavu Ontario, ali i mrske im neprijatelje - Crvene mundire. Iako u Ludens verziji oni su "Crvene odore", ali meni nikako taj naziv nije sjeo budući da nisam navikao. Ovdje smo u jednoj epizodi, više-manje, mogli saznati što možemo očekivati od ovog serijala. Primjetio sam da je jedino u ovoj priči nedostajala "vreća buha", vječiti neprijatelj Žalosne Sove.


Pogled na tvrđavu Ontario

DeeCay u recenziji ove epizode, piše da je Mark strip pisan za dob 8-15 godina. Dodao bih da je ovaj strip i za nas odrasle (poneke) koji smo nekada bili ta djeca i uživala u njemu pored ostalih junaka, koji nas je činio sretnim u djetinstvu. Ima nas i danas koji se tako osjećaju. Mark nije ozbiljan strip i ne treba na njega tako ni gledati. Stoga i moje ocjenjivanje epizoda će biti nešto drugačije nego inače.

Crtež mi je odličan, likovi i njihovi izrazi lica su odlično pogođeni. Pogotovo kod tih gegova i komičnih situacija, a u ovoj epizodi nije manjkalo toga. To je ono, između ostalog, što i krasi ovaj serijal.

(priča: 9, scenarij: 9, crtež: 10, naslovnica: 9) = 93%

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 09/11/2019 16:18:47
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 29/10/2019 : 11:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/10/2019 : 11:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Bio je pametan, ali nije dugo živio.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 29/10/2019 : 12:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
ReemCP, blago tebi ako si počeo s Markom. Baš opuštajući serijal i za koplje ispred Mikija i Bleka. Jedne 2040. godine ću ga valjda i ja opet čitati mada sam neke epizode i svojevremeno znao po dva puta (naravno, u razmacima od 3-4 godine).

loading...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/10/2019 : 20:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam ga prije dosta u djetinstvu, a nedavno sam (skoro) kompletirao ediciju, pa reko idem lagano i s njim krenuti po redu, nemam što čekati Tih 60-tak stranica je taman nekako, nije puno, a strip je baš za opuštanje, a ima i dosta smiješnih situacija sa likovima.

I meni je Mark najbolji od tog trojca (Mark-Blek-Miki) Što je zapravo neshvatljivo da baš on ne ide više na kioske.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 30/10/2019 : 05:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

DeeCay u recenziji ove epizode, piše da je Mark strip pisan za dob 8-15 godina.


Ne znam zašto se kod Marka posebno potencira da je pisan baš specijalno za određenu dob...

Za koju dob su onda pisani Mandrak, Fantom, Zagor, Tarzan...?

Početne epizode Zagora su izgleda pisane za dob 6-10 godina...
Samo što se onda navodi kako je Zagor "evoluirao", dobio malo složenije priče,
dok je kod Marka sve ostalo isto i priče liče jedna na drugu.
Ali, tu pojavu imamo i kod mnogih drugih junaka, pa njih niko ne svrstava u stripove za određenu dob.
Evo, na primer, repetitivni zapleti i radnja su i u stripu Nebeski soko (oni koji čitaju samo Boneli možda nisu čuli za taj strip?)

Od Marka sam najviše čitao epizode objavljivane u drugoj polovini 80-ih, za većinu njih sam upamtio otprilike o čemu se radi
i ne liče mi jedna na drugu, kao što to mnogi imaju običaj da kažu.
Moguće da su te početne epizode bile više na isti kalup, znam da mi nisu bile nešto kad ih je dnevnik reprintovao na kraju.

quote:
Originally posted by ReemCP

Tih 60-tak stranica je taman nekako, nije puno, a strip je baš za opuštanje, a ima i dosta smiješnih situacija sa likovima.

I meni je Mark najbolji od tog trojca (Mark-Blek-Miki)


+1

Za mene je bolji i od Zagora.

Ako je do humorističkih delova, onda je humor kod Marka mnogo prikladniji za starije čitaoce, nego Čikovi detinjasti gegovi.



Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 30/10/2019 : 06:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
+1


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/10/2019 : 08:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Ne znam zašto se kod Marka posebno potencira da je pisan baš specijalno za određenu dob...

Za koju dob su onda pisani Mandrak, Fantom, Zagor, Tarzan...?

Početne epizode Zagora su izgleda pisane za dob 6-10 godina...
Samo što se onda navodi kako je Zagor "evoluirao"..

Da, vjerojatno se misli na evoluciju, a kao Mark da je ostao na istoj razini.
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Od Marka sam najviše čitao epizode objavljivane u drugoj polovini 80-ih, za većinu njih sam upamtio otprilike o čemu se radi
i ne liče mi jedna na drugu, kao što to mnogi imaju običaj da kažu.
Moguće da su te početne epizode bile više na isti kalup, znam da mi nisu bile nešto kad ih je dnevnik reprintovao na kraju.

Ja sam ih otprilike pročitao prije između 40 i 50 epizoda (najviše period od 600 ZS pa nadalje), isto nisam primjetio da su sve skoro iste Pa me začudili ti komentari tamo. Mislim da bi najbolje o tome trebala reći osoba koja je krenula otpočetka čitati i pročitala svih 281 epizodu, pa onda donijeti sud. Sumnjam da je netko to napravio od onih koji su komentirali ispod recenzije.
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Ako je do humorističkih delova, onda je humor kod Marka mnogo prikladniji za starije čitaoce, nego Čikovi detinjasti gegovi.

Upravo to, a i ovo što se spominje "liče jedna na drugu", koliko puta imamo kod Zagora uvode gdje imaju gozbu kod indijanaca pa Čiko skoro sve pojede i uvijek kažu da im je pojeo cijelu zalihu za zimu. Upravo tako počinje i "Hagotova moć" (jedna od boljih priča) koju sam čitao nekidan Pa mi to ne smeta.

A sa druge strane, Mark je nešto posebno. Malo koji strip te može iskreno nasmijati, a usput i zabaviti.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/10/2019 : 09:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Scenarij & crtež: EsseGesse

Ludens 1b: "Ontarijski vukovi" (2 ep.)

Narednik Kendall donosi vijest za Marka o tajanstvenom sastanku koji će se održati u ponoć na Sokolovu sidrištu. Mark odlazi na tajanstveni sastanak gdje ga čekaju osobe s kojima se mora naći, ali čekaju i Crveni mundiri u zasjedi..

Dok je Mark u prvoj epizodi predstavljen kao "Mister Savršeni", kao veliki vođa vukova sa Ontarija, ovdje je ipak bio dosta naivan. Pogotovo mislim na situaciju kad je išao popiti ono pokvareno vino, a unatoč prethodnim upozorenjima dječaka da tu nešto ne štima u svoj toj situaciji. Sva sreća, njegova desna ruka, Blaf i Žalosna Sova su tu da pomognu Marku i izvuku ga iz nevolje.

Ideja sa "štapom koji ubija" mi se baš svidjela. Zanimljiv način da se zaštiti poruka, odnosno popis koji je bio od velike važnosti da ne padne u ruke Crvenim mundirima.


Blaf kao konobar

Nije mi se svidio Markov postupak na početku sa Betty, kako ju je izigrao, jer ženi se to ne radi, pogotovo kad je ljubomorna Znao sam da će to na naplatu doći kasnije. Također i ovdje ima niz tih smiješnih gegova, a ovdje je najviše za njih bio zadužen Žalosna Sova, pogotovo onaj dio gdje je bio "doktor" pa izliječio jednu zubobolju. Ali i Blaf kao konobar, urnebes. Čak u tom trenutku u jednoj sceni se pojavljuje pas, jako sličan Floku, pa sam mislio da će on tu nastupiti i "ući" u serijal. Izgleda ipak da će se još neko vrijeme pričekati na to. Dodao bih još da se ovdje pojavljuje i engleski poručnik Sparrow, kojeg smo imali prilike vidjeti i u prvoj epizodi. Murray se također pojavljuje, čovjek koji se pridružio "Vukovima" u prvoj epizodi.

Crtež isto odličan, pogotovo utvrde, prirode, scene gdje je puno akcije, smiješni gegovi. Užitak čitanja je odmah veći uz takav crtež.

(priča: 6, scenarij: 7, crtež: 9, naslovnica: 7) = 73%

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 09/11/2019 16:19:23
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 30/10/2019 : 12:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
@Bela Antilopo,
ako tol'ko voleš Komandanta Marka, trebao bi pogledati i francuski crtać Marianne Premiere, koji je rađen po uzoru na Marka. Čak su joj sidekickovi slični Sovi i Blafu.




Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/10/2019 : 14:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Naravno da Mark nije mogao "napredovati" na neku moderniju razinu kada je ugašen 1990., zato ga nije pošteno uspoređivati sa serijalima koji još uvijek izlaze.
Što se tiče ponavljanja, to jednostavno mora postojati kod serijala koji su žanrovski ograničeni, ja sam pročitao oko 170 brojeva i većinu toga već zaboravio.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/10/2019 : 18:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Komandant Mark je zakon!!!!!

Na 66 stranicama (u stvari 64) jer počinje sa trečom stranicom, ispričati toliko zanimljivih priča i uključiti toliko različitih osoba (gusari, crveni mundiri, indijanci, američka redovna vojska, lupeži svih vrsta, banditi, kradljivci, krčmari,....) držati se nekog istorijskog ciklusa, ličnosti, detalja (uniforme, brodovi, oružje,...sve je to na visokoj razini), ugodan crtež oku, humoristički ulošci (flok i žalostna sova, ponekada i Bluff uleti sa nekom forom), Beti je zakon, sječam se da mi je bilo nekih 8-10 godina kada sam čitao neki strip gdje su dvojica crvenih mundira uhvatila Beti i na pola ju več skinuli,....mmmm Beti!!!!

Jedina zamjerka je, da bitka prekratko traje, nema nekih akcijskih scena,...Mark prekriži sablju sa nekim poručnikom Crvenih Mundira i u drugoj ili trečoj sličici več je sve gotovo, Mark pobjeđuje, crveni mundiri bježe, Flok nekoga ugrize za stražnjicu i to j eto.....
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/10/2019 : 19:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Vlladimir - nisam znao za taj crtić, ako ga ima na YT-u, pogledat' će se, tnx

@Dodsferd - tako je, rano je ugašen i možda bi bilo nešto u smislu "napretka" da je išao dalje..

@1euro - istina, nevjerojatno je da na tako malo stranica zna biti toliko toga Ja jedva čekam susrete sa El Ganchom, on mi je super lik u ovom serijalu.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/10/2019 : 20:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ovaj crtani sam pratio kao klinac. :)
Moracu negde da ga iskopam.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/11/2019 : 16:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Scenarij & crtež: EsseGesse

Ludens 1c: "Zaljev groma" (3 ep.)

Snažno nevrijeme, obrušilo se nad jezerom Ontarija. Noć je, kišta pljušti, a taman u tim trenucima naši junaci prolaze i uspijevaju naći sklonište od oluje. Uskoro postaju svjedoci brodoloma, a Mark uspijeva spasiti život jednom od putnika..



Mark, Blaf i Žalosna Sova, legendarna trojka, sasvim slučajno postaju svjedoci brodoloma u blizini njihovog skloništa. Putnik kojeg su spasili je na prvi pogled jako sumnjiv, a izgleda da je jedina Betty koja je to primjetila. Nakon što je taj tajanstveni čovjek došao malo k sebi, noću potajice odlazi iz utvrde, a Betty ga slijedi i jadna naivna, želi dokazati da je bila u pravu što se tiče njezinih ženskih intuicija. Stvari se uskoro zakompliciraju, Betty biva oteta, a Mark i ekipa je moraju spasiti i još se sukobiti sa Englezima koji su se smjestili u naizgled, neosvojivom zaljevu. Tamo se ujedno nalazi i njihovo brodogradilište, grade se ratni brodovi kako bi napali neosvojivu tvrđavu Ontario! Nevolje sa svih strana, kako će Mark i njegovi prijatelji riješiti ovu situaciju?

Uzbudljiva priča koja ima odličnu atmosferu. Humora nije ni ovdje manjkalo, najbolji dijelovi su sa kupanjem Žalosne Sove, ali i sa starijim indijancem Wantakom kod kojeg su išli po jednu informaciju. Crtež jako dobar, odlično prikazana oluja i kiša koja ne jenjava, stvarno dočarano da se čitatelj može potpuno uživjeti u takvoj atmosferi. Jedna, možda nevažna vinjeta na početku, kad su našli sklonište od oluje u jednoj špilji, naložili vatru, oduševila me i način na koji je Blaf rekao:

"Kako je fino toplo! Ne bih sad mijenjao ovu špilju ni za palaču francuskoga kralja!"

Točno se uživiš i osjetiš to nekakvo zadovoljenje što su našli sklonište nakon takvog nevremena. Zastao sam kod te vinjete, osjetio tu toplinu koja vlada kod njih nakon što su pokisli našli sigurno utočište u divljini. Ova epizoda nosi naziv "Zaljev groma", što i odgovara priči. Da je naziv kojim slučajem bio iz prethodne epizode, "Ontarijski Vukovi", ne bi isto bilo pogrešno. Budući da su skoro svi Vukovi sudjelovali na kraju u jednoj akciji spašavanja i uništavanja Engleza i njihovog nauma. Jedino mi je malo zasmetalo što se ponovno pojavljuje engleski poručnik Sparrow, budući da sam mislio da je stradao još u prošloj epizodi od ruke Marka. Ali svom srećom, Žalosna Sova se ovaj put pobrinuo (valjda) da ga više nema. Naslovnica lijepa, Ludens se za prvi integral upravo odlučio na tu naslovnicu da krasi ovo izdanje. Simpatična epizoda, akcija, humor, nevjerojatno koliko toga stane u tih 60-tak stranica ovog odličnog stripa.

(priča: 7, scenarij: 8, crtež: 10, naslovnica: 9) = 84%

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 09/11/2019 16:19:55
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 01/11/2019 : 18:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
ih, pa gde je thunder bay, skroz na gornjem jezeru... ovo mora biti neki drugi zaliv gromova

kakve grozne ocene na homepageu haha. meni su ove rane epizode bas drage (iako su dodaci u ZS 87 bili bolji od marka).

zna li neko kako su essegesse delili posao? ko je crtao sta? jedan uradi postavku, drugi tusiraju? ili jedan radi likove, drugi pozadinu? ili podele stranice medjusobno? kao klinac sam najvise voleo ovog sto je radio naslovnice, barem ove rane: bio je nekako najrealisticniji, koristio je dramaticne senke a nije bezao od celih figura pa ni od skracenja (ako bas mora).

evo primer o cemu pricam, mark iz iste epizode, stranice 24 i 40:



p.s. cudo jedno kako su svi iz te generacije sekli vene na fostera:



Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/11/2019 : 10:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

kakve grozne ocene na homepageu haha. meni su ove rane epizode bas drage (iako su dodaci u ZS 87 bili bolji od marka).

Ma tamo su ti moj Vlaadisha, same "žalosne sove" Kao da ih netko tjera da MORAJU čitati Marka

Zanimljive ove stvari što si napisao u nastavku posta, i mene to zanima. Ove usporedbe Marka u krupnom kadru, i sam sam to primjetio pa mi bilo čudno

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/11/2019 : 08:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 91 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000