forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Djil
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 29/08/2012 : 01:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ko zna,možda kad se ispucaju svi ovi mini serijali kod nas od po 12, 14,18 brojeva tipa demian,caravan,gea,jan dix,skriveno lice, greystorm, casidy, brad baron,šangaj devil,lilith,...možda se neko sjeti i izda džudasa i đila..a valjda bi belu i bronka trebao izdati strip agent kad završi sa PSDZ,samo da nastavi sa timom i dastijem,sudac bean i ostale junake...tako je to urađeno kod if edizioni a ako su kupljena prava i za ostale junake,možda i njih vidimo...
a izgleda da nisam jedini koji ne može vidjeti ove naslovne za Long Rifle 79 i 80
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/08/2012 : 03:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Goblin

Ovu naslovnu na Long Rifle 80 je crtao Vladimiro Misaglia (koji je crtao sve naslovne za Džudasa) i izgleda da je ona baš za tu epizodu Đila rađena...


Ne, nijedna od te dvije naslovnice nema veze sa Gilom. Uostalom, sve naslovnice Gila crtao je Vincenzo Monti.





S druge strane, naslovnica za broj 71 ima veze sa Gilom, a nacrtao ju je Enzo Chiomenti, vjerojatno posebno za ovu ediciju.


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 29/08/2012 03:12:57
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 29/08/2012 : 11:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ali gil je izsao u broju 79 i 80 tako da ni 71 broj nem,a veze sa gilom...ok...zadovoljicemo se sa 11 italijanskih naslovnica
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/08/2012 : 11:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

ali gil je izsao u broju 79 i 80 tako da ni 71 broj nem,a veze sa gilom...


Ima veze sa Gilom. Poanta je u tome da je ova naslovnica Gila nastala posebno za ediciju Long Rifle. Makar ta epizoda ima vlastitu naslovnicu u talijanskom izdanju, koja je u ediciji Long Rifle iskorištena u broju 70, gdje je objavljena prva polovica te epizode.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 29/08/2012 : 23:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ali ipak nema veze sa nijagarom..mislim na epizodu
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/08/2012 : 23:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

ali ipak nema veze sa nijagarom..mislim na epizodu


To stoji.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 01/09/2012 : 15:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
ok, sada je konačno sve iscrpljeno s Đilom



__________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 01/09/2012 : 20:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
nije..cekamo da izadje u novom modernijem ruhu da ga neko objavi...siguran sam da kad se psdz zavrse da ce ludens to uraditi..ko i u italijanskim originalima sto su posle psdz objavili sve one male vestern serijale popout karabine slima i ostalih
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 06/05/2013 : 02:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
opet malo o đilu...

ovih dana sam počeo da skupljam prvih 12 epizoda martija lms sa ciljem da sakupim i đila,da ga odvojim od ostatka stripa,odradim naslovnice i uvežem...

evo kako bi to otprilike izgledalo:

http://i39.tinypic.com/14dftsp.jpg

mali je problem bilo naći kvalitetne originalne naslovnice, u većoj rezoliciji..neke sam našao u nekoj manjoj rezoluciji...
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 06/05/2013 : 08:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
lijepo...
sada je gotovo sve o Đilu ?

44 godine Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 06/05/2013 : 17:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
lepo ti izgleda naslovnica
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 06/05/2013 : 20:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac
ovih dana sam počeo da skupljam prvih 12 epizoda martija lms sa ciljem da sakupim i đila



I ja sam slično krenuo, ali samo zbog Đila jer ga nikada nisam čitao, a zainteresirala me tema. Ovih par brojeva što sam pročitao su mi i bolji od Martina.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 06/05/2013 : 20:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

quote:
Originally posted by zlatan bihac
ovih dana sam počeo da skupljam prvih 12 epizoda martija lms sa ciljem da sakupim i đila



I ja sam slično krenuo, ali samo zbog Đila jer ga nikada nisam čitao, a zainteresirala me tema. Ovih par brojeva što sam pročitao su mi i bolji od Martina.



možda sam se pogrešno izrazio....cilj mi je sakupiti samo đila...ne i martija...njega čekam da VČ počne sa knjigama...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 06/05/2013 : 20:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

lepo ti izgleda naslovnica


hvala...
uradio sam svih 12 korica...još da sakupim 3-4 đila šta mi fale,odnesem u štampariju da mi se uveže i to je to...
samo je mali problem,što nisam mogao naći sve naslovnice originala u većoj razoluciji,samo onih 5 što nisu izašle kod nas imam u većoj rezoluciji,dok su ostale 600x400 i nije baš nešto extra...
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 10/05/2013 : 21:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
koja je 12 korica,,italijani su izdali 11 brojeva....12 broj uradili su francuzi..kako izgleda njihova korica?
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 12/05/2013 : 01:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Pre skoro cetiri godine napisao sam ovde kako sam jedva procitao prvu epiz0odu Djila, i sad kad ponovo citao ovaj topic, opet se "palim"... nostalgija je cudo... naravno, ne pada mi na pamet da uzmem Djila ponovo, jer ta nostalgija me vuce ka gomili drugih stvari iz tog vremena koje su mnogo bolje od Djila
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 12/05/2013 : 04:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

koja je 12 korica,,italijani su izdali 11 brojeva....12 broj uradili su francuzi..kako izgleda njihova korica?


ja sam uzeo ovu gore šta je mr bushido postavio...ovu sa avionima iz long rifle serije...
iako to nije korica od te epizode jer je ta epizoda izašla u dva nastavka sa naslovnicama od ken parkera,(takođe gore imaju slike) ali mi i nije bilo logično stavljati naslovnu sa kenom...

jedini mi je problem mala rezolucija te slike...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/05/2013 : 12:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Djila sam krenuo čitati prije nekih 6-7 godina, najviše po inerciji kad je već tu i nešto ranije no što je LL krenuo s knjigama o Martinu, i opet se razočarao.
Razočaranje je bio i nekad, prije 30-ak godina, kad sam ga podnosio samo zbog Martina i kad sam ionako mogao čitati baš svakakve gluposti.
Ali danas mi taj strip više nema baš nikakve vrijednosti, pa čak ni zbog nostalgije.
A tek vrlo loš crtež Vladimira Missaglie i Iva Palonea, to je tek poseban problem.
Dok je početkom 80-ih Djil mogao proći kao nekakav odjek Šerifa u New Yorku, do danas ga je sasvim pregazilo vrijeme.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 03/01/2019 : 13:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
evo, DOMI, sad je napokon sve rečeno o đilu...











skoro 6 godina čekao da dođe na red da se i ovo odradi...

Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 03/01/2019 : 17:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Gdje si ovo nabavio?

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 03/01/2019 : 19:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Gdje si ovo nabavio?


izvadio iz martija, nasao na netu originalne naslovne, printao ih i uvezao.

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/01/2019 : 20:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
meni Đil nije bio loš...čak tada bolji od Martija..
pravi moderni kauboj.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 03/01/2019 : 20:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by cerichus

Gdje si ovo nabavio?


izvadio iz martija, nasao na netu originalne naslovne, printao ih i uvezao.



Rekao si mi da si ovo uradio i ja sam sebi napravio u 3 HC knjige.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/01/2019 : 20:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Heh, nostalgija..
Citao sam tada novog strip junaka MM,onda najedanput nekakav Djil u kombinaciji,mislio sam tad to je kao paralelni lms i zs edicija sa vise junaka,malo ce se izmjenjivati i tak.. kad je Djil nestao sa scene nije mi ga bilo zao,procitao sam sve,a ipak je MM bio interesantniji,bio je suvremenik,bas dobar odmak od westerna.
Danas bi ga procitao jos jednom,ali ga ne bih posjedovao jer mi nema taj smek kao nekada.Tad smo gledali Denis Weavera kao Serif McCloud i bio je "Ponocni cowboy" a lik Voighta isti on..tu su bile slicnosti sa Djilom, ali to je bilo drugo vrijeme.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 03/01/2019 : 20:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by cerichus

Gdje si ovo nabavio?


izvadio iz martija, nasao na netu originalne naslovne, printao ih i uvezao.



Rekao si mi da si ovo uradio i ja sam sebi napravio u 3 HC knjige.


ja sam to godinama odgadjao..tek sam ovih dana zavrsio sa ljepljenjem stripova...a sve ostalo je jos prije par godina bilo gotovo...malo sam se zeznuo oko zadnjih stranica jer sam tek nedavno na netu naisao na originalne, a vec sam bio printao ove...i hrbat nije kao originalan..ali nema veze..gotovo je sad..spremljeni na police i jos jedan od mini serijala kompletiran..
sad je na redu gordon link, to jest pokusacu da brojevima 8-20 uradim hrbat, tako da izgleda malo ljepse od onog kako je borgis uradio..( i o tome smo pricali, to jest oko ona dva neobjavljena broja, 21 i 22)...
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000