forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Howard Phillips Lovecraft.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 13/10/2009 : 12:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Citajuci godinama Marti Misteriju i Dilana Doga cesto sam se sretao sa imenom ovog pisca fantastike.Cak mislim da ga je i Tex iskoristio u jednoj prici sa Mefistom i to u prvoj koju je izdao Libelus.
Sve u svemu dovoljno da zainteresuje jednog stripofila da potrazi nesto od ovog pisca,ali za sada nisam imao srece.
Zanima me da li je neko mozda procitao nesto od ovog pisca i da li moze nesto da preporuci od njega.Hvala.

Edited by - manhunter on 08/06/2010 09:55:20

kapetan
New Member



Croatia
202 Posts

Member since 28/09/2004

Posted - 13/10/2009 : 12:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kapetan a Private Message  Reply with Quote
Nekronomikon - tu je knjigu relativno nedavno izdao neki srpski izdavač (zaboravih ime), sutra je konačno nabavljam
Planine ludila - nju sigurno imaš u HR izdanju, preporučujem
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 13/10/2009 : 15:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Ako citas na engleskom, imas njegove price skupljene u Penguinovima izdanjima (bude ih povremeno u Algoritmu)...preporucam " The call of Cthulhu and other stories"

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 13/10/2009 : 15:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message  Reply with Quote
audiobookovi koje cita wayne june apsoshtrumfno razvaljuju!!!!!!!
(i udaljeni su odavdje par klikova!:)

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 13/10/2009 : 15:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
The Colour Out of Space mislim da nije preveden, ali ako si dobar sa engleskim uzmi to. Mislim da je čak i sam Lovecraft rekao da mu je to najdraže djelo
The Case of Charles Dexter Ward je preveden na srpski (ako se ne varam) i to obavezno uzmi.
Naveo bih ti još neke gluposti, ali rommel će to puno bolje pokriti od mene tako da nema smisla da se ja više javljam

Piece, bro

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/10/2009 : 15:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
pročitao sam planine ludila, slučaj dextera warda i jednu knjigu s kratkim pričama, isplati se zavirit u taj njegov svijet
zanimljivo je da sve priče izgledaju poznato, zato što su se baš SVI 'napajali na njegovom izvoru'

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 13/10/2009 15:56:33
Go to Top of Page

d.r.p
Senior Member

1598 Posts

Member since 09/08/2007

Posted - 13/10/2009 : 16:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send d.r.p a Private Message  Reply with Quote
Boja izvan svemira se nalazi u zbirci Nekronomikon izdavača Everest Media!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/10/2009 : 16:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
frajer ima samo 2 romana od kojih sam ja pročitao Planine ludila

a sve potrebne priče možeš pronaći u Nekronomikonu koji je izdao everest medija u BG



Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 13/10/2009 : 17:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Vako:
Kao prvo zbirka priča Nekronomikon - epohalna knjiga za male pare, sa pa, skoro svim najboljim pričama, nezaobilazna knjiga za HFP ljubitelje.
Dalje imaš "Slučaj Čarlsa Dekstera Vorda", mislim, dva različita prevoda na srpski.
Dalje, izdavačka kuća Tabernakl iz Sremske Mitrovice je izdala nedavno "U planinama ludila" i još 3-4 knjige pripovjetki.
Vjerovatno još toga ima i na hrvatskom, neka se kolege uključe i pomognu.
A sad navali i uživaj...

...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/10/2009 : 18:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
dakle da kupi ta dva romana i nekronomikon

neće više ništa trebati od lovkrafta

ja imam 4 knjige priča... a sve skupa nemaju više materijala od nekronomikona
zbog duplanja priča naravno

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 13/10/2009 : 18:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message  Reply with Quote
skinuo sve njegovo u audiobook izdanju..fora je slusat malo prije spavanja kako miran glas cita tak nesto..

Deep into that darkness peering, long I stood there wondering, fearing,
Doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before..
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 13/10/2009 : 18:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
bez ikakve ograde NEKRONOMIKON urednika Dejana Ognjanovića je obavezno štivo - rijetko kad se poklopi u jednoj osobi sve ono nužno potrebno da se napravi antologija - ljubitelj horora, profesor anglistike ako se ne varam i poznavalac Lovecrafta kakvog nema drznuo bih se reći - stoga neću se dalje brukati pred mojim frendom - ali nekronomikon obavezno uzmi - predivno izdanje i sa tehničke i stručne strane - ovo je jedna od knjiga na koju sam ponosan što je imam
još jedan ne manje bitan detalj - arhaični stil pisanja Lovecraftov i nije najjednostavniji za praćenje na engleskom - vještina kojom je ognjanović preveo zbirku - uz iscrpna objašnjenja zašto se odlučio na odstupanja od nekih prethodnih radova, kao i iscrpne informacije o piscu i njegovu djelu čine ovu antologiju izvrsnim izborom ne samo za ljubitelje horrora, ne samo za ljubitelje Lovecrafta, već za sve zaljubljenike u klasičnu literaturu.
Go to Top of Page

Rose Ann
Junior Member



Slovenia
312 Posts

Member since 15/02/2006

Posted - 13/10/2009 : 19:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Rose Ann a Private Message  Reply with Quote
JAAAAAAA TO HOOOOOOOOĆUUUUUUUUUUUUUU (šmrc, šmrc). Imam li to?

Cudni su putevi Gospodnji...... zato jih zaobilazm
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 13/10/2009 : 20:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message  Reply with Quote
eh, evo, sad i ja znam na čemu sam
hvala romellu, frende
znači moram od ghoula nabavit lovecrafta
zamoliču dakle claw-a, da mi nekako doturi jedan primjerak na CRČ, inače nikad u životu neču više videt palačinke :)

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 13/10/2009 : 21:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sigismundus

eh, evo, sad i ja znam na čemu sam
hvala romellu, frende
znači moram od ghoula nabavit lovecrafta
zamoliču dakle claw-a, da mi nekako doturi jedan primjerak na CRČ, inače nikad u životu neču više videt palačinke :)


svakako, svakako, to moraš imati. pogotovo ti....a ako negdje nalete uzmi i njegov Faustovski ekran, (ili ti ga da vidiš svig vraga na filmu) a i U Brdima horori - to i ja još ganjam - ghoul je izniman stručnjak i vrsan pisac
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/10/2009 : 21:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sigismundus

eh, evo, sad i ja znam na čemu sam
hvala romellu, frende
znači moram od ghoula nabavit lovecrafta
zamoliču dakle claw-a, da mi nekako doturi jedan primjerak na CRČ, inače nikad u životu neču više videt palačinke :)


ako ćeš na CRŠ, imaš nekronomikon u profilu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 13/10/2009 : 21:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Ljudi hvala puno,presrecan sam iz dva razloga .Prvi je zato sto je moguce naci nesto od ovog pisca,a drugi je zato sto ima tako puno ljudi sa dobrim ukusom za dobru knjigu.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 13/10/2009 : 22:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rose Ann

JAAAAAAA TO HOOOOOOOOĆUUUUUUUUUUUUUU (šmrc, šmrc). Imam li to?



pa, ti sredjuješ biblioteku...
jes , imao mi to
drugo izdanje doduše, al imamo
al dobičemo mi i to izdanje
samo molim vas
zašto niko nikad ništa od mene ne izda neko drugo izdanje

jadan ja
izgleda, da ču ipak morat crknut u tijelu, koje mi je dobavljeno pet minuta prijevremeno
jbmt:(

siguran sam, da bi jako fino izgledao u nekom printu od belog puta:)

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

okudzava
Average Member



500 Posts

Member since 03/06/2009

Posted - 13/10/2009 : 22:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send okudzava a Private Message  Reply with Quote
"a i U Brdima horori - to i ja još ganjam"

- poz Erwine, upravo je držim u rukama, lepo štivo; reče mi Dejan svojevremeno da ima kod sebe još primeraka (mada je izašla 2007. ja je još nijednom ne videh kod nas u NS-u), pa ako dolaziš na Sajam knjiga u BG, eto ti Dekija u subotu 31. X (nekako simboličan datum, heh) tamo...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/10/2009 : 23:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Druže, kada budeš hteo skoči do mene, mogu da ti pozajmim Slučaj Čarlsa Dextera Vorda
Knjiga je FANTASTIČNA!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 14/10/2009 : 08:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okudzava

"a i U Brdima horori - to i ja još ganjam"

- poz Erwine, upravo je držim u rukama, lepo štivo; reče mi Dejan svojevremeno da ima kod sebe još primeraka (mada je izašla 2007. ja je još nijednom ne videh kod nas u NS-u), pa ako dolaziš na Sajam knjiga u BG, eto ti Dekija u subotu 31. X (nekako simboličan datum, heh) tamo...


nažalost neću biti na sajmu mada je bio plan...ali morat cu ugnjaviti dekija mada me sram mu se i javiti dok ne napravim davno obecani tekst za njegov blog
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 14/10/2009 : 12:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

bez ikakve ograde NEKRONOMIKON urednika Dejana Ognjanovića je obavezno štivo - rijetko kad se poklopi u jednoj osobi sve ono nužno potrebno da se napravi antologija - ljubitelj horora, profesor anglistike ako se ne varam i poznavalac Lovecrafta kakvog nema drznuo bih se reći - stoga neću se dalje brukati pred mojim frendom - ali nekronomikon obavezno uzmi - predivno izdanje i sa tehničke i stručne strane - ovo je jedna od knjiga na koju sam ponosan što je imam
još jedan ne manje bitan detalj - arhaični stil pisanja Lovecraftov i nije najjednostavniji za praćenje na engleskom - vještina kojom je ognjanović preveo zbirku - uz iscrpna objašnjenja zašto se odlučio na odstupanja od nekih prethodnih radova, kao i iscrpne informacije o piscu i njegovu djelu čine ovu antologiju izvrsnim izborom ne samo za ljubitelje horrora, ne samo za ljubitelje Lovecrafta, već za sve zaljubljenike u klasičnu literaturu.


Je li izašao Nekronomikon 2? Ognjanović je izjavio da će izać do kraja 2009. i trebao se sastojat od "The Dream-Quest of Unknown Kadath", "At the Mountains of Madness" i "The Case of Charles Dexter Ward".

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 14/10/2009 : 13:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by rommel

bez ikakve ograde NEKRONOMIKON urednika Dejana Ognjanovića je obavezno štivo - rijetko kad se poklopi u jednoj osobi sve ono nužno potrebno da se napravi antologija - ljubitelj horora, profesor anglistike ako se ne varam i poznavalac Lovecrafta kakvog nema drznuo bih se reći - stoga neću se dalje brukati pred mojim frendom - ali nekronomikon obavezno uzmi - predivno izdanje i sa tehničke i stručne strane - ovo je jedna od knjiga na koju sam ponosan što je imam
još jedan ne manje bitan detalj - arhaični stil pisanja Lovecraftov i nije najjednostavniji za praćenje na engleskom - vještina kojom je ognjanović preveo zbirku - uz iscrpna objašnjenja zašto se odlučio na odstupanja od nekih prethodnih radova, kao i iscrpne informacije o piscu i njegovu djelu čine ovu antologiju izvrsnim izborom ne samo za ljubitelje horrora, ne samo za ljubitelje Lovecrafta, već za sve zaljubljenike u klasičnu literaturu.


Je li izašao Nekronomikon 2? Ognjanović je izjavio da će izać do kraja 2009. i trebao se sastojat od "The Dream-Quest of Unknown Kadath", "At the Mountains of Madness" i "The Case of Charles Dexter Ward".


mislim da nije još
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 14/10/2009 : 13:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

The Colour Out of Space mislim da nije preveden, ali ako si dobar sa engleskim uzmi to. Mislim da je čak i sam Lovecraft rekao da mu je to najdraže djelo
The Case of Charles Dexter Ward je preveden na srpski (ako se ne varam) i to obavezno uzmi.
Naveo bih ti još neke gluposti, ali rommel će to puno bolje pokriti od mene tako da nema smisla da se ja više javljam

Piece, bro


colour out of space je preveden - u izdanju zagrebačke naklade - "Reanimator i druge priče"
a izdali su i Esej Michela Houllebecquea "Protiv Svijeta, protiv života" o HPL-u
čini mi se da su imali i "U PLANINAMA LUDILA " zbirku ali je ne mogu nać

Edited by - rommel on 14/10/2009 13:35:29
Go to Top of Page

aleksa crnobrnja
New Member



276 Posts

Member since 19/02/2009

Posted - 14/10/2009 : 13:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send aleksa crnobrnja a Private Message  Reply with Quote
ja znadem za tri lovecraftove zbirke priča izdane u hrvatskoj
koje sam ujedno pronašao u svojoj gradskoj knjižnici:

Dagon (izdavač Plava rijeka 2006.)
Planine Ludila (zagrebačka naklada 1998.)
Reanimator: i druge priče (zagrebačka naklada 2003.)

upravo je "reanimator: i druge priče" najinteresantnija što se sadržaja tiće.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 14/10/2009 : 13:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
evo još jedneiznimno mi drage hpl stvarce:

HPL : A Tribute to Howard Philips Lovecraft ( 1890 - 1937 )
Frierson ,Meade & Penny (ed) w/ Robert Bloch ,Frank Belknap Long ,E. Hoffman Price ,Fritz Leiber ,Howard Philips Lovecraft ,Manly Wade Wellman ,Brian Lumley ,Robert E. Howard and Others.
Bookseller: W.C. Thornton



Book Description: Meade and Penny Frierson, Birmingham,AL, 1972. Magazine Size Softcover. Book Condition: Very Fine. Robert Kline Front Cover / Herb Arnold Back Cover (illustrator). First Edition. This amazin work of love is 144 pages ,8 1/2" x 11" side stapled ,printed on good semi gloss paper with covers the same stock .First printing limited to 1000 copies. This tribute to Lovecraft is a must have item for any HPL ,Cthulhu Mythos ,Horror genre etc. collector. It is totally loaded with essays ,fiction ,correspondence ,memoirs ,poetry ,artwork and more by some of the top names in the field and even some of Lovecraft's freinds and contemporaries. Some of the contents are "The Lovecraft Mythos" by Robert Bloch ,"A Haunter of the Night" a remembrance by Joseph Payne Brennan ,an interview with Frank Belknap Long by Stuart Schiff ,"HPL : An Astrological Analysis" plus "Reminiscences of HPL" by E. Hoffman Price ,"A Short Comment on the Writings of HPL" by Fritz Leiber ,"Ira A. Cole and HPL : A Brief Friendship" by R. Alain Everts ,excerpts from a working manuscript by Colin Wilson for "Order of Assassins" ,William Crawford "An Early HPL Publisher" ,George T. Wetzel's "Biographic Notes on Lovecraft" ,"HPL and Films" by J. Vernon Shea ,Gerry de la Ree's "An Unknown HPL Artist" ,William Scott Home's "The Horror Theme After HPL" ,George T. Wetzel's "The Cthulhu Mythos : A Study" ,Stu Schiff's "Notes on Collecting Lovecraftiana" ,Richard L. Tierney's "Cthulhu in Mesoamerica" and "The Derleth Mythos" ,James Wade's "My Life with the Greatest Old One" ,short fiction by Joseph F. Pumilia ,Jerry Saunders ,W. Paul Ganley ,Gary Myers ,John Sellers ,Robert C. Sudol ,James Wade ,Walter C. DeBill ,Darrell Schweitzer ,Al Attanasio ,William Scott Home ,George T. Wetzel ,John Jacob ,Bill Wallace , a great Manly Wade Wellman story "The Terrible Parchment" ,Brian Lumley's Cthulhu Mythos story "The Burrowers Beneath" ,Herb Arnold's Mythos story "Those Beneath the Waves" ,a great early J. Ramsey Campbell story "A Madness From the Vaults" ,plus other articles and a lot of poetry by everybody from Robert E. Howard to HPL. The book is also packed with some really outstanding art by Stephen Fabian ,Richard Corben ,Tim Kirk ,Dany Frolich ,Herb Arnold ,Jim Garrison ,Mike Scott ,John Swanson ,Virgil Finlay ,Lee Brown Coye ,Denis Tiani ,Gary Myers ,Harry O. Morris and others.This is a beautiful copy of the first printing that was bought new ,read once very carefully and stored since.There is a very light stress mark at the spine and a pinpoint of soil to the cover ,both are really not even worth mentioning.There are no folds ,creases ,names ,writing or marks of any kind. This is a very uncommon item to begin with and because of the thin fragile paper used for the cover is truly scarce in this condition. An exceptionally well done high quality tribute and a must have item for Lovecraft and Cthulhu Mythos collectors.


Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000