forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Lavirint prizents: ZABAVA ZA CELU PORODICU #12!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 09/11/2009 : 15:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

quote:
Shteta za Trafike...mada, istini za volju, niste bili u njima adkvatno reprezentovani. U Sarajevskoj su vasha izdanja bila tako postavljena da ih je mogao videti samo onaj ko zna shta trazhi, walk-in biznis je bio u potpunosti onemogucen...


Nije istina! Ja sam ZZCP prvi put tu video i kupio, a nisam ga ni tražio :D

E, ali verovatno do su ih josh drzhali tamo gde su bila i VCh izdanja, shto je vrlo kratko trajalo. Onda su duzhi period stajala negde skroz u coshku kad se prodje kasa, a sada su opet na dobrom mestu - tik pored albuma. No, ochigledno je vec too late...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/11/2009 : 11:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Evo nakon crša i interlibera vrijeme je da uživam u jesenskim plodovima. za predjelo sam uzeo zzcp i pročitao u komadu 10, 11 i 12.
Što reći nego: svaka čast! Priče su sve bolje i bolje i napokon dobivaju neki veći smisao. Što se crteža tiče Kuzmanov mi je bio bolji u prvim brojevima kad se trudio manje bit realističan? Nekako mislim da mu onakav crtež više leži.
Mcn, bob i the mico u 11-ici su odlični kao i bombi i njegova tajna =)

A sada pitanje:
za najavu u zzcp u 2010 vidim da su postavljeni crteži Kuzmanova pa se pitam di su Dupanović i Oljača?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/11/2009 : 15:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Oljače će biti uskoro, mada ne u regularnoj seriji.

Denis radi na nečemu što je top secret (a biće još neko vreme). ;)

A iako je najavu za 2010. crtao Vlada, biće i još poneki crtač u ZZCP naredne godine...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2009 : 15:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole


Denis radi na nečemu što je top secret (a biće još neko vreme). ;)



Proslo je neko vreme,aj' sad kazi
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/11/2009 : 15:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu, ne da mi urednik. ;)

Kad bude blizu objavljivanja, biće najavljeno. Da nas posle ne prozivate da kasnimo. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1857 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 02/12/2009 : 11:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam, ima već mesec dana, ali evo tek sad se setih da nisam iskomentarisao. Poslednja tri broja Zabave, su veliki pomak na bolje. Đole je u ovoj priči počeo da razmahuje krila i da koristi naše oznavanje junaka, iz prethodnih brojeva. Ovo je stvarno zabavan strip i drago mi je što su moja očekivanja počela da se obistinjuju.

Moje mišljenje je da su do sada ZZCP kupovale dve vrste ljudi. Jedni koji kupuju sve živo i drugi, oni koji su Đoletovi prijatelji i strip kupuju iz respekta prema njemu. Verujem da je tako sa svakim domaćim stripom u početku. Nažalost, mnogi autori nikada nisu stigli dalje od tog početka. Ja sebe svakako ne svrstavam u one iz prve grupe. Opstanak jednog domaćeg stripa zavisi, po mom mišljenju, od ove druge grupe. Prvi svakako kupuju, ali nisu dovoljni, a pitanje je i da li čitaju. Ovi drugi čitaju i šire glas, dobar ili loš. Ako je glas dobar, onda se polako stvara i treća grupa kupaca. A to su oni koji neki strip kupuju, jer ih je radnja zaintrigirala. To je ona grupa koja s nestrpljenjem iščekuje sledeći broj. Ja sam do sada bio u 'drugoj' grupi. Posle ove trobrojne priče, prelazim u ovu 'treću'.

Nadam se da ste razumeli šta sam hteo da kažem. Naravoučenije je, ZZCP je dobar strip. :)
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 02/12/2009 : 12:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Pročitao sam, ima već mesec dana, ali evo tek sad se setih da nisam iskomentarisao. Poslednja tri broja Zabave, su veliki pomak na bolje. Đole je u ovoj priči počeo da razmahuje krila i da koristi naše oznavanje junaka, iz prethodnih brojeva. Ovo je stvarno zabavan strip i drago mi je što su moja očekivanja počela da se obistinjuju.

Moje mišljenje je da su do sada ZZCP kupovale dve vrste ljudi. Jedni koji kupuju sve živo i drugi, oni koji su Đoletovi prijatelji i strip kupuju iz respekta prema njemu. Verujem da je tako sa svakim domaćim stripom u početku. Nažalost, mnogi autori nikada nisu stigli dalje od tog početka. Ja sebe svakako ne svrstavam u one iz prve grupe. Opstanak jednog domaćeg stripa zavisi, po mom mišljenju, od ove druge grupe. Prvi svakako kupuju, ali nisu dovoljni, a pitanje je i da li čitaju. Ovi drugi čitaju i šire glas, dobar ili loš. Ako je glas dobar, onda se polako stvara i treća grupa kupaca. A to su oni koji neki strip kupuju, jer ih je radnja zaintrigirala. To je ona grupa koja s nestrpljenjem iščekuje sledeći broj. Ja sam do sada bio u 'drugoj' grupi. Posle ove trobrojne priče, prelazim u ovu 'treću'.

Nadam se da ste razumeli šta sam hteo da kažem. Naravoučenije je, ZZCP je dobar strip. :)



Razumeo
I ja sam u toj trecoj grupi. Ne kupujem zbog podrske domacem stripu vec zato sto ZZCP jeste dobar strip
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 02/12/2009 : 22:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Pročitao sam, ima već mesec dana, ali evo tek sad se setih da nisam iskomentarisao. Poslednja tri broja Zabave, su veliki pomak na bolje. Đole je u ovoj priči počeo da razmahuje krila i da koristi naše oznavanje junaka, iz prethodnih brojeva. Ovo je stvarno zabavan strip i drago mi je što su moja očekivanja počela da se obistinjuju.


Glad to hear it.

quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Moje mišljenje je da su do sada ZZCP kupovale dve vrste ljudi. Jedni koji kupuju sve živo i drugi, oni koji su Đoletovi prijatelji i strip kupuju iz respekta prema njemu.


Nije tačno. Mnogi kupuju i zbog Dekare. ;)

Šalu na stranu, verujem da su mnogi ljudi kupovali Zabavu i zbog crteža koji je u početku bio odličan za domaće izdanje, a vremenom je postao odličan - tačka. I mnogi su pozitivno reagovali na prvu složeniju priču, brojeve 6 i 7, i posle na vukodlake.

Ali da, 10-11-12 su prekretnica, ili da upotrebim trendi termin - "gamechanger". ;)

quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Verujem da je tako sa svakim domaćim stripom u početku. Nažalost, mnogi autori nikada nisu stigli dalje od tog početka. Ja sebe svakako ne svrstavam u one iz prve grupe. Opstanak jednog domaćeg stripa zavisi, po mom mišljenju, od ove druge grupe. Prvi svakako kupuju, ali nisu dovoljni, a pitanje je i da li čitaju. Ovi drugi čitaju i šire glas, dobar ili loš. Ako je glas dobar, onda se polako stvara i treća grupa kupaca. A to su oni koji neki strip kupuju, jer ih je radnja zaintrigirala. To je ona grupa koja s nestrpljenjem iščekuje sledeći broj. Ja sam do sada bio u 'drugoj' grupi. Posle ove trobrojne priče, prelazim u ovu 'treću'.

Nadam se da ste razumeli šta sam hteo da kažem. Naravoučenije je, ZZCP je dobar strip. :)



I biće još bolji. Karte su na stolu, status quo je postavljen, sad je vreme da ga rušimo. ZZCP #13 mali iskorak od toga, jer mi se pisalo o Pragu, a od 14 idemo punom parom napred.

I da, za one kojima scenario i dalje nije nešto - pa, barem imamo prelepe slike, kao ove dve iz narednog broja:





DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 02/12/2009 : 23:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
O - p - a - !!!!!!!!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1857 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 03/12/2009 : 15:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Citirao bih Renkija. O-p-a!
:)

Slazem se, to za crtace. A i raduje to sto kad je strip bolji, crtaci ga ne otaljavaju. Znaci, bice dobrih crteza.

http://kamenje.blogspot.com/
https://stalker.rs/

https://www.facebook.com/Stalker-izdava%C4%8Dka-ku%C4%87a-139197274650766/
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 31/12/2009 : 20:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Srecna Nova 2010-ta najludjoj i najsarmantnijoj izdavackoj kuci

Cekamo korice za ZZCP
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000