forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Orka specijal 2: Maus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 16/07/2014 : 22:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Kranio

quote:
Originally posted by Markos

Od danas u prodaji drugo izdanje Mausa!

hoće li biti isto tako drugo izdanje eternauta?



quote:
Originally posted by Markos

U tiskari je trenutno reprint Mausa. Nakon toga ćemo razmisliti o nekom sljedećem reprintu, u igri su Inkal, Eternaut, Spaghetti i Alvar.



E Markose bravo za reprinte! Muka mi je od onih govnaća koji prodaju Eternauta za 6000, Za Alvara traže 100 EUR a kupili ga za male pare.
Iako me npr Eternaut nikad nije interesovao ili taj Alvar, uzeću ih u inat
Go to Top of Page

Kranio
Starting Member



Serbia
98 Posts

Member since 10/02/2012

Posted - 17/07/2014 : 13:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Kranio a Private Message  Reply with Quote
Markose, jel ovo znači da postoji neka nada (samo sam rekao "nada") da se krene i sa reprintima ken Parkera od 13 pa nadalje :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/07/2014 : 14:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa ne baš.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 18/07/2014 : 10:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
Spaghette br.1 je već dugo nemoguće nabaviti ...

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 20/07/2014 : 12:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
@Markos

Jel postoji neki razmišljani vremenski rok kada se biti sledeći reprint (tu me zanimaju i Spaghette a pogotovo Incal)? Primer barem nešto poput sledećeg proleća i sl. Dosta bi mi značilo za pravljenje budžeta...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/07/2014 : 13:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne još. Ali proljece 2015 je najraniji moguci termin.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 21/07/2014 : 22:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Hvala na odgovoru !!! Puno mi znači bilo kakav podatak...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/01/2015 : 17:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip. Nevjerojatno koliko te vuče da dalje čitaš, da vidiš sudbinu likova. Vladek je stvarno kompleksan lik s nevjerojatnom pripovijesti.

Da li je u drugom izdanje ičim da značeno da se radi o drugom izdanju?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/01/2015 : 17:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
pa piše u impresumu!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/01/2015 : 17:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Znači da sam na prošlom interliberu uspio kupiti prvo izdanje Mausa

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 01/05/2015 : 12:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo:

http://www.tportal.hr/kultura/knjizevnost/379717/Strip-o-holokaustu-Maus-zbog-svastike-uklonjen-iz-moskovskih-knjizara.html

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 31/05/2015 : 23:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
S prošlotjednog pub kviza održanog u zagrebačkom SC-u.

quote:
6. Vrijeme je i za malo devete umjetnosti.
a) Tko je autor stripa?



b) Koja nakladnička kuća izdaje ovaj strip, a 2014. je nominirana za nakladnika godine, ali je nagradu odnijela Fraktura?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 31/05/2015 : 23:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
bilo je i u potjeri pitanje u vezi mausa

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 23/08/2015 : 18:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Maus

Ah taj famozni Maus..u Splitskoj zracnoj luci mi otvorise kofer i ugledase ga ...Mausa..i svastiku ugledase,, i putnici iza mene je ugledase,,te pomislih ..kako je svijet pun predrasuda i i kako se iste tako lako kote, kao leglo miseva..bas
Poigravanje sa dogmama i predrasudama je tanak led . pa opet izdrzava svu tu tezinu koju izdrzati nebi trebalo..zasto?
Ako vas razoruzaju i napune ocekivanjima onda nosite taj crni povez oko ociju i trazite pravdu i oprost za proslost..
Jednom bijah djecak koji se zakleo da ce takav i ostati..danas za tu zakletvu placam ogromnu cijenu i iako bi mi trebalo biti zao..nije..
Biti zrtva nije stvar izbora, no stvar izbora je ne ostati istom i ne beneficirati nesto tako monsturozno i nepojljmivo, jer upravo u tom trenutku nastaje obrnuta proporcionala..i zrtva postaje agresorom.
Strip vrijedan divljenja i paznje..pogotovo paznje .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/08/2015 : 20:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Eh...dobro da te nisu pitali jesi li bio blizu stadiona... :-)
Uzivaj u citanju!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/08/2015 : 18:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Eh...dobro da te nisu pitali jesi li bio blizu stadiona... :-)
Uzivaj u citanju!

Drzi se ljudino

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/08/2015 : 14:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao komentare "Mausa" po internetu, ali ja sam ga doživio i kao jedan veliki strip o stripu. Art je u doslovce svakom trenutku snažno opterećen pitanjem iskrenosti. Probleme vrlo jasno artikulira, kada govori Francoise kako ga ona u stvarnosti sigurno ne bi pustila toliko pričati, kada razmišlja kako nacrtati limariju konc-logora. Istu namjeru pratimo u napadajima iskrenosti (u flashbacku i stripu iz mladosti, u bijesu na oca zbog uništavanja majčina dnevnika), u napadaju anticrnačkog rasizma čovjeka koji je preživio najveći užas povijesti, u radosti zbog bombardiranja njemačkih gradova. Dakle, gdje god zaprijeti podređivanje dodvoričkoj idealizaciji stripovskog sadržaja, prijeti zapravo opasnost neiskrenosti koja bi se odrazila na svaki drugi dio stripa. Autor, međutim, uvijek reagira dosljedno i (samo)prokazivački. Drugi način kojim to postiže, primjenjujući potpuno isti princip, jest krajnje stiliziran crtež. Standardni grafički "realizam" blokiran je izbjegavanjem detalja, lomljenjem perspektive, plošnošću oblika, gomilanjem živih volumena u jednome kadru. Izostaviti vizualnu razliku između pripadnika naroda, učiniti je nevidljivom odnosno "realnom", značilo bi lagati. Ali, tema je preozbiljna da bi se lagalo, toga je autor snažno svjestan, zbog toga u tolikoj mjeri neposredno doživljavamo sudbinu Vladeka i ostalih, ponašanje nekih Nijemaca, nekih Poljaka, nekih Židova. Rijetko viđena razina promocije stripa, koja pokazuje kako je i o najozbiljnijim temama moguće govoriti pomoću papira i olovke. Važno je, međutim, uvijek imati jasnu svijest da je riječ o običnom papiru i običnoj olovci. Jer, pretvarati papir u detaljističku deskripciju koncentracijskog logora Trećeg Reicha, a od njegove žrtve stvarati idealnog heroja, značilo bi... eh, stvarno ne bih htio pretjerivati, ali valjda najgore što je u tom slučaju moguće zamisliti.

Edited by - Willer on 25/08/2015 14:32:35
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/08/2015 : 15:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

Nisam čitao komentare "Mausa" po internetu, ali ja sam ga doživio i kao jedan veliki strip o stripu. Art je u doslovce svakom trenutku snažno opterećen pitanjem iskrenosti. Probleme vrlo jasno artikulira, kada govori Francoise kako ga ona u stvarnosti sigurno ne bi pustila toliko pričati, kada razmišlja kako nacrtati limariju konc-logora. Istu namjeru pratimo u napadajima iskrenosti (u flashbacku i stripu iz mladosti, u bijesu na oca zbog uništavanja majčina dnevnika), u napadaju anticrnačkog rasizma čovjeka koji je preživio najveći užas povijesti, u radosti zbog bombardiranja njemačkih gradova. Dakle, gdje god zaprijeti podređivanje dodvoričkoj idealizaciji stripovskog sadržaja, prijeti zapravo opasnost neiskrenosti koja bi se odrazila na svaki drugi dio stripa. Autor, međutim, uvijek reagira dosljedno i (samo)prokazivački. Drugi način kojim to postiže, primjenjujući potpuno isti princip, jest krajnje stiliziran crtež. Standardni grafički "realizam" blokiran je izbjegavanjem detalja, lomljenjem perspektive, plošnošću oblika, gomilanjem živih volumena u jednome kadru. Izostaviti vizualnu razliku između pripadnika naroda, učiniti je nevidljivom odnosno "realnom", značilo bi lagati. Ali, tema je preozbiljna da bi se lagalo, toga je autor snažno svjestan, zbog toga u tolikoj mjeri neposredno doživljavamo sudbinu Vladeka i ostalih, ponašanje nekih Nijemaca, nekih Poljaka, nekih Židova. Rijetko viđena razina promocije stripa, koja pokazuje kako je i o najozbiljnijim temama moguće govoriti pomoću papira i olovke. Važno je, međutim, uvijek imati jasnu svijest da je riječ o običnom papiru i običnoj olovci. Jer, pretvarati papir u detaljističku deskripciju koncentracijskog logora Trećeg Reicha, a od njegove žrtve stvarati idealnog heroja, značilo bi... eh, stvarno ne bih htio pretjerivati, ali valjda najgore što je u tom slučaju moguće zamisliti.

Odlicno sroceno, ovaj strip ce u svakom trenutku iz nas izvuci ono najbolje..ukoliko ga je jos ostalo

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/08/2015 : 16:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Willer

Nisam čitao komentare "Mausa" po internetu, ali ja sam ga doživio i kao jedan veliki strip o stripu. Art je u doslovce svakom trenutku snažno opterećen pitanjem iskrenosti. Probleme vrlo jasno artikulira, kada govori Francoise kako ga ona u stvarnosti sigurno ne bi pustila toliko pričati, kada razmišlja kako nacrtati limariju konc-logora. Istu namjeru pratimo u napadajima iskrenosti (u flashbacku i stripu iz mladosti, u bijesu na oca zbog uništavanja majčina dnevnika), u napadaju anticrnačkog rasizma čovjeka koji je preživio najveći užas povijesti, u radosti zbog bombardiranja njemačkih gradova. Dakle, gdje god zaprijeti podređivanje dodvoričkoj idealizaciji stripovskog sadržaja, prijeti zapravo opasnost neiskrenosti koja bi se odrazila na svaki drugi dio stripa. Autor, međutim, uvijek reagira dosljedno i (samo)prokazivački. Drugi način kojim to postiže, primjenjujući potpuno isti princip, jest krajnje stiliziran crtež. Standardni grafički "realizam" blokiran je izbjegavanjem detalja, lomljenjem perspektive, plošnošću oblika, gomilanjem živih volumena u jednome kadru. Izostaviti vizualnu razliku između pripadnika naroda, učiniti je nevidljivom odnosno "realnom", značilo bi lagati. Ali, tema je preozbiljna da bi se lagalo, toga je autor snažno svjestan, zbog toga u tolikoj mjeri neposredno doživljavamo sudbinu Vladeka i ostalih, ponašanje nekih Nijemaca, nekih Poljaka, nekih Židova. Rijetko viđena razina promocije stripa, koja pokazuje kako je i o najozbiljnijim temama moguće govoriti pomoću papira i olovke. Važno je, međutim, uvijek imati jasnu svijest da je riječ o običnom papiru i običnoj olovci. Jer, pretvarati papir u detaljističku deskripciju koncentracijskog logora Trećeg Reicha, a od njegove žrtve stvarati idealnog heroja, značilo bi... eh, stvarno ne bih htio pretjerivati, ali valjda najgore što je u tom slučaju moguće zamisliti.

Odlicno sroceno, ovaj strip ce u svakom trenutku iz nas izvuci ono najbolje..ukoliko ga je jos ostalo



Hvala! Strip za pamćenje i razmišljanje do kraja života...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/08/2015 : 16:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Da ..Maus je vjerovatno jedno od najpodcjenjenijih samokriticnih dijela u povjesti stripa i tematike ˈhoːlokaʊ̯st-a

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/08/2015 : 18:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Da ..Maus je vjerovatno jedno od najpodcjenjenijih samokriticnih dijela u povjesti stripa i tematike ˈhoːlokaʊ̯st-a


Zašto misliš da je podcijenjen?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/08/2015 : 18:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by mr murdoc

Da ..Maus je vjerovatno jedno od najpodcjenjenijih samokriticnih dijela u povjesti stripa i tematike ˈhoːlokaʊ̯st-a


Zašto misliš da je podcijenjen?

Jer ga gotovo minorno malo ljudi gleda kao samokriticnog, vec kao omage na hoːlokaʊ̯st..ehh

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/08/2015 : 19:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by mr murdoc

Da ..Maus je vjerovatno jedno od najpodcjenjenijih samokriticnih dijela u povjesti stripa i tematike ˈhoːlokaʊ̯st-a


Zašto misliš da je podcijenjen?

Jer ga gotovo minorno malo ljudi gleda kao samokriticnog, vec kao omage na hoːlokaʊ̯st..ehh


Hommage? Misliš u pogledu stila i pojedinih detalja? To da. Ali ne shvaćam što bi bio "hommage na Holokaust". Što to uopće znači?

Maus se prilično jasno i direktno bavi Holokaustom. I taj aspekt Spiegelmanove samokritike je isprepleten sa tematikom Holokausta. Teško da se jedno može tumačiti nezavisno od drugog. Mislim, Maus se može tumačiti na nekoliko razina: biografskoj, autobiografskoj, samorefleksivnoj, dokumentarističkoj, itd. O Mausu je napisano mnogo kritika, analiza i znanstvenih radova koji ga obrađuju na svim razinama. Ne bih rekao da je ijedan aspekt Mausa podcijenjen.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/08/2015 : 19:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by mr murdoc

Da ..Maus je vjerovatno jedno od najpodcjenjenijih samokriticnih dijela u povjesti stripa i tematike ˈhoːlokaʊ̯st-a


Zašto misliš da je podcijenjen?

Jer ga gotovo minorno malo ljudi gleda kao samokriticnog, vec kao omage na hoːlokaʊ̯st..ehh


Hommage? Misliš u pogledu stila i pojedinih detalja? To da. Ali ne shvaćam što bi bio "hommage na Holokaust". Što to uopće znači?

Maus se prilično jasno i direktno bavi Holokaustom. I taj aspekt Spiegelmanove samokritike je isprepleten sa tematikom Holokausta. Teško da se jedno može tumačiti nezavisno od drugog. Mislim, Maus se može tumačiti na nekoliko razina: biografskoj, autobiografskoj, samorefleksivnoj, dokumentarističkoj, itd. O Mausu je napisano mnogo kritika, analiza i znanstvenih radova koji ga obrađuju na svim razinama. Ne bih rekao da je ijedan aspekt Mausa podcijenjen.

Upravo tu ti moram proturijeciti, uprkos svim tim kritikama i dokumentarcima , maus je ipak ostao ispod radara istinske predodbe, sto kao vrlo pazljiv citatelj moras osjetiti.
Ako nisi onda si se previse fixirao na previse glasova i rijeci napisane, a premalo na svoju stripofilsku misao.
Nemoj ovo shvatiti ofanzivno, to je samo moje skromno razmisljanje.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/08/2015 : 19:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Upravo tu ti moram proturijeciti, uprkos svim tim kritikama i dokumentarcima , maus je ipak ostao ispod radara istinske predodbe, sto kao vrlo pazljiv citatelj moras osjetiti.
Ako nisi onda si se previse fixirao na previse glasova i rijeci napisane, a premalo na svoju stripofilsku misao.
Nemoj ovo shvatiti ofanzivno, to je samo moje skromno razmisljanje.


U kojem smislu?

Mislim, oni koji su čitali Mausa znaju o čemu se zapravo radi. Oni koji nisu vjerojatno ga doživljavaju samo kao strip o Holokaustu.

A ako je suditi prema komentarima na recenziji, ima onih koji ga nisu čitali i koji ga ne doživljavaju nikako. Nažalost.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000