forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Ofucani holivudski film
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Sloba
stripovi.com suradnik

Serbia
490 Posts

Member since 22/11/2007

Posted - 07/02/2010 : 15:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Sloba's Homepage  Send Sloba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by Sloba

Ako citaoci postoje zaista u dovoljnom broju, oni uredno posecuju manifestaciju koja je upravo tome posvecena. Ako se na njoj pokaze da je isplativo, izdavaci, a i lokalne knjizare ce imati razloga da nesto ozbiljnije organizuju, jer sajam je dobar pokazatelj.


U principu, svi ti eksperimenti su već obavljeni - Fibra već ima dupliranih izdanja s Belim putem koji je na sajmovima zastupljen već par godina. Biblioner drži nešto Fibre, svake godine je na sajmovima, i kao što Marko reče, prodao je 50 stripova zadnjih 5 godina u Banja Luci i u Sarajevu. I svi posjetioci uvijek prvo traže Veseli četvrtak, eventualno Bookglobeova izdanja kao što je Blueberry.
Libellus se nabavlja dva-tri puta godišnje kad Makarani dođu da promovišu MaFest ili kad se ode na MaFest, pa ga ima sada i na buvljaku... No, ne kažem, pokušaj, ali nemoj da te zavara all_baov elan jer je on iznimka koja potvrđuje pravilo - ljudi ne čitaju (bilo šta a kamoli stripove. Dan kada vidim u Sarajevu gužve pred knjižarom kakve su bile danas pred Algoritmom će biti dan kada ću moći sretno umrijeti), i što je važnije, ne kupuju ovakve stripove - jer nemaju para, jer ne znaju, jer ih ne zanima, šta god da je u pitanju, tako je kako je.





To sam hteo da cujem. Ja znam to, ali sam hteo ipak da mozda probamo jos jednom. Bez moje zarade bih to pokusao, pa ako se vama isplati, gurajte napred, kao Osijecani, neki svoj zajednicki klub, striparnicu. Ali znam da se ne isplati. Isto kao i u Makedoniji, iz nekog razloga, vecinski se ne cita. Znam koja je prodaja i najkomercijalnijih kiosk izdanja i u rs i u fed, a kamoli albuma i sl. Vrlo je mala publika za to, nazalost. Ali ti si jedan od retkih koji je to prihvatio kao cinjenicu i priznao. Ja sam na osnovu svog iskustva i objektivnih saznanja, savetovao jednog prijatelja u Makedoniji koji je zeleo izdavastvo i neke slicne poduhvate, covek se gotovo naljutio, iako ja nisam imao losu nameru, naprotiv.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6218 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 07/02/2010 : 15:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Na žalost, ja govorim iz svog iskustva, tako da više nemam prostora za samozavaravanje. Jednom sam dovukao više od 50 Q stripova u Buybook - Sarajevo je imalo pet primjeraka Strašnog vica ni mjesec dana nakon što je izašao u Zagrebu. Dvije godine su ti Q stripovi stajali neprodati (mada je Strašan vic relativno brzo otišao). Isto tako kad su izašli HC Marveli od kojih sam i ja prevodio X-Mene - po jedan primjerak, i to je to. I onda sam tek na kraju saznao da su kupovali te stripove samo kao, maltene, uslugu meni. Kad je Gaston pretprošle godine došao, ostavio je neke tada nove Libellusove albume besplatno Zorou, da vidi kako će se prodati i hoće li se Zoro natjerati da kupi još - ništa.
I na kraju, prošle godine Marketprint na sajmu knjige - posjetilaca na promociji Vekovnika ja i četvero usputnih prolaznika. Nova saradnja uspostavljena, prodani stripovi? Ne budite smješni, više sam ja stripova uzeo na popust da ne moraju dovučene kutije vraćat nazad u Beograd, samo su stari saradnici (koliko sam shvatio, Biblioner) kupili nešto albuma, i još je veliku većinu ostavio pa kad se proda proda, iako nije dobio pare ni za prethodne stripove što im je slao.
I za kraj pitanje sarajlijama ako dođu na ovaj topic: koliko vas je uopšte ušlo u te knjižare i primjetilo da stripova ima ako ih već niste kupili? A bile su obavijesti, po medijima, na forumu i drugim web stranicama, na kraju krajeva, stajali su istaknuti u prodaji godinama. Koliko?
Go to Top of Page

Sloba
stripovi.com suradnik

Serbia
490 Posts

Member since 22/11/2007

Posted - 07/02/2010 : 15:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Sloba's Homepage  Send Sloba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Na žalost, ja govorim iz svog iskustva, tako da više nemam prostora za samozavaravanje. Jednom sam dovukao više od 50 Q stripova u Buybook - Sarajevo je imalo pet primjeraka Strašnog vica ni mjesec dana nakon što je izašao u Zagrebu. Dvije godine su ti Q stripovi stajali neprodati (mada je Strašan vic relativno brzo otišao). Isto tako kad su izašli HC Marveli od kojih sam i ja prevodio X-Mene - po jedan primjerak, i to je to. I onda sam tek na kraju saznao da su kupovali te stripove samo kao, maltene, uslugu meni. Kad je Gaston pretprošle godine došao, ostavio je neke tada nove Libellusove albume besplatno Zorou, da vidi kako će se prodati i hoće li se Zoro natjerati da kupi još - ništa.
I na kraju, prošle godine Marketprint na sajmu knjige - posjetilaca na promociji Vekovnika ja i četvero usputnih prolaznika. Nova saradnja uspostavljena, prodani stripovi? Ne budite smješni, više sam ja stripova uzeo na popust da ne moraju dovučene kutije vraćat nazad u Beograd, samo su stari saradnici (koliko sam shvatio, Biblioner) kupili nešto albuma, i još je veliku većinu ostavio pa kad se proda proda, iako nije dobio pare ni za prethodne stripove što im je slao.
I za kraj pitanje sarajlijama ako dođu na ovaj topic: koliko vas je uopšte ušlo u te knjižare i primjetilo da stripova ima ako ih već niste kupili? A bile su obavijesti, po medijima, na forumu i drugim web stranicama, na kraju krajeva, stajali su istaknuti u prodaji godinama. Koliko?




Bez sumnje si ti najkompetentniji onda da izvuces zakljucke, iz direktnog iskustva, koji su nazalost porazavajuci. Bezveze je sto je to tako i da u tolikom gradu ne moze bar jedna striparnica da se otvori.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6218 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 07/02/2010 : 16:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Bila je jednom i striparnica, može se reći da je u njoj započelo sve ono iz čega će se izroditi MaFest, kada su Gaston i Renky prvi put došli na druženje forumaša u Sarajevo prije 7 godina (jebote, već ima toliko...). Vlasnik, jedan drugi Emir, je nakon dvije godine propao. Možemo pričati da je bio udaljen od užeg centra grada (cijelih 20 minuta pješice uzbrdo, 10 minuta ako se ide autobusom), ali ostaje činjenica da je propao jer se stripovi nisu prodavali - i to sve Zlatne serije i LMS, jer je to bilo prije novog booma izdavaštva.
Prije toga je bila antikvarnica na Baščaršiji, sami centar starog grada, u kojoj sam prvi put kupio sve SD Nathan Nevere - i oni su konačno propali otprilike u isto vrijeme kada i Emir, mada su prestali nabavljati nove stripove davno prije.
Tako nekako stoji i domaće izdavaštvo. Zapravo su ovi knjižari koji postoje jako tvrdoglavi i ne daju da ih pokopaju knjigama iz Srbije i Hrvatske, inače bi i oni davno propali. Mizerna pomoć za kulturu dovodi do zatvaranja pozorišta a kamoli malih izdavača (jer drukčiji i ne postoje u BiH), PDV i svi drugi načini na koje država potkopava svaki novi poduhvat su neprelazne prepreke. A to je samo jedan od simptoma bolesti od koje ta država pati.
Go to Top of Page

Sloba
stripovi.com suradnik

Serbia
490 Posts

Member since 22/11/2007

Posted - 07/02/2010 : 16:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Sloba's Homepage  Send Sloba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Bila je jednom i striparnica, može se reći da je u njoj započelo sve ono iz čega će se izroditi MaFest, kada su Gaston i Renky prvi put došli na druženje forumaša u Sarajevo prije 7 godina (jebote, već ima toliko...). Vlasnik, jedan drugi Emir, je nakon dvije godine propao. Možemo pričati da je bio udaljen od užeg centra grada (cijelih 20 minuta pješice uzbrdo, 10 minuta ako se ide autobusom), ali ostaje činjenica da je propao jer se stripovi nisu prodavali - i to sve Zlatne serije i LMS, jer je to bilo prije novog booma izdavaštva.
Prije toga je bila antikvarnica na Baščaršiji, sami centar starog grada, u kojoj sam prvi put kupio sve SD Nathan Nevere - i oni su konačno propali otprilike u isto vrijeme kada i Emir, mada su prestali nabavljati nove stripove davno prije.
Tako nekako stoji i domaće izdavaštvo. Zapravo su ovi knjižari koji postoje jako tvrdoglavi i ne daju da ih pokopaju knjigama iz Srbije i Hrvatske, inače bi i oni davno propali. Mizerna pomoć za kulturu dovodi do zatvaranja pozorišta a kamoli malih izdavača (jer drukčiji i ne postoje u BiH), PDV i svi drugi načini na koje država potkopava svaki novi poduhvat su neprelazne prepreke. A to je samo jedan od simptoma bolesti od koje ta država pati.



Da li je to bio Emir Dzandzanovic? Momak(vise nije momak, oko 35... godina bi trebalo sada da ima), svetlije kose, cini mi se ekonomiju da je studirao. Lupicu ako kazem da je striparnica bila na Visnjici, ili tako nekom kraju, ne secam se, ali dolazio je do mene. Culi smo se i nesto sam mu pomagao da to zazivi, odlicno sam pomogao vidim .
Nije ni ovde bolje sto se "pomoci" drzave tice, ali je veci grad, pa nekako i ide, ali veruj mi, sve jadnije i ovde. Obe striparnice jedva opstase tokom prosle godine, potpuni fijasko.
Mozda kada biste sada pokrenuli nesto? Dosta vremena je proslo, drugacija je bar malo strip scena. Dobro organizovana, izreklamirana specijalizovana striparnica, uz neke manifestacije, akcije, promocije, mozda bi mogla zaziveti?

Edited by - Sloba on 07/02/2010 16:35:47
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6218 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 07/02/2010 : 16:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Jep, Džandžos, ali je on već tad bio arhitekt , a dio grada je Višnjik, tako da te još kolko-tolko služi pamćenje.
Nedostaje neka vrsta strip organizacije s početnim kapitalom da bi se bilo šta pokrenulo, a ja sam nevezano za stripove učestvovao u radu dvije već osnovane i stabilne organizacije (spasioci i Omladinska Informativna Agencija), učestvovao u osnivanju tri NVO-a (dva studentska, oba propala nakon godinu dana od osnivanja; i jedan koji sakuplja pare, hranu i ostalo za one koji nemaju osnovnih sredstava za život i koji, da kucnem u drvo, još uvijek djeluje - možete posjetiti i saznati kako se uključiti u rad na www.dobro.ba) i ne pada mi na pamet opet započinjati nešto što će izgubiti poleta tri dana nakon što iskrsne prvi problem. Zapravo, sve više gledam kako ću se nekako Novog Zelanda dokopati...
Nema tih ljudi u Sarajevu koji bi se okupili i započeli nešto. Nas nekolicina starih drugara s foruma se ne možemo naći na pivi/kafi a kamoli da nešto ozbiljno organizujemo. Da nema MaFesta, ne bi se ni dvaput godišnje vidjeli. Zato se nisam ni trudio da napravim nešto ozbiljnije od Stripopeke jer sam znao da Filip i ja sami ne možemo voditi neku organizaciju - i opet smo takvi kakvi smo bili organizovali 3 izložbe u Sarajevu (plus još neke izložbe u ostatku BiH koje je Filip uradio bez mene), više gostovanja u Sarajevu i naših autora u drugim državama/gradovima... Dakle, mnogo više nego što neke 'ozbiljne' organizacije urade s mnogo više para i ljudi.
Ja bih volio čuti nekog da me ubijedi u suprotno, ali kako stvari stoje, sve mi se više primiče onaj Novi Zeland.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 07/02/2010 : 17:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by Sloba

Ako citaoci postoje zaista u dovoljnom broju, oni uredno posecuju manifestaciju koja je upravo tome posvecena. Ako se na njoj pokaze da je isplativo, izdavaci, a i lokalne knjizare ce imati razloga da nesto ozbiljnije organizuju, jer sajam je dobar pokazatelj.


U principu, svi ti eksperimenti su već obavljeni - Fibra već ima dupliranih izdanja s Belim putem koji je na sajmovima zastupljen već par godina. Biblioner drži nešto Fibre, svake godine je na sajmovima, i kao što Marko reče, prodao je 50 stripova zadnjih 5 godina u Banja Luci i u Sarajevu. I svi posjetioci uvijek prvo traže Veseli četvrtak, eventualno Bookglobeova izdanja kao što je Blueberry.
Libellus se nabavlja dva-tri puta godišnje kad Makarani dođu da promovišu MaFest ili kad se ode na MaFest, pa ga ima sada i na buvljaku... No, ne kažem, pokušaj, ali nemoj da te zavara all_baov elan jer je on iznimka koja potvrđuje pravilo - ljudi ne čitaju (bilo šta a kamoli stripove. Dan kada vidim u Sarajevu gužve pred knjižarom kakve su bile danas pred Algoritmom će biti dan kada ću moći sretno umrijeti), i što je važnije, ne kupuju ovakve stripove - jer nemaju para, jer ne znaju, jer ih ne zanima, šta god da je u pitanju, tako je kako je.




Emire, možda si i u pravu, ali zar nije žalosno da ja i meni slićni imaju jedino mogućnost nabaviti strip albume preko interneta.
Žalosno, ali itinito i zato onaj moj pokušaj, ali nisam znao za pravila plačanja. A da ćeš umrijeti sretan ako ugledaš u našem gradu gužvu pred knižarama, nećeš sigurno, jer taj film nećemo ni ti ni ja gledati, možda naša djeca ili unuci.
Što se tiče pokušja i ekeperimenta, zašto ne, ali neka dođe sa najboljim Fibrinim albumima.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 07/02/2010 : 22:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sloba

quote:
Originally posted by all_ba

-------------------------------------------------
Nije meni fora nabaviti na sajmu album, nego jednostavno ne mogu se pomiriti da u mom gradu ne mogu nabaviti neki dobar album izdat u regionu, u bilo koje vrijeme (ovaj puta riječ je o Fibrinim izdanjima). A da treba striparnica gradu treba i fali već odavno.

--------------------------------------------




Naravno da nije fora, ali o fori nije ni bilo reci, niti o tome da to bude nacin za kupovinu, vec o najboljem eksperimentu koji moze da se napravi mimo otvaranja striparnice. Ako citaoci postoje zaista u dovoljnom broju, oni uredno posecuju manifestaciju koja je upravo tome posvecena. Ako se na njoj pokaze da je isplativo, izdavaci, a i lokalne knjizare ce imati razloga da nesto ozbiljnije organizuju, jer sajam je dobar pokazatelj.




Sloba, moj sugrađanin je vjerovatno najobjektivnije prikazao situaiju u "našem gradu", međutim, kako je u pitanju recesija i, inače velika finansijska i politička kriza u državi, sve same korumprane face na svim nivoima društva, ja kao nepopravljivi optimista ipak mislim da ne može ovakvo stanje vjećno trajati. No, takva je situacija i u susjednim državama s tom razlikom što su Hrvatska i Srbija, pa i Slovenija (o ostalim nam susjednim državama nemam pravu informaciju) oduvijek imale tradiciju po pitanju strip scene, od dobrih autora, Izdavača i čitalačke publike. Ali, da ne duljim ima nas još zaljubljenika u strip (prema afinitetu), pa možda poradimo nešto i po pitanju striparnice. Do tad, ti ipak kad budeš dolazio u Sarajevo, ponesi nam najbolja Fibrina izdanja i ostalih Izdavača , pa ćemo mi da se organizujemo i ponešto da kupimo. Možda ne bi bilo loše da mi ostaviš kontakt broj i javiš se kad dođeš.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/02/2010 : 20:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
da se mi vratimo temi: OHF sam pročitao ima par dana i još me drži, sjajan je, najbolji strip objavljen prošle godine, ne mogu prežalit što sam već glasao za oscara: marko, ima li mogućnosti za promjenu?

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/02/2010 : 21:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
teoretski, da, ali onda time otvaram pandorinu kutiju, stoga ne. sorry.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 15/02/2010 : 10:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
jasno
nadam se da će se i bez mog glasa plasirat visoko
zaslužuje

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2010 : 10:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kako sada stvari stoje, nakon 350 glasova, sigurno ce biti u top 5.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/02/2010 : 16:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

http://www.stomugromova.com/smg-blog/vizija-stripovski-obrazovati-hrvate?Itemid=58
by the way,na slici izgledaš ko ruski mafijaš

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 15/02/2010 16:01:25
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2010 : 16:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Detalji, jaki, detalji. Bugarski, a ne ruski:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/02/2010 : 16:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Markosov top 3
Eternaut,Bilješke,Svagdanja
Za Eternaut se apsolutno slažem i meni je za sad najbolji od svih koje je izdala Fibra
Bilješke - veoma pozitivno iznenađenje i vrhunski strip, možda nije u najbolja 3, ali u top 5 definitivno
Svagdanja - odličan, must have, ali i više sam očekivao koliko je nahvaljen
Marko, što si se ovoliko ugojio? Zar nemaš kući malo dete da juriš za njim po ceo dan?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2010 : 16:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A vec 12 godina sjedim po cijele dane za kompjuterom i nezdravo se hranim, kako se neću udebljati?
Nika jos nije počela hodati, ali nadam se da će me natjerati da skinem koje kilo:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/02/2010 : 16:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ako je to cijena da smo dobili najbolji strip portal ikad i pregršt krasnih izdanja-samo se nam ti debljaj...
izgleda da se bavite izplatljivim poslom jer kad pogledam još Dadu Raića-nije vidit neke znake recesije u kuhinji.
Bez uvrijede ali radije vidim dobro hranjenog izdavača ko nekog kostura, uliva mi više povjerenja.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 15/02/2010 : 18:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
Bolje da ljulja nego da žulja. Vrijedi li to i za izdavače? :D

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/02/2010 : 22:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Markosov top 3
Eternaut,Bilješke,Svagdanja
Za Eternaut se apsolutno slažem i meni je za sad najbolji od svih koje je izdala Fibra
Bilješke - veoma pozitivno iznenađenje i vrhunski strip, možda nije u najbolja 3, ali u top 5 definitivno
Svagdanja - odličan, must have, ali i više sam očekivao koliko je nahvaljen
Marko, što si se ovoliko ugojio? Zar nemaš kući malo dete da juriš za njim po ceo dan?



meni ni jedan od ova tri stripa nije u top3 fibre
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2010 : 22:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma ja sam u principu izdvojio one stripove koji su manje poznati (osim borbe), za nabrojati top 3 bi se trebao dobro pomučiti, to bi trajalo bar nekoliko sati i zahtijevalo puno više muke i znoja, a ne petnaest minuta telefonskog razgovora.

Trouble will find me
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 15/02/2010 : 22:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

A vec 12 godina sjedim po cijele dane za kompjuterom i nezdravo se hranim, kako se neću udebljati?
Nika jos nije počela hodati, ali nadam se da će me natjerati da skinem koje kilo:)


tebi ne bi ni blizanke ponogle da trčiš za njima

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2010 : 22:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Rugao se lonac loncu... Koliko ono kila imas, 110?

Trouble will find me
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 15/02/2010 : 22:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Rugao se lonac loncu... Koliko ono kila imas, 110?


102
pizdunu,pariš češki makro

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/02/2010 : 08:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
svi preduvjeti za odličnog izdavača...ajmo globinjo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/02/2010 : 12:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Bravo Marko! Nije mala stvar kada covjeka proglase "reformatorom" strip scene. Bas jedna stvar na koju treba da budes ponosan.
Kritike novinarki, koja je na jedan strasno nizak i nepotreban nacin uvrijedila preko 95% strip citaoca na nasim prostorima. Ovako niski udarci po Bonelliju Fibri nisu potrebni, jer kvalitet tvojih izdanja govori za sebe, te je suvisno omalovazavanje drugih. To govorim kao covjek cije se citanje Bonellija svodi na ca. 1%.
Ali dobro,to je ona napisala.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000