forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Ofucani holivudski film
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 24/06/2013 : 21:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

quote:
Originally posted by Raspucin

Sto? Jel nije tako dobro kao ovo sto je objavljeno do sada?



Nije.

To je više kao onaj bonus materijal koji dođe na dvdima.

mcn


loša usporedba jer se dvdi kupuju zbog bonusa - filmove imamo ....znamo...;)
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/09/2014 : 15:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Napokon da i ovo procitam. Slazem se, remek djelo. Likovi, naracija, crtez, kadriranje, tople ljudske price, ... nema loseg aspekta ovog stripa.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 07/09/2014 : 15:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by mcn

quote:
Originally posted by Raspucin

Sto? Jel nije tako dobro kao ovo sto je objavljeno do sada?



Nije.

To je više kao onaj bonus materijal koji dođe na dvdima.

mcn


loša usporedba jer se dvdi kupuju zbog bonusa - filmove imamo ....znamo...;)




razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/01/2017 : 10:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
uskoro izlazi BOX OFFICE POSION u boji
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 10/01/2017 : 20:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Prije par godina san obeca sam sebi da cu svake godine barem jedanput procitat OHF.Danas sam bas zavrsia sa mislim trecim citanjem.I svaki put mi je strip sve bolji.Daleko najbolji strip koji san ikad cita.Svaka cast Mooreu,Tezuki,Larcenetu i ostalima ali Robinson je za mene stepenica iznad.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/10/2017 : 13:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Sjedni, odličan (5).

Na prošlom Interliberu sam ugrabio valjda jedan od posljednjih primjeraka ovog stripa (mislim da me došao 100ak kn) s obzirom da je strip sada rasprodan. Što sam čekao dotad ne znam - previše drugih stripova koji su mi međuvremenu ulazili u fokus, whislista nikad nije prazna kao ni polica sa nepročitanim. Možda mi je malo i žao što ga nisam pročitao kad sam bio par godina mlađi, odnosno taman u godinama i brigama protagonista, ali kao što rekoh, i ovako je strip odličan.

Dakle ovo je bio Fibrin eksperiment sa nižom cijenom i većom nakladom, i eto, niti 8 godina poslije strip je rasprodan: znači li to da je eksperiment uspio ili ne? :)

I što to znači za ovo:

quote:
Originally posted by King Warrior


Robinsonova novela "Tricked" izgleda da je imala jos vise uspijeha, dobila je Harvey Award. Marko, planiras li to?



quote:
Originally posted by Markos

Naravno;)

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/10/2017 : 16:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa to ti jedan od onih "manje od deset amera" koji markos planira objaviti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/10/2017 : 16:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
I uspio je i nije. S jedne strane, ipak se prodao, dakle, može se, s druge strane, 8 godina je puno previše vremena na neki normalni prodajni ciklus jednog izdanja. Kad gledam koliko mi je skladište i kojom se brzinom puni i kojom ću brzinom potrošiti i ovaj dodatni prostor koji sam osigurao, a da nemam više mjesta za širenje, uhvati me muka, pa i panika. Ja sam godinama tiskao prevelike tiraže (i tu mislim na 500 primjeraka, a ne na ovih 750) kako bi mogao imati koliko-toliko razumne i pristojne cijene, ali jednostavno mi ponestaje prostora za sve to, a skladištiti neki naslov 8 godina u toj situaciji postaje preveliki luksuz. Tricked će doći na red, jednom, nadam se.

Trouble will find me
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/10/2017 : 16:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Osam godina potrebno je da se proda neki strip u 500 primjeraka?!

Meni se to čini previše vremena za prodaju nekog izdanja.
Mada ne znam što bi bila neka razumna granica.

Have mercy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/10/2017 : 16:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ovaj je tiskan u 750. Ali, da, inače Fibri otprilike u prosjeku treba 8 godina da proda 500 primjeraka.

Trouble will find me
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/10/2017 : 17:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Hvala obojici na odgovorima.

Osobno su mi u biti američka ili britanska izdanja najmanji problem, jer to ionako imam dostupno na originalnom jeziku koji više-manje potpuno razumijem, tako da mi u biti više znače domaća izdanja stripova sa drugih jezika (naravno, pojavi li se domaće izdanje prije nego li nabavim strano, uvijek ću dati prednost domaćem ;) ).

Edited by - vukozec on 24/10/2017 17:10:05
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 25/10/2017 : 10:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
8 godina zvuči kao sulud ciklus za izdavača. Sa ovakvim ritmom izdavanja nije čudo da ti ekspresno ponestaje prostora na skladištu.
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 02/09/2019 : 13:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip, sasvim lepo ga je Aleks razvukao na 600 stranica. Vidi se da je nastajao u dužem vremenskom periodu, mislim da bi dinamika bila drugačija (zbijenija) da je autor znao da će se strip čitati u celosti (gotovo) odjednom i da je imao celu fabulu unapred razrađenu. Neke scene su docrtavane za trejd, na primer ova početna gde upoznajemo glavne likove. Takođe, meni malo fali u stripu da znam upravo gde su te tačke (stranice) na kojima je autor završavao svaku mini priču, to nije uvek očito (možda bih čak poželeo da vidim i naslovnice svake od sveski).

Nekoliko zanimljivih stvari mi je zapelo za oko:

1. glavni lik - iako ima više međusobno isprepletenih priča, glavna je ona oko Šermana i Doroti, i veći deo stripa kao da gledamo priču o Šermanu & Prijateljima. Ali strip na kraju “završava” drugi lik... da li je to unapred planirano ili je on preuzeo simpatije autora tokom cele priče (ili je pak on najbliže Aleksovom alter-egu u stripu?)
2. zaplet i rasplet - glavna priča i njen kraj su predvidljivi, ali to ne kvari uopšte užitak, mislim da upravo tom “predvidivošću” autor podcrtava neke aspekte života.
3. epilog - sinoć sam završio strip, i još uvek se ne mogu odlučiti da li bih voleo da Epiloga nije bilo. On svakako daje posebno svetlo (ili pre tamu) na priču, utisak je gorak (a mogao je biti barem gorko-sladak!), no malo mi je zbrzan, kao da je Aleks odlučio da završi priču i iskoristi epilog da nam kaže u kom pravcu bi dalje razvijao priču da je imao razloga.

600 strana je puno, i nisam ih pročitao u trenu, što je neka formula da mi se likovi dosta uvuku pod kožu i sada sam u onom raspoloženju da bih još da ih pratim i da vidim šta će se sve zbiti. No, ostaje nam da to namišljamo.

Najupečatljiviji i najzanimljiji lik je ubedljivo Doroti, pa onda 10 praznih mesta, pa onda ostali. Svi sporedni likovi su živopisni, ako ikada bude spin-of, predložio bih da to bude priča o Marl i Kuki.

Fibrin dizajn mi je lep, ali moram da spomenem da sam negde video dizajn ove knjige u obliku (debele) video kasete, sve sa oslikanom nalepnicom sa naslovom na hrbatu koja liči na nalepnicu na VHS kasetama u video klubovima iz osamdesetih. Vrlo zanimljiv dizajn koji se dobro uklapa i u sam naslov knjige (uzgred, da li to Tatjana J. sluša Balaševića?).

Edited by - Manny on 02/09/2019 13:55:33
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 02/09/2019 : 14:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
http://www.topshelfcomix.com/catalog/box-office-poison/2

Stvarno izgleda kul

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/09/2019 : 15:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

http://www.topshelfcomix.com/catalog/box-office-poison/2

Stvarno izgleda kul


Vrhunski.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 02/09/2019 : 16:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Uzgred, u međuvremenu se pojavilo i kolorno izdanje (ne znam da li je sve otišlo u kolor ili su samo prvih 4-5 svesaka u koloru). Ne deluje loše.



Da li neko zna na koji to telefonski poziv mislim Šerman na ovoj slici?
U originalu ne zvuči kao da misli baš na neki konkretan poziv, dok u prevodu zvuči baš ono "jedan poziv menja sve".



Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/09/2019 : 16:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Ovaj kolor i nije toliko loš, ali CB mi je ipak lipše.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 02/09/2019 : 16:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ja taman uzeo cb na fibrinim aukcijama
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 02/09/2019 : 17:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ok je kolor, ali imam cb, a i realno primjerice ova pojava stephena u cb varijanti mi je puno upečatljivija.

Inače odličan strip koji sam nekoliko puta iščitavao.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/09/2019 : 17:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Ok je kolor, ali imam cb, a i realno primjerice ova pojava stephena u cb varijanti mi je puno upečatljivija.


+1
quote:
Originally posted by Kerempir



Inače odličan strip koji sam nekoliko puta iščitavao.


I ja san ga 2 puta pročita, i sigurno ću opet.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 02/09/2019 : 17:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Ok je kolor, ali imam cb, a i realno primjerice ova pojava stephena u cb varijanti mi je puno upečatljivija.



Meni na toj tabli Stiven deluje kao da ga je Zograf crtao.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/09/2019 : 13:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

http://www.topshelfcomix.com/catalog/box-office-poison/2

Stvarno izgleda kul


Bome, dugo vremena sam smatrao da sam izliječen od forme. Ovo izgleda genijalno!

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Kerempir
Inače odličan strip koji sam nekoliko puta iščitavao.


I ja san ga 2 puta pročita, i sigurno ću opet.


Također, i oba puta me bacio u totalno pozitivno opuštajući mood. Mislim da je vrijeme i za treću rundu

Bok, kako si.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/09/2019 : 10:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Dobar strip, sasvim lepo ga je Aleks razvukao na 600 stranica. Vidi se da je nastajao u dužem vremenskom periodu, mislim da bi dinamika bila drugačija (zbijenija) da je autor znao da će se strip čitati u celosti (gotovo) odjednom i da je imao celu fabulu unapred razrađenu. Neke scene su docrtavane za trejd, na primer ova početna gde upoznajemo glavne likove. Takođe, meni malo fali u stripu da znam upravo gde su te tačke (stranice) na kojima je autor završavao svaku mini priču, to nije uvek očito (možda bih čak poželeo da vidim i naslovnice svake od sveski).

Nekoliko zanimljivih stvari mi je zapelo za oko:

1. glavni lik - iako ima više međusobno isprepletenih priča, glavna je ona oko Šermana i Doroti, i veći deo stripa kao da gledamo priču o Šermanu & Prijateljima. Ali strip na kraju “završava” drugi lik... da li je to unapred planirano ili je on preuzeo simpatije autora tokom cele priče (ili je pak on najbliže Aleksovom alter-egu u stripu?)
2. zaplet i rasplet - glavna priča i njen kraj su predvidljivi, ali to ne kvari uopšte užitak, mislim da upravo tom “predvidivošću” autor podcrtava neke aspekte života.
3. epilog - sinoć sam završio strip, i još uvek se ne mogu odlučiti da li bih voleo da Epiloga nije bilo. On svakako daje posebno svetlo (ili pre tamu) na priču, utisak je gorak (a mogao je biti barem gorko-sladak!), no malo mi je zbrzan, kao da je Aleks odlučio da završi priču i iskoristi epilog da nam kaže u kom pravcu bi dalje razvijao priču da je imao razloga.

600 strana je puno, i nisam ih pročitao u trenu, što je neka formula da mi se likovi dosta uvuku pod kožu i sada sam u onom raspoloženju da bih još da ih pratim i da vidim šta će se sve zbiti. No, ostaje nam da to namišljamo.

Najupečatljiviji i najzanimljiji lik je ubedljivo Doroti, pa onda 10 praznih mesta, pa onda ostali. Svi sporedni likovi su živopisni, ako ikada bude spin-of, predložio bih da to bude priča o Marl i Kuki.

Fibrin dizajn mi je lep, ali moram da spomenem da sam negde video dizajn ove knjige u obliku (debele) video kasete, sve sa oslikanom nalepnicom sa naslovom na hrbatu koja liči na nalepnicu na VHS kasetama u video klubovima iz osamdesetih. Vrlo zanimljiv dizajn koji se dobro uklapa i u sam naslov knjige (uzgred, da li to Tatjana J. sluša Balaševića?).




Ja bi rekao da da, jer ga ima u dosta Fibrinih stripova koje je ona prevodila. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/09/2019 : 10:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kao npr. u 100 metaka. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 24/09/2019 : 00:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Kupio i pročitao BOP! U pitanju je, kao što su mnogi ovde naveli, serijal mini priča, u kome neretko glavnu ulogu imaju sporedni likovi (kao recimo Kristin). Većina priča se događa negde nakon kraja Ofucanog holivudskog filma a pre Epiloga, te imamo prilike da vidimo trzavice u braku između Stivena i Džejn, kao i kako to izgleda kada Šerman postane menadžer u knjižari. Dosta sve simpatično, i taman dovoljno da zadovolji moju potrebu za još malo iste priče sa istim likovima. Zabavno, ne previše povezano i nažalost kratko.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000