forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Izbacivac (Bouncer)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 04/04/2015 : 22:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by boddhisatva

je Bushido, neke je epizode Jonaha crtao Jordi Bernett ak se ne varam, te sam čitao i fine su mi bile, ali neke mi nisu sjele,


Od 70 brojeva, Bernet ih je ilustrirao najviše. Ali ostali crtači nisu bili ništa slabiji. Bili su tu i J. H. Williams III, Eduardo Risso, Phil Noto, Russ Heath, Darwyn Cooke, Paul Gulacy, Dick Giordano, Billy Tucci, Brian Stelfreeze, Fiona Staples, Jeff Lemire, Giuseppe Camuncoli, Tony DeZuniga...



Hex mi je dobar strip, ali ga mogu konzumirati samo u malim količinama. S ni jednim drugim stripom mi se ne desi tako brzi prijelaz od oduševljenja do zasićenja.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 04/04/2015 : 23:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Antovo spominjanje Gun smoke igre me podsjetilo na Gunsmoke strip (Matt Dillon) iz Stripoteke.
Industrijski strip, ali vrlo korektan. Kao klinac sam ga volio čitati.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/04/2015 : 10:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Antovo spominjanje Gun smoke igre me podsjetilo na Gunsmoke strip (Matt Dillon) iz Stripoteke.
Industrijski strip, ali vrlo korektan. Kao klinac sam ga volio čitati.


Eto,ja napisah Vesa Slejda kao jednog od boljih vesterna,a mislio sam više na Meta Dilona,jer sam pročitao daleko više njegovih stripova.
Uvek sam nekako mešao ova dva junaka.
Oba su mi jako dobra,ali kao što rekoh Met D. mi je više ostao u pamćenju kao vrlo dobar kaubojac.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 06/04/2015 : 10:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
Pročital drugi i treči album Bouncera i meni je ovo sve bolje i bolje...baš uživam!

Nitko ne spominje Django/Zorro na ovoj temi (spominjal ga bushido na filmskoj temi, ali samo najavu), je li ima netko da je čital!?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 29/12/2016 : 00:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Procitao prvih pet tomova, ok western, na razini brojnih modernih western BD radova, mozda za nijansu ispod jer mi se ipak najmanje svidja. Inace ovo mi je daleko najace http://www.bedetheque.com/serie-27331-BD-Homme-qui-n-aimait-pas-les-armes-a-feu.html "Covjek koji nije volio vatreno oruzje" - blizu perfekcije, komicna strana price je nositelj i odusevila me, velika preporuka od mene.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/12/2016 : 17:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Procitao prvih pet tomova, ok western, na razini brojnih modernih western BD radova, mozda za nijansu ispod jer mi se ipak najmanje svidja. Inace ovo mi je daleko najace http://www.bedetheque.com/serie-27331-BD-Homme-qui-n-aimait-pas-les-armes-a-feu.html "Covjek koji nije volio vatreno oruzje" - blizu perfekcije, komicna strana price je nositelj i odusevila me, velika preporuka od mene.


preporuka primljena k znanju!

sad kad fibra izbaci od Lupana(pored Ćao,đaci) Majmuna iz Hartlpula i Stare furune,u nekoj od sledećih tura bi mogli očekivati ovaj naslov i http://www.bedetheque.com/serie-9998-BD-Alim-le-tanneur.html

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 29/12/2016 : 19:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Evo sam upravo odradio "téléchargement" tog Alina. Na odmoru sam kuci, imam ogroman visak vremena pa je pravi strip itekako pozeljan. Jutros sam procitao prvi album Universal war I ali me smorio u neku stvar. Treba mi veceras nesto drugo...

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/12/2016 : 20:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Procitao prvih pet tomova, ok western, na razini brojnih modernih western BD radova, mozda za nijansu ispod jer mi se ipak najmanje svidja. Inace ovo mi je daleko najace http://www.bedetheque.com/serie-27331-BD-Homme-qui-n-aimait-pas-les-armes-a-feu.html "Covjek koji nije volio vatreno oruzje" - blizu perfekcije, komicna strana price je nositelj i odusevila me, velika preporuka od mene.


Preporuka i od mene.
Samo ovaj treći album mi je bio nešto lošiji ili je to samo priprema za finale.

Have mercy
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 29/12/2016 : 22:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Evo jos da javim antu da sam procitao prvi album Alima i prilicno se razocarao. Nema tu nicega osim neke vrlo slabe prenesene kritike islama ili vjerske zadrtosti kroz neko fantasy cartsvo, strip nit je ozbiljan, nit je smijesan, na granici da bude djecji, a opet nije jer ima klanja i krvi. Nesto nedefinirano, bezlicno, neznam brate...

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/12/2016 : 22:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Evo jos da javim antu da sam procitao prvi album Alima i prilicno se razocarao. Nema tu nicega osim neke vrlo slabe prenesene kritike islama ili vjerske zadrtosti kroz neko fantasy cartsvo, strip nit je ozbiljan, nit je smijesan, na granici da bude djecji, a opet nije jer ima klanja i krvi. Nesto nedefinirano, bezlicno, neznam brate...


meni se crtež sviđa,ali šteta ako je priča tanja.
vidim na BD odlične ocene i brdo glasova,ali to ne mora ništa da znači.Često nešto što je sjajno ocenjeno meni ne paše i obratno.

Nego,ovaj Lupanov strip mi takođe deluje do jaja ( http://www.bedetheque.com/serie-32886-BD-Azimut.html ), pa ako ti je pri ruci ...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/12/2016 : 23:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Evo jos da javim antu da sam procitao prvi album Alima i prilicno se razocarao. Nema tu nicega osim neke vrlo slabe prenesene kritike islama ili vjerske zadrtosti kroz neko fantasy cartsvo, strip nit je ozbiljan, nit je smijesan, na granici da bude djecji, a opet nije jer ima klanja i krvi. Nesto nedefinirano, bezlicno, neznam brate...


meni se crtež sviđa,ali šteta ako je priča tanja.
vidim na BD odlične ocene i brdo glasova,ali to ne mora ništa da znači.Često nešto što je sjajno ocenjeno meni ne paše i obratno.

Nego,ovaj Lupanov strip mi takođe deluje do jaja ( http://www.bedetheque.com/serie-32886-BD-Azimut.html ), pa ako ti je pri ruci ...


Pročitao sam ja prva dva albuma. Priča neobična, dosta zapetljana, zanimljiva i s dosta humora, nesvakidašnji likovi, crtež lijep.

U svakom slučaju puno bolje od Alima koji je po meni jako dosadan

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/07/2017 : 20:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco
Svojom brutalnošću i scenama koje dižu kose na glavi bliži je američkim serijalima Jonah Hex i Loveless, s tim da je Jodorowski bolesniji od Palmiottija/Graya te Azarella zajedno.



Pročitao tek sad integral od Uragana - Bouncer: To Hell and Back.

Ne mogu vjerovati da je ovo objavljeno u Strip reviji Večernjeg lista. Vidi se da je ne čita niko od dušebrižnika inače bi podigao buku do neba.

Dok je scenaristički prvi dio relativno umjeren za Jodoa, u drugom dijelu je nadmašio samog sebe u ogavnostima i bolesnom izdrkavanju (isprika što ne mogu naći prikladniji izraz). Kako ga naziva naš vispreni forumaš zeljko - "ludonovski" - je ovdje u punoj formi.

Ovo je poput neke sapunice u kojoj se nastoji da svaka iduća stranica bude odvratnijeg i bolesnijeg sadržaja samo u svrhu šokiranja.

Imam želudac da sve mogu svariti i teško me je iziritirati, ali ovo je malo too much (iako ni prethodni albumi nisu bili kamilica).

Toliko mi se smučio da bih se odmah riješio ove knjige da nisam ponajveći fan Boucqovog crteža. Šteta da se takav genijalac nije udružio s boljim scenaristom za westerne.

Kad sam već spomenuo western, ovo je western samo zemljopisno i vremenski, ali sadržajno mislim da je za većinu Jodovih scenarija sasvim sporedno da li je to SF, western ili nešto drugo, on uvijek profurava te neke svoje teme/ideje, tako da odjeća, okoliš i vrijeme događanja postaju nebitni.

Inače, oprema integrala je za svaku pohvalu i zbog uživanja u crtežu nemjerljiva je razlika između revije i ove knjige. Za Strip reviju Večernjeg lista bi bilo bolje da je sva crno-bijela kada nisu u stanju kvalitetno tiskati strip u boji.
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 01/07/2017 : 22:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zašto se dosta ekipe žali na Jodorowskog da im je pretežak za želudac? Pa nismo male bebe. U svijetu filma Tarantino i Rodriguez su dobivali panegirike za još morbidnije scene, mada je Jodo za njih doktor nauka što se scenarija tiče. Bouncer je zapravo na tragu špageti westerna Sergia Leonea, samo još malo više zapapreno. Kako ćeš raditi western nakon Blueberry-ja da ga ljudi skontaju? Treba nekako privući pažnju inače dobiješ klona kao što je Pogrebnik. Macan i Kordej rade sada priču o prvom crncu šerifu da pokušaju skrenuti pozornost šire publike. Meni je Bouncer kao serijal odlično krenuo, ali je onda pao, kako to s Jodorowskim obično biva, u nekom trenutku mu jednostavno dokurca, ali ja mu opraštam i slabije trenutke zbog Incala i prvih Metabaruna, a ponajviše radi propale Dune.

Edited by - zarmix on 02/07/2017 09:17:04
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/04/2018 : 14:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/04/2018 : 19:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
To su 6-i i 7-i tom, a kog vraga nisu izdali 10 i 11 koji su izašli ove godine?
Ja taman imam Humanoids integral 1-7 i CRŠ-ov 8-9
Svejedno lijepa vijest, i vj ću i ovo kupit :

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 24/04/2018 19:33:17
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/04/2018 : 20:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Hoće li objaviti i Jeremiahov integral 4?
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/04/2018 : 19:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido





knjiga 4 ????????
niš mi nije jasno..ima li ko pametniji da mi tu enigmu razjasni ???
unaprijed hvala

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/04/2018 : 20:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by Mr. Bushido





knjiga 4 ????????
niš mi nije jasno..ima li ko pametniji da mi tu enigmu razjasni ???
unaprijed hvala


Biblioteka Uragan, knjiga 5 = Bouncer: To Hell and Back (8. i 9. album)
Biblioteka Uragan, knjiga 4 = Bouncer: Crna udovica; Dvostruko srce (6. i 7. album)

Pretpostavljam kako je namjera da prve tri knjige Biblioteke Uragan budu preostale knjige Bouncera, koje bi sadržavale prvih pet albuma u serijalu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/04/2018 : 20:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Za pretpostaviti je da bi knjiga 1 bila prva 2 albuma (kao kod Dagde), a knjiga 2 albumi 3 i 4 (kao kod Dagde) i knjiga 3 samo 5. album.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/04/2018 : 21:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Za pretpostaviti je da bi knjiga 1 bila prva 2 albuma (kao kod Dagde), a knjiga 2 albumi 3 i 4 (kao kod Dagde) i knjiga 3 samo 5. album.



glupo ali kaj je tu je ako je takoc

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 25/04/2018 : 22:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Aco
Svojom brutalnošću i scenama koje dižu kose na glavi bliži je američkim serijalima Jonah Hex i Loveless, s tim da je Jodorowski bolesniji od Palmiottija/Graya te Azarella zajedno.




Dok je scenaristički prvi dio relativno umjeren za Jodoa, u drugom dijelu je nadmašio samog sebe u ogavnostima i bolesnom izdrkavanju (isprika što ne mogu naći prikladniji izraz). Kako ga naziva naš vispreni forumaš zeljko - "ludonovski" - je ovdje u punoj formi.

Ovo je poput neke sapunice u kojoj se nastoji da svaka iduća stranica bude odvratnijeg i bolesnijeg sadržaja samo u svrhu šokiranja.

Imam želudac da sve mogu svariti i teško me je iziritirati, ali ovo je malo too much (iako ni prethodni albumi nisu bili kamilica).

Toliko mi se smučio da bih se odmah riješio ove knjige da nisam ponajveći fan Boucqovog crteža. Šteta da se takav genijalac nije udružio s boljim scenaristom za westerne.

Kad sam već spomenuo western, ovo je western samo zemljopisno i vremenski, ali sadržajno mislim da je za većinu Jodovih scenarija sasvim sporedno da li je to SF, western ili nešto drugo, on uvijek profurava te neke svoje teme/ideje, tako da odjeća, okoliš i vrijeme događanja postaju nebitni.





Nedavno san i ja ovo pročita i potpisujen napisano.
Jodorowski mi već duže vrimena nije osobito zanimljiv, a forsiranjen boleštine postaje pomalo dosadan.
SF,Western, ili povijesni, njemu je svaki strip isti.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 26/04/2018 09:13:19
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 25/04/2018 : 22:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Aco
Svojom brutalnošću i scenama koje dižu kose na glavi bliži je američkim serijalima Jonah Hex i Loveless, s tim da je Jodorowski bolesniji od Palmiottija/Graya te Azarella zajedno.




Dok je scenaristički prvi dio relativno umjeren za Jodoa, u drugom dijelu je nadmašio samog sebe u ogavnostima i bolesnom izdrkavanju (isprika što ne mogu naći prikladniji izraz). Kako ga naziva naš vispreni forumaš zeljko - "ludonovski" - je ovdje u punoj formi.

Ovo je poput neke sapunice u kojoj se nastoji da svaka iduća stranica bude odvratnijeg i bolesnijeg sadržaja samo u svrhu šokiranja.

Imam želudac da sve mogu svariti i teško me je iziritirati, ali ovo je malo too much (iako ni prethodni albumi nisu bili kamilica).

Toliko mi se smučio da bih se odmah riješio ove knjige da nisam ponajveći fan Boucqovog crteža. Šteta da se takav genijalac nije udružio s boljim scenaristom za westerne.

Kad sam već spomenuo western, ovo je western samo zemljopisno i vremenski, ali sadržajno mislim da je za većinu Jodovih scenarija sasvim sporedno da li je to SF, western ili nešto drugo, on uvijek profurava te neke svoje teme/ideje, tako da odjeća, okoliš i vrijeme događanja postaju nebitni.





Nedavno san i ja ovo pročita i potpisujen napisano.
Jodorowski mi več duže vrimena nije osobito zanimljiv, a forsiranjen boleštine postaje pomalo dosadan.
SF,Western, ili povijesni, njemu je svaki strip isti.



Ne bih se složio sa vama momci.

Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/05/2018 : 20:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by njofra32

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Aco
Svojom brutalnošću i scenama koje dižu kose na glavi bliži je američkim serijalima Jonah Hex i Loveless, s tim da je Jodorowski bolesniji od Palmiottija/Graya te Azarella zajedno.




Dok je scenaristički prvi dio relativno umjeren za Jodoa, u drugom dijelu je nadmašio samog sebe u ogavnostima i bolesnom izdrkavanju (isprika što ne mogu naći prikladniji izraz). Kako ga naziva naš vispreni forumaš zeljko - "ludonovski" - je ovdje u punoj formi.

Ovo je poput neke sapunice u kojoj se nastoji da svaka iduća stranica bude odvratnijeg i bolesnijeg sadržaja samo u svrhu šokiranja.

Imam želudac da sve mogu svariti i teško me je iziritirati, ali ovo je malo too much (iako ni prethodni albumi nisu bili kamilica).

Toliko mi se smučio da bih se odmah riješio ove knjige da nisam ponajveći fan Boucqovog crteža. Šteta da se takav genijalac nije udružio s boljim scenaristom za westerne.

Kad sam već spomenuo western, ovo je western samo zemljopisno i vremenski, ali sadržajno mislim da je za većinu Jodovih scenarija sasvim sporedno da li je to SF, western ili nešto drugo, on uvijek profurava te neke svoje teme/ideje, tako da odjeća, okoliš i vrijeme događanja postaju nebitni.





Nedavno san i ja ovo pročita i potpisujen napisano.
Jodorowski mi več duže vrimena nije osobito zanimljiv, a forsiranjen boleštine postaje pomalo dosadan.
SF,Western, ili povijesni, njemu je svaki strip isti.



Ne bih se složio sa vama momci.




Takodje...nikako se ne bih slozio sa njima
Go to Top of Page

djdjuro
New Member



Croatia
104 Posts

Member since 27/09/2011

Posted - 23/08/2018 : 12:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit djdjuro's Homepage  Send djdjuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by Peyo

Za pretpostaviti je da bi knjiga 1 bila prva 2 albuma (kao kod Dagde), a knjiga 2 albumi 3 i 4 (kao kod Dagde) i knjiga 3 samo 5. album.



glupo ali kaj je tu je ako je takoc



Jucer sam procitao To hell and back u izdanju CRŠ i meni je ovo odlično!!!
OK, znaci Dagda je objavila prva 4 albuma, od 6-9 albuma je objavio CRŠ. Je li neki izdavač s ovih "naših" prostora objavio 5 album? Ili za sad mogu traziti samo englesko izdanje...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/08/2018 : 13:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Bilo je govora da bi CRŠ objavio prvih 5 albuma.

Ali to bi moglo potrajati kada su oni u pitanju.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000