forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Flash Gordon
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/01/2015 : 01:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Pročitao sam prva tri broja i zasada je strip jako dobar.


Drago mi je da ti se sviđa.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/01/2015 : 01:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Inače, posljednji broj ovog serijala.










Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/07/2016 : 12:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ima li neko ove albume Flaša Gordona od Čarobne knjige, da dopunimo popis ovdje http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46126
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/07/2016 : 22:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Aleks Rejmond&Don Mur:Flaš Gordon & Džim iz džungle 1 (Čarobna knjiga)
Aleks Rejmond&Don Mur:Flaš Gordon & Džim iz džungle 2 (Čarobna knjiga)
Aleks Rejmond&Don Mur:Flaš Gordon & Džim iz džungle 3 (Čarobna knjiga)

Kao prvo moram reći da sam veliki ljubitelj američkog novinskog stripa - još kao klinac,ludo sam zavolio Princa Valijanta,Ripa Kirbija,Popaja,Brika Bradforda,Gotfredsonovog Miki Mausa,...a tu su svoje mesto našli i Rejmondovi Flaš Gordon (kojeg sam u nekim srednjoškolskim godinama sljuštio u dahu u onim kultnim knjigama u žutoj,plavoj i ljubičastoj boji) i Džim iz Džungle (Gigant broj 17,čini mi se osmi razred osnovne škole,zajedno sa Tangijem i Riđobradim najbolja stvar u ovoj gornjomilanovačkoj ediciji).
Te stoga sam sa radošću primio vest o izdavanju ova dva junaka od čarobnjaka.

Kada sam nabavio ČK izdanje (24.5 x 34 cm), i uporedio ga sa pomenutim DN knjigama i Gigantom,razočarenje je bilo poprilično.Ne zbog toga što su na istoj stranici oba junaka,to mi je nebitno jer sam znao da ću se lako naviknuti da čitam ovakvu formu izdanja,već što su sličice izgledale puno manje nego one iz starijih izdanja.Iako je ovako obojeno izgledalo puno bolje nego crno belo.
Međutim,kada sam krenuo sa čitanjem,taj problem je postajao sve manji.Najpre je Džim bio na tri reda,a Flaš na četiri, i to je zaista bilo sitno.Ali već nakon 23 table,Flaš prelazi na tri reda po tabli.Malo posle polovine prve knjige, i Džimove slike povećavaju,tj. prelazi na po dva reda, i već tada,cela priča postaje pristojnija.
Već na dvanaestoj tabli druge knjige,Flaš se povećava i sada je to dva reda po stranici, i sad to izgleda sasvim ok,da bi na 40. stranici treće knjige i Džim prešao na jedan red, i sad to izgleda sjajno - tri reda slika po tabli je baš kako treba.

Kod IDW izdanja,gde je format 31 x 40.5 cm, to je od starta dovoljno krupno.
I moram reći da mi je drago da je ČK izabrala ovu opciju,jer ću imati i Džima u kolekciji,a sumnjam da bi ikad neko ovde kod nas izdao samo ovog junaka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/07/2016 : 22:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Aleks Rejmond&Don Mur:Flaš Gordon & Džim iz džungle 1 (Čarobna knjiga)
Aleks Rejmond&Don Mur:Flaš Gordon & Džim iz džungle 2 (Čarobna knjiga)
Aleks Rejmond&Don Mur:Flaš Gordon & Džim iz džungle 3 (Čarobna knjiga)

nešto i o samom stripu:

Džim iz džungle - rekoh da mi je u sećanju Gigant broj 16, i da me je Džim tu oduševio.Sad tek videh da su to table iz 42/43. godine,znači iz poodmaklih godina u odnosu na ove koje imamo u prva tri toma ČK (34/35,35/37,37/39).
A u njima je Džim poprilično naivan,iako je meni i takav nekako simpatično naivan,i mogu da ga čitam.Kao što neko može da proguta one prve Teksove priče,tako ja mogu ove.
A ako ste dovoljno strpljivi,ovaj strip je sve bolji sa svakom godinom.I kad se uporede one prve priče iz prve knjige i one iz treće,vidi se razlika u kvalitetu.Dobro,nije to neki drastičan skok,ali svakako vidljiv.Ako bih ocenio početne pričice sa između 6/10 i 7/10, one zadnje iz trećeg albuma bih već ocenio sa jednom ultra-tankom 8/10.

Flaš Gordon - i Flaš startuje do bola naivno.I on je polako sve bolji i bolji.Kvalitet priče se diže baš minimalno postepeno,ali se diže;ali ipak je taj uspon veći nego kod Džima.Nagli skok,po meni,desio se na 70 stranici treće knjige (kada Sonja oslobađa Minga), i već od tog trenutka Flaš Gordon je sjajan strip.
Znači,početak bih ocenio sa 7/10,a ovo prethodno pomenuto sa 9/10.

Crtež ne bih posebno komentarisao - on mi je genijalan;dobro,ne baš u startu.A još u boji,ma pravi praznik za oči.Posebno u Flašu gde je Rejmond baš imao neverovatnu inspiraciju za krajolike,oružja,životinje,...

I zato od mene palac gore za Džima i Flaša!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/07/2016 22:45:12
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 13/07/2016 : 08:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Možeš li napisati koje su posljednje table oba junaka u sve tri knjige? Ili da ih fotografišeš?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/07/2016 : 21:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
poslednje table su od 5.3.1939.

a za fotografisanje,da ti iskreno kažem,u ovom trenutku nemam živaca - telefon mi ima jako slabu kameru,a digitalac mi je trenutnio bez baterija;a mrzi me da se cimam sa ženinim ili dečijim telefonima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/07/2016 : 11:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
To je za treću knjigu, znači završava se sa 12. nedjeljnom pričom. A možeš li napisati i za prve dvije i za Džima iz džungle?

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46126
forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=30946
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/07/2016 : 13:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
1.knjiga - završava se sa 28.7.1935. - oba stripa
2.knjiga - završava se 30.5.1937. - takođe,oba stripa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 15/07/2016 : 10:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Hvala. Možda bi bilo preglednije da se napiše koja epizoda ide od koje do koje stranice, kao što sam pisao za Dečje novine, ali poslužiće i o vako.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 02/09/2016 : 17:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Titanova izdanja The Complete Flash Gordon Library šibaju dalje. Nakon prve tri knjige tjednih tabli u kojima je sakupljen Raymond, izašla je i četvrta knjiga The Storm Queen of Valkir (Austin Briggs), a u svibnju i prva knjiga dnevnih pasica Dana Barryja City of Ice. Za prosinac je najavljen drugi dnevni Dan Barry The Lost Continent. Također, zbirka Briggsovog dnevnog Flasha Gordona iz 1940.-tih već je nekoliko puta najavljivanja, pa odgađana, za sada stoji kraj listopada kao preliminarni datum izlaska.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/12/2016 : 21:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kao mulac sam citao ovo izdanje (iz knjiznice):





Jedva sam nasao ove dve slike na njuskalu.
Ugl, u ovom stripu sam bas gustao kao mulac i bio mi je tada nesto najbolje, posudio sam ga X puta. Ako se dobro sjecam bila su 3 dijela, ovaj s plavom naslovnicom i jos su bili zuti i crveni.

I sada sam se ja zazelio ponovo FG-a, i htio bi ga imat u kolekciji.
Titanovo izdanje mi se cini najblize ovom sto sam ja citao, samo je u boji (nekako mi ne pase ta boja u FG) i nema ga na BD-u, tj nemaju vol2
Onda vidim onu skupu grdosiju od 40cm sa Jungle Jimom i ne nedaju mi se ta lova i preveliki su.
Na kraju vidim tu spominjete čarbnu knjigu koja izdaje isto verziju sa Jungle Jimom. Kakvo je to izdanje? Jel moze neko malo poslikat da vidim kakav je strip iznutra? Vidim da ce biti u 6 dijelova, jel zna netko kada ce to biti sve izdano, jer su dosada izasla samo prva 3 broja od 6?

I za kraj, kakav je ovaj moderni FG?

http://www.bookdepository.com/Flash-Gordon-Omnibus-Dan-McCoy/9781606905999

Jeli to zapravo ista prica samo ponvno crtana i malo prepravljena, ili je to potpuno nova prica?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 01/01/2017 : 09:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
To su nove epizode.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/01/2017 : 17:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

To su nove epizode.


I to odlične nove epizode.

Uostalom, na ovoj je temi moguće vidjeti kako to izgleda iznutra.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 01/01/2017 : 23:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Za DiSkAcHa:
Po meni, najbolje je Titanovo izdanje. Imam sva tri njihova toma. Upravo je drugi tom najbolji. Kolor je odličan, najpribližniji originalnom izdanju, zahvaljujući Peteru Maresci (iz Sunday Pressa). Izdanje Čarobne knjige nije loše, ali je ipak dosta slabije. Prošlog meseca sam paralelno čitao, stranicu po stranici Titanovi i DN izdanje. DN treći tom (žuti) je izuzetno dobar.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/01/2017 : 06:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
To titanovo mi se najvise i svidja jer pdosjeca na ovo sto sam ja citao...ali nemaju komplet na BD, imaju samo 1,3 i 4. Fali 2 :(

Zapravo mene zanimaju samo prva 3, a ovo drugo moooozda.

EDIT: Nasao sam na ebayu titanov Vol2 i cijena je naravno ''vrh''.
Dok me 1 i 3 svaki cca dodju 220kn, ovaj bi sam dosao 500+kn
A vidim ima na aukcijama na prodaju ono ogromno US izdanje sa Jimom...
Ali to mi je nekako nezgodno i preveliko.

Poslao mail Titanu da vidim sto misle o re-printu.






-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 02/01/2017 09:05:17
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/01/2017 : 13:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Imaš ga izgleda samo ovdje:

http://www.amazon.in/Flash-Gordon-Complete-Library-1937-41/dp/0857683799

Ali ne šalju izvan Indije.

Ako bi imao nekog iz Hrvatske tko posluje s Indijom (Pliva, Lukaps) pa da ga preko njega nabaviš.

Iako mislim da je to možda samo trenutne nestašica i da će se opet pojaviti ovaj naslov. Na Amazonu se to zna događati.

Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 02/01/2017 : 13:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by delboj

To su nove epizode.


I to odlične nove epizode.

Uostalom, na ovoj je temi moguće vidjeti kako to izgleda iznutra.


Ja pomalo pregledam ove sad nove što izlaze, trenutno je aktuelan King Cross: Flash Gordon. Pa šta znam, ima tu svašta, ne može se reći da nije dobro.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/01/2017 : 14:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ima i zeitgeist od tih novih, Dynamite ih samo stanca...
A uvijek su ti skenovi za provjeru sto valja, samo bolje da kaze netko ako je vec citao...da se ne gubi vrijeme uzalud :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/01/2017 : 15:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ja sam mislio prvenstveno na ovaj mini-serijal koji potpisuju Jeff Parker, Evan Shaner i Jordie Bellaire.

To se po meni zbilja isplati pročitati.

http://www.dynamite.com/htmlfiles/viewProduct.html?CAT=DF-Flash_Gordon_TPBs

Ako niste, svakako preporučam da pogledate i njihov Future Quest.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/01/2017 : 17:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Pogledao neki dan film na hrt3 nakon cca-27-28 godina.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/01/2017 : 20:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
OK, uspio sam kupit prva 3 FG-a od Titan Books-a. Dakle ova tri (cekam da mi dodju):







Eh sad, nakon ovoga sam se totalno pogubio, mislio sam da su ovo nastavci od iste kuce, ali izgleda da nisu (c/b su, i pise da ih izdaje Titan Comics, a ne Titan Books):







Ovaj zadnji mi je posebno zanimljiv, jer sam na BD vidio najavu ovog strip od Titan Booksa:



Po opisu to bi bila ista 2 stripa, ali ocito jos nemaju ni naslovnicu gotovu...jel zna netko, da li to dvoje ima veze jedno s drugim, ili ce Titan Books pomalo izbacit cijelog FG-a, ali u boji? Ili se to kombinira, malo od Books dijela, a malo od Comics dijela (znam da spadaju pod istu grupaciju). Nigdje na netu nemogu nac nis, ni neki normalan rivju ni nis (osim ona prva 3 koja sam vec narucio).

Zna li netko?


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/01/2017 : 21:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Treba da čitaš sitna slova. Prva tri i peti su iz serijala Alexa Raymonda. Četvrti i peti su iz opusa Dana Barryja. Ovo poslednje je od trećeg autora.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/01/2017 : 23:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Uz napomenu da su od Raymonda tjedne table (sundays), a od Barrya dnevne pasice (dailies).

Meni je Barryev rad na dnevnim pasicama izvanredan prvih 10-ak godina.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/01/2017 : 04:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ma znam ja da su to nastavci, ja samo pitam da li su stripovi iz iste serije (mislim na izdavaca, znam da je to sve FG), izgledaju isto, ali onda ova zadnja dva po sadrzaju izgledaju vrlo slicno, zato sam pitao ako jel netko zna o cemu je rijec. Znam i za dailies i sundays i vise razlicitih crtaca/scenarista. Dakle Storm queen of Valkir i Kang The Cruel su od istog crtaca i scenarista, u sinopsisu pise slicno za oba, i na kraju oba imaju jednak broj stranica. Znam samo da su ovi od Titan Books-a u boji, a od Titan Comics-a su c/b, isto tako znam da te dve kuce spadaju pod istu grupaciju (Titan Multimedia). Malo su to zbunjujuce napravili, oba stripa se vode i kao volume 4. Cudno oni to oznacajavu, Alex Raymond je vol 1-3, onda su ova dva oba vol4 a nisu Raymondovi, a Dan Barry-evi onda krecu opet kao vol1 i vol2...

Ako bi ih isao sve kupovat kako budu izlazili, zelim onda imat sve iz iste serije...a ovi su tako slicni...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 27/01/2017 05:37:54
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000