forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Lucky Luke / Talicni Tom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 05/12/2009 : 13:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ovih dana sam procitao 3 albuma omiljenog mi junaka u izdanju bookglobe-a. Zanimljivo je koliko su mi razlicita sva tri.

1) Poseban tretman.

Ovo mi je mozda najbolji Lucky kojeg sam citao. Morrisov crtez je briljantan. Prica i rezija su savrseni. Stvarno sam se nasmijao citajuci ga. Legendarna epizoda s legendarnom bracom Dalton. Tema psihonalize je u ovom stripu predstavljena na urnebesan nacin.

2) Tortilje za daltone.

Ponovo Goscinny, ponovo braca Dalton, ali ovaj puta u malo losijoj prici i za nijansu losijim crtezom. Tema je bijeg Daltonovih u meksiko. Sam otisak albuma je isto malo losiji, pretpostavljam da je to do originalnih materijala. Epizoda je iz 1971., napravljena samo par godina prije Posebnog tretmana. Rezija i gegovi su odlicni. Sam strip mi je malo manje smijesan od prethodnog.

3) Most na Mississipiju.

Jedan od rijetkih albuma napravljenih nakon Goscinnijeve smrti koje sam citao. Crtez je dosta losiji od prethodna dva, da li se Morris manje trudi? Prica o gradnji mosta preko Mississipija je dobro osmisljena i puno obecava. Podloga je tu za sve one urnebesne situacije, i svi komicni likovi iz Luckijevog svijeta su tu. Medjutim, izvedba klapa. Rezija i gegovi su mi nekako prekruti, a likovi kao da nisu do kraja iskoristeni. Mislim da se tu najbolje vidi koliku je ulogu u serijalu imao pokojni scenarist. Konacan rezultat je strip koji nije smijesan, i kod kojeg ne mozes uzivati u crtezu kao kod ostala dva. Pratis neku scenu i razmisljas kako je slicna scena u nekoj prethodnoj epizodi bila puno bolja, zanimljivija, smjesnija.


Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 05/12/2009 : 17:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

...

3) Most na Mississipiju.

Jedan od rijetkih albuma napravljenih nakon Goscinnijeve smrti koje sam citao. Crtez je dosta losiji od prethodna dva, da li se Morris manje trudi? Prica o gradnji mosta preko Mississipija je dobro osmisljena i puno obecava. Podloga je tu za sve one urnebesne situacije, i svi komicni likovi iz Luckijevog svijeta su tu. Medjutim, izvedba klapa. Rezija i gegovi su mi nekako prekruti, a likovi kao da nisu do kraja iskoristeni. Mislim da se tu najbolje vidi koliku je ulogu u serijalu imao pokojni scenarist. Konacan rezultat je strip koji nije smijesan, i kod kojeg ne mozes uzivati u crtezu kao kod ostala dva. Pratis neku scenu i razmisljas kako je slicna scena u nekoj prethodnoj epizodi bila puno bolja, zanimljivija, smjesnija.




Ne bih se baš složio s ovim, jer ne mogu da ne volim tu epizodu zbog onog kapetana koji laže k'o nezdrav dok zine. A i znatno ranije objavljena "Plovidba Misisipijem" mi je jedna od omiljenih, uz to.

Tu se beše i Ajfel pojavljuje? Pa one scene s termitima... Jako dobra epizoda.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 05/12/2009 : 18:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:
Originally posted by Mord

...

3) Most na Mississipiju.

Jedan od rijetkih albuma napravljenih nakon Goscinnijeve smrti koje sam citao. Crtez je dosta losiji od prethodna dva, da li se Morris manje trudi? Prica o gradnji mosta preko Mississipija je dobro osmisljena i puno obecava. Podloga je tu za sve one urnebesne situacije, i svi komicni likovi iz Luckijevog svijeta su tu. Medjutim, izvedba klapa. Rezija i gegovi su mi nekako prekruti, a likovi kao da nisu do kraja iskoristeni. Mislim da se tu najbolje vidi koliku je ulogu u serijalu imao pokojni scenarist. Konacan rezultat je strip koji nije smijesan, i kod kojeg ne mozes uzivati u crtezu kao kod ostala dva. Pratis neku scenu i razmisljas kako je slicna scena u nekoj prethodnoj epizodi bila puno bolja, zanimljivija, smjesnija.




Ne bih se baš složio s ovim, jer ne mogu da ne volim tu epizodu zbog onog kapetana koji laže k'o nezdrav dok zine. A i znatno ranije objavljena "Plovidba Misisipijem" mi je jedna od omiljenih, uz to.

Tu se beše i Ajfel pojavljuje? Pa one scene s termitima... Jako dobra epizoda.



Donekle se i slazemo. Prica je dobra, dijalozi takodjer, ali fali ono nesto, ljepilo.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/12/2009 : 18:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
i meni je na mississipiju jedna od najboljih epizoda taličnog (ne most već az 17) ali mi je bio izvrstan i daltoni u meksiku iz biser stripa - prijevod je bio duhovitiji
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 06/12/2009 : 13:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Ili je Talicni jedan od onih stripova koji ne funkcionisu kad porastemo, ili su ovih prvih nekoliko epizoda bookgloba koje sam ja procitao lose, ili je prevod los, il ko zna sta ali meni je ovo sto sam uzeo od bookgloba ispod svake granice citljivosti.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
767 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 06/12/2009 : 14:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Meni se prevod Bookgloba nikako nije svidio. Zbog toga sam i odustao od daljne kupovine.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/12/2009 : 18:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Probacu nabaviti makar skenirana stara izdanja pa usporediti.

Ovako na prvu, dok sam citao poseban tretman nisam primjetio da mi negdje zapinje i strip mi je stvarno bio smjesan, tortilje su mi se ucinile malo nezgrapnim na nekim mjestima, npr. lajavkovi komentari.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 07/12/2009 : 00:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Zadnjih mjeseci sam se namecio na Lucky Luke i Tintin,posto sam nabavio obe kolekcije citam redom ,bas su mi pored kreveta Lucky Luke 1973-1975 i Tintin 14.
Inace svaka knjiga LL ima 3 albuma sa originalnim naslovnicama.
Bas sam krenuo kad je Ratata(zatvorski pas cuvar) dobio veliko nasljedstvo u slucaju da krepa onda bi to pripalo Joe Dalton-u.

Edited by - Porter on 07/12/2009 00:58:45
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/12/2009 : 10:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Porteru, na kojem je ovo jeziku (ako dobro vidim izdavač je Egmont)?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/12/2009 : 11:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Švedski?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 07/12/2009 : 14:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Talicni je bas za integralcice. Niko bolji od Belog Puta za ovo ...

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 07/12/2009 : 15:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
možda jedino brži ;)
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 07/12/2009 : 18:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Porteru, na kojem je ovo jeziku (ako dobro vidim izdavač je Egmont)?


Jeste Egmont,jezik svedski.
Isplati se ipak kupiti i polako uciti svedski za 20-tak godina moze se polako citati
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/12/2009 : 20:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Zadnjih mjeseci sam se namecio na Lucky Luke i Tintin,posto sam nabavio obe kolekcije citam redom ,bas su mi pored kreveta Lucky Luke 1973-1975 i Tintin 14.
Inace svaka knjiga LL ima 3 albuma sa originalnim naslovnicama.
Bas sam krenuo kad je Ratata(zatvorski pas cuvar) dobio veliko nasljedstvo u slucaju da krepa onda bi to pripalo Joe Dalton-u.




I kakav je lucky kad se cita redom?
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 07/12/2009 : 21:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Prvih par albuma je dosta jednostavno napravljeno,tako da nije neki nivo,ali prilicno brzo serijal se poboljsava tako da je uzivancija citati,obuhvacene su mnoge licnosti i dogadjaji s divljeg zapada.
Morris i Goscinny su bili super tandem.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 07/12/2009 : 21:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Prvih par albuma je dosta jednostavno napravljeno,tako da nije neki nivo,ali prilicno brzo serijal se poboljsava tako da je uzivancija citati,obuhvacene su mnoge licnosti i dogadjaji s divljeg zapada.
Morris i Goscinny su bili super tandem.



Šteta što se kod nas nije krenulo iz početka sa objavljivanjem Luckya!
Zna li možda netko kada će prve epizode doći na red kod Bookglobea?
I na kraju krajeva koje se četiri epizode sljedeće pripremaju za izlazak?

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/12/2009 : 23:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

Šteta što se kod nas nije krenulo iz početka sa objavljivanjem Luckya!
Zna li možda netko kada će prve epizode doći na red kod Bookglobea?

Pa, Bookglobe je u zadnjoj turi izbacio Pod nebom zapada. To je četvrti album Lucky Lukea po redu.

http://shop.stripovi.hr/detalji_proizvoda.1c6bc4de68624f8a8752cecefc27fd17.lucky_luke_19_pod_nebom_zapada_tvrdi_uvez.aspx

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/12/2009 : 00:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

quote:
Originally posted by Peyo

Porteru, na kojem je ovo jeziku (ako dobro vidim izdavač je Egmont)?


Jeste Egmont,jezik svedski.
Isplati se ipak kupiti i polako uciti svedski za 20-tak godina moze se polako citati



isti albumi,izgled,sadrzaj, imaju i na nekoliko drugih jezika,pa ko ne moze da ceka 20 godina
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 12/12/2009 : 14:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Bachy

Šteta što se kod nas nije krenulo iz početka sa objavljivanjem Luckya!
Zna li možda netko kada će prve epizode doći na red kod Bookglobea?

Pa, Bookglobe je u zadnjoj turi izbacio Pod nebom zapada. To je četvrti album Lucky Lukea po redu.




Pa šteta što se kod nas nije krenulo iz početka sa objavljivanjem Luckya!
Ponovno kažem!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 12/12/2009 : 19:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Radi kronologije?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/12/2009 : 16:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Meni Talicni pocinje Gosinijevom epizodom Braca Dalton i zavrsava se epizodom Žica koja peva. Sve pre i posle je naklapanje.
Prevod Djordja Dimitrijavica je obavezan, tamo gde se moze nabaviti u boji. Njegovi recitali (on je to ruku prevodio) su mi nesto najsmesnije najsmesnije u svetu stripa

Edited by - kasper on 13/12/2009 16:40:29
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 13/12/2009 : 17:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Pa to je cijeli Goscinny, minus prva 2 albuma. Sta su ta 2 tako losa? :)

Bilo je u par navrata spominjano na forumu da se kod talicnog ne vidi pad kao kod asterixa nakon smrti goscinija. Ja jos nisam naletio na epizodu koja bi me uvjerila u to.

Sto je sve Djordje prevodio, da se da nabaviti? Bas cu usporediti, ako se da nabaviti jeftino.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 13/12/2009 : 17:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter





ja da bih ovu kolekciju na norveskom kupio, morao bih da pljunem (najmanje) hiljadu evra, mrzelo me sad tacno da racunem....malo je mnogo, ali opet....vuce

najpre cu asterixa da zavrsim, on ima samo 13 knjiga, pa ce lakse da prodje. evo, za pocetak, imam prvu knjigu. mislim da smo je uzeli pre jedno pola godine, ako ne i vise tako da, polako

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/12/2009 : 12:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Pa to je cijeli Goscinny, minus prva 2 albuma. Sta su ta 2 tako losa? :)

Sto je sve Djordje prevodio, da se da nabaviti? Bas cu usporediti, ako se da nabaviti jeftino.



Nisu mi izmamili osmeh, nekako su sumorni + tragican crtez.
Od Djordja imas skoro sve do Jednorukog bandita + Nitroglicerin. Ono cega nemas u Asteriksovom zabavniku, mozes naci u crno beloj stripoteci (stari brojevi, sto je opet ispod svakog nivoa za Talicnoga). Tu su i Marketprintovi albumi gde mozes naci Karavan u boji. Takodje, mislim da je njegov prevod u Totemu 3 (ukradeno iz stripoteke).
E sada gde je snaga svetoga Djordja , uzmi Postansku kociju ili Karavan i uporedi recitacije koje su pri kraju stripa sa drugim izdanjima.
Ja sam Talicnog dopunio sa Politikinim Zabavnikom, sasvim pristojan prevod.

Edited by - kasper on 14/12/2009 12:13:41
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 14/12/2009 : 16:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Mord

Pa to je cijeli Goscinny, minus prva 2 albuma. Sta su ta 2 tako losa? :)

Sto je sve Djordje prevodio, da se da nabaviti? Bas cu usporediti, ako se da nabaviti jeftino.



Nisu mi izmamili osmeh, nekako su sumorni + tragican crtez.
Od Djordja imas skoro sve do Jednorukog bandita + Nitroglicerin. Ono cega nemas u Asteriksovom zabavniku, mozes naci u crno beloj stripoteci (stari brojevi, sto je opet ispod svakog nivoa za Talicnoga). Tu su i Marketprintovi albumi gde mozes naci Karavan u boji. Takodje, mislim da je njegov prevod u Totemu 3 (ukradeno iz stripoteke).
E sada gde je snaga svetoga Djordja , uzmi Postansku kociju ili Karavan i uporedi recitacije koje su pri kraju stripa sa drugim izdanjima.
Ja sam Talicnog dopunio sa Politikinim Zabavnikom, sasvim pristojan prevod.



Znaci asteriksov zabavnik i stripoteka su njegov prijevod.

Super, jos da mi netko kaze gdje se moze nabaviti tih starih stripoteka u losem stanju, bez korica bilo kakve samo da se moze procitati strip.

jesi citao ove epizode neposredno nakon gosinijeve smrti, tipa sarah bernardt, daisy town(koju su napravili po crtanom za koji je goscini radio scenarij),...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/12/2009 : 17:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

jesi citao ove epizode neposredno nakon gosinijeve smrti, tipa sarah bernardt, daisy town(koju su napravili po crtanom za koji je goscini radio scenarij),...



Samo one dve u Asterixovom zabavniku, Nitroglicerin i ponesto od Bookglobe-a. Ovo zadnje je dno dna, AZ je nako, vuce ga dobar prevod, Nitro je ispod granice citljivosti. Nisam citao Daisy, mozda se nakanem da ga uzmem posle ovog tvog podsetnika.
Samo ti udri AZ, tu nema greske.

Dopuna:
Biser strip, tvrdi. Tamo imas isto njegov rad. Obavezno nabavi Poseban tretman, Žicu u preriji i nesto losiju epizodu Beli konjanik. Zaobidji Pony Express.

Edited by - kasper on 14/12/2009 17:12:15
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000