forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Lucky Luke / Talicni Tom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

nenno
Advanced Member



Croatia
3053 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 15/05/2018 : 15:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Je li iko kupio ovo, piše li unutra išta po pitanju numeracije?



kupio na CRŠ-u i pročitao.... moram priznati da nisam detaljno gledao po pitanju numeracije, al provjerit ću još jednom pa javim. U svakom slučaju malo drugačiji LL i po pitanju crteža i po pitanju radnje....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/05/2018 : 18:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Čovjek koji je ubio Luckyja Lukea (Matthieu Bonhomme)

Moram priznati da Taličnog/Luckyja nisam čitao još od djetinjstva, a i to što sam nekada čitao sam praktički u potpunosti zaboravio. Sjećam se da mi je bio zabavan, čak sam imao i nekakav album s markicama koje su se lijepile i činile priču, no to je to. Nisam dakle imao tu povezanost s likom koja je, čini mi se, ipak potrebna da bi ovaj strip ostavio neki jači utisak. Meni je to bila samo još jedna već viđena, jednostavna vestern priča simpatičnog crteža. Izdvojio bih jedino odličan running gag s nestašicom duhana. Na kraju, po meni je u pitanju strip koji se, unatoč tome što ga je izdao Bookglobe, savršeno uklapa u Fibrin slogan.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 29/05/2018 : 21:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by delboj

Je li iko kupio ovo, piše li unutra išta po pitanju numeracije?


kupio na CRŠ-u i pročitao.... moram priznati da nisam detaljno gledao po pitanju numeracije, al provjerit ću još jednom pa javim.


Pa mogu biti samo dvije varijante: broj 31 ili specijalni broj (1).
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 12/06/2018 : 12:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Zna li se kad ide prvi VČ integral?

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 12/06/2018 : 14:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tornadomaster

Zna li se kad ide prvi VČ integral?


?????
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 12/06/2018 : 22:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tornadomaster

Zna li se kad ide prvi VČ integral?



Boga pitaj, nisam video da je neko uopste i pominjao TT u skorije vreme kad je VC u pitanju.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 24/08/2018 : 20:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Koje biste epizode Taličnog Toma preporučili nekome ko ga nikada nije čitao? Onako što bi se reklo, neke epizode za upoznavanje sa serijalom?


Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/08/2018 : 23:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Koje biste epizode Taličnog Toma preporučili nekome ko ga nikada nije čitao? Onako što bi se reklo, neke epizode za upoznavanje sa serijalom?



Meni je sve ovo genijalno (brojevi su brojevi Stripoteka, a i naslovi su oni iz Stripoteke):
017 - Bili Kid
025 - Braća Dalton u Meksiku
059 - Mama Dalton
031 - Sudija Roj Bin
002 - Daltoni u Kanadi
401 - Daltoni se leče
010 - Karavan
023 - Avanture na Misisipiju
055 - Džesi Džems
089 - Lovci na nagrade
014 - Dvadeseti konjički puk
008 - Daltoni ponovo jašu
050 - Kanjon Apača
068 - Junak Mlakonja
097 - Veliki knez
006 - Rat Dugonosih
016 - Ograda u Preriji
042 - U senci petroleja
046 - Dilizansa

Volim sve od Goscinnyja.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/08/2018 : 09:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Koje biste epizode Taličnog Toma preporučili nekome ko ga nikada nije čitao? Onako što bi se reklo, neke epizode za upoznavanje sa serijalom?


Put u Oklahomu, Karavan...
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 25/08/2018 : 09:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Koje biste epizode Taličnog Toma preporučili nekome ko ga nikada nije čitao? Onako što bi se reklo, neke epizode za upoznavanje sa serijalom?



Dalton siti
Mama Dalton
Kalamiti Džejn
Poštanska kočija
Junak mlakonja
Bili Kid
Put za Oklahomu
Sudija Roj Bin
Braća Dalton
Daltoni ponovo jašu
Jednoruki bandit
Kanjon Apača
Bekstvo Daltonovih
Put u Vajoming
Mali desperados


Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 27/08/2018 : 09:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Jocko

Koje biste epizode Taličnog Toma preporučili nekome ko ga nikada nije čitao? Onako što bi se reklo, neke epizode za upoznavanje sa serijalom?



Dalton siti
Mama Dalton
Kalamiti Džejn
Poštanska kočija
Junak mlakonja
Bili Kid
Put za Oklahomu
Sudija Roj Bin
Braća Dalton
Daltoni ponovo jašu
Jednoruki bandit
Kanjon Apača
Bekstvo Daltonovih
Put u Vajoming
Mali desperados




Potpisujem, odličan izbor. Posle njih bih preporučio većinu ostalih epizoda sa Daltonovima, koje po pravilu imaju odličan humor (Daltoni u mećavi, pa sa onim psihijatrom itd.).

Edited by - tantus on 27/08/2018 09:11:42
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 28/08/2018 : 19:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Hvala ljudi! Ima tu materijala...



Edited by - Jocko on 28/08/2018 19:05:30
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/12/2018 : 18:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ko je prevodio Čovjeka koji je ubio Luckyju Lukea?
kakav je prevod?

fala unapred!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/12/2018 18:39:32
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/12/2018 : 19:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ko je prevodio Čovjeka koji je ubio Luckyju Lukea?



quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

ko je ovo prevodio?


Lana Tomerlin.


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/12/2018 : 23:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kakav je prevod?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/01/2019 : 20:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
https://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/1849184542/ref=nosim/marvelmasterw-20

https://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/1849183597/ref=nosim/marvelmasterw-20

Eh sad koji će stvarno ugledati svjetlo dana?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 05/01/2019 : 14:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
The Complete Collection (Lucky Luke) sadrži prva tri albuma s Delbojevog spiska, a Lucky Luke Complete Collection almume 7, 8 i 9.
Oba su numerirana kao broj 1 :-)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/01/2019 : 17:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
misterij riješen:
Cinebook:
The collected editions are in chronological order, so the first volume contains stories from Arizona, Rodeo and Dick Digger's Gold Mine (7 adventures, altogether).
We're doing three volumes this year. Each book also contains 48 pages of extras.
Volume 1 is coming in June, more details will be up on our website in the next few days (when the catalogue goes up).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/02/2019 : 16:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Bonhomme:Čovjek koji je ubio Luckyja Lukea (Bookglobe)

Dok Venzdej:"A Vi ste odmah prvim hicem pogodili dve baklje i jedan pijuk."
Talični:"Bome nisam.Pogodio sam tri šešira."
Dok Venzdej:"Ha,ha!Nemoguće,Luke,ja sam skinuo šešire."



Pre par godina VČ je objavio ovaj "specijal" Taličnog Toma,koji me je totalno osvojio,pa je kupovina BG luksuznog albuma bila obavezna opcija.
Matje Bonom me je te 2016.godine očarao kako ovim stripom,tako i Estabanom,predivnom petotomnom avanturom.U narednoj godini,bio je crtač na još jednom meni sjajnom naslovu,Velmanovom Markizu od Anoana,a ove godine ga željno isčekujem na Teksaškim kaubojima,koje potpisuje Trondhajm.

Elem,Čovek koji je ubio LL je odličan omaž,kako kultnom BD serijalu,tako i nekim čuvenim vestern filmovima.Ujedno ćemo saznati kako je Talični prešao sa pljuga na žvakanje slamčice.

LL/TT stiže u Froggy town,jedne usrane kišne noći ,i odmah se upoznaje sa situacijom,u kojoj značku nosi retardirani Džejms Boun,iza koga stoje braća Anton i Stiv.Neki dan ranije opljačkana je pošiljka zlata lokalnih rudara,što predstavlja pravu malu katastrofu za grad,te lokalno stanovništvo unajmljuje Taličnog da reši slučaj i povrati tozla.
Laki će se naći u totalno uvrnutoj situaciji,u kome će mu porodica Boun podmetati nogu konstantno,a netašica duvana će ga dodatno izludeti.Da ne bude sve tako crno,sprijatelji će se sa Dokom Venzdejem,matorim alkosom.

Fenomenalan omaž Taličnom,nemam šta drugo da dodam.Kao i,što rekoh,vestern filmovima poput OK korala i Čoveka koji je ubio Liberti Valansa.

5/5

*imao sam strah kakav će prevod biti u BG izdanju,ali Lana Tomerlin je uradila dobar posao.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 24/03/2019 : 10:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Danas na HRT3 'The Life And Times Of Judge Roy Bean' s Paulom Newmanom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/10/2019 : 16:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
De Groot&Morris:Lucky Luke - Marcel Dalton (Bookglobe,LL#9)
Goscinny&Morris:Lucky Luke - Tortilje za Daltone (Bookglobe,LL#11)
Goscinny&Morris:Lucky Luke - Žica koja peva (Bookglobe,LL#12)

Drugar je iskoristio akciju u Alan Fordu i nabavio ova tri Talična za relativno malu lovu,540 dindži per album.
Marsela Daltona nisam nikad čitao,Tortilje jesam,ali možda jednom,dok sam Žicu nekoliko puta držao u rukama.
Sama izdanja su korektna,prvi album prevodi Vlatka Briški,druga dva Milena Benini.

Marsel Dalton je u originalu 67. album po redu;scenarista Bob De Grot je imao sasvim lepu ideju (ujak braće Dalton,švajcarski bankar dolazi u SAD da pokrene biznis sa bankom ne bi li na taj način rehabilitovao sestriće),ali samo izvođenje je dve klase ispod Gošinijevih scenarija.Simpatična pričica koja baš lepo počinje ali kako odmiče sve je bezličnija. 3/5

Tortilje za Daltone (u originalu,31.album) sam provalio da sam ih ipak čitao u momentu kad se Talični prerušio u Don Dorotea na zabavi.Inače,epizoda mi je sjajna - Daltonove prevoze u drugi zatvor,i negde na granici sa Meksikom ih otmu desparadosi sve sa kočijom za koju su mislili da prevozi tozla.Meksičke vlasti odmah nakon toga se pobune što im je američka vlada uvalila vruć krompir u obliku opasnih razbojnika,te Talični kreće u misiju ne bi li ih vratio nazad.
Kako rekoh,ovo mi je jedna od boljih storija sa braćom D. 5/5


Žica koja peva je jedna od kultnih TT epizoda (u kojoj treba postaviti telegrafske stubove od Karson Sitija do Solt Lejk S.),izdata kao 46. po redu,i definitivno je i po n-ti put jako,jako dobra i smešna.Pa ipak,nešto slabija od prethodne meksičke avanture. 4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/10/2019 : 11:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Goscinny&Morris:Lucky Luke - Suparnici iz Painful Gulcha (Bookglobe,LL#20)
Goscinny&Morris:Lucky Luke - Daltoni ponovo jašu (Bookglobe,LL#22)

Suparnici iz Painful Gulcha su 19.album u serijalu,nastao daleke 1962.godine,a u njemu se naš junak našao u nebranom grožđu ili kako se još kaže između dve vatre - u istoimenom gradiću,zbog stare mržnje između Timinsovih,sa ogromnim crvenim nosevima i O'Hara,sa velikim klempavim ušima,trpe svi - njihovi obračuni,doduše bez ljudskih žrtava (jer su katastrofalni strelci) upropaštavaju grad u svakom smislu;te Talični,pomalo nasamaren dobivši funkciju gradonačelnika,rešava da okonča staru svađu. 4/5

Daltoni ponovo jašu su izašli dve godine kasnije u 23.broju edicije,i ovo mi je verovatno najlošiji G&M album.Sastoji se inače iz dva dela;u prvom su opštom amnestijom pomilovani svi robijaši uključujući i Daltone (a oni otvaraju salun u susednom gradu sa određenom namerom),dok drugi deo se bavi indijancima na čelu sa poglavicom Pošizom,u čije ruke sticajem okolnosti dopsevaju ozloglašena braća.
3.5/5 za prvu priču i 2.5/5 za drugu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 05/04/2020 : 14:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Iako sam kroz opštu kulturu i crtaće upoznat sa najvećim dometima humorističnog BD-a (Asteriks, Talični, Iznogud itd), nisam baš odrastao na humorističnom BD-u, tako da sam danas po prvi put čitao Taličnog...

epizoda 7, Eliksir dr Doksija

prezadovoljan sam. Talični mi je od pomenutog svetog trojstva nekako najmanje intrigantan bio kao lik (za razliku od zabavnih Asteriksa i Obeliksa, nervoznog Iznoguda... a naročito u odnosu na Alana Forda i plejade specifičnih likova), pa me nije baš ni privlačilo da ga čitam.

Međutim ovo je sjajno. Talični je simpatičan lik, a doktor Doksi super negativac. Najviše su mi se dojmile zabavne fore i trikovi kojima se služi negativac. S obzirom da je epizoda napisana '55, očekivao sam manje razrađene likove, međutim humor je vanvremenski, a negativac (i njegov pomoćnik) sjajno odrađeni, naročito njihov mentalni sklop.
Humor je univerzalan i lako razumljiv, a jurnjava za Doksijem drži pažnju.
Ima tu puno zabavnih detalja, npr kako je Talični na početku ostao bez konja na glup način, kako poteže pištolje i dok se kupa, kako Doksi narcisoidno ljubi svoj odraz u vodi, kako je u iluziji da je dobročinitelj, kako obrće potkovice i đon da Taličnom zavara trag...

Baš, baš bogato detaljima, i iskreno mnogo dinamičnije od nekih sterilnih stereotipnih vesterna koje sam imao prilike da gledam/čitam.

Pre Taličnog sam čitao i Koko Bila u Zabavniku (obično ljudi prvo čitaju Taličnog pa Kokoa), ali mi je Talični bolji.


Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/04/2020 : 14:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Ako ti je Eliksir dobar, poprilično san siguran da ćeš uživat u Taličnome jer iako je Eliksir OK epizoda, ono šta slijedi kad se Goscinny uvati scenarija je za klasu bolje.
Teško mi je preporučit samo par naslova pa će popis bit malo duži, al ako ti naleti nešto od ovoga, tribalo bi ti se svidit:
Junak mlakonja
Poštanska kočija
Kalamiti Džejn
Na Misisipiju
Put za Oklahomu
Sudija Roj Bin
Američki car
Poseban tretman
Kanjon apača
Put u Vajoming
Vestern cirkus



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/04/2020 : 16:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se da Jocko ima specifičan ukus, tako da sa zanimanjem iščekujem kako će mu se svidjeti Goscinnyjevi scenariji.

Ovi pred-Goscinny epizode imaju drugačiji "štih", tako da je upitno koliko će mu ove njegove sjesti bez obzira što su to mahom besmrtne epizode.

Osobno ni sam ne znam koliko puta sam pročitao te Talične/LL-ove i nikad mi nisu dosadni.

Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000