forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Spirou
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 06/12/2009 : 11:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Sinoc sam procitao prva dva albuma od Libelusa. Odlican strip. Dopao mi se puno vise i od Asteriksa i Talicnog Toma. Zahvalio bi se Kici za bagatelnu cenu i Renkiju za preporuku.

Sad pitanja. Da li postoje albumi Spirou i Fantazio od nekog drugog izdavaca, ne racunajuci one jugoslovenske? Kako se cita "Franquin"? Zasto Libelus nije numerisao albume? Kad ce novi albumi? Koji su jos crtaci i scenaristi radili na ovom stripu? Koliko ovog ludila jos ima?
Mozda i ja pitam glupe i odgovorene stvari, ali ne zamerite, tek sam se zarazio.

Hvala

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE

sawitch
Advanced Member



Serbia
39117 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/12/2009 : 11:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ti izgleda samo citas stripove i pravis decu pa ti necemo nista zamerati...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/12/2009 : 11:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ti izgleda samo citas stripove i pravis decu pa ti necemo nista zamerati...




Vjerojatno i čita stripove dok pravi decu

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 06/12/2009 : 12:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

Sinoc sam procitao prva dva albuma od Libelusa. Odlican strip. Dopao mi se puno vise i od Asteriksa i Talicnog Toma. Zahvalio bi se Kici za bagatelnu cenu i Renkiju za preporuku.

Sad pitanja. Da li postoje albumi Spirou i Fantazio od nekog drugog izdavaca, ne racunajuci one jugoslovenske? Kako se cita "Franquin"? Zasto Libelus nije numerisao albume? Kad ce novi albumi? Koji su jos crtaci i scenaristi radili na ovom stripu? Koliko ovog ludila jos ima?
Mozda i ja pitam glupe i odgovorene stvari, ali ne zamerite, tek sam se zarazio.

Hvala



Franquin je Franken, ako se ne varam.
Izlazio je u Stripoteci i po jos nekim revijama.
50 albuma, 6 specijalna izdanja, 13 Malih Spirua (8 albuma je izdao Bookglobe).
Numeracija albuma je unutra, a nisu numerisani jer su izadti pomalo haoticno.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 06/12/2009 : 13:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Nisam do sad obratio paznju na Libelusovog Spirua.
Jel planiraju da izbace sve albume ?

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/12/2009 : 13:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

Sinoc sam procitao prva dva albuma od Libelusa. Odlican strip. Dopao mi se puno vise i od Asteriksa i Talicnog Toma. Zahvalio bi se Kici za bagatelnu cenu i Renkiju za preporuku.

Sad pitanja. Da li postoje albumi Spirou i Fantazio od nekog drugog izdavaca, ne racunajuci one jugoslovenske? Kako se cita "Franquin"? Zasto Libelus nije numerisao albume? Kad ce novi albumi? Koji su jos crtaci i scenaristi radili na ovom stripu? Koliko ovog ludila jos ima?
Mozda i ja pitam glupe i odgovorene stvari, ali ne zamerite, tek sam se zarazio.

Hvala



Ne znam koja su prva 2 koje si citao? Ali procitaj broj 7, gljivom protiv diktatora, taj mi je najbolji od ovih libellusovih dosad.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 06/12/2009 : 13:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Imam sve libelusove osim poslednjeg albuma. Ovo je izdanje kome treba posvetiti paznju. Strip je pomalo arhaican za danasnje vreme, ali bas u tom starinskom mu lezi veliki deo sarma. Darko Macan je supervizor ovog projekta, a njegovim adaptacijama tesko da se moze naci mana. Humor je vrhunski. Znaci svaka preporuka od mene.
Ima pravo Savic, citam stripove i pravim decu. Bar ce kad budu porasli imati sta da citaju. Od staroga tatka nece da ima ostanu kuce i stanovi, ali kapitalni stripovi hoce. Spirou je kapitalac jednako kao Bluberi ili Ridjobradi ili Asteriks ili Talicni Tom. Ovo mora da se ima.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

dugapuška
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
429 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 06/12/2009 : 19:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dugapuška a Private Message  Reply with Quote
evo ti popisa http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=20642

www.rdv.ba
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/12/2009 : 19:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

Da li postoje albumi Spirou i Fantazio od nekog drugog izdavaca, ne racunajuci one jugoslovenske?


Ne baš albumi, ali imaš jedno sc izdanje Totema. I jednu epizodu u Totem specijal (b&w)


quote:
Originally posted by Raspucin

Kako se cita "Franquin"?


Frankin.

quote:
Originally posted by Raspucin

Zasto Libelus nije numerisao albume?


Zato što nije krenuo od broja jedan. A i francuska numeracija je prilično proizvoljna, pošto su krenuli tek od početka Franquinovog perioda (i to ne od samog početka), a preskočili Rob-Vela i Jijea.

quote:
Originally posted by Raspucin

Kad ce novi albumi? Koji su jos crtaci i scenaristi radili na ovom stripu?


Rob-Vel (tvorac lika) Jije, Franquin, Fournier, Yves Chaland, Nic Broca & Raoul Cauvin, Tome & Janry, Jean-David Morvan & Jose-Luis Munuera, Vehlman & Yoann. Plus, Le Gal, Trondheim, Yann, etc.

Malkice zastareli text o serijalu imaš ovde:

http://www.stripovi.com/spi.asp

Ponešto o novijim događajima u serijalu imaš ovde:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=27897

quote:
Originally posted by Raspucin

Koliko ovog ludila jos ima?


50 albuma regularne serije. 4 albuma van serije. 13 albuma Malog Spiroua. Jedan manga one-shot. Za sada 5 albuma spin offa - "Spirou & Fantasio par...", još par njih je u najavi. I gomila stvari koja nikada nije sakupljena u albume.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/12/2009 : 22:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Pazi da slucajno ne preskocis malog spirou-a, koji je skoro kompletno objavljen kod nas. Nedavno sam ga otkrio i odusevio se. Ne znam kakvi su na originalnom Spirou-u, ali na malome razbijaju.

Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/12/2009 : 22:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
E da, to ce ti vjerojatno Renky sljedece preporuciti, ako vec nije.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 06/12/2009 : 22:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Pazi da slucajno ne preskocis malog spirou-a, koji je skoro kompletno objavljen kod nas. Nedavno sam ga otkrio i odusevio se. Ne znam kakvi su na originalnom Spirou-u, ali na malome razbijaju.





Odlicna su oba
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/12/2009 : 23:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

E da, to ce ti vjerojatno Renky sljedece preporuciti, ako vec nije.




Hi hi hi...

Zar san toliko naporan

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/12/2009 : 10:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Mord

E da, to ce ti vjerojatno Renky sljedece preporuciti, ako vec nije.




Hi hi hi...

Zar san toliko naporan



Niposto, da si naporan odavno bi vec znao da je mali dobar. To je na forumu, a sto ljudima radis privatno, nisam upucen.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/05/2011 : 05:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
U prodaji su dva nova albuma Spiroua & Fantasija!
Riječ je o albumima broj 3 i 6 prema originalnoj numeraciji,
a naslovi su Crni klobuci (Rosy / Franquin) i Nosorogov rog (Franquin).

Spirou 3 - Tvrdi uvez, 60 stranica, kompletno u boji, cijena 90,00 kn.
Posebna cijena 75,00 kn. Posebna cijena vrijedi do 2.7.2011.

Spirou 6 - Tvrdi uvez, 64 stranice, kompletno u boji, cijena 90,00 kn.
Posebna cijena 75,00 kn. Posebna cijena vrijedi do 2.7.2011.








http://www.libellus.hr/izdavastvo/index.php

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 04/05/2011 : 07:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

U prodaji su dva nova albuma Spiroua & Fantasija!
Riječ je o albumima broj 3 i 6 prema originalnoj numeraciji,
a naslovi su Crni klobuci (Rosy / Franquin) i Nosorogov rog (Franquin).



About fuckin' time.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 04/05/2011 : 19:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Prava je steta sto ovo nisu integrali. Ovako mi se ne kupuje ko pojedinacni albumi, puno ima i nema se mesta.
Sve sto ima vise od 3 albuma treba da ide u integrale.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/05/2011 : 19:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Amen.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/05/2011 : 19:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

Prava je steta sto ovo nisu integrali. Ovako mi se ne kupuje ko pojedinacni albumi, puno ima i nema se mesta.
Sve sto ima vise od 3 albuma treba da ide u integrale.


Integrali su zakon.
Međutim, bolje je i ovo nego da Spiroua uopšte nema.
Inače, sjajno je da je Libelusov Spirou napokon izašao.Meni lično, jako drag junak, uz rame sa Taličnim i Asteriksom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 06/05/2011 : 20:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message  Reply with Quote
Cekacu ponovo da se pojavi na aukcijama za o cenu, ova od 12 evra po primerku mi je previsoka. Steta sto nisu isli na integrale, ovako je bas neprakticno i po ceni i po tezini na polici.

Novak Djokovic - Prvi teniser na svetu !!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/05/2011 : 14:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kakva je ovo ujdurma sa Spirouom ??
Nema ga ni na sajtu na predstavljanju novih izdanja, ni u SNK u ponudi ?
Samo u Libellus knjižari !?!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/05/2011 : 01:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Nema ga ni na sajtu na predstavljanju novih izdanja, ni u SNK u ponudi ?

U Stripovima na Kvadrat odavno ne možeš kupiti Libellusova izdanja. Osim onih koje kupe od drugih.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 08/05/2011 : 11:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Da, nikad ih nije ni bilo. Kao ni stripagent-ludens-bookglobovih u libellusu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/05/2011 : 13:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Aha, nisam znao; hvala na informaciji.
A zašto nema najava na scomu ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/05/2011 : 13:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nije delboj stavio još, on se brine o tome. Evo, stavit ću ja.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/10/2011 : 13:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Trebala bi izaći četiri nova albuma Malog Spiroua.

quote:
Ti nikad nećeš odrasti! / [crtež] Janry; [tekst] Tome; [prijevod Darko Macan].
Zagreb: Strip-agent, 2011.
46 str.: ilustr. u bojama; 30 cm.
Biblioteka Mali Spirou; knj. 11
Prijevod djela: Tu ne s’ras jamais grand!

quote:
No, baš krasno! / [crtež] Janry; [tekst] Tome; [prijevod Darko Macan].
Zagreb: Strip-agent, 2011.
46 str.: ilustr. u bojama; 30 cm.
Biblioteka Mali Spirou; knj. 12
Prijevod djela: C’est du joli!

quote:
Lijepo sanjaj! / [crtež] Janry; [tekst] Tome; [prijevod Darko Macan].
Zagreb: Strip-agent, 2011.
46 str.: ilustr. u bojama; 30 cm.
Biblioteka Mali Spirou; knj. 13
Prijevod djela: Fais de beaux reves!

quote:
Našla krpa zakrpu! / [crtež] Janry; [tekst] Tome; [prijevod Darko Macan].
Zagreb: Strip-agent, 2011.
46 str.: ilustr. u bojama; 30 cm.
Biblioteka Mali Spirou; knj. 14
Prijevod djela: Bien fait pour toi!

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000