forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Sport - Sve ono sto nema na drugim topicima..
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 31/07/2018 : 21:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote

Složio bih se s ovim, dodao bi još tu Mađare, koji su nakon zlatne generacije, koja je harala i bila strah i trepet danas daleko od nekog straha, a uložili su u vaterpolo sigurno višestruko više nego sve Zemlje bivše Države zajedno, tako da svakako stoji što maelstrom reče, možeš uložiti ogromne resurse, ali teško se dolazi do rezultata!

quote:
Originally posted by maelstrom

Lepo i zanimljivo prvenstvo, ova srpska ekipa potvrdila da ima za nijansu izraženiju tu šampionsku crtu, odnosno da prelomi meč u svoju korist kada je utakmica neizvesna, ali itekako su i ostale ekipe iz vrha veoma jake u svakom pogledu i tu kada je završnica takmičenja nijanse odlučuju.
Najboljih 8 ekipa je opet stiglo u završnicu, ali polako se pridružuju i ostali, trebaće vremena dok ne budu konkurentni, ali desiće se i to jednom.
Vaterpolo se često nipodaštava kao sport tezom da uvek iste ekipe igraju završnice takmičenja, ali to nije zato što druge ekipe ne bi htele ili volele i što ne ulažu u ovaj sport, već jednostavno sport je jako težak i nije lako preko noći napraviti dobru reprezentaciju.Potreban je tu itekako strpljiv i studiozan rad.
Kao da Ameri recimo ne bi voleli da na Olimpijadi imaju po 2 zlatne medalje u muškom i ženskom vaterpolu kao dodatak plivačkim disciplinama koje su kod njih izuzetno popularne.Vaterpolo u SAD nije među najpopularnijim sportovima, ali se uz recimo odbojku itekako igra i praktikuje praktično od njihovih škola pa nadalje, imaju veliki broj igrača.
Kao da i Francuzi koji guraju sve ekipne sportove i ulažu puno u njih ne bi voleli da su bolji u vaterpolu.Nisu bili nikakvi ni u odbojci pa su postali odjednom dobri.U košarci su bili malo bolji prosek, a sada su u vrhu.E, u vaterpolu je malo teže doći do vrha.Treba samo pogledati jedan tening neke iole ozbiljnije vaterpolo ekipe pa da se vidi šta se sve radi na tim treninzima i na koji se težak način pripremaju ti momci.
Izuzetno zahtevan i zanimljiv sport.
Lepše je doduše kada se igra na otvorenom nego u zatvorenom, onda ima i više publike, ali to zavisi i od vremenskih prilika.


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 01/08/2018 : 07:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote

Drugog dana atletskog prvenstva Hrvatske na stadionu Mladosti uz Savu Ivan Horvat je pobijedio u skoku s motkom postavivši novi hrvatski rekord 5.71 metara.
Atletičar osiječkog kluba Slavonija-Žito je popravio svoj i hrvatski rekord za jedan centimetar. Horvat je 5.70 m preskočio tri puta - 2015. u Pekingu, godinu dana kasnije u Zagrebu, te prošle godine u Tel Avivu. Sada je skočio centimetar više. Okušao se i na 5.80, ali nije uspio.
Zanimljivo, u subotu je hrvatski rekord u skoku s motkom postavila i Elija Valentić, također članica Slavonije-Žito. Valentić je preskočila 4.06 m nadmašivši za jedan centimetar rekord Ivone Jerković koji je bio star čak 13 godina. Slavonija-Žito sada ima seniorske državne rekordere u skoku s motkom u obje konkurencije.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/08/2018 : 12:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Taman do OI opet na razinu nepobjedivosti.

https://sportnet.rtl.hr/vijesti/514707/vodeni-sportovi-veslanje/braca-sinkovic-do-zlata-u-dvojcu-na-europskom-prvenstvu/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 04/08/2018 : 16:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Čestitke njima i Glasnoviću koji je jučer osvojio srebro u trapu!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/08/2018 : 22:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pripreme za OI odlično teku i uzme se pokoje zlato onako usput.

https://sportnet.rtl.hr/vijesti/514898/vodeni-sportovi-jedrenje/sime-i-mihovil-fantela-svjetski-su-prvaci-u-49eru/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/08/2018 : 22:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ništa drugo se nije ni očekivalo, za dvije godine po 3. olimpijsko zlato zaredom.

https://sportnet.rtl.hr/vijesti/514909/ostali-sportovi-atletika/sandra-perkovic-za-povijest-peti-put-europska-prvakinja/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 12/08/2018 : 07:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Bravo za Fantele i Perković!!!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/08/2018 : 09:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=2016927
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 12/08/2018 : 10:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Pripreme za OI odlično teku i uzme se pokoje zlato onako usput.

https://sportnet.rtl.hr/vijesti/514898/vodeni-sportovi-jedrenje/sime-i-mihovil-fantela-svjetski-su-prvaci-u-49eru/


Peter Burling i Blair Tuke (NZL) se vraćaju sljedeće sezone. A oni su totalno dominantni u toj klasi. Osvojili su 27 regata za redom, a nisu sad nastuoali jer su se spremali za Americas Cup
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 12/08/2018 : 16:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Bravo za Fantele i Perković!!!


Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/08/2018 : 22:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sandro Sukno vratio se u Jug CO!
Nakon 7 godina izbivanja iz Gruža kapica s brojem 9 ponovno je rezervirana za onoga kome i pripada. Sandro Sukno gruški je bazen napustio 2011. godine kada je potpisao za Pro Recco. Nakon sezone u Italiji vratio se u Hrvatsku, tj. u Primorje EB. Poslije avanture u Rijeci, ponovo 2015. odlazi u Genovu.
Za talijanskog velikana je igrao sve do ove sezone, kada je zbog zdravstvenih problema morao prekinuti svoju karijeru. Nakon teškog perioda kako u svom životu, tako i u svojoj karijeri, Sandro se ponovo vratio u bazen.
"Brzo smo se dogovorili i mislim da bi ubrzo trebao početi s trenirati s prvom ekipom. Vidit ćemo kroz sljedećih nekoliko mjeseci kako će se sve razviti. Nadam se da će sve biti dobro jer je ipak velika pauza iza mene. Treba ići polako i biti ustrajan. Nadam se da će ova priča biti pozitivna te da ću moći igrati", izjavio je zadovoljan Sandro Sukno.
"Iznimno sam sretan Sandrovim povratkom u svoj klub i u svoj Grad. Ne smijemo žuriti, moramo dozirati treninge tako da nemamo neki vremenski okvir za njegov povratak službenim utakmicama. Kad krene s treninzima, ocjenjivat ćemo njegovo stanje i odlučiti kada je pravo vrijeme za povratak", poručio je trener Vjekoslav Kobešćak nakon potpisivanja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 01/09/2018 : 10:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
https://net.hr/sport/nogomet/no-pasaran-spanjolski-navijaci-poludili-za-dresom-amaterske-momcadi-budite-strpljivi-nismo-ocekivali-ovakvu-navalu/

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 04/09/2018 : 16:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Marijan Beneš boksačka legenda umro je danas u Banja Luci u 67 godini. Uz Matu Parlova najpoznatiji boksač bivše Jugoslavije.

R.I.P.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/09/2018 : 16:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
RIP

Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 04/09/2018 : 23:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Počivao u miru.
Sječam se kako sam s ocem i stricom gledao kako osvaja europsku profesionalnu titulu. Bio je veliki boksač.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 08/09/2018 : 08:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
https://sportske.jutarnji.hr/sportmix/ostalo/drama-u-finalu-zavrsila-novim-hrvatskim-sportskim-cudom-petar-gorsa-postao-dvostruki-svjetski-doprvak-ovo-je-cudesno/7802664/

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/09/2018 : 12:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Na veslanju ništa novo.

https://sportnet.rtl.hr/vijesti/515703/vodeni-sportovi-veslanje/braca-sinkovic-svjetski-prvaci-u-dvojcu-bez-kormilara/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 15/09/2018 : 12:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast! Fino su nas razveselili, za razliku ovaj put od vaterpolista!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/09/2018 : 08:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ono kad sretneš legendu na plaži...

https://www.index.hr/sport/clanak/na-plazi-smo-sreli-covjeka-koji-je-bio-kapetan-messiju-za-index-je-otkrio-sve/2019649.aspx
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/10/2018 : 12:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Rekorder želi 'umrijeti na nogama' "Frik sam kojeg svi čudno gledaju sa svim tim štapovima, ali nisam jedan od onih koji bi promijenio grb na dresu pa da mi dođe i 100 puta bolji novac!'

Ivan Horvat, višestruki rekorder u skoku s motkom, otkrio je u razgovoru za 100posto što ga najviše motivira i gubi li motivaciju obzirom da u toj disciplini baš i nema novca...

"Štap? Kakav štap, štap za pecanje?"
Tako je nekako prije 11 godina krenuo razgovor u obitelji Ivana Horvata.
"Svima je čudna bila ta moja odluka kad sam izabrao skok s motkom!", nasmijat će se danas 25-godišnji višestruki državni rekorder.
Čudni su putevi, put ovog Osječanina možda je i najčudniji, priča je i više nego zanimljiva kako je zapravo zalutao u disciplinu koja na ovim prostorima i nije imala nekakvu tradiciju.

"Pa kao i dosta stvari u životu, slučajno. U osnovnoj školi! Bilo je natjecanje i ja sam bio određen da skačem u dalj. Ali došao mi je nastavnik i rekao da će jedan bolji predstavljati školu u toj disciplini, pa su odredili mene da skačem s motkom. I tako sam ostao u toj disciplini", rekao je Ivan i podvukao:
"I evo, 11 godina skačem", nasmijao se.
Horvat je višestruki državni rekorder u skoku s motkom na otvorenom i u dvorani. Prvi je hrvatski atletičar koji je preskočio 5.50 m, a učinio je to 2011. godine. Apsolutni državni rekord Zorana Radovanovića iz 1989. u više navrata je uzastopno popravljao te ga je u konačnici popravio za 60 cm - sada iznosi 5.76 m.Osvajač je srebrne medalje na Svjetskom juniorskom prvenstvu 2012. godine, proglašen za najboljeg atletičara Hrvatske 2015. godine...
"Da, u početku je svima ta moja odluka bila dosta čudna, jer bio je to sport bez neke tradicije na ovim prostorima. Ali pokojni profesor Gašparac nas je gurao i napravio je prvo pet odličnih skakača s motkom, a da smo dobro radili stizale su potvrde s prvenstava Hrvatske gdje smo uredno osvajali prva tri mjesta", izjavio je ponajbolji hrvatski skakač.

Brojni danas afirmirani atletičari uperit će prstom upravo u njega kao jednog od glavnih razloga zašto se u Osijeku dogodila "eksplozija" zanimanja za jedan tako atipičan sport?
"Ne bih rekao da je to ovisilo o meni, nisu to samo moje zasluge, svi zajedno smo zasluženi. Riječ je o grupi ljudi", dodao je.
Kako gleda na možda nepravednu situaciju da jedan sudionik Olimpijskih igara, najbolji u državi i rekorder zarađuje mrvice u odnosu na onog koji je rezerva rezerve naprimjer u NK Osijeku?
"Ha, pa ja na to ne gledam tako, volim misliti da sam osoba koja se čvrsto drži nogama na zemlji. Kada sam ulazio u ovaj sport, nisam očekivao ništa po tom pogledu što se financija tiče, a za uzvrat sam dobio punoooo više nego što sam se nadao. Dobio sam prijateljstva, brojna putovanja, zarada je na zadnjem mjestu, a ljubav na prvom...", rekao je, pa smo ga presjekli:
Ali od ljubavi se ne može živjeti?


"Sve je to istina, ali kod mene je omjer drugačiji, jer ja nisam ušao u ovaj sport s nekakvom financijskom računicom. Istina je, ovo je mali sport, mi smo dosta možda i podcijenjeni, zaslužujemo puno više, ali svatko tko se bavi ovim sportom, disciplinom, sigurno ju nije izabrao da bi sebi osigurao budućnost. Evo ja živim u Osijeku, pa mi je možda lakše nego Zagrepčanima, jer ovdje život nije toliko skup, što isto nije nebitno", skroman je Osječanin.
Ako osvoji kakvu medalju u seniorskoj karijeri, možda bi se mogao ogrebati za sportsku mirovinu?
"Cilj je svakako medalja u mojoj karijeri, a ako ta i medalja donese nekakav benefit, sjajno, ali to je još jako daleko. Ali reći ću jednu drugu stvar, koja će mene možda bolje opisati. Meni je trenerski uzor nenadmašni i genijalni Ivan Ivančić koji je radio i sa 75 godina! Dakle, želim raditi i umrijeti na nogama, nikakve mirovine me ne zanimaju", reći će Ivan.


Ima li kakav plan, obzirom da je to disciplina koja mu je više kao hobi?
"Upisao sam stručni studij pri Kineziološkom fakultetu u Zagrebu smjer atletiku i moj cilj je jednog dana postati trener. Očekujem da ću faks završiti do 29. godine, a da ću skakati do 35. godine.", rekao je Horvat.
Kada putuje na natjecanja, često je centru pažnje već u zračnim lukama...
"Uvijek sam ja najčudniji frik sa svojim štapovima od pet metara, nerijetko rušim sve oko sebe na "check in-u". A tu mi onda problemi tek počinju, jer pravo je čudo ako ih dobijem na odredištu sve u paketu. Često moram posuđivati, snalaziti se na razne načine, a jednom sam ih dobio ono "pet do 12", jer su stigli peti dan od kada sam stigao, taman za početak natjecanja", reći će hrvatski atletičar.

Zadnjih dana pišemo o Dariji Obratov, prvoj hrvatskoj sanjkašici na Olimpijskim igrama, a koja će od sada nastupati za Nizozemsku. Bi li i Ivan prihvatio ponudu neke druge države?
"Mogu samo reći da u ovoj situaciji nema šanse da to napravim. Taj grb mora biti tu gdje je. Da je ponuda i 100 puta bolja od ove koje imam, ne bih mijenjao odluku, dakle ne bih to napravio. Druga zemlja jednostavno nije moja opcija.", odan je Ivan svojoj domovini i čini se nema alternative kad je ta tema na meniju.
A koliko mu je Osijek pomogao?
"Pa grad je jako pomogao kada smo počeli trenirati. U suradnji s klubom nabavili su opremu koja je dosta skupa, sve te štapove, opremu. Tako da sam jako zadovoljan po tom pitanju. A i krajem godine nas nagrade priznanjima i onda ti je posebno drago što se baviš sportom i doprinosiš svojoj regiji", rekao je 25-godišnjak.


A sezona baš i nije jeftina...
"Pa ja se oko toga ne moram brinuti, jer sve rješava ili klub ili Savez. Ali sigurno nije, samo za pripreme ode sigurno 10.000 eura, pa 6000 eura su štapovi, pa jedno 1000 eura vitamini, pa neka ode i 5000 eura na putovanja, pa skupi se sigurno i 25.000 eura.", zaključio je Ivan.
Pripreme za sljedeću sezonu već su u tijeku, marljivo radi i trenira iako ga prvo natjecanje očekuje tek u siječnju. Istinski je zaljubljenik u ono s čim se bavi, malo mu treba za onu istinsku sreću, što je sasvim jasno s obzirom na odgovore koje je dao, fanatik koji je doslovno pogurao jednu cijelu regiju. I nametnuo neke nove, više standarde...

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/10/2018 : 12:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/sport/clanak/video-najskandalozniji-zdrijeb-u-povijesti/2027922.aspx

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/10/2018 : 16:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

https://www.index.hr/sport/clanak/video-najskandalozniji-zdrijeb-u-povijesti/2027922.aspx


Šukerov i Mamićev čovjek!

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 15/10/2018 : 09:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/sport/clanak/lakrdija-u-bih-svi-na-stadionu-su-znali-da-ce-se-ovaj-vratar-ozlijediti/2030410.aspx

bilo je to i kod nas u nižim ligama, samo bi tamo izmjene išle bez problema odmah u prvoj minuti :-)

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 16/10/2018 : 17:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

https://www.index.hr/sport/clanak/lakrdija-u-bih-svi-na-stadionu-su-znali-da-ce-se-ovaj-vratar-ozlijediti/2030410.aspx

bilo je to i kod nas u nižim ligama, samo bi tamo izmjene išle bez problema odmah u prvoj minuti :-)



Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 17/10/2018 : 10:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Gibraltar za povijest: Prvi put zabili dva gola, pao Lihtenštajn Odigrali su 22 službene utakmice bez ijedne pobjede uz gol razliku 5-107, a onda u četiri dana nanizali Armeniju i Lihtenštajn.
Uz to, po prvi put u povijesti zabili su dva gola u jednoj utakmici. Nakon što su u subotu pobijedili prvi put u svojoj povijesti u jednoj službenoj utakmici (Armenija), sinoć su nogometaši Gibraltara još jednom svoje navijače bacili u trans. Ovoga puta na svom su terenu srušili Lihtenštajn 2-1 i izbili na drugo mjesto skupine 4 Lige D Lige nacija. Zamislite, otkako je postao član Uefe 2013. godine Gibraltar je odigrao 22 kvalifikacijske utakmice i nije uspio pobijediti niti jednom, dapače, izgubili su sve 22 i imali gol razliku 5-107. A onda u razmaku četiri dana dvaput pobijede i dovedu se u situaciju da se mogu boriti i za prvo mjesto u svojoj skupini. Poveo je Lihtenštajn golom Dennisa Salanovića u 15. minuti, no u drugom dijelu u razmaku od samo osam minuta Gibraltar sve okreće. Najprije je zabio George Cabrera za poravnanje, a onda za veliko slavlje heroj iz Armenije Joseph Chipolina. - Ma bili smo oduševljeni nakon pobjede protiv Armenije, a zamislite kako je tek sada nakon slavlja u domaćoj utakmici - priča Chipolina. A Joseph je, kao i ostatak reprezentacije, amater. Nogomet mu je tek hobi, a pobijedio je, primjerice, Armeniju koju je predvodio Arsenalov Henrik Mkhitarjan. - Ma umorni smo pomalo od puta i utakmica. Nitko od nas nije profesionalac, svi imamo svoje poslove i teško je to uskladiti, pogotovo za naše obitelji. Svi smo prijatelji i ove pobjede će biti velik poticaj - kaže heroj Gibraltara koji kao i velika većina njegovih suigrača igra u gibraltarskoj prvoj ligi. Gibraltar se trenutačno nalazi na 198. mjestu Fifine tablice. I Hrvatska je 2015. godine igrala prijateljsku utakmicu s Gibraltarom. Završilo je 4-0 u korist Vatrenih, a golove su zabili Sharbini, Kovačić, Mandžukić i Kramarić. Gibraltar sada zaostaje za Makedonijom na prvom mjestu tri boda, izjednačen je s Armenijom i s pravom se može nadati borbi za prvo mjesto. Prije ove dvije pobjede slavili su samo u dvije prijateljske utakmice i to protiv Malte i Latvije, obje s 1-0. Pogledamo li sve utakmice koje su odigrali od primanja u Uefu ovo im je prva utakmica na kojoj su zabili dva gola. U kvalifikacijama za Euro 2016. i SP 2018. primili su 56, odnosno 47 golova. Ovoga puta su ipak pokazali da više nisu kanta za napucavanje. Barem ne Armeniji i Lihtenštajnu.

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/sport/gibraltar-pise-povijest-prvi-put-zabili-dva-gola-pao-lihtenstajn-595471 - 24sata.hr

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game

Edited by - tex2 on 17/10/2018 10:15:51
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000