forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Pošta - ponovo promjena cijena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/03/2010 : 16:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Došao na poštu, naplatili mi paket, vidim ne štima. Znam cijene napamet i vidim sitno odstupanje. S obzirom da je sića, ne prigovaram, ali moram provjeriti da li je moguće da sam pogrešno izračunao. Kad ono od 8.03 ponovo novi cjenik (drugi ove godine) tako da mi je odmah bilo jasno da je paket malko poskupio.
Sada je 13.08 kn. najpovoljnije slanje (ispod 5 kg. sa navedenih 100 kn. vrijednosti), ako to nekoga zanima...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 22/03/2010 16:19:09
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 22/03/2010 : 20:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Upravo me toliko jutros i došlo. Ispizdija san se za poslat paket od 2,5kg za unutar Hrvatske i tiskanicu od 1,5kg za Makedoniju.
Koja predavanja san jutros sluša u vezi tiskanice. Prije 20-ak dana isti strip sam slao istom čovjeku, lipo zapakirano bez ikakvih problema. Ali danas iša poslat, najprije mi iskidalo omot da vidi šta šaljem, pa da se to tako nešalje , na jedvite jade san uspija sačuvat da ne otvori onaj karton s kojim san obložija strip. Da bi ga na kraju "gospođa" u pošti zapakirala doslovno "prasački" i još naplatila 10 kuna za za komad papira A4 na koji je napisala ime primatelja. Stvarno jedno neugodno iskustvo, i uvik s istom djelatnicom.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/03/2010 : 20:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

Upravo me toliko jutros i došlo. Ispizdija san se za poslat paket od 2,5kg za unutar Hrvatske i tiskanicu od 1,5kg za Makedoniju.
Koja predavanja san jutros sluša u vezi tiskanice. Prije 20-ak dana isti strip sam slao istom čovjeku, lipo zapakirano bez ikakvih problema. Ali danas iša poslat, najprije mi iskidalo omot da vidi šta šaljem, pa da se to tako nešalje , na jedvite jade san uspija sačuvat da ne otvori onaj karton s kojim san obložija strip. Da bi ga na kraju "gospođa" u pošti zapakirala doslovno "prasački" i još naplatila 10 kuna za za komad papira A4 na koji je napisala ime primatelja. Stvarno jedno neugodno iskustvo, i uvik s istom djelatnicom.


Šta da ti kažem prijatelju, drže nas za muda.
Ja više ne smijem slati ženu na poštu (ona ima više vremena) jer joj uvijek pogrešno naplate. Već moram ja kao neki kontrolor za službenike na šalteru koji pojma nemaju. Dođe mi da kažem, rado ću ja obavljati vaš "teški" posao, samo me zaposlite ako se vama ne radi.
Ne smijem se buniti jer bi lokalni Napoleoni mogli prestat primat moje tiskanice pod izgovorom da nisu propisno zapakirane, a i pošiljke bi mogle prestati stizat kupcima i meni.
Mogu kako hoće jer znaju da su nam neophodni.
Jedino ti mogu preporučiti da vrebaš kada ta djelatnica ne radi. Znam da je jadno, ali valja nam dočekati bolja vremena...

Većina nas pakira tiskanice ovako, čujem da to dobro prolazi:


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 22/03/2010 20:42:08
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 22/03/2010 : 21:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
samo da mi to dođe neoštečeno doli u Makedoniju i ništa više, a u buduče ću je izbjegavat kad bude radila

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 23/03/2010 : 01:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

Upravo me toliko jutros i došlo. Ispizdija san se za poslat paket od 2,5kg za unutar Hrvatske i tiskanicu od 1,5kg za Makedoniju.
Koja predavanja san jutros sluša u vezi tiskanice. Prije 20-ak dana isti strip sam slao istom čovjeku, lipo zapakirano bez ikakvih problema. Ali danas iša poslat, najprije mi iskidalo omot da vidi šta šaljem, pa da se to tako nešalje , na jedvite jade san uspija sačuvat da ne otvori onaj karton s kojim san obložija strip. Da bi ga na kraju "gospođa" u pošti zapakirala doslovno "prasački" i još naplatila 10 kuna za za komad papira A4 na koji je napisala ime primatelja. Stvarno jedno neugodno iskustvo, i uvik s istom djelatnicom.


Prvi put si imao srece,ti nisi otvorio paket da se vidi sta ima unutra i tako je i proslo,a i mene je bas zacudilo kad mi je stiglo,rekao si tiskanica a ono pravi paket cak i obavijen sa konopom,evo Obi ti je lepo objasnio kako da pakujes,a to da ce se ostetiti,ne brini,kad si vec stavio kartone nece se ostetiti

p.s.isti strip ili slican njemu,znam da si ovaj imao duplo,nemoj da si greskom opet poslao isti
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 23/03/2010 : 07:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
Nece to Kerberu stici do tebe, u posti cu reci da to preusmere - ako vrijedi ;))

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 23/03/2010 : 10:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by split85

Upravo me toliko jutros i došlo. Ispizdija san se za poslat paket od 2,5kg za unutar Hrvatske i tiskanicu od 1,5kg za Makedoniju.
Koja predavanja san jutros sluša u vezi tiskanice. Prije 20-ak dana isti strip sam slao istom čovjeku, lipo zapakirano bez ikakvih problema. Ali danas iša poslat, najprije mi iskidalo omot da vidi šta šaljem, pa da se to tako nešalje , na jedvite jade san uspija sačuvat da ne otvori onaj karton s kojim san obložija strip. Da bi ga na kraju "gospođa" u pošti zapakirala doslovno "prasački" i još naplatila 10 kuna za za komad papira A4 na koji je napisala ime primatelja. Stvarno jedno neugodno iskustvo, i uvik s istom djelatnicom.


Šta da ti kažem prijatelju, drže nas za muda.
Ja više ne smijem slati ženu na poštu (ona ima više vremena) jer joj uvijek pogrešno naplate. Već moram ja kao neki kontrolor za službenike na šalteru koji pojma nemaju. Dođe mi da kažem, rado ću ja obavljati vaš "teški" posao, samo me zaposlite ako se vama ne radi.
Ne smijem se buniti jer bi lokalni Napoleoni mogli prestat primat moje tiskanice pod izgovorom da nisu propisno zapakirane, a i pošiljke bi mogle prestati stizat kupcima i meni.
Mogu kako hoće jer znaju da su nam neophodni.
Jedino ti mogu preporučiti da vrebaš kada ta djelatnica ne radi. Znam da je jadno, ali valja nam dočekati bolja vremena...

Većina nas pakira tiskanice ovako, čujem da to dobro prolazi:






i meni ovako dolaze , bez ikakvih problema sve fino i krasno

feka
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 23/03/2010 : 17:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rgorgiev

Nece to Kerberu stici do tebe, u posti cu reci da to preusmere - ako vrijedi ;))


U posti ja palim ja gasim..hehehe
A paket je vredan,ali vredan samo za mene,ti teksa ni ne poznajes
A ako ga zelis upoznati,dodzi da vidis,danas sam dobio teks libelus u boji 1,2...lepota!
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 23/03/2010 : 19:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kerber

quote:
Originally posted by rgorgiev

Nece to Kerberu stici do tebe, u posti cu reci da to preusmere - ako vrijedi ;))


U posti ja palim ja gasim..hehehe
A paket je vredan,ali vredan samo za mene,ti teksa ni ne poznajes
A ako ga zelis upoznati,dodzi da vidis,danas sam dobio teks libelus u boji 1,2...lepota!



Seknan. Kad meni stigne Tex trebas platiti ulaznicu da vidis kako komplet u zivo izgleda. Ma ti vec treba da pocnes kod mene da placas ulaznice

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/03/2010 : 19:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
i u nas je skočila cijena ako se ne varam
nije mi se dalo provjeravati jer samo 2-3 male posiljke obavljam mjesečno...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 24/03/2010 : 01:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by kerber

quote:
Originally posted by rgorgiev

Nece to Kerberu stici do tebe, u posti cu reci da to preusmere - ako vrijedi ;))


U posti ja palim ja gasim..hehehe
A paket je vredan,ali vredan samo za mene,ti teksa ni ne poznajes
A ako ga zelis upoznati,dodzi da vidis,danas sam dobio teks libelus u boji 1,2...lepota!



Seknan. Kad meni stigne Tex trebas platiti ulaznicu da vidis kako komplet u zivo izgleda. Ma ti vec treba da pocnes kod mene da placas ulaznice


Nezanimlive stvari,lako za nabaviti...pih
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 24/03/2010 : 07:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kerber

quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by kerber

quote:
Originally posted by rgorgiev

Nece to Kerberu stici do tebe, u posti cu reci da to preusmere - ako vrijedi ;))


U posti ja palim ja gasim..hehehe
A paket je vredan,ali vredan samo za mene,ti teksa ni ne poznajes
A ako ga zelis upoznati,dodzi da vidis,danas sam dobio teks libelus u boji 1,2...lepota!



Seknan. Kad meni stigne Tex trebas platiti ulaznicu da vidis kako komplet u zivo izgleda. Ma ti vec treba da pocnes kod mene da placas ulaznice


Nezanimlive stvari,lako za nabaviti...pih



A sta je tesko nabaviti???
Ono sto ti nazivas zutim???
Sve se prijatelju da nabaviti. Samo nesto za vise, nesto za manje novca.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 19/05/2010 : 23:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Imam par pitanja pa me zanima:
- kako vam ljudi iz inozemstva plačaju za stripove i na koji način?

tija bi otvorit neki devizni račun za stripove, ali nebi tija da ljude oguli prilikom uplate


Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/05/2010 : 23:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Western unionom

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 19/05/2010 : 23:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Western unionom


kolika je godišnja naknada?

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

dmar
New Member

Croatia
249 Posts

Member since 27/10/2005

Posted - 30/05/2010 : 17:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dmar a Private Message  Reply with Quote
da ne otvaram novi topic
jučer mi u dvije pošte nisu htjeli primiti tiskanice kažu mi da po novom pravilniku tiskanice mogu slati samo firme koje se bave izdavaštvom jel se to još nekom dogodilo, nije problem za Hrvatsku jel će to poskupiti pošiljke (koje se mogu sad slati samo kao pismo ili paket) za par kuna, ali problem je s inozemstvom jer će sve pošiljke, pošto se mogu slati samo kao pismo, skoro duplo poskupiti
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 30/05/2010 : 21:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dmar

da ne otvaram novi topic
jučer mi u dvije pošte nisu htjeli primiti tiskanice kažu mi da po novom pravilniku tiskanice mogu slati samo firme koje se bave izdavaštvom jel se to još nekom dogodilo, nije problem za Hrvatsku jel će to poskupiti pošiljke (koje se mogu sad slati samo kao pismo ili paket) za par kuna, ali problem je s inozemstvom jer će sve pošiljke, pošto se mogu slati samo kao pismo, skoro duplo poskupiti



isto to se dogodilo i meni. nisu mi htjeli primiti tiskanicu niti unutar hr, niti za inozemstvo. kažu da tiskanice mugu slati samo registrirane tvrtke koje se bave izdavaštvom (npr. jutarnji list itd.).

Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 30/05/2010 : 21:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles

quote:
Originally posted by dmar

da ne otvaram novi topic
jučer mi u dvije pošte nisu htjeli primiti tiskanice kažu mi da po novom pravilniku tiskanice mogu slati samo firme koje se bave izdavaštvom jel se to još nekom dogodilo, nije problem za Hrvatsku jel će to poskupiti pošiljke (koje se mogu sad slati samo kao pismo ili paket) za par kuna, ali problem je s inozemstvom jer će sve pošiljke, pošto se mogu slati samo kao pismo, skoro duplo poskupiti



isto to se dogodilo i meni. nisu mi htjeli primiti tiskanicu niti unutar hr, niti za inozemstvo. kažu da tiskanice mugu slati samo registrirane tvrtke koje se bave izdavaštvom (npr. jutarnji list itd.).






Pa radi toga izgleda meni 6 stripova Dnevnik kosta 17,50 € iz Hr za DE
Necu vise kupovati,prodajem sve
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/05/2010 : 22:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles

quote:
Originally posted by dmar

da ne otvaram novi topic
jučer mi u dvije pošte nisu htjeli primiti tiskanice kažu mi da po novom pravilniku tiskanice mogu slati samo firme koje se bave izdavaštvom jel se to još nekom dogodilo, nije problem za Hrvatsku jel će to poskupiti pošiljke (koje se mogu sad slati samo kao pismo ili paket) za par kuna, ali problem je s inozemstvom jer će sve pošiljke, pošto se mogu slati samo kao pismo, skoro duplo poskupiti



isto to se dogodilo i meni. nisu mi htjeli primiti tiskanicu niti unutar hr, niti za inozemstvo. kažu da tiskanice mugu slati samo registrirane tvrtke koje se bave izdavaštvom (npr. jutarnji list itd.).





neman takvih problema,ali šaljen samo iz kvartovske pošte

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 31/05/2010 : 15:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles

quote:
Originally posted by dmar

da ne otvaram novi topic
jučer mi u dvije pošte nisu htjeli primiti tiskanice kažu mi da po novom pravilniku tiskanice mogu slati samo firme koje se bave izdavaštvom jel se to još nekom dogodilo, nije problem za Hrvatsku jel će to poskupiti pošiljke (koje se mogu sad slati samo kao pismo ili paket) za par kuna, ali problem je s inozemstvom jer će sve pošiljke, pošto se mogu slati samo kao pismo, skoro duplo poskupiti



isto to se dogodilo i meni. nisu mi htjeli primiti tiskanicu niti unutar hr, niti za inozemstvo. kažu da tiskanice mugu slati samo registrirane tvrtke koje se bave izdavaštvom (npr. jutarnji list itd.).





Meni su se u Zg u glavnoj posti takoder pred nekih mjesec dana bunili i prigovarali, ali nakon kratkog natezanja ipak je pristala poslati, ali to je kao zadnji put! !?! kao nova su pravila, samo slanje u koverti!
za par dana isto zako zapakirane tiskanice odnio sam u malu, kvartovsku postu, i bez ikakvih problema poslao!
kakvo je stanje sad, nakon mjesec dana, i da li su stvarno ta nova pravila na nazi, ne znam. Volio bih i ja znati!??
jer ipak je njim au interesu da preimaju tiskanice, jer tako zarađuju!
Go to Top of Page

bero7
New Member



201 Posts

Member since 25/10/2005

Posted - 31/05/2010 : 17:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send bero7 a Private Message  Reply with Quote
postoje za uzeti sad one nove zute koverte koje su iznutra oblozene onim zracnim balonima (koje svi tako rado pucamo ), formata takvog da unutra komotno stane npr. neka zlatna serija (dakle i vecina drugih stripova, za gigante - snadjite se :) )

mislim da je to ionako puno bolji i sigurniji nacin slanja od tiskanice...a sto se tice cijene... ne moze biti puno skuplje (zar ne?)

takodjer postoje zute koverte kojima je jedna strana vec karton... milijun je nacina ;)
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 31/05/2010 : 17:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bero7

postoje za uzeti sad one nove zute koverte koje su iznutra oblozene onim zracnim balonima (koje svi tako rado pucamo ), formata takvog da unutra komotno stane npr. neka zlatna serija (dakle i vecina drugih stripova, za gigante - snadjite se :) )

mislim da je to ionako puno bolji i sigurniji nacin slanja od tiskanice...a sto se tice cijene... ne moze biti puno skuplje (zar ne?)

takodjer postoje zute koverte kojima je jedna strana vec karton... milijun je nacina ;)



ima li to di za kupit, tako da se nezajebaješ po pošti?
npr. Narodne novine?

ima li di za kupit onaj papir za umotat pakete, jer to naplačuju 10kn u pošti?

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
839 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 31/05/2010 : 20:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Ja sam danas poslao novce u vrednostnome pismu....Dakle iz Slo u Hr....platio sam 11,51 Eura. Mislim da su kod nas poskupili ovaj način slanja novca. Mislim, da je ta cijena vrlo bliska cijeni WU, ako bih poslao na taj način...nagađam ali...!
Inače cijena za slanje tiskanice ostaje ista, bar do težine 100 grama, dakle poslao sam 2 puta po jedan strip ZS i to je došlo ukupno 2 eura...dakle, 1 euro po komadu.

Edited by - giant on 31/05/2010 20:41:03
Go to Top of Page

bero7
New Member



201 Posts

Member since 25/10/2005

Posted - 01/06/2010 : 10:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bero7 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85


ima li to di za kupit, tako da se nezajebaješ po pošti?
npr. Narodne novine?

ima li di za kupit onaj papir za umotat pakete, jer to naplačuju 10kn u pošti?



ima sve u Metrou..
Go to Top of Page

dmar
New Member

Croatia
249 Posts

Member since 27/10/2005

Posted - 01/06/2010 : 15:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dmar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bero7

postoje za uzeti sad one nove zute koverte koje su iznutra oblozene onim zracnim balonima (koje svi tako rado pucamo ), formata takvog da unutra komotno stane npr. neka zlatna serija (dakle i vecina drugih stripova, za gigante - snadjite se :) )

mislim da je to ionako puno bolji i sigurniji nacin slanja od tiskanice...a sto se tice cijene... ne moze biti puno skuplje (zar ne?)

takodjer postoje zute koverte kojima je jedna strana vec karton... milijun je nacina ;)


ne govorim ja o ambalaži nego o cijeni slanja pošiljke, primjer: tiskanica za inozemstvo 500-1000g dosadašnja cijena 40kn sada 70,70kn, 1000-2000g bilo 60kn sada 106,20kn, naravno ako šalješ strip koji si prodao/kupio za 1000kn tako ti i poklanjam poštarinu, ali ako kupiš kiosk stripove za 10-tak kuna ???

Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000