forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Book Depository
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 97

mystere
New Member

Croatia
100 Posts

Member since 04/04/2006

Posted - 30/01/2010 : 20:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mystere a Private Message  Reply with Quote
Društvo, ima li tko iskustava sa naručivanjem stripova sa stranice Book Depository. Planirao sam uzeti neke naslove pa me zanima. Gledao sam malo reviewe po netu i vidio dvojake ocjene. Od toga da je sve super pa do toga da su potpuni ignoranti. Ovo drugo se prvenstveno odnosilo na slučajeve kada bi se nešto zakompliciralo, a najčešće je izostajala bilo kakva reakcija iz Book Depositoryja pa me zanima i to kako ste riješavali probleme sa narudžbama ako ste ih imali. Hvala unaprijed.

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 30/01/2010 : 20:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mystere

Društvo, ima li tko iskustava sa naručivanjem stripova sa stranice Book Depository. Planirao sam uzeti neke naslove pa me zanima. Gledao sam malo reviewe po netu i vidio dvojake ocjene. Od toga da je sve super pa do toga da su potpuni ignoranti. Ovo drugo se prvenstveno odnosilo na slučajeve kada bi se nešto zakompliciralo, a najčešće je izostajala bilo kakva reakcija iz Book Depositoryja pa me zanima i to kako ste riješavali probleme sa narudžbama ako ste ih imali. Hvala unaprijed.



Da, i ja sam pročitao dosta pozitivnih ali i nezamarljiv broj negativnih ocena gde Book Depository, najviše oko raznih komplikacija (tipa nisu imali knjige na lageru pa odugovlačili a naplatili ih, tražili vraćanje pogrešno poslate narudžbine po trošku kupca i razno nešto još). Ali kako ih je Man_of_Steel preporučio, ja sam naručio, 2 2 dana narudžbina je stajala na "Pending" evo od juče je "Dispatched" pa sad čekam da stigne. Kad stigne javim, ali verovatno će do tad doći neko od aktivnijih online kupaca (Obi, MOS..) i razjasniti sve već.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/01/2010 : 13:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ima tjedan dana naručia Sin City 1 i Aquaman: The Sword of Atlantis. Prekjučer mi je doša paket, al je u njemu bija samo Aquaman, pa sam sad uputija mail Book Depositoryju u vezi toga, jer nemam pojma di mi je Sin City zaglavija, nije mi jasno...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 31/01/2010 : 14:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
Ovako, Book Depository je naglasio na sajtu da šalje svaku stavku odvojeno. Dakle, nema veze da li naručujete 1 ili 20 stripova u isto vreme, u iskoj korpi, biće poslati odvojeno i stizaće u različitim vremenskim intervalima iz jednostavnog razloga- NE stignu vi da budu poslati u istom danu. Jedino je to možda mala mana, ta "haotičnost" prilikom slanja, ali u suštini sve stiže u okviru predviđenih rokova, ne sekirajte se, a ako nešto nije u redu sa narudžbinom uvek postoji korisnički centar za prijavu problema. Dokle god se ostane uljudan i civilizovan, svi problemi se rešavaju bez mnogo natezanja, ipak se sarađuje sa civilizovanim svetom...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/01/2010 : 14:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Aha aha, ma nema problema, samo pitam prvi put naručujem pa zato sam se malo zabrinija, al oke je sad.
E i da pitam još jednu stvar, nevezano za njih... Jel iko ima iskustva s tim da mu poštar ugurava pakete u one male poštanske sandučiće, pa stripovi dođu praktički slomljeni cili? Nervira me to užasno, a ne znan koliko mi smisla ima otić u poštu reć im to kad će se i sljedeći put garant isto dogodit.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mystere
New Member

Croatia
100 Posts

Member since 04/04/2006

Posted - 31/01/2010 : 18:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mystere a Private Message  Reply with Quote
Hvala na odgovorima. Moram primjetiti da je stvarno poprilično neobično da sve narudžbe za istog kupca i iz iste košare šalju odvojeno. Ne znam kako im se to isplati, ali ajde valjda imaju neku računicu.
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 31/01/2010 : 19:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
Narucih sva 3 TPB-a Azzarellovog Lovelessa i tacno 6. dana od narudzbe na vrata mi stize prvi trejd, 10. dana drugi i 13. dana treci, sve bez bilo kakvih dodatnih troskova (carina, postarina i sl). Svi spakovani u kovertu sa "mehuricima" i neosteceni. Platio sam tacno 19e. Mislim da salju pojedinacno da bi onda to imalo tretman "printed material"-a sto je najeftinija opcija slanja Postom, kako kod nas tako i kod njih verovatno. Uglavnom sam zadovoljan uslugom i izborom.
Interesuje me samo kako pakuju vece i HC knjige i stripove, neko imao iskustva?

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 01/02/2010 : 11:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Evo i meni posle 6 dana stigla prva knjiga od 3 :D Stigao prvo treci deo, sad ne znam da li da cekam ili da pocnem citanje ovako na preskok :P Nista nisu naplatili, ni postarinu ni carinu..

Sto se postara tice, ovaj moj je fin covek, video da je stranjska posiljka i da ima unutra nesto vazno pa nije nabijao u sanduce (kao sto su mi nabili drugi BZZZZ) vec ostavio pred vratima. Dobio strip stanju u maltene glanc stanju.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/02/2010 : 12:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Stigao i meni Sin City prvi danas sve 5 šta se tiče poštara ovaj put, garant je neki drugi radija...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Aftermath
Junior Member



Croatia
420 Posts

Member since 30/06/2006

Posted - 01/02/2010 : 13:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Aftermath a Private Message  Reply with Quote
Evo ja baš naručio Savage sword of Conan, odlično ako to stigne za 6 dana.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 01/02/2010 : 17:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Zato book depository? Kakva je postarina?
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 01/02/2010 : 17:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Zato book depository? Kakva je postarina?



Besplatna.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/02/2010 : 17:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Malo sam bacio pogled i kontam u čemu je vic. Naime, koliko na Amazonu košta u dolarima, na Book depository je u eurima, ali besplatna poštarina. Globalno gledajući, vjerovatno izađe slična cijena (što dobiješ na mostu, izgubiš na ćupriji). Doduše, pažljivijm pretragama, vjerovatno bi se našlo nešto što je povoljnije.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 01/02/2010 17:37:12
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 01/02/2010 : 17:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Pa i ne bas. I na Book Depository mozes gore desno da promenis da se prikazuju cene u dolarima.
Evo, ja narucio 3 Dungeon Zenitha, to me izaaslo 11.44$+ 11.20$ + 9.69$ = cirka 32-33$ dolara.
Na amazonu, to bi me izaslo 11.01$ + 11.61$ + 11.21$ = 33-34$ + 16$ postarina = cirka 50$ dolara.

Moguce je da se negde ne isplati, ali meni se isplatilo mnogo. Plus, mozes da narucis i samo po jedan komad bez ogromnih postarina. Ne znam samo kako je sa HCovima.
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 01/02/2010 : 17:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Kako placate na Book Depository?
Imao sam VISA virtuon za placanje preko interneta u Raiffeisen banci ali sam je ugasio jer sam se opasno navukao na kupovinu preko neta,kontam da je to najbolja opcija.
Prosto mi je neverovatno da u zemlji Srbiji dodje nesto besplatno
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 01/02/2010 : 17:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Placam Visom virtuon za placenje preko interneta u Raiffeisen banci.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/02/2010 : 18:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja priko PayPal, najsigurnije mi se čini.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 01/02/2010 : 18:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Da li Rajf i dalje trazi 20eura depozit na racunu?
Ortak ima takvu karticu ali od Vojvodjanske pa cu proveriti ali mislim da nema depozit.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 01/02/2010 : 18:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Da, rajf i dalje trazi. Cini mi se da neke druge (Intesa?) ne traze. Meni cim istekne ova otvaram drugu u drugoj banci a ovaj depozit dizem (i ima da kupim stripove za njega :P)
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/02/2010 : 19:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

Pa i ne bas. I na Book Depository mozes gore desno da promenis da se prikazuju cene u dolarima.
Evo, ja narucio 3 Dungeon Zenitha, to me izaaslo 11.44$+ 11.20$ + 9.69$ = cirka 32-33$ dolara.
Na amazonu, to bi me izaslo 11.01$ + 11.61$ + 11.21$ = 33-34$ + 16$ postarina = cirka 50$ dolara.

Moguce je da se negde ne isplati, ali meni se isplatilo mnogo. Plus, mozes da narucis i samo po jedan komad bez ogromnih postarina. Ne znam samo kako je sa HCovima.


Evo pregledao sam 20 naslova koji me zanimaju i niti jedan me ne bi izašao jeftinije na book depository.
Skoro uvijek je ovako:
Amazon 10 dolara + 5 poštarina(na 3-4 komada uzetih toliko izađe) = 75 kn.
Book D. 11 eura = 80 kn.
Ili za debele stripove:
Amazon 37 dolara + 5 poštarina = 210 kn.
Book D. 42 eura = 300 kn.

Ponavljam, možda se nađe nešto jeftinije kao u tvom primjeru sa Dungeon zenith, ali to nije pravilo. Zato se nemojte zalijetati već lijepo digitron u ruke.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/02/2010 : 19:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
A ono, ako izađe isto, onda je svejedno odakle ćeš naručit. Bitno je da i jedno i drugo izađe jeftinije nego kupovat kod nas.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/02/2010 : 21:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kornboy

Primjer moje danasnje narudzbe sa Amazona:

Claymore manga, pet brojeva = ~19 funti
Postarina = ~20 funti

Verdict = cancel all


Ma jeste ta poštarina stvarno zeza. Da bar ima neki značajniji popust na količinu, ali ne - svaki sljedeći strip dodatna 4 dolara.
Zar nije malo povoljnije sa USA naručivati?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 01/02/2010 : 22:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Provjerio sam nabrzinu za nekih 5 random naslova koji su mi pali na pamet i u vecini slucajeva je amazon s postarinom ispao jeftiniji.

book depository amazon
100 bullets vol.1 8.65$ 9.99$
swamp thing book2 hc 21.23$ 16.49$
black dossier 25,36$ 13.59$
loeg2 14,27$ 10.19$
you are there 26,45$ 19,70$


Zakljucak je da se da naci ponesto po jeftinijoj cijeni, ali bas i nije pravilo.


Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 02/02/2010 : 02:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Provjerio sam nabrzinu za nekih 5 random naslova koji su mi pali na pamet i u vecini slucajeva je amazon s postarinom ispao jeftiniji.

book depository amazon
100 bullets vol.1 8.65$ 9.99$
swamp thing book2 hc 21.23$ 16.49$
black dossier 25,36$ 13.59$
loeg2 14,27$ 10.19$
you are there 26,45$ 19,70$


Zakljucak je da se da naci ponesto po jeftinijoj cijeni, ali bas i nije pravilo.



kako si ti ovo racunao?
1. 8.65 : 9.99 + post (3.99/6.99)
2. 27.14 : 16.49 + pt
3. 16.85 : 13.69 + pt
4. 13.05 : 10.19 + Pt
5. ovaj je ovako kako je navedeno

Daklem, u 3 od 2 slucaja je BD jeftiniji...neznatno (osim u prvom slucaju), al covjeka veseli


http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 02/02/2010 : 08:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Da, na drugu cifru se doda postarina.

Pa to kazem, isplati se recimo za poneko jeftino izdanje. Cim ides gledat nesto preko 20 dolara, amazon je jeftiniji i sa postarinom. Npr., onaj 100 bullets se ful isplati ako ces samo njega naruciti. Dok malo skuplji swamp hc nikako. Mada ako narucujes samo jednu knjigu opet je mozda bolja opcija book depository. koliko tocno izadje postarina na amazonu, nisam narucivao otkad je krenula ova poplava domacih izdanja.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 02/02/2010 : 09:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
ja doduse mislim kako razlika u cijeni nema veze sa SC/HC pricom vec s time je li nesto dostupno kod britanskih izdavaca ili nije...Mislim da su knjige izdane iskljucivo u Americi na BD-u skuplje...no, ne da mi se provjeravat ta teorija...do sad narucivao dva puta, oba puta proso jeftinije na BD-u = ja zadovoljan...

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 97 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000