forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Book Depository
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 97

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 02/02/2010 : 10:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Nisam mislio iskljucivo na hc ili sc , nego da amazon daje veci popust u postocima, koji pojede postarina kad je knjiga jeftinija, ali ako nesto kosta 25-40 dolara onda i s postarinom dodje jeftinije nego na bd.

Tako da ako ides kupiti nesto sto je cover price 10$ definitivno ces bolje proci na bd, ali ako uzmes nesto od 50$ onda u pravilu amazon. Uh, mogao sam i odmah tako napisati. :)
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 05/02/2010 : 13:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Daklem, u Srbiji nema dodatnih troškova kada se naručuje sa Book Depository?
Kakva je sada situacija sa Amazonom? Pročešljao sam malo po netu i vidim da je do skora situacija bila da nikada ne može da se zna šta te očekuje. Nekada sve prođe bez dodatnih troškova, a nekada su ovi troškovi veći od cene knjige. Da li se nešto možda promenilo?

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 05/02/2010 : 22:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Evo samo da prijavi, meni sa Book Depa stigle sve tri knjige za 10 dana, samo su mi za jednu posiljku uzeli 65 din (0.6 eura).
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 15/03/2010 : 19:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
Prvih 10 stripova koje sam narucio sam dobio bez ikakvih dodatnih troskova, narednih 3 sam dobio sa onih 65 din po posiljci/stripu sto bi trebala da bude postarina. Tada su posiljku otvarali i prelepili zutom trakom PTT-a. Naredna dva stripa koja sam dobio sam platio i pdv i taksu i postarinu. Racunica je sledeca:
-strip 11.20 evra - 89,33din pdv + taksa za proceduru 350din + 65din postarina = 504din sto izadje skoro pola cene strpa.
-strip 6,17 evra - 49.21din pdv + taksa za proceduru 350din + 65din postarina = 464din sto je daleko vise nego pola cene stripa.

Ocigledno je da nisam platio carinu vec samo pdv i taksu...
Koliko je dobro sto B.D. pakuje stripove odvojeno toliko je lose zbog takse koja se placa po posiljci.

Ili imaju neki sistem da te puste prvih par puta pa te onda sacekaju iza ugla, ili je u pitanju neki mnogo zloban carinik (ili pak neki rookie koji sve radi po ps-u)

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 15/03/2010 : 20:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JefCostello
-strip 11.20 evra - 89,33din pdv + taksa za proceduru 350din + 65din postarina = 504din sto izadje skoro pola cene strpa.
-strip 6,17 evra - 49.21din pdv + taksa za proceduru 350din + 65din postarina = 464din sto je daleko vise nego pola cene stripa.



Do 20 evra je oslobodjeno carinskog pregleda tako da nisu trebali ovo da ti naplacuju

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 15/03/2010 : 20:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Stvarno se da ustediti na nekim stvarima narucivanem s bookdepositrija (ne samo na stripovima), hvala ljudi.
Go to Top of Page

futa
Starting Member

1 Posts

Member since 23/11/2010

Posted - 24/11/2010 : 20:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send futa a Private Message  Reply with Quote
pozdrav ljudi
zelim poruciti nesti sa bookdepository.co.uk
i kad idem prijaviti karticu neznam sta popuniti u sledece polje
pod New card Address sta treba upisati kod Reference name
hvala unapred
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/12/2010 : 13:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Naručija tri stvari prije 10 dana:Cinebook:Thorgal 9, Long John Silver 1 i Star Wars Dark Times 1 i došlo me dosta jeftinije(26 eura) nego da sam naručio sa Amazona.Danas su stigli 2 Cinebooka u odvojenim kuvertama sa mjehuričima i ostaje mi čekati SW.
Prije narudžbe triba usporediti sa Amazonom i odabrati bolju i jeftiniju opciju.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 25/12/2010 : 15:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
još je jedna stvar bolja kod bd
što god sam do sada naručio (imam oko 20 nardužbi u godinu dana) stiglo je u roku par dana. Od srijede do utorka, ili od ponedjeljka do petka (ponekad i do četvrtka).
Takva poštarina na usa amazonu košta malo bogatstvo.
Ako mi je i razlika 15kn u korist amazona, uzmem na bd jer dobijem u doslovce par dana.
Također, do sada su mi stvari s bd dolazile puno bolje spakirane i uščuvanije. S amazona je znalo doći malo sjebano.

Edited by - darth-vader on 25/12/2010 15:59:29
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 25/12/2010 : 17:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni uvek dolaze u koverti sa mehuricima sto je, meni bar, skroz ok. Cak je i postar nabio jedan cosak The Boys 1 u sanduce i nije ostalo nekih previse vidnih ostecenja (bas bas picajlze bi mozda primetile malo ostecenje u cosku, al srecom nisam taj :) )
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/12/2010 : 19:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
- otišao na book depository
- prebacio cijena u dolare
- ono čega nema na Amazonu (što mi fali) nema ni ovdje
- iskucao 30-tak nasumičnih naslova koji mi fale: svaki je za 3-10 dolara skuplji nego na Amazonu (cijena poštarine otprilike)

Zaključak: ako me izađe na isto, zašto bih poklanjao svoje povjerenje (i broj kartice) ikome drugom osim Amazonu USA s kojim sam prošle godine imao 16 uspješnih naružbi (84 stripa i knjige) bez greške?
Naravno, ako nađete nešto jeftinije, što da ne. Ali, eto moji naslovi nisu jeftiniji... Dobro za one kojima nešto znači naručivati 1 po 1 strip (meni ne znači)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 25/12/2010 20:11:40
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/12/2010 : 20:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Dobro za one kojima nešto znači naručivati 1 po 1 strip (meni ne znači)...


Meni je mucenje kada narudzbu moram razbiti i na dva paketa
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/12/2010 : 20:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Obi-wan
Dobro za one kojima nešto znači naručivati 1 po 1 strip (meni ne znači)...


Meni je mucenje kada narudzbu moram razbiti i na dva paketa


Ni ja ne volim kada mi šalju u 2 paketa tobože da bih dobio što prije (u realnosti vjerovatno zato što ide sa 2 različita mjesta). Ne volim zato što onda na granici i na pošti imaju dvostruku mogućnost da mi prilijepe kakvu taksu ili da poštar ostavi fino na sandučetu u prizemlju da se slučajni prolaznici posluže...
Što manje pošiljki, to bolje...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 25/12/2010 20:20:02
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/12/2010 : 20:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

- otišao na book depository
- prebacio cijena u dolare
- ono čega nema na Amazonu (što mi fali) nema ni ovdje
- iskucao 30-tak nasumičnih naslova koji mi fale: svaki je za 3-10 dolara skuplji nego na Amazonu (cijena poštarine otprilike)

Zaključak: ako me izađe na isto, zašto bih poklanjao svoje povjerenje (i broj kartice) ikome drugom osim Amazonu USA s kojim sam prošle godine imao 16 uspješnih naružbi (84 stripa i knjige) bez greške?
Naravno, ako nađete nešto jeftinije, što da ne. Ali, eto moji naslovi nisu jeftiniji... Dobro za one kojima nešto znači naručivati 1 po 1 strip (meni ne znači)...



Zanimljivo
Ja sa BD naručujen zadnjih godinu i pol i svaki put su mi narudžbe bile jeftinije na BD nego na Amazonu (za Amazonovu poštarinu sam uzima da ide 4$ na svaki naručeni primjerak + 4$ za pakiranje jer su mi na jednom drugom topicu tu na forumu ljudi rekli da ide na taj sistem) i uza sve to bi uvik jeftinije proša na BD.

@Obi-Wan: ne kažem ja da lažeš il nešto Da ne bi bilo zabune pa da se ne naljutiš možda

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/12/2010 : 20:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Obi-wan

- otišao na book depository
- prebacio cijena u dolare
- ono čega nema na Amazonu (što mi fali) nema ni ovdje
- iskucao 30-tak nasumičnih naslova koji mi fale: svaki je za 3-10 dolara skuplji nego na Amazonu (cijena poštarine otprilike)

Zaključak: ako me izađe na isto, zašto bih poklanjao svoje povjerenje (i broj kartice) ikome drugom osim Amazonu USA s kojim sam prošle godine imao 16 uspješnih naružbi (84 stripa i knjige) bez greške?
Naravno, ako nađete nešto jeftinije, što da ne. Ali, eto moji naslovi nisu jeftiniji... Dobro za one kojima nešto znači naručivati 1 po 1 strip (meni ne znači)...



Zanimljivo
Ja sa BD naručujen zadnjih godinu i pol i svaki put su mi narudžbe bile jeftinije na BD nego na Amazonu (za Amazonovu poštarinu sam uzima da ide 4$ na svaki naručeni primjerak + 4$ za pakiranje jer su mi na jednom drugom topicu tu na forumu ljudi rekli da ide na taj sistem) i uza sve to bi uvik jeftinije proša na BD.

@Obi-Wan: ne kažem ja da lažeš il nešto Da ne bi bilo zabune pa da se ne naljutiš možda


Nazivaš me lažovom!!!
Dolazim da te ubijem.

Ide 4 $ kao osnova za paket + 4 $ za svaki strip.
Znači poštarina je:
3 kom - 5.33 $
4 kom - 5 $
5 kom - 4.8 $
6 kom - 4.65 $
itd.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 25/12/2010 20:33:58
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/12/2010 : 20:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ništa to, ja odo vanka pa me ionako nećeš moć nać

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/12/2010 : 20:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote


Našao sam doduše Kick-ass paperback koji nema na Amazonu za nekih 15 $. Ako ga stvarno imaju, to bih mogao naručiti nagodinu...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 25/12/2010 20:35:26
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 26/12/2010 : 11:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
ali ta poštarina koju računate s usa amazona nije ona koja se može prilijepiti bd-u jer s bd-a stvari dolaze u roku par dana što s osnovnom poštarinom s usa amazona nije slučaj.
Ok, znam da nekome ništa ne znači da li stvar čeka 25 ili 4 dana, ali ako je razlika u npr. 10-15 kn onda rađe dobijem do kraja tjedna nego do kraja mjeseca ;)
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/12/2010 : 12:28:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

ali ta poštarina koju računate s usa amazona nije ona koja se može prilijepiti bd-u jer s bd-a stvari dolaze u roku par dana što s osnovnom poštarinom s usa amazona nije slučaj.
Ok, znam da nekome ništa ne znači da li stvar čeka 25 ili 4 dana, ali ako je razlika u npr. 10-15 kn onda rađe dobijem do kraja tjedna nego do kraja mjeseca ;)


Najjeftinija poštarina - stiže skoro uvijek za 8-12 dana.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 26/12/2010 12:31:11
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/12/2010 : 13:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Danas stiga i treći strip 3/3-SW-Dark Times Vol.1 The Path to Nowhere.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/01/2011 : 17:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Postoje sajtovi Book Depository co uk i Book Depository com
Koji je pravi?
Napominjem da cijene za istu stvar nisu iste na ta dva sajta.
Ako može link sajta s kojog vi naručujete da ne naletim na neki lažnjak.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 02/01/2011 17:29:27
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/01/2011 : 17:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam do sada naručiva sa ovoga: http://www.bookdepository.co.uk/ , al izgleda da je .com jeftiniji Nisam pojma ima da postoji...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/01/2011 : 17:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ja sam do sada naručiva sa ovoga: http://www.bookdepository.co.uk/ , al izgleda da je .com jeftiniji Nisam pojma ima da postoji...


Ovo što meni treba je 10% jeftinije na com
Zna li netko u čemu je štos?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 02/01/2011 17:45:45
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/01/2011 : 17:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne virujen, sve isto izgleda i čini mi se da je to na istu šemu ko amazon.com i amazon.co.uk
Evo ipak čini se da nisu svi jeftiniji na .com, ima ih i na .co.uk jeftinijih.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/01/2011 : 17:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ne virujen, sve isto izgleda i čini mi se da je to na istu šemu ko amazon.com i amazon.co.uk
Evo ipak čini se da nisu svi jeftiniji na .com, ima ih i na .co.uk jeftinijih.


Iskreno, meni treba samo taj jedan strip što nema na Amazonu.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
Page: of 97 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000