forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Book Depository
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 97

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 27/01/2017 : 23:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
eto a book depo ti samo kaze da si zadrzis falicnu kopiju i posalju novu. Al kazem ne treba to cesto radit, ne vise nego par put
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/02/2017 : 07:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kornboy

@Diskach
Drago mi je čuti da je upalilo!
Hajde ako se sjetiš, javi u kakvom pakiranju ti je ovo sve stiglo.
Ja sam nedavno naručio dva stripa i stigli su u jednoj kartonskoj omotnici, što je po meni skroz OK.
Znam da su prije slali svaki strip/knjigu zasebno, što je onako poprilično iritantno, pogotovo ako naručuješ nešto što treba čitati redom.

Eto, čisto da znam za ubuduće jel ovo grupno pakiranje bila neka iznimka ili novo pravilo.



Knjiga ''Masters of Doom'' mi je dosla u obicnoj omotnici koja je oblozena najlonom sa mjehuricima i mrvu je bila savijena, nista sto me smeta. Onda su mi npr Ghost in the shell (1,1.5 i 2) slali zasebno, tj 1.5 i 2 u jednom paketu a 1 dio jos uvijek cekam; oni su dosli OK zapakirani u onu njihovu standardnu kartonsku kovertu/kutiju i u dobrom stanju, pogotovo s obzirom da su SC (jeftinije 15-20$ od HC, nije mi se dodatno placalo, radije uzmem jos 1 strip za tu lovu ).
Planetes omnibusi od dark horsea su mi isto tako dosli zajedno i na jednom je mrvicu ali stvarno mrvicu kraljeznica knjige prignjecena, ali inace jako kvalitetno SC izdanje, puno teze i bolji papir i prosiveno za razliku od kondashinih Ghost in the shellova. Jos mi je dosao zasebno za samo 6 dana Flash Gordon br 2 u 10/10 stanju.
Inace, pisao sam da sam tog FG-a platio 40ak$ pa je isti dan cijena isla dolje i oni su mi dali popust tj vratili lovu, sada je cijena opet 40$

Jos uvijek cekam ranije poslane GITS 1 i FG 1 i 3, nije mi jasno kako je nesto sto je poslano skoro tj dana kasnije prije dodje?

EDIT: Malo popravio, posto sam skuzio da sam dvaput napisao isto

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 10/02/2017 16:04:04
Go to Top of Page

Kornboy
Senior Member



Croatia
2936 Posts

Member since 07/06/2002

Posted - 10/02/2017 : 14:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kornboy a Private Message  Reply with Quote
Znači i dalje šalje u više paketa ili pojedinačno. Iskreno ja bih rado platio dodatno samo da se to fino zapakira i stigne u jednoj pošiljci. Spomenuo sam im to jednom prilikom i mislim da nisam jedini.
Uglavnom, što se stizanja tiče, meni je mislim najbrže bilo za tri dana, a najduže za tri tjedna. Ne postoji nekako univerzalno pravilo. Naručio sam dva albuma prije par dana, pa ćemo vidjeti kako će ići ovoga puta.

Btw, uživaj u Masters Of Doom, stvarno fenomenalna knjiga.

Edit: tipfeleri

Edited by - Kornboy on 10/02/2017 14:02:28
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/02/2017 : 16:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Da, te masterse hocu odavno procitat, ali dosada sam samo bio skinuo PDF, ali nema sanse da cu 300+ stranica ici citat na ekranu.
A sad eto napokon imam knjigu zahvaljujuci cudesima moderne tehnologije i online kupovine :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/02/2017 : 22:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Stigli mi danas Flash Gordoni 1 i 3 totalno ubijeni, za ovo definitivno trazim da mi salju druge:





















Svi kutovi su bas dobro natuceni, karton se pretvorio u kasu, cak su toliko natuceni da se vidi i unutra, a jedan se i poderao iznutra, ljut sam ko pas, ali ako sam dobro shvatio o vasim pisanjima, poslat ce mi oni nove.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/02/2017 : 22:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Meni jednom nije stigao skup strip.
Vozali su me ko majmuna nekoliko dana.
Morao sam 5-6 puta ponovo i ponovo objašnjavati istu stvar njihovoj službi za korisnike (svaki put osoba sa drugim imenom i svaki put će kao pomoći).
Na kraju sam ogorčen digao ruke od njih i prestao naručivati.
Inače je uvijek bilo poslano samo u zračnoj koverti i često su stripovi bili oštećeni.
To nisam nikada ni reklamirao.
Amazon mi je bio dobar, ali kada su me počeli cariniti, i to sam odustao.
Sreća da se to izjalovilo, trošio sam previše novaca na strane stripove.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 14/02/2017 22:20:22
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/02/2017 : 22:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Neznam dali sam ja cjepidlaka, ali dodu tu i tamo mrvu nagnjeceni, ali mrvu, a ovo je za mene ipak malko previse.
Inace, dosli su bar naizgled dosta dobro zapakirani, u hrpu onog najlona sa ogromnim mjehuricima unutar nekakve dosta hmm mekane kartonske kutije po cemu mogu zakljucit da je netko bas igrao nogomet sa njom :( Sada sam im poslao upit i link na slike, nadam se da ce mi poslat nove stripove.
A nije ni ovo bas jeftino, ova dva su cca 60$ (420kn) zajedno.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 14/02/2017 : 23:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
ja imam takvih par knjiga od barksa i rose od fantagraphicsa, zato sad te serije kupujem samo boxsete, oni budu glanc cak i kad se i kutija i boxset nagnjece.
ne mogu vjerovat da je bilo zapakirano u mjehurice a takvo doslo.
Meni je jedan paket bio dosao otvoren, knjige izgledale kao da su 30godina bile u knjiznici koliko su se izlupale, ali znaci doslovno otvoren i to mi postarka izvadila iz vrece u onom sanducicu gdje postarima znaju ostavljat pakete i da mi je dala pod krivim kutem razljepilo bi se po betonu.
al da ti je paket neotvaran i s mjehuricima a knjige ovakve, nevjerojatno.
Ja sam odustao od nekih knjiga od 300kn jer je svaka bila takva i gora, bas poderotine na tim coskovima nagnjecenim.
Veselis se necemu i onda totalno ti ubije dozivljaj uopce ti se ne cita.
Meni nikad nije s book depo doslo u koverti. od 40tak knjiga i paperbackova, nikad.
obi wan zasto nisi s britanskog amazona narucivao to ti ne bi carinili.
najvecaa ironija je imam 30tak od idw onih jadnih krhkih sveskica mjesecnih, sve su mint minteva, nema teoretske sanse u svemiru da jedna hc knjiga dodje mint kao obicni americki strip

Edited by - iggyk23 on 14/02/2017 23:43:50
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/02/2017 : 08:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by iggyk23


obi wan zasto nisi s britanskog amazona narucivao to ti ne bi carinili.


Zato što je razlika u cijeni s obzirom na količinu koju sam kupovao bila stotine dolara.
A to što je UK, nije nikakva garancija da ne bi carinili.
Kod nas nema pravog zakona.
Ako oni pogriješe, ti moraš platiti ispravku te greške.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 15/02/2017 08:13:04
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/02/2017 : 08:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@DiSkAcH: meni su takva oštećenja prihvatljiva, pa ako si voljan prodat po nekoj razumnoj cijeni- šibni p.m.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/02/2017 : 08:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Eto, mozes mu dati i prigodni popust, posto ces ionako besplatno dobiti novi primjerak. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/02/2017 : 09:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

@DiSkAcH: meni su takva oštećenja prihvatljiva, pa ako si voljan prodat po nekoj razumnoj cijeni- šibni p.m.



Ajde cim mi se jave, i ako odobre nove primjerke, i opet kada novi primjerci stignu. Javim ti se, a za cijenu se dogovorimo.
Samo napomena, ovaj flash gordon se sastoji od 3 dijela, a osteceni su prvi i treci. Drugi je dosao savrsen jer je slan odvojeno. Ova dva su dosli zajedno. Premda su bili dosta dobro zapakirani, kutija u kojoj su dosli je bila jako mekana, kako da objasnim, kao da nije bila od kartona nego od krpe, sva savitljiva i nikakva. To je vjerovatno pokazatelj da se tumbala negdje i zato je doslo do ostecenja rubova(sto me ne dira toliko) i listova unutra (e ovo me smeta!).
A i ti rubovi, nisu samo savijeni nego su bas onako skroz mekani, isto kao da nisu od kartona. A kupio sam par mangi sa mekanim koricama i sve dosle u jako dobrom stanju (sitne ogrebotine i nagnjecenja ne racunam). Najzalosnije mi je da sam ove FG-e cekao 4 tjedna, i sinoc sav sretan kidam tu kutiju i skuzim prvo te rubove, prolistam ih i kazem aj dobro...a cura kaze, pa sta nisi skuzio da su unutra zguzvane stranice...e onda sam odlucio trazit nove. Nadam se da ako mi odobre zamjenu, da ce ti novi doci u boljem stanju. A mislim dogadja se, samo sam ja malo ljut jer nisu bas jeftini...

Dosla mi je i jedna knjiga sva savijena, ali sam ju platio 8$, pa sam ju samo ispravio kolko sam mogao i bok. Dosli su mi metabaruni sa savijenim rubovima, ali su unutra savrseni, sve 5. Ovo gore ne prolazi, ne za tu lovu, tj da budem iskren, tog FG-a zelim u dobrom stanju i tocka.

Znam ja da cu ih sada procita, stavit na policu i ko zna kada opet otvorit, ali ako ima sanse za nove, sto da ne?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 15/02/2017 : 10:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Upravo zbog gore navedenih problema naručujem isključivo meka izdanja sa BD-a, samo u par slučajeva su mi došle pošiljke sa minornim oštećenjima. Tvrdo samo uživo :=)

...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/02/2017 : 10:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope

Upravo zbog gore navedenih problema naručujem isključivo meka izdanja sa BD-a, samo u par slučajeva su mi došle pošiljke sa minornim oštećenjima. Tvrdo samo uživo :=)



A dosta toga nema sa mekim koricama
Ali recimo Ghost in The shell sam uzeo sa mekim jer je jefitnije kakvih 15-20$ od tvrdih korica, a mene iskreno BK za korice, samo da je strip/manga dobar i u dobrom stanju

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 15/02/2017 : 11:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Zato se po meni nema smisla zezati s Bookdepo/Amazon. Neka svaki mjesec naručiš 10 stripova i ako smo jako optimistični neka 6 dođe ispravnih, opet se svaki mjesec moraš navlačiti s njima za preostala 4 stripa :/
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 15/02/2017 : 12:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
meni je od 30tak hc-ova od njih, dva bas i 3-4 malo nagnjeceni na par kutova, ovo sve ostalo je ok, zna se cak i desit da je knjiga mint ono da nema ni standardne blago nagnjecene kutove, al ja mislim da je to mozda i do tvornickih razloga jer sve te knjige uvijek su gornji uglovi malo nagnjeceni, nikad doljni.
al ja to uzimam samo pola tuceta knjiga godisnje.
Taman dok uk izadje iz eu ce zavrsit 2 od tri serije koje skupljam u hc izvana, ovo ostalo mogu preko talijanskih ili nekih drugih shopova u eu.

Edited by - iggyk23 on 15/02/2017 12:01:13
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/02/2017 : 13:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
i kad nam BD prestane slati zamjenske primjerke kad ovako javno se najavljuje prodaja oštećenih primjeraka onda će nam svima biti žao.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 15/02/2017 : 14:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
pa ionako ce se njima prepolovit promet kad izadju iz eu, evo ja sam danas dao 165kn carine, kom ce se to dat radit, oni ce izgubit milijune skupa s ostalim uk kompanijama al narod je svoje rekao
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 15/02/2017 : 14:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

i kad nam BD prestane slati zamjenske primjerke kad ovako javno se najavljuje prodaja oštećenih primjeraka onda će nam svima biti žao.



je, jer BD-ova korisnička služba nema pametnijeg posla nego pretraživat opskurne forume na hrvatskom jeziku

ako budu ukinuli, ukinut će zbog povećanja postotka reklamiranih pošiljki

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/02/2017 : 15:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I ne samo to, nego je normalno da je vecinom glavna tema (i to ne samo na ovom forumu, nego i na stranim forumima) kako smanjit cijene preko proxy-a, ali ovo je problem ;) O ovome doslovno ima vodica na nekim stranicama po netu.

Isto tako sam dosta puta procitao da se netko isao bunit jer mu posiljka nije dosla u obecanih 8 radnih dana pa im je ponovo poslana roba besplatno, pa na kraju dobiju duple primjerke, dok sam ja npr ovdje strpljivo cekao 4 tjedna sto je 20 radnih dana i onda mi je doslo u losem stanju...
A covjek je pitao da li bi mu prodao? Pa sto da ne?

Zakljucak, bzvz je moralizirati oko ovakvih stvari.
Jos uvijek mi se nisu javili, a inace sam ih i pitao da li i kako da im vratim ove natucene stripove.

EDIT: Evo javili mi se, prvo su mi ponudili da mi vrate 40% iznosa, ali naravno nisam pristao, nego sam ih zamolio ako mi mogu ponovo poslat nove stripove. Odg su da nema problema, i da salju, sad drzim fige da dodju u dobrom stanju

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 15/02/2017 19:40:48
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/02/2017 : 22:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ja bih ukoliko bi mi bili neki interesantni stripovi, uzeo bih i nagnjecene.
Ako ima takvih koji su voljni rijesiti ih se mogao bi skicnuti popis koji su to.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/02/2017 : 12:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo stigli su mi novi stripovi, i jedan opet ima malko nagnjecene rubove ali nis znacajno, ovaj drugi koji je u prvoj turi bio bas satran je dosao ''skoro kao nov''

Strip je doslovno savrsen, osim ovoga i to bas bode:







Neda mi se natezat sa njima vise, ovaj je ocito podvaljen, dosao je zapakiran u cvrstom, cijelom kartonu, i vidi se da su ga takvog poslali, kao da je neko skarama odrezao rub

Ugl., jel ima netko kakvu ideju kako da ja to malo saniram?
Ono da oblijepim necim, da napravim kao malo uho sa selotejpom, ali nebi selotejp jer se on skameni i smrvi nakon nekog vremena, izolirka klizi, ducttape mozda? Ili znate nesto pametnije?

EDIT: Ovako nesto sam mislio:



Kaze u tekstu da je to ''book mending tape'', ima li toga kod nas za kupit, ako sam dobro shvatio to je ona super cvrsta vrpca za lijepljenje kicme?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 28/02/2017 12:44:50
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 28/02/2017 : 13:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
ma to je previse covjece za tolike pare, nadji neku striparnicu u eu koji gledaju sta salju, ovo je stvarno pretjerano za knjigu tri put jeftiniju a kamoli tu. evo ovo je malo nagnjecenje i poderotina sto nisam reklamirao al je neprihvatljivo za knjigu od 300kn
a ovo tvoje izgleda kao da je netko odgrizao komad
ne znam kako ih nije sramota slat takve kopije, posalji im te slike i onako lijepo kulturno im se zahvali.


Edited by - iggyk23 on 28/02/2017 13:38:05
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 28/02/2017 : 13:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by iggyk23
a ovo tvoje izgleda kao da je netko odgrizao komad



Netko ili prije nešto
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/02/2017 : 14:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nije dobro prihvaćati ovakve primjerke jer ih se onda navikava da se tako rješavaju oštećenih primjeraka šaljući ih nama po punoj cijeni.

Ovako oštećeni primjerci se u pravilu prodaju pod oznakom "hurt" ili "bargain" po znatno manjim cijenama, ako nekoga ne smetaju ta oštećenja.
Go to Top of Page
Page: of 97 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000