forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Libellus: TAXI by Alfonso Font
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 22/03/2010 : 17:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
jel ovo zato sto se pogresni papir (pretanak?) upotrebljava koji ne moze da upije dovoljno boju, ili previse boje ili sta?..mozda je lakse sa mat papirom ako stamparija nema previse iskustva?//btw: samo ludo nagadjam jer nemam zive o ovome
Go to Top of Page

Collector
Junior Member



Serbia
338 Posts

Member since 12/06/2007

Posted - 22/03/2010 : 19:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Collector a Private Message  Reply with Quote
Isti slučaj, biće da su svi primerci takvi.
Mislim da slika ne bi pomogla, jer su talasi primetni tek kada se prođe rukom preko strane...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/03/2010 : 21:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BiDi

Ovaj album bar što se mene tiče može kandidirati za tehnički najlošije izdanje godine (so sada). Možda nisam baš srečne ruke ali u mojem albumu sve su stranice izgužvane kao vlažan toaletni papir, 1/3 stranica bilo je slepljenih bojom.

(strip je bio uredno još u foliji)




Bidi, a isto vrijedi i za Polija, molim vas zamjenite primjerke tamo gdje ste kupili.
Slobodno odpakirajte izdanje dok ne nadjete odgovarajuce.
Moze se desiti da na prvih nekoliko strana izgleda malo valovito, ali tako kako si opisao ne smije biti
a nisu sigurno takvi svi primjerci, tako da bi vecina trebala biti dobri, tako je bilo
na uzorcima koje sam ja gledao. Moja velika isprika.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/03/2010 : 22:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Collector

Isti slučaj, biće da su svi primerci takvi.
Mislim da slika ne bi pomogla, jer su talasi primetni tek kada se prođe rukom preko strane...


Mozda ima situacija da su blago valovite stranice, na samom pocetku nekoliko njih,
i to bas kako si i napisao primjetne tek kad prodjes rukom ne bas da su ono strasno vidljive.
No ono sto su oni napisali prelazi svakako to i ne izgleda dobro, nebi trebalo tako biti,
a nisu takvi bili ni primjerci koje smo provjeravali.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/03/2010 : 22:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond

jel ovo zato sto se pogresni papir (pretanak?) upotrebljava koji ne moze da upije dovoljno boju, ili previse boje ili sta?..mozda je lakse sa mat papirom ako stamparija nema previse iskustva?//btw: samo ludo nagadjam jer nemam zive o ovome


Ma kakvi. Papir je mat, ali to nema veze a i debljina papira je iznad prosjeka. 135 gramski kunstdruck matt.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Lex No1
New Member



Japan
166 Posts

Member since 30/12/2009

Posted - 27/09/2010 : 08:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex No1 a Private Message  Reply with Quote
Prve dve price su me smorile, uopste mi nisu bile zanimljive, dok je treca bas super... Ctez je sasvim OK, ali zato tehnicki strip je bas lose uradjen. Ne samo da su talasi na prvim stranama, nego su gotovo na svim, stranice nisu lepo zalepljene i izgleda kao da ce strip da se raspadne svakog trenutka. Za onu cenu, mnogo je...

Choc des cultures...
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/09/2011 : 12:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Procitao drugi put price iz nesavrsene buducnosti i odusevio se prvi put. Uz nezabiolaznog zarobljenika zvijezda jedan od boljih stripova sto sam procitao u zadnje vrijeme. Ovi obojani su mi dosta losiji.

Kad ce Clarke & Kubrick? Ima li jos sto u pripremi?

Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 31/10/2011 : 13:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Taxi i zaključio da ima bezvezni scenarij i dobar crtež. Jedva sam došao do kraja i s žaljenjem za vremenom potrošenim na čitanje sam zatvorio zadnju stranu.
Koliko su Zarobljenik i PINB odlični stripovi, utoliko mi je razočarenje s Taxi bilo veće...

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 31/10/2011 : 14:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Pročitao sam Taxi i zaključio da ima bezvezni scenarij i dobar crtež. Jedva sam došao do kraja i s žaljenjem za vremenom potrošenim na čitanje sam zatvorio zadnju stranu.
Koliko su Zarobljenik i PINB odlični stripovi, utoliko mi je razočarenje s Taxi bilo veće...



Tako nekako.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 31/10/2011 : 14:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Kad već spominješ Clarke & Kubrick, sjećam se da mi je prije 2 godine na Interliberu Dado objašnjavao da su oni izdali Fontove najbolje stvari i da im je samo ostalo još C & K pa su kompletirali Fonta.
Tada sam prvi puta uopće čuo za taj strip.
Koliko vidim, u dvije godine nisu poduzeli ništa da i to izađe..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 31/10/2011 : 15:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ja ih ne krivim, vjerojatno se ne prodaje bas genijalno. Kad gledas, nije ni da ovi nasi komentari poticu bolju prodaju.

Mada moze biti 100 drugih razloga. S obzirom da se radi o jednom cb albumu vjerujem da ce izaci kad tad.

Ne znam kakav je "Les Robinsons de la Terre", uviejk se spominje u fontovim biografijama. Scenarij Roger Lécureux.

Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 31/10/2011 : 17:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord



Ne znam kakav je "Les Robinsons de la Terre", uviejk se spominje u fontovim biografijama. Scenarij Roger Lécureux.




Po meni najbolji Fontov strip pored Zarobljenika.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 31/10/2011 : 19:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Cini mi se da Font nije nesto pretjerano poznat u Francuskoj? Mozda mi se cini jer nije radio na nekom duzem serijalu?

Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 07/03/2012 : 21:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
Potražite u Babilonu ...

ALFONSO FONT: TAXI
Libellus



Cijena 190,00 kn

Više informacija i pogled ispod naslovnice na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2897&category_id=90&keyword=TAXI&option=com_virtuemart&Itemid=53

Pozdrav iz Babilona!

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/03/2013 : 23:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Strip sa odličnim i jako detaljnim crtežom, i simpatičnim pričama.
Sve u svemu - korektan strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/03/2013 00:20:42
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/11/2016 : 22:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ovaj kriminalističko-pustolovni strip sastoji se od tri međusobno nepovezane epizode u kojima Taxi, zaposlena kao svojevrsna istražiteljica pri novinskoj agenciji, razotkriva urote, upada u nevolje i obračunava se s negativcima. U pitanju je strip tek prosječnog, ne odviše inventivnog scenarija, no Fontov detaljan i uvijek zanimljiv crtež kao i dinamično pripovijedanje, čine ga sasvim korektnim načinom za prekratiti kišno poslijepodne.

5/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000