forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Je li Libellus preskup
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/02/2010 : 13:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message
Poll Question:
Je li Libellus preskup



Otvaram ovaj topic samo da skratim ovu ( http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36526) raspravu koja ničem ne vodi.

Mislim da bi ovo stvarno trebalo rezimirati.

Dakle sve šta sam ja želio reći jest da je cijena preskupa i gotovo.

Uopće me ne zanimaju nikakva objašnjenja i pretakanja iz šupljeg u prazno, jer niti cu ja vas uvijeriti niti cete vi mene i jos nekolicinu koji se samnom slažu...samo jednostavo DA ili NE......

....nemojte ništa objašnjavati i opravdavati ili osuđivati Libellus jer ćemo opet zatrpati topic.

Choices:

DA
NE


Edited by - www2 on 16/02/2010 13:41:01

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 16/02/2010 : 13:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Sto onda otvaras topik? To to je kao na jednom referendum u nas, kada su nas pitali da ili ne, a reklama je isla sa "Recite da". Ostavite ljude na miru ili ne idite djonom samo na Libellus, nego protalaskajte i druge izdavace. No one expects the Spanish Inquisition

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Edited by - Bob Rok on 16/02/2010 13:42:50
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/02/2010 : 13:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
DOBRE STVARI NISU JEFTINE, pa nije Libellus Kineski ili Korejski.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/02/2010 : 13:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
kako kome
sa moje tacke gledista, ako uporedimo cijenu i kvalitet izdanja koje nude, sasvim jasno NIJE.Vidio sam svojim ocima izdanja MV,MR.NO,MM i drugih. Za prave fanove te knjige su zlata vrijedne.Perfektna kolekcija.
Steta sto nismo te hebene srece da oni izdaju Zagora i Dylana.
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/02/2010 : 13:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message
"Sto onda otvaras topik? To to je kao na jednom referendum u nas, kada su nas pitali da ili ne, a reklama je isla sa "Recite da". Ostavite ljude na miru ili ne idite djonom samo na Libellus, nego protalaskajte i druge izdavace. No one expects the Spanish Inquisition "


Kad budem kupovao stripove od drugih izdavača postavit ću poll i o njima, a za sada je ovako....

Edited by - www2 on 16/02/2010 13:45:38
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/02/2010 : 13:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Jebiga, za mene, studenta je preskup. Nema šanse da mogu skupit toliko novaca da kupim dosta stvari šta mi se sviđa od Libellusa. Al bogami je i kvalitetan, reka bi da cijena odgovara kvaliteti u neku ruku, al ipak ga ne mogu priuštit.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 16/02/2010 : 13:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Slažem se sa King Warriorom. Kvalitet LL izdanja opravdava njihovu cijenu. A niko ne tjera ljude da kupuju njihova izdanja, i ja bih kupovao dosta stvari ali ih sebi ne mogu priuštiti. U mogućnosti sam da kupujem sva LL izdanja, i LL ekipa će uvijek imati moju podršku.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/02/2010 : 13:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
ko je drugi prigodan izdavač za kritiku?

Booglobe je u ratu sa Markom i ima svoj forum
Strip Agent i Ludens tj.Bernard je imun na ovaj forum
Fibra tj.Marko je šef foruma i treba bit obziran
Beli Put sa par izdanja godišnje i nije prava meta
VČ sa Blažom i nije više zanimljiv nikome jer još izlaze
Van Gogh je več dosta popljuvan pa se ni ne odazivaju više a izdaju samo Kita Tellera.

Al je tu uvijek prisutan i pogodna meta jedino Libellus, javljaju se na forum,jedini se obogatili,najviše prodanih
izdanja,izdaju Bonelli koji nisu nagrađivani sa Pulizerom nagradom,daju nagradei i maju vjerne fanove-META KO BOGOM DANA.
Izdanja su jim kvalitetna,prava skupa i još se prodaju dobro, umjesto da bi jih djelili đabe.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 16/02/2010 : 13:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Preskup je objektivno, moglo je kojih 20 kn biti jeftinije svako izdanje.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 16/02/2010 : 13:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Da, kvalitet je neupitan, nema dalje, al' opet moglo je barem malo jeftinije.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39102 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/02/2010 : 14:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Kod Libellusa je problem sto na prijateljskoj osnovi razgovaraju sa forumasima.. Treba se distancirati i strogo poslovno odgovarati...
Meni je Libellus skup, ali cu ga nastaviti kupovati.. Kvalitet je za 10 i to mi je dovoljno.. Kupio sam oba Teksa a zao mi dati pare za Vujakliju vec 5 godina..
I samo da pohvalim Libellus, dobio sam ostecen primerak MN knjige 32 i video tek kad sam uzeo da citam.. Naravno, zamenice mi se primerak, a mogli su komotno da me skinu s k.. i da kazu da sam ja to kuci ostetio... Veoma pohvalno... Moja podrska i dalje.. Jos pogotovo sto medved prevodi stripove i koristi najruzniju rec na svetu "Gnjus"...
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7719 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 16/02/2010 : 14:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Da.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 16/02/2010 : 14:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Dacu vam primer. "Tajanstveni plamen kraljice Loane" od Eka u izdanju srpskog izdavaca (ne mogu se setim koji), perfektno uradjenim, odlicnog papira i kolora unutra kosta 18 evra! Knjiga od 300 strana, kosta 18 evra. A ista ta knjiga, koja se prodavala uz novinu "Politika" je kostala 100 dinara (1 evro) (los papir, slike crno-bele). E sad, tiraz Politike je svakodnevno oko 200-300 hiljada. A ovo 18 evra izdanje je vise poklon ili kolekcionarsko (perfektno) uradjeno. To je to, Libellus nije velika manufaktura koja troskove moze da pokrije zutom stampom (Svet), novinama ili kladionicarskim uplatama. Igraju na sigurno, jer nisu ludi da odu u bankrot. A to bi svako iole racionalan, uradio.

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/02/2010 : 14:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
i na kraju svi sretni kad 90% ljudi kaže da je preskup.
Hajde stavite topic dal je Zagor extra sa 18 kuna preskup.Opet bi dobili isti rezultat.
bilo što se ljude pita kad je kriza sve jim je preskupo,trebalo je postavit pitanje ovako:

DALI CIJENA LIBELLUS IZDANJA ODGOVARA KVALITETI TIH IZDANJA?

Možda bi dobili realnije rezultate,ovako je to samo da je nešto.
Tako domišljatog polla se još vječito gunđalo dveribad nije setio.Pohvale.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 16/02/2010 : 14:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
quote:
Originally posted by teller

i na kraju svi sretni kad 90% ljudi kaže da je preskup.
Hajde stavite topic dal je Zagor extra sa 18 kuna preskup.Opet bi dobili isti rezultat.
bilo što se ljude pita kad je kriza sve jim je preskupo,trebalo je postavit pitanje ovako:

DALI CIJENA LIBELLUS IZDANJA ODGOVARA KVALITETI TIH IZDANJA?

Možda bi dobili realnije rezultate,ovako je to samo da je nešto.
Tako domišljatog polla se još vječito gunđalo dveribad nije setio.Pohvale.



A kaj se ti toliko uzjebeš kad se spomene Libellus Pa sami vlasnici se toliko ne brane, koliko ih se ti trudiš obraniti!! Jel dobivaš besplatne primjerke ili kaj da si im takav fiškal
Poll je postavljen tako kako je postavljen, tj. potpuno je determiniran, dakle ili jesu ili nisu preskupi.. I nema velike filozofije.. Rezultat polla će reći više i od tebe, mene ili bilo koga
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 16/02/2010 : 14:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Ja sam na libellus uvijeg gledao kao izdavača koji izdaje "kolekcionarska" izdanja. Čisto zbog tiraža, opreme itd, tako da mi je neka diskusija o cijenama besmislena. Kiosk strip ima neku cijenu koja je nazovimo uobičajena, recimo 15kn, te se u slučaju pojave sličnog izdanja za 25kn može reći da je cijena previsoka. Za HC kolekcionarsko izdanje ne.

Ja recimo doma imam HC Grendel Warchild čija je otisnuta cijena 100 USD. Tiraž 1000 komada, numeriran.

Paperback je 25 USD
http://www.darkhorse.com/Books/11-727/Grendel-Warchild-TPB-new-printing

Nemojte miješati aute i luksutne aute. Kom smeta "skupo" kolekcionarsko izdanje nek kupuje i čita jeftin LMS.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 16/02/2010 : 14:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by teller

i na kraju svi sretni kad 90% ljudi kaže da je preskup.
Hajde stavite topic dal je Zagor extra sa 18 kuna preskup.Opet bi dobili isti rezultat.
bilo što se ljude pita kad je kriza sve jim je preskupo,trebalo je postavit pitanje ovako:

DALI CIJENA LIBELLUS IZDANJA ODGOVARA KVALITETI TIH IZDANJA?

Možda bi dobili realnije rezultate,ovako je to samo da je nešto.
Tako domišljatog polla se još vječito gunđalo dveribad nije setio.Pohvale.

tako je ,slažem se cijena odgovara kvaliteti,ali niko ne vidi još jednu pozitivnu stvar od libellusa a to je da se sad kompleti lms mister no prodaju do 2 500 -3000 kuna (235 komada ), a mislim da je to prije libellusa bilo barem duplo,da ne pričam o cijenama texa starijih brojeva,pa o martiju itd,znači ko ne može kupiti libellusa može starijeg dnevnika po puno pristupačnijim cijenama nego prije,i nervira me što se samo vide u libellusa ova izdanja od 150 -200 kuna ,pa imaju ljudi i izdanja od 75-90 kuna (almanasi i specijali sa popustom).toliko..
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 16/02/2010 : 14:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Ja sam na libellus uvijeg gledao kao izdavača koji izdaje "kolekcionarska" izdanja. Čisto zbog tiraža, opreme itd, tako da mi je neka diskusija o cijenama besmislena. Kiosk strip ima neku cijenu koja je nazovimo uobičajena, recimo 15kn, te se u slučaju pojave sličnog izdanja za 25kn može reći da je cijena previsoka. Za HC kolekcionarsko izdanje ne.

Ja recimo doma imam HC Grendel Warchild čija je otisnuta cijena 100 USD. Tiraž 1000 komada, numeriran.

Paperback je 25 USD
http://www.darkhorse.com/Books/11-727/Grendel-Warchild-TPB-new-printing

Nemojte miješati aute i luksutne aute. Kom smeta "skupo" kolekcionarsko izdanje nek kupuje i čita jeftin LMS.




Nisi baš u potpunosti pogodio.. Mislim da se više radi o samoj ponudi.. Dakle kad već radimo usporedbu sa autima; situacija je trenutna da imaš mogućnost kupiti ferarrijevu šasiju sa opelovim motorom po cijeni ferrarija, ali nemaš mogućnosti kupit opel sa opelovim motorom po cijeni opela! Nadam se da sam bio dovoljno jasan, a ako treba mogu pojasniti i sa narodnom metaforom o govnu i celofanu
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 16/02/2010 : 14:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
NE , NE i NE .... DRAGO MI JE STO POSTOJI NEKO KAO LIBELLUS
HVALA VAM MOMCI OD SRCA

feka
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/02/2010 : 14:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
nisan ničiji advokat ili fiškal samo rečem da je poll glup i bezvezan...
dal je nešto skupo? kojeg izvornog pitanja!
a to što je bubo napisao samo potvrđuje kome dobra prodaja Libellusa najviše smeta.
Preprodavače starih kupusa od Dnevnika.
I ti su se skupo prodavali pa nikog nije smetalo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28972 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 16/02/2010 : 14:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Prteskup, htjeli to priznati ili ne...

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 16/02/2010 : 14:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by teller

nisan ničiji advokat ili fiškal samo rečem da je poll glup i bezvezan...
dal je nešto skupo? kojeg izvornog pitanja!
a to što je bubo napisao samo potvrđuje kome dobra prodaja Libellusa najviše smeta.
Preprodavače starih kupusa od Dnevnika.
I ti su se skupo prodavali pa nikog nije smetalo.

šta skupo -DERAČINA-pa vidiš i sam da se u zadnje vrijeme samo zagor stari dobro prodaje i naravno da to nekog smeta,ma mislim da če se u dogledno vrijeme vidjeti ko je u pravu.
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 16/02/2010 : 14:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
Ja to ne mogu da si priuštim.
Ali, očito, toliko ljudi to kupuje, da ide.

Preskupo je znači samo siromasima. A njih - ko jebe, od njih para ne stiže.

@ teller
Za dnevnik kupusare važi isto. A ima finih ljudi koji kupuju.
Pa ko je kriv? KUPCI!!!!!!


Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...

Edited by - gregorbikupil on 16/02/2010 14:33:07
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 16/02/2010 : 14:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Imam jedno pitanje za sve one koji LL izdanja smatraju preskupim:

koja je po vašem mišljenju realna cijena za LL izdanja (bez promjene kvalitete)? I molio bih da mi obrazložite na koji način ste došli do te cijene. Hvala!

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 16/02/2010 : 14:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
nasla bi se opet zamjerka i za tu cijenu pa bi morali otvoriti novi topic libeluss fomirana cijena od forumasa da li je preskupa

feka
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 16/02/2010 : 14:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by gregorbikupil

Ja to ne mogu da si priuštim.
Ali, očito, toliko ljudi to kupuje, da ide.

Preskupo je znači samo siromasima. A njih - ko jebe, od njih para ne stiže.


To nije tačno. Zar je neko siromah ako sebi ne može da priušti LL izdanja? Siromah je onaj koji ne zna da li će sutra moći nahraniti svoju porodicu.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000