forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Je li Libellus preskup
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/02/2010 : 18:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

Mislim da je pitanje pomalo pogresno koncipirano...Glupo je odgovoriti i sa "da" i sa "ne".
Sve se svodi na licnu zivotnu koncepciju...neko ima vise love neko manje...Nekom je skupo...nekom nije...bezveze...meni licno je skupo i kiosk izdanje od 18 kuna...jel imam decu,porodicu...zelja je mnogo a novaca malo :-)





Pa to je to...upravo to sam i želio čuti...da vidim što jedan prosječan čovjek u ovoj ili susjednim državama misli.

Odgovor će biti različit za različite ljude, al zato i postoji poll da vidimo nekakav odnos
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/02/2010 : 18:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by www2

Ljudi pa nisu ovo napadi...ne kužim vas, al sad barem znam kako se Hitler osječao u onom bunkeru sam samcat i svi ga stišču sa svih strana...:) ...jednostavan poll


Ma dobro, nisi napadao, ali ima koji jesu. Ako nista drugo bar si stekao Hitlerovo iskustvo.

A i nije ti neki poll, nisi najsrecnije postavio pitanje.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/02/2010 : 18:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
ajde onda vi mene mudraci uvijerite da mi je Libellus skup.Imam platu(nije da se hvalim) 1800 evra i
rešene tekuče probleme(kuča,porodica,2 avta...)mjesečno izdvajam 120 evra na Libellus i još nekih 100 evra
na druge stripove, sve skupa me dođe pičk..in dim...i sad neki mudo...nje probaju mi uvalit da su mi stripovi
Libellusa skupi.Možda jesu nekima ili velikoj večini-MENI NISU.
I kaj sad ako se nađe pored mene još 499 takvim strip fanova sa takvim primanjima?
Da zbog solidarnosti sa onima koji nemaju,studiraju,ljenčare,imaju loše plate i mi prekinemo kupovino i tako
natjeramo izdavače da to izbace na kioske, gdje su se ti stripovi prodavali u ogromnim nakladama od 1000 komada.

Nisam se nikad pravio pametan ali toliko glupih komentara na cijene Libellusa netko sa mrvicom mozga ne može izreči.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39125 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/02/2010 : 18:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Pa poenta topica je da ti kazes da za tvoja primanja tebi Libellus nije skup a ne da napljujes one kojima jeste... Kontas?? Mnogo si ruzno reagovao...
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/02/2010 : 18:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
Od sad Telleru dupla tarifa. "Ti sve imas duplo!Pa ti bre ko da si dvoglavi Arapin!"

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 16/02/2010 : 18:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
quote:
Originally posted by teller

pun mi vas je ku...rac, MENI SU TA IZDANJA JEFTINA, mogu jih poskupit i za 2o kuna po komadu,opet bi
uzimao jer ljubav nema cijene.A za žalostne frike koji nemaju novca boli me ona stvar.Radite,kradite,štedite,
prostituirajte se,dilajte-briga me za vas.
ALI PRESTAJTE KUKATI KO STARE BABE,kao nemate novca, preskupo vam je i tako dalje...boli Libellus i nas ona stvar za vas,
kupuje onaj koji može.To je jedino pošteno.
LIBELLUS SU ZAKON.



Koje droge tebe peru?!

Ako su tebi jeftina, ne znači da su i drugima. Šta bi sad svi trebali šutiti, jer je tebi to jeftino. Daj udahni duboko i pročitaj još jednom šta si napisao!!

Ako će se koji put dodjeljivati nagrada Profesor-inz, mislim da si prvi kandidat. Kako je on zagrizo na Zagora, tako si ti na Libellus.


Oko Libellusa ima i drugih strana, koje su dobre i loše.

OK, cijena im je paprena, to je zaključila većina forumaša. Međutim, ruku na srce, Libellus ne prodaje bilo šta nego je bonellijeve stripove zapakiro u visokokvalitetna izdanja, dapače kolekcionarska izdanja, pa ih po takvim cijenama i prodaje.

Uključimo malo ekonomske teorije u ovu priču: zašto su njihovi stripovi skupi, a ipak se koliko-toliko dobro prodaju?! Zato je su to neelastična dobra. Za tih 500 frikova (uključujući djelomično i mene ) ta izdanja predstavljaju vrhunac. Oni će ih kupovati gotovo neovisno o cijeni. Takvi proizvodi ne ovise toliko jako o cijeni. Da se cijena digne ili spusti 10-15% razlika u potražnji bi bila vrlo mala.

Treća stvar je da su ako ništa drugo ti stripovi većem broju ljudi dostupni u knjižnicama. Ja doma nemam ni jednog Lib. Martyja, a pročitao sam ih skoro sve, na živom papiru, a ne skenirane. Isto vrijedi i za Magičnog, Mister Noa, Teksa, PiBD itd. Jedino sam kupovao Demiana.

Sad, da malo pojeftine, ne bi se bunio, ali ovako sam se pomirio da neću kupovati njihova izdanja i bok. Ali urlati na druge, KO VAS JEBE AKO NEMATE NOVACA, mislim to je malo izvan granica dobrog ukusa.

No sikiriki

Edited by - Archy on 16/02/2010 18:24:09
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/02/2010 : 18:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
ovi napadi na Libellus su več davno izvan granice dobrog ukusa.
U ratu sva su sredstva dozvoljena.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39125 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/02/2010 : 18:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by teller

ovi napadi na Libellus su več davno izvan granice dobrog ukusa.
U ratu sva su sredstva dozvoljena.



A ti si iz Libellusa? Pa ratujes protiv nas koji nismo i kupujemo, ali mislimo da su skupa...
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 16/02/2010 : 18:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
Napadi na Libellus....
Pa zna se da cjene nisu takve jer su vlasnici Zlikovci...
Stavise: sjajni su momci, VELIKI LJUBITELJI STRIPA, veliki entuzijasti.
Ali zbog toga njihovi stripovi nisu jeftini...

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/02/2010 : 18:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Poll kao poll je ok, ali želja za "jednostavnim" da ili ne je pogrešna jer je nemoguće na bilo što odgovoriti tako. Na bilo koje pitanje. Uvik iza takvog odgovora postoji razlog. Zašto nebi čuli razloge?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 16/02/2010 : 18:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
quote:
ovi napadi na Libellus su več davno izvan granice dobrog ukusa.
U ratu sva su sredstva dozvoljena.



Još jedna važna stvar o kojoj nevodiš računa, a lamataš jezikom je visina plaće.

Stari moj, Slovenija ima najviše plaće u regiji, nakon toga ide Hrvatska, pa ostale zemlje. Kako onda možeš reći da su ljudi ljeni i da ništa ne rade, pa si zbog toga i ne mogu priuštiti te stripove. Čovjek u Srbiji koji radi isti posao kao i ti ima možda i duplo nižu plaću. Pa ti računaj da umjesto 1800 eura imaš 800-900 da li bi onda vikao na sav glas da su jeftini!


No sikiriki

Edited by - Archy on 16/02/2010 18:43:16
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/02/2010 : 18:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message
quote:
Originally posted by teller

ajde onda vi mene mudraci uvijerite da mi je Libellus skup.Imam platu(nije da se hvalim) 1800 evra i
rešene tekuče probleme(kuča,porodica,2 avta...)mjesečno izdvajam 120 evra na Libellus i još nekih 100 evra
na druge stripove, sve skupa me dođe pičk..in dim...i sad neki mudo...nje probaju mi uvalit da su mi stripovi
Libellusa skupi.Možda jesu nekima ili velikoj večini-MENI NISU.
I kaj sad ako se nađe pored mene još 499 takvim strip fanova sa takvim primanjima?
Da zbog solidarnosti sa onima koji nemaju,studiraju,ljenčare,imaju loše plate i mi prekinemo kupovino i tako
natjeramo izdavače da to izbace na kioske, gdje su se ti stripovi prodavali u ogromnim nakladama od 1000 komada.

Nisam se nikad pravio pametan ali toliko glupih komentara na cijene Libellusa netko sa mrvicom mozga ne može izreči.



Majstor vec sam nagalsio pet puta da tu nitko nikoga neće uvjeriti u suprotno.....tebi su jeftini i kraj to je to.

Ti ili nisi pri sebi trenutno ili uopće ne čitaš šta ljudi ovdje pišu.....
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/02/2010 : 18:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
No dobro, ajmo postavite neku računicu koja bi vam u ovim okolnostima dala neke druge rezultate. Sastavite troškovnik!
Imamo na tržištu sve opcije izdavaštva pa? Tko je jeftin a ostvaruje dobre rezultate?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 16/02/2010 : 18:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Ako bih odgovorao, rekao bih da. Ali nije to poenta Da se ja pitam, kiosk izdanja bi placao u vr glave 1,5 evro, a albume najvise 5 evra. To bi mi jedino odgovaralo da izdvojim. Ali ne formiram ja cenu, a i kad bi bile te cene, onda bi se islo na ustrb kvaliteta, verovatno. Tako da nijedan izdavac ne ispunjava kriterijum

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/02/2010 : 18:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Poll kao poll je ok, ali želja za "jednostavnim" da ili ne je pogrešna jer je nemoguće na bilo što odgovoriti tako. Na bilo koje pitanje. Uvik iza takvog odgovora postoji razlog. Zašto nebi čuli razloge?



Ma ok dobro, mozda sam zajebo s tim.....al samo sam htjeo izbjeći ovakva prepucavanja.....možda sam treba reći glasajte i dajte razlog zašto, al bez prozivanja, nadglasavanja i uvjeravanja ljudi drugačijeg mišljenja....
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 16/02/2010 : 18:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
@ renky
To, da je Libellus spasio Nathana, sam znao, ali zaboravio... Znao sam I to, da je vlastnik zaljubljen u taj lik... I to puno vise od mene, te ga je spasio "za sebe".

Sreca, krajem godine NN krece u izdanju Mirabilisa

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...

Edited by - gregorbikupil on 16/02/2010 18:51:04
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/02/2010 : 18:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message
Izmorili me ko psa....a jos sam reko da cu se manit kompa cim dodjem sa posla......odo na pauzu :)
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/02/2010 : 18:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Triba si samo... ne otvarati poll

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/02/2010 : 18:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Triba si samo... ne otvarati poll


Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/02/2010 : 18:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by gregorbikupil

@ renky
To, da je Libellus spasio Nathana, sam znao, ali zaboravio... Znao sam I to, da je vladtnik zaljubljen u taj lik... I to puno vise od mene, te ga je u biti spasio.
Sreca, krajem godine NN krece u izdanju Mirabilisa



Ma da, u stvari nije skupo, samo smo to zaboravili

PS
Nabavija san ti sve Martije

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 16/02/2010 : 18:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

No dobro, ajmo postavite neku računicu koja bi vam u ovim okolnostima dala neke druge rezultate. Sastavite troškovnik!
Imamo na tržištu sve opcije izdavaštva pa? Tko je jeftin a ostvaruje dobre rezultate?



Napisao sam prije...

Mister No u opremi VanGoghovog Kita...

Kit kosta 34 kn za oko 100 stranica... Mislim da je Libellus 80 - 85 kn

Znaci, Oprema kao u Tellera s boljim preijevodom i lekturom + original naslovnice

Koliko bi kostalo takvo izdanje? 45 kn? A deblje "knjige" oko 75?

Znatno jeftinije a smatram da bi opet "kolelcionari" bili zadovoljni i da prodaja nebi bila niti za broj manja, samo veca...


Naravno, sve to pod uvjetom da bi unaprijedjeno van gogh izdanje bilo najvise 10 do 15 kn skuplje
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/02/2010 : 18:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
:D vidi majku mu mi zadnji :D hahahahah mora da sam prespavao posljednjih 20 godina

a očekivao sam da će slovenci najviše kukati o skupoći :D

a ono obratno :P



ps. ovo je ironija da me ne shvatite ozbiljno :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 16/02/2010 : 19:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
KT ima 132 strane.
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 16/02/2010 : 19:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Ma da, u stvari nije skupo, samo smo to zaboravili

PS
Nabavija san ti sve Martije



Da....
Ma k vragu, baš mi je žao da ih ne kupujem - sad, kad ih ima 13, sigurno se više neču okuražit... Koliko su ono? 130 kuna?

Inače, drugovi, vreme je da završimo neznam, dali ste primjetili, ali južnjaci su izašli iz rezervata i polako nas okružuju

EJ - ono PS: nečeg za mene imaš? fale mi samo 2

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...

Edited by - gregorbikupil on 16/02/2010 19:19:54
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 16/02/2010 : 19:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
libelus je jeftin,zato sto je zivot zbrzan.
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000