forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Je li Libellus preskup
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/02/2010 : 21:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
curumo stari čarobnjače,
vidi, ti si meni i sada, na neku čudnu foru, drag. kažem I SADA, kada si slomljen ko staklo pa lupetaš, ne uviđajući temeljni paradokssss: čarobnjak koji proganja čitače lakog štiva po forumu s pravopisom, meni spočitava "neprestanu vrtnju". e to je već nešto. čak je i duhovito (za razliku od colta)

nadalje, solidan si ti znalac iako ti izmiču neke suštine (a to ti možda jednom kažem, makar su to duge priče): tvrdnja ostaje - colt je baš bezvezan tip

usput, nikada nisam ni tvrdio da su ovi kupili aute i otoke: samo najjednostavniju stvar na svijetu - njihovi stripovi su jebački skupi. to je to, kužiš.

a telleru je fora s plaćom najbolja finta. nije uopće naivno tako se kurčiti. baš dobro da čovjek sve to ima i da si kupuje. jedino je dosadan što misli da mora braniti libellus.
ipak, poslušaj, jer ovo ćeš čuti još nebrojeno puta: ne možeš mi ni u kom smislu nauditi plaćom i sličnim tricama. ja imam divxe i zaboli me. mogu ih gledati i vrtiti u krug od sada pa do kraja svijeta. zapravo, ako sam ti bio stran onomad, pomalo te čudio, tek bih te sad sablaznio - otišao sam dalje te me ne može iznenaditi ni španjolska inkvizicija.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/02/2010 : 21:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
colte, dečko,
jeftin si ko ofucan film. mislim, možda si skuplji od ofucanog holivudskog filma, ali ne puno. tu se krećeš, oko 200kn.
u svakom slučaju, mogu nositi takve sitne duše na grbači; zabrinulo bi me kada bi netko takav lijepo mislio o meni
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/02/2010 : 21:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by vice

Pa naravno da je skupo, zato ću radije skinit i Mausa i Black Hole s neta i pročitat, ili pak kupit dosta jeftiniji original, nego uzet domaće izdanje, jer jednostavno neman toliko novaca. A i da iman, pitanje je koliko bi glup onda bija da ne odaberem jeftiniju varijantu? Zbog kolekcionarstva i dobrog izgleda na polici? Sorry, to nema logike osim za OCD slučajeve.


Stinkiju cu odgovorit poslije, nemam sad vremena, ali samo kratko, ako mi mozes objasniti koliko je to original mausa ili black hole "dosta jeftiniji".

Evo, da ne trazis:
http://www.amazon.com/Complete-Maus-Survivors-Tale-No/dp/0679406417/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=books&qid=1266348870&sr=8-2

http://www.amazon.com/Black-Hole-Charles-Burns/dp/037542380X/ref=tmm_hrd_title_0



Nisu neke velike pare, al meni i 10 kuna znači puno, bez obzira na poštarinu. A i recimo za Black Hole ne moran uzet HC verziju, SC dođe oko 13 dolara. Ne napadan te kao nabijača cijene, već mi je jednostavno domaće izdanje preskupo.


A gle, ne mozes ne racunati postarinu. A pogotovo jos uz to i domaci HC sa stranim SC. Sorry, ali nije fer. Ali ok, cak i da ne racunas postarinu, nazvati 10 kuna dosta skuplje, opet nije fer. Ali dobro.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 16/02/2010 : 21:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

colte, dečko,
jeftin si ko ofucan film. mislim, možda si skuplji od ofucanog holivudskog filma, ali ne puno. tu se krećeš, oko 200kn.
u svakom slučaju, mogu nositi takve sitne duše na grbači; zabrinulo bi me kada bi netko takav lijepo mislio o meni



Uff... vredim samo 200 kn vise od tebe? Damn, vreme je da nadjem bolji menadzment.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 16/02/2010 : 22:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Kod Libellusa je problem sto na prijateljskoj osnovi razgovaraju sa forumasima.. Treba se distancirati i strogo poslovno odgovarati...
Meni je Libellus skup, ali cu ga nastaviti kupovati.. Kvalitet je za 10 i to mi je dovoljno.. Kupio sam oba Teksa a zao mi dati pare za Vujakliju vec 5 godina..
I samo da pohvalim Libellus, dobio sam ostecen primerak MN knjige 32 i video tek kad sam uzeo da citam.. Naravno, zamenice mi se primerak, a mogli su komotno da me skinu s k.. i da kazu da sam ja to kuci ostetio... Veoma pohvalno... Moja podrska i dalje.. Jos pogotovo sto medved prevodi stripove i koristi najruzniju rec na svetu "Gnjus"...



Saviću,di si kupio te stripove i po kojoj cijeni?
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 16/02/2010 : 22:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Kod Libellusa je problem sto na prijateljskoj osnovi razgovaraju sa forumasima.. Treba se distancirati i strogo poslovno odgovarati...
Meni je Libellus skup, ali cu ga nastaviti kupovati.. Kvalitet je za 10 i to mi je dovoljno.. Kupio sam oba Teksa a zao mi dati pare za Vujakliju vec 5 godina..
I samo da pohvalim Libellus, dobio sam ostecen primerak MN knjige 32 i video tek kad sam uzeo da citam.. Naravno, zamenice mi se primerak, a mogli su komotno da me skinu s k.. i da kazu da sam ja to kuci ostetio... Veoma pohvalno... Moja podrska i dalje.. Jos pogotovo sto medved prevodi stripove i koristi najruzniju rec na svetu "Gnjus"...



Na forumu su isključivo iz interesa i prodaje svojih stripova.Zašto ih nema u najstarijoj striparnici u Zagrebu?Na forumu su jer im je forum izvor prodaje,a i svi njihovi dileri su na forumu.Zašto netko plaća strip npr.Tex kolor 200 kuna na skladištu,a drugi plaćaju 250 u striparnici?Jesu to ti prijatelji koji se nama profesionalno javljaju na forumu?
Svi njihovi postupci i sve što su radili doći će na naplatu.Vrijeme čini čuda,kao što je sam Gaston izjavio-i pogodio!

....Odgovor na pitanje?Ništa?...Nekad je bolje ne dirat novčanicu na podu,možda je zlatna i vrijedna,a možda je netko ostavio namjerno?

Edited by - dveribad on 24/02/2010 01:59:27
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/02/2010 : 22:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by stinky
ha ne znam
možda si u pravu a možda i nisi
za sada ti vjerujem jedino ono da je jako teško. da može drugačije pokazuje primjer VČ. ali pustimo to.


Ma mozemo i o tome, nije problem. VC ima Dylana i Zagora, i uz njega moze gurati i manje uspjesne serijale na kioscima kao Dampyr ili Marti (koji ipak isto ide dvomjesecno, kao i kod nas). S druge strane, ako je VC primjer, onda trebas gledati i njihove albume, pa onda i to usporedjivati.

quote:
Originally posted by stinky
stripovi koje ti izdaješ - ha, može li to drugačije? ne bih znao. mislim, zasigurno može, ali koliko bi drugačija politika pojeftinila izdanja, ne znam. recimo, meni osobno, draže bi bilo da se srežu troškovi lektora, dizajna, skupljeg papira, skuplje tiskare, dakle svega što dodatno opterećuje strip-izdanje i da se oni daju po najmanjoj mogućoj cijeni. u ovome mišljenju sam vjerojatno usamljen (a i pitanje je bih li ja to uopće kupovao i tada - po svemu sudeći ne bih, jer rađe uzmem knjige npr; znači ovo se važi samo u slučaju "kada bih ja uzimao stripove, htio bih rađe tako...")


Naravno da se troskovi mogu rezati, ali imas tu par pitanja. Kao prvo, npr. i Libellus i Fibra imaju minimalne moguce troskove hladnog pogona. Nema skladistara, tajnica, nema zaposlenih, ne isplaćuje nikakve plaće vlasnicima/direktorima i nikakvog drugog suvišnog osoblja koje predstavlja dodatan trošak na izdanje. S druge strane, to sam vec objasnio u topicu o Libellus popustu kad je ratko pitao zasto npr. Ken istog broja stranica kosta jeftinije od Texa istog broja stranica, razlog je zato sto ja sam napravim prijelom i prijevod, a libellus to mora platiti i naravno da je onda tex nesto skuplji. Dakle, i to je jedna usteda, koja u "normalnim" firmama ne postoji, a ono sto bih posebno htio naglasiti je da taj svoj rad u prijelomu i prijevodu koji sam napravio sam, a nisam platio nekom trecem nisam zaracunao u troskove, tj. nisam ukljucio u cijenu nego pod tu stavku stoji: trošak nula kuna. Dakle, tuđi rad platim, a svoj rad ne. Mislim, ne trazim nikakva priznanja za pozrtvovnost ili sto vec ne, nego samo, vec kad pricamo o smanjenju troskova, napominjem da bude jasno.

I sad, hipotetski, kad bismo uzeli najgori tisak, najgori papir, nikakv dizajn i lekturu, dakle minimum minimuma troskova, recimo da bismo mogli smanjiti cijenu za nekih 20-25%. Dakle, jedan Ken bi koštao recimo 45 kuna, a ne 60. ALI. To bi onda OPET bilo preskupo, POGOTOVO u odnosu na kvalitet tog i takvog izdanja. Dakle, opet nisi nista napravio. Itd itd. Mogu pricati o tome do prekosutra.

quote:
Originally posted by stinky
opet, nabijanjem cijena i zatvaranjem u uzak krug fanatičnih kolekcionara, stvar samo gasne polako, polako...
ma mislim, više mi je i svejedno za to (makar tebi nije). dijelom zbog takve publike dijelom zbog drugih okolnosti, meni se strip pomalo usmrdio. nekada sam mislio da su to ljudi imaginacije, za razgovor i zezanje, a onda me ovaj forum demantirao i lupio mokrom krpom: većina su bili obični dosadnjakovići, više orijentirani na slaganje po brojevima nego na dublju priču.
valjda tako treba biti.


Nije mi svejedno, naravno da nije, ali pitanje je da li stvar gasne. Mozda da, mozda ne. Mislim da ipak trebamo pricekati par godina. Jer usporedimo samo interes javnosti prema stripu danas, s interesom prije 10 godina? Za slaganje po brojevima i dublju pricu se slazem.

quote:
Originally posted by stinky
dakle, što se tiče konkretno fibre, može biti da bih ja pročitao koji taj strip, može biti da to i valja nešto, ali pazi ovo: što meni može ponuditi BILO KOJI TAJ ALBUM kada mogu skinuti recimo bergmana ili renoira besplatno s neta. ili uzeti 5 puta jeftinije knjigu u antikvarijatu; ili za iste pare fensi luksuzno izdanje demetre a tu se ipak radi o naj-djelima ljudske kulture (barem meni)
gledajući tako, fibra jest preskupa; ona meni otpada kao opcija
ili recimo, ako bih za luksuznog Nietzschea dao 250kn, onda bih za Ofucani film dao 50 ili manje. ali srećom po tebe, ovakvih nema puno pa ipak nekako guraš dalje...


Ja razumijem da ti je preskupo dati 250 kuna za Metabarune. To nije mali novac i razumijem ako netko ne zeli dati 250 kuna za neki STRIP, kakav god on bio, ultra-mega-turbo-votever. MEDJUTIM, to je subjektivno stajaliste, na koje imas pravo i sve je to ok, ali, s druge strane, treba opet biti objektivan koliko god je to moguce i usporediti da li taj objekt, ta knjiga, s takvim formatom, brojem stranica, opremom itd itd cijenom odgovara slicnim takvim izdanjima.
I opet, na stranu cak i to, ti tu zaboravljas jednu stvar: ti te Metabarune mozes BESPLATNO posuditi u gradskoj knjiznici (ok, ne u svim gradovima, ali u velikom broju knjiznica da). Dakle, IMAS alternativu, NE MORAS platiti nista, mozes procitati strip ako to zaista zelis. Tako da, sa svim tim u vidu, tvrditi da ja sa Fibrom unistavam domacu strip scenu je, blago rečeno, smijesno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/02/2010 : 23:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by teller

ajde onda vi mene mudraci uvijerite da mi je Libellus skup.Imam platu(nije da se hvalim) 1800 evra i
rešene tekuče probleme(kuča,porodica,2 avta...)mjesečno izdvajam 120 evra na Libellus i još nekih 100 evra
na druge stripove, sve skupa me dođe pičk..in dim...i sad neki mudo...nje probaju mi uvalit da su mi stripovi
Libellusa skupi.Možda jesu nekima ili velikoj večini-MENI NISU.
I kaj sad ako se nađe pored mene još 499 takvim strip fanova sa takvim primanjima?
Da zbog solidarnosti sa onima koji nemaju,studiraju,ljenčare,imaju loše plate i mi prekinemo kupovino i tako
natjeramo izdavače da to izbace na kioske, gdje su se ti stripovi prodavali u ogromnim nakladama od 1000 komada.

Nisam se nikad pravio pametan ali toliko glupih komentara na cijene Libellusa netko sa mrvicom mozga ne može izreči.


I ja imam platu 1800!
kuna

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 16/02/2010 23:02:32
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/02/2010 : 23:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Nema opcije za koju bih mogao da glasam,nisu jeftini ali mi nisu ni preskupi,bar ne za ono sto pruzaju.
Primanja su mi znatno manja nego sto su npr.primanja u Sloveniji,ali ne mora se sve odmah,polako. I sve dodje na svoje vremenom
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 16/02/2010 : 23:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

ja ti ne zamjeram sto ti kazes da je skupo. Niti bilo kom drugom. Pa nitko normalan i ne tvrdi da nije skupo (skupo u smislu da je 100 kuna za, ne znam, jednu epizodu Kena Parkera, realno govoreci puno novca). Ja samo govorim da u nasim uvjetima jako, jako, jako, jaaaako teško moze drugacije. Samo to. I objasnjavam zasto.



Može,kako ne.Ako ja dobro rezoniram i rasuđujem,Libellus je daleko najskuplji,a izdavaju Bonelli-jeve stripove.
Strip agent,Bookglobe,Fibra,Beli put,itd..barem su 20-40% jeftiniji i pristupačniji i što je najznakovitije,ne plaču i ne cvile jer misle da će takvim lažima o ljubavi,žrtvi,odricanju i ostalim gadljivo lažno sročenim uvjerenjima napravit poštenu sliku o sebi.Primjer,pročitajte uvodni tekst u topic-u Tex br.1-kolor biblioteka.Autor Dado.Ja sam se skoro rasplakao od tuge!

Ustvari,činjenica je da je ta gramzljivost stvorila pogrebno poduzeće za sam strip,pa shodno tomu,možda bi bilo marketinški učinkovito da promjene ime u npr."Topalovići d.o.o."
Tako bi mi kupci barem znali sa kime imamo posla i što možemo očekivati,a i znali bi kako nas "Topalovići" doživljavaju i percipiraju!(kao i ovi oko njih što ih podržavaju-valjda su to ovi što kopaju-mene Renky neodoljivo podsjeća na "Belog pitona")
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/02/2010 : 23:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message

quote:
Originally posted by sawitch
I samo da pohvalim Libellus, dobio sam ostecen primerak MN knjige 32 i video tek kad sam uzeo da citam.. Naravno, zamenice mi se primerak, a mogli su komotno da me skinu s k.. i da kazu da sam ja to kuci ostetio... Veoma pohvalno... Moja podrska i dalje.. Jos pogotovo sto medved prevodi stripove i koristi najruzniju rec na svetu "Gnjus"...



Samo da napomenem da sam apsolutno ista iskustva imao sa vise manje svim izdavacima stripova u Hrvatskoj, a vjerujem da ne bi bilo drugacije ni da sam u Srbiji.

Isto tako, svaki put kad sam dosao u stripove na 2 ili u libellus i rekao ovaj primjerak ima tockicu na tridesetsestoj strani, zamjenili bez da su me pitali da li sam uopce taj strip kupio kod njih. Hocu reci, naravno da jesam, ali to nitko nikad nije doveo u pitanje.

S druge strane imam doma u linksu nedavno kupljen dvd player koji je radio puna dva dana i nakon toga mi nisu htjeli priznati garanciju. A isto tako mi u konzumu teta nije htjela zamjeniti pokvarene sampinjone (koje sam svom srecom pomirisao prije nego sto sam ih stavio na picu) jer nisam imao racun.

E sad, ili su strip ljubitelji (kolekcionari) hrpa ludjaka koji nemaju pametnijeg posla nego da po forumu progone izdavace koji jos uvijek imaju dovoljno zivaca da odgovaraju na njihova vjecno ista pitanja i provokacije, ili sam ja samo imao srece.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/02/2010 : 23:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
Ma dajte ljudi, samo pitanje u pollu "Da li su PREskupi" je vec bezveze. Sta to znaci da li su preskupi ili su "samo" skupi?

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 16/02/2010 : 23:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Markos

ja ti ne zamjeram sto ti kazes da je skupo. Niti bilo kom drugom. Pa nitko normalan i ne tvrdi da nije skupo (skupo u smislu da je 100 kuna za, ne znam, jednu epizodu Kena Parkera, realno govoreci puno novca). Ja samo govorim da u nasim uvjetima jako, jako, jako, jaaaako teško moze drugacije. Samo to. I objasnjavam zasto.



Može,kako ne.Ako ja dobro rezoniram i rasuđujem,Libellus je daleko najskuplji,a izdavaju Bonelli-jeve stripove.
Strip agent,Bookglobe,Fibra,Beli put,itd..barem su 20-40% jeftiniji i pristupačniji i što je najznakovitije,ne plaču i ne cvile jer misle da će takvim lažima o ljubavi,žrtvi,odricanju i ostalim gadljivo lažno sročenim uvjerenjima napravit poštenu sliku o sebi.Primjer,pročitajte uvodni tekst u topic-u Tex br.1-kolor biblioteka.Autor Dado.Ja sam se skoro rasplakao od tuge!

Ustvari,činjenica je da je ta gramzljivost stvorila pogrebno poduzeće za sam strip,pa shodno tomu,možda bi bilo marketinški učinkovito da promjene ime u npr."Topalovići d.o.o."
Tako bi mi kupci barem znali sa kime imamo posla i što možemo očekivati,a i znali bi kako nas "Topalovići" doživljavaju i percipiraju!(kao i ovi oko njih što ih podržavaju-valjda su to ovi što kopaju-mene Renky neodoljivo podsjeća na "Belog pitona")



Misliš "Bili Piton"
"Ubiće ga Bili ko zeca"
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 16/02/2010 : 23:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by teller

pun mi vas je ku...rac, MENI SU TA IZDANJA JEFTINA, mogu jih poskupit i za 2o kuna po komadu,opet bi
uzimao jer ljubav nema cijene.A za žalostne frike koji nemaju novca boli me ona stvar.Radite,kradite,štedite,
prostituirajte se,dilajte-briga me za vas.
ALI PRESTAJTE KUKATI KO STARE BABE,kao nemate novca, preskupo vam je i tako dalje...boli Libellus i nas ona stvar za vas,
kupuje onaj koji može.To je jedino pošteno.
LIBELLUS SU ZAKON.



Ajde molim te nemoj više na ovakav način "braniti" Libellus jer radiš više štete nego koristi!
Dugo me na ovom forumu nije netko ovako naživcirao!
Pitam se tko ti daje toliku plaću kada se na ovakav način izražavaš?
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 16/02/2010 : 23:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Colt

Naravno, a onda kada sreze troskove dizajna, otpusti lektora, stampa na papiru na kojem se rade ukrstenice i poveze sve zvakom, ti se pojavljujes i pljujes ga na sav glas kako uopste moze stampati tako nesto, jer "avangarda nije vise sama po sebi vezana za proletarijat i prizori beskvasnog hleba uzbudjuju duze nego kakva polugola Tahicanka, sto znaci da jeftina izdanja ne mogu biti ideal kvazikreatora koji se osnazuju sagama o demistifikaciji" i sl.



možda se tebi čini da je ovo lupetanje duhovito, ali slomit ću ti srce - nije.
ionako nisi baš najbolje shvatio onaj post, ali tako mu je to.

inače, ti spadaš pod 'drvene advokate' s tom razlikom što si nesrazmjerno iritantniji od tellera; čovječe, pa proganjaš ljude po topicima onim gikovskim cinizmom. nešto kao "osveta šmokljana". jedan prof-inž je ljudina u usporedbi s tvojim načinom 'forumašenja'.



ne bih se slozio. meni je mnogo duhovit, odaje prilicnu naobrazbu i inteligenciju, cinican je poput mene, a usporedjivati ga s nekima prilicno ti srozava ugled u mojim crnim mislima.
i da, toninho je u pravu, neprestano vrtis jedno te isto. postao si k'o petak 13 14. dio.

ni Dade ni Marko od stripova nisu kupili ni auto ni stan ni kucu ni vikendicu ni zene ni ljubavnike, ovaj, ljubavnice.
oni jeftini izdavaci, oni koji daju milijardu stranica za 3.5 kune, pak, jesu!!!! zanimljivo!!
dosadni ste i naporni dozla boga. kako se cuditi telleru sto mu je puk'o film? i meni je, no nazalost nemam placu od 2000 eura, da imam bas bih se pokenjao i ja na vas



Lektore,ako imaš problema i zaista želiš ljubavnicu,a Libellus ti slabo plaća,pa nisi u mogućnosti fizički neku ljepu gospođu "prevest",skupit ćemo nekako da i ti nešto "prevedeš" na tečan hrvatski.Vrlo rado,zbog starog poznanstva obostrane simpatije,spreman sam platit da i ti nešto,oku ugodno,prelistaš-samo mi se javi!

Zarade i auti?

Pa zar nisu tvoji "Topalovići" izdali oko 300 naslova.Zbroji ih,nađi prosječnu cijenu i pomnoži.Pomoć:300x500 komada x 10 eura(ako sam dobro računao,u prosjeku toliko zarade po primjerku).Koji je to iznos?
Kada izračunaš ovu cifru,pogledaj topic gdje jedan od Topalovića iznosi što je sve rasprodano.Na kraju odbij od zarade još 1/3 zbog raznih troškova(recimo da tu spada i tvoje lektoriranje,koje je svakako legalno,odnosno uredno prijavljeno sa njihove strane hrvatskoj državi.Siguran sam da si ti legalano prijavljen djelatnik,što znači da ubireš dohodak na svoj rad,jel tako?).
Ja sam negdje na milijun eura,a ti računaj do sutra,pa javi-svakako napiši svoje dojmove na ispravnom i tečnom hrvatskom pravopisu.

Možda i ti popizdiš kao Mirko,pa zatražiš svoj "deo"!?Ako ti je utjeha,danas moraš imat barem auto da bi skuhao pokoju "Kristinu".Uvjeren sam da si svojim radom i podrškom na forumu zaradio barem "autić".(daleko kvalitetni od onog što ga je Mirko razdrndo,pa ne može brže od 30)

Pozdravljam te,tvoj "serator"(kao što si me titulirao).Računaj.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 16/02/2010 : 23:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Vjeko1980

quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Markos

ja ti ne zamjeram sto ti kazes da je skupo. Niti bilo kom drugom. Pa nitko normalan i ne tvrdi da nije skupo (skupo u smislu da je 100 kuna za, ne znam, jednu epizodu Kena Parkera, realno govoreci puno novca). Ja samo govorim da u nasim uvjetima jako, jako, jako, jaaaako teško moze drugacije. Samo to. I objasnjavam zasto.



Može,kako ne.Ako ja dobro rezoniram i rasuđujem,Libellus je daleko najskuplji,a izdavaju Bonelli-jeve stripove.
Strip agent,Bookglobe,Fibra,Beli put,itd..barem su 20-40% jeftiniji i pristupačniji i što je najznakovitije,ne plaču i ne cvile jer misle da će takvim lažima o ljubavi,žrtvi,odricanju i ostalim gadljivo lažno sročenim uvjerenjima napravit poštenu sliku o sebi.Primjer,pročitajte uvodni tekst u topic-u Tex br.1-kolor biblioteka.Autor Dado.Ja sam se skoro rasplakao od tuge!

Ustvari,činjenica je da je ta gramzljivost stvorila pogrebno poduzeće za sam strip,pa shodno tomu,možda bi bilo marketinški učinkovito da promjene ime u npr."Topalovići d.o.o."
Tako bi mi kupci barem znali sa kime imamo posla i što možemo očekivati,a i znali bi kako nas "Topalovići" doživljavaju i percipiraju!(kao i ovi oko njih što ih podržavaju-valjda su to ovi što kopaju-mene Renky neodoljivo podsjeća na "Belog pitona")



Misliš "Bili Piton"
"Ubiće ga Bili ko zeca"



Renky bi ga odglumio do jaja!Čak je i uvjerljiv u obrani Libellus-a,kao Bili kada Mirka nagovara na njegov deo!
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 16/02/2010 : 23:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
JE - za nekog
NIJE - za nekog

danas sam bio otsutan i bas sam se zacudio, novi poll, postova i stranica kolko hoces. Citao, citao, ali sve iscitao nisam mogao. Moram i drugo da radim. U svakom slucaju, sam doso do jednog zakljucka. Mnogo forumasa se ocigledno bavi izdavastvom???
Necu da kazem nista protiv koga bilo, ali samo onaj koji je nakad kupovao autorska prava za nesto, pogotovo za nesto aktuelno, moze da kaze dali je nesto skupo ili nije. Pogotovo kad je rec o vlasniku koji ide samo preko odredzenih agenata. A ako vama ko kupca (prava misim) to ne cini, mozete se samo zaliti konkurentsoj upravi.
Stampa vam je u celoj prici najmanji, ama bas najmanji trosak. Prava, prevod, recenzija (ako je ima), lektura, prilagodzivanje, dizajn, rok, kontinuitet, koncept... tek samo nekoliko troskovnih pozicija da spomenem
OVO JE MOJE MISLENJE I NE ZASTUPAM NIKOGA NA FORUMU (niti sam u stanju to ciniti), a ja bi bio i te kako radostan da svaki strip cini 1kn. Ali jbg.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 16/02/2010 : 23:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
Potpuno preskupo. Kvalitet odlican, ali precenjena izdanja. Pogotovo kad uporedim sa nekim izdanjima Belog Puta, koja su HC, veceg formata, u boji, sa vise stranica, odlicno odradjeni a po slicnoj ceni. Iako su i neki njihovi preskupi.

E sad, mogao bi ja kao teller da kenjam kako je Watchmen jedan od najjacih stripova, "a must have", Alan Moore je genije, Rorschach najjaci lik ikada, izdanje odlicno + ima bonusa itd itd - ali i dalje su nabudzili nerealno veliku cenu.

Edited by - Grujah. on 16/02/2010 23:59:12
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
767 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 16/02/2010 : 23:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message
Nevjerovatno! Od juče ste napunili 9 strana topika. Svako priča svoju priču. Nemem živaca da sve čitam. Ja ću ukratko reći svoje mišljenje. Da Izdanja su kvalitetna i nema boljih! Da izdanja su skupa!

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/02/2010 : 00:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
zapravo, ne od juce, tek nesto vise od deset sati

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mijat
Starting Member



Serbia
9 Posts

Member since 28/01/2009

Posted - 17/02/2010 : 00:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mijat a Private Message
Pozdrav svima na forumu...

Libellus jeste skup...u stvari je, meni bar najveci problem kako se ovi iz Libellusa predstavljaju kao neki polumucenici, zaljubljenici u strip, koji rade u nemogucim uslovima...kao sto rece dveribad i meni stvarno doslo da se rasplacem...i nije mi jasno zasto stalno tolika ironija od strane Curunira i Colt-a,citam vec dugo ovaj forum i nisam video da su ta dvojica ikad napisali nesto da nije bilo ironicno, ali dobro bar su me iznervirali i naterali da napisem svoj prvi post...

..it's hard to win when you always lose...
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
767 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 17/02/2010 : 00:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

zapravo, ne od juce, tek nesto vise od deset sati

Svaka čast!

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/02/2010 : 00:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Grujah.


E sad, mogao bi ja kao teller da kenjam



A mogo bi malo i da pripazis na recnik kad se obracas nekom ko je duplo stariji od tebe i da ne govoris da covek kenja vec prica. A ti kenjaj do mile volje.
Ako me secanje dobro sluzi,bas tebi je smetao takav recnik i odgovori sovinisti nas trojice juznjaka,pa smo na tvoje zgrazavanje nasim recnikom izleteli na nedelju dana.
Sad nosi svoj krst i ne kenjaj mnogo ako si vec zeleo da se prikazers kao nezna dusica kojoj smetaju odredjeni izrazi.
I ne trudi se da mi odgovaras. Karakter mi je u skladu sa recnikom(dakle grozan) i umem da budem zlopamtilo.
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 17/02/2010 : 00:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
Vrag zna oće rezultat ovog poll-a i silni ispisani postovi potaknut izdavače da izdaju jeftina izdanja ili bar upristoje cijenu postojećih.. :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
767 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 17/02/2010 : 00:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message
Naravno da NE.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000