forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Je li Libellus preskup
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 17/02/2010 : 09:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Dveribade, ajde kada radite kampanju protiv Libellusa, nemojte tu da stanete. U redu, Libellusu su skupa izdanja. Sta ne valja kod Strip agenta, Ludensa, Bukgloba, Fibre? Ako mi budes naveo razloge (ja znam da ih ima), verovacu ti da ne vodis kampanju samo protiv jednog izdavaca.

ali meni nije samo jasno da se buni na cijenu največi preprodavač stripova ,pa pobogu nedavno je uzeo pare na zagoru i nije ga bilo 10 dana na forumu dok je to izbrojao i posložiohttp://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=1991449 a libellus skup a za ovaj jedan stari papir možeš uzeti par kompleta od libellusa, i da ovi su stripovi stvarno stari i rijetki a svakih 15 dana novi nikne na aukcijama,ako je libellus uzeo 1 milion eura ,onda je dveribad uzeo bar 5 od tih istih stripofila.i baš me zanima ta njegova računica da libellus zaradi po 10 eura po komadu ,znači izdanje ih iziđe 20-25 kuna ,stvarno smiješno.a opet kad tako dobro sve zna i kad je tako dugo u strip vodama zašto nije sam osnovao izdavačku kuču i drmao kioscima sa hc po 15-20 kuna.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 17/02/2010 : 09:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by teller

hi hi hi

Dosta znaš jangu ali ne i sve, ja ti jih najprvo nagovorim na krivične radnje i zločin a onda sačekam na čošku u mraku
i udri po kriminalcima, sljedi pohvala od mrkog šefa pa onda varjabila i povišica, koja ide na Libellusove
stripove i tako to u krog...
Izprika/izvinjenje svima na možda malo grubijem rečniku, nije teller takva prostačina ko izgleda, samo mu je
prag tolerancije malo snižen poslje dva nočna dežurstva i žene sa mjesečnicom.
Nije baš neko opravdanje ali bolje ko ništa.
Pozdrav.



samo s obzirom da platu od 1800€ prije bih rekao da si ti taj mrki šef :) kolko znam plate u policiji nisu baš bajne
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39111 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/02/2010 : 09:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
@Obi
Za sire podrucje od HR..
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/02/2010 : 09:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by Bob Rok

Dveribade, ajde kada radite kampanju protiv Libellusa, nemojte tu da stanete. U redu, Libellusu su skupa izdanja. Sta ne valja kod Strip agenta, Ludensa, Bukgloba, Fibre? Ako mi budes naveo razloge (ja znam da ih ima), verovacu ti da ne vodis kampanju samo protiv jednog izdavaca.

ali meni nije samo jasno da se buni na cijenu največi preprodavač stripova ,pa pobogu nedavno je uzeo pare na zagoru i nije ga bilo 10 dana na forumu dok je to izbrojao i posložiohttp://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=1991449 a libellus skup a za ovaj jedan stari papir možeš uzeti par kompleta od libellusa, i da ovi su stripovi stvarno stari i rijetki a svakih 15 dana novi nikne na aukcijama,ako je libellus uzeo 1 milion eura ,onda je dveribad uzeo bar 5 od tih istih stripofila.i baš me zanima ta njegova računica da libellus zaradi po 10 eura po komadu ,znači izdanje ih iziđe 20-25 kuna ,stvarno smiješno.a opet kad tako dobro sve zna i kad je tako dugo u strip vodama zašto nije sam osnovao izdavačku kuču i drmao kioscima sa hc po 15-20 kuna.



Sve sto on zna je da lupeta kao npr. u slucaju sa Maxi HC Zagorom iako zna da je taj deo u HC samo manji deo dosta veceg tiraza odvojen da bi se radio u HC. One koji su uradjeni u SC ne pominje jer mu ne odgovara.
Ili,kad je vec tako sazaljiv nad stripofilima,sto nam ne objasni povecu razliku u ceni AF klasik u SC i HC ako su HC korice tako jeftine?
Njega boli nesto drugo - izgleda sto ne moze da dobije LB izdanja po nekoj proizvodnoj ceni pa da ih sam diluje
Ili sto mu kupusi iz ZS/LMS gube cenu pojavom reprinta
Kako bilo,smesna je pojava i vise ga niko ne uzima za ozbiljno
A kad udje u polemiku sa mnom,boli ga i to sto ne moze da me prikaze kao dilera LB izdanja(ili bilo kojih),nema argumente i onda tako lupa i lupa...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/02/2010 : 09:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by Bob Rok

Dveribade, ajde kada radite kampanju protiv Libellusa, nemojte tu da stanete. U redu, Libellusu su skupa izdanja. Sta ne valja kod Strip agenta, Ludensa, Bukgloba, Fibre? Ako mi budes naveo razloge (ja znam da ih ima), verovacu ti da ne vodis kampanju samo protiv jednog izdavaca.

ali meni nije samo jasno da se buni na cijenu največi preprodavač stripova ,pa pobogu nedavno je uzeo pare na zagoru i nije ga bilo 10 dana na forumu dok je to izbrojao i posložiohttp://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=1991449 a libellus skup a za ovaj jedan stari papir možeš uzeti par kompleta od libellusa, i da ovi su stripovi stvarno stari i rijetki a svakih 15 dana novi nikne na aukcijama,ako je libellus uzeo 1 milion eura ,onda je dveribad uzeo bar 5 od tih istih stripofila.i baš me zanima ta njegova računica da libellus zaradi po 10 eura po komadu ,znači izdanje ih iziđe 20-25 kuna ,stvarno smiješno.a opet kad tako dobro sve zna i kad je tako dugo u strip vodama zašto nije sam osnovao izdavačku kuču i drmao kioscima sa hc po 15-20 kuna.


Ovo ti nije dobra poredba. Početna cijena Dveribadovog stripa je bila 1 kn. A oni što su nabili do 4500 - ne znam što bih rekao.
Dok Libellus ima fiksne cijene o kojima raspravljamo.

PS. Dveribad i ja se ne poznajemo, rijetko kupujem kod njega, nisam njegov igrač, ovo je moje osobno(TM) mišljenje.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 17/02/2010 : 09:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Libellus mi se u nekim cijenama čini razumnim , a u nekima ne . Npr. MM od preko dvjesto strana dođe 115 kn , a Tex koji ima jedva nešto više od 100 strana 135 kn.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 17/02/2010 : 09:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by Bob Rok

Dveribade, ajde kada radite kampanju protiv Libellusa, nemojte tu da stanete. U redu, Libellusu su skupa izdanja. Sta ne valja kod Strip agenta, Ludensa, Bukgloba, Fibre? Ako mi budes naveo razloge (ja znam da ih ima), verovacu ti da ne vodis kampanju samo protiv jednog izdavaca.

ali meni nije samo jasno da se buni na cijenu največi preprodavač stripova ,pa pobogu nedavno je uzeo pare na zagoru i nije ga bilo 10 dana na forumu dok je to izbrojao i posložiohttp://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=1991449 a libellus skup a za ovaj jedan stari papir možeš uzeti par kompleta od libellusa, i da ovi su stripovi stvarno stari i rijetki a svakih 15 dana novi nikne na aukcijama,ako je libellus uzeo 1 milion eura ,onda je dveribad uzeo bar 5 od tih istih stripofila.i baš me zanima ta njegova računica da libellus zaradi po 10 eura po komadu ,znači izdanje ih iziđe 20-25 kuna ,stvarno smiješno.a opet kad tako dobro sve zna i kad je tako dugo u strip vodama zašto nije sam osnovao izdavačku kuču i drmao kioscima sa hc po 15-20 kuna.


Ovo ti nije dobra poredba. Početna cijena Dveribadovog stripa je bila 1 kn. A oni što su nabili do 4500 - ne znam što bih rekao.
Dok Libellus ima fiksne cijene o kojima raspravljamo.

PS. Dveribad i ja se ne poznajemo, rijetko kupujem kod njega, nisam njegov igrač, ovo je moje osobno(TM) mišljenje.


da ,a zašto recimo ne stavi fiksnu cijenu ili opciju kupi odmah za recimo u ovom slučaju 1 000 ili 1 500 kuna,on zaradi a onaj kome treba taj strip prođe puuuuuuuno povoljnije,nego zaradi koliko možeš i na kome možeš a buni se na cijene od 120 kuna ,jadno do bola.
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 17/02/2010 : 09:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by Bob Rok

Dveribade, ajde kada radite kampanju protiv Libellusa, nemojte tu da stanete. U redu, Libellusu su skupa izdanja. Sta ne valja kod Strip agenta, Ludensa, Bukgloba, Fibre? Ako mi budes naveo razloge (ja znam da ih ima), verovacu ti da ne vodis kampanju samo protiv jednog izdavaca.

ali meni nije samo jasno da se buni na cijenu največi preprodavač stripova ,pa pobogu nedavno je uzeo pare na zagoru i nije ga bilo 10 dana na forumu dok je to izbrojao i posložiohttp://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=1991449 a libellus skup a za ovaj jedan stari papir možeš uzeti par kompleta od libellusa, i da ovi su stripovi stvarno stari i rijetki a svakih 15 dana novi nikne na aukcijama,ako je libellus uzeo 1 milion eura ,onda je dveribad uzeo bar 5 od tih istih stripofila.i baš me zanima ta njegova računica da libellus zaradi po 10 eura po komadu ,znači izdanje ih iziđe 20-25 kuna ,stvarno smiješno.a opet kad tako dobro sve zna i kad je tako dugo u strip vodama zašto nije sam osnovao izdavačku kuču i drmao kioscima sa hc po 15-20 kuna.



Sve sto on zna je da lupeta kao npr. u slucaju sa Maxi HC Zagorom iako zna da je taj deo u HC samo manji deo dosta veceg tiraza odvojen da bi se radio u HC. One koji su uradjeni u SC ne pominje jer mu ne odgovara.
Ili,kad je vec tako sazaljiv nad stripofilima,sto nam ne objasni povecu razliku u ceni AF klasik u SC i HC ako su HC korice tako jeftine?
Njega boli nesto drugo - izgleda sto ne moze da dobije LB izdanja po nekoj proizvodnoj ceni pa da ih sam diluje
Ili sto mu kupusi iz ZS/LMS gube cenu pojavom reprinta
Kako bilo,smesna je pojava i vise ga niko ne uzima za ozbiljno
A kad udje u polemiku sa mnom,boli ga i to sto ne moze da me prikaze kao dilera LB izdanja(ili bilo kojih),nema argumente i onda tako lupa i lupa...

slažem se i to je činjenica ali nemoj misliti da nema kod njega rasprodatih izdanja od libellusa ,biče i toga na aukcijanma ne boj se ..
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/02/2010 : 09:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by bubo

da ,a zašto recimo ne stavi fiksnu cijenu ili opciju kupi odmah za recimo u ovom slučaju 1 000 ili 1 500 kuna,on zaradi a onaj kome treba taj strip prođe puuuuuuuno povoljnije,nego zaradi koliko možeš i na kome možeš a buni se na cijene od 120 kuna ,jadno do bola.
[/quote]
Ne stavlja fiksnu cijenu ili kupi odmah vjerovatno zato što je primjetio da ovako može više zaraditi.
A zašto se buni, nisam baš najsigurniji. Postoji više mogućih razloga - koje smo naveli u zadnje vrijeme ili je možda u pitanju nešto što samo on zna.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/02/2010 : 10:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan


A zašto se buni, nisam baš najsigurniji. Postoji više mogućih razloga - koje smo naveli u zadnje vrijeme ili je možda u pitanju nešto što samo on zna.



Svako ko nema interes moze samo da prokomentarise skupo je i toliko,pa cak i to ne mora - ako mi je skupo necu da kupim ali necu ni da pljujem po onima koji to rade.
Za ovo njegovo ponasanje mora da postoji razlog(licne ili poslovne prirode,mozda i oba zajedno),ali naravno "covek" kao on to nece javno da kaze. Ali ce zato da trazi od drugih da mu polazu racune???

Ja nemam nikakav interes - osim ako to nije ljubav prema stripu i to sto sam neke od ovih ljudi upoznao,procenio ih kao korektne i na njihovoj sam strani. U svakom slucaju nemam nikakve finansijske koristi od toga sto se raspravljam s likovima kao sto je dveribad tako da moje reci imaju daleko veci kredibilitet od njegovih

Dosta stripova razlicitih izdavaca jesu skupi,ja to ne poricem ali i ne napadam nikog zbog cene - njihovo je da je formiraju a moje da procenim da li mi je to preskupo ili ne.
Pa cak iako je preskupo,da li sam toliko lud da to kupim ili ne.
Dveribad ima debele razloge za ovakvo pljuvanje,ali sam siguran da nece da ih u potpunosti podeli sa nama
Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 17/02/2010 : 11:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message
Naravno da je preskupo pljunuti 100+ kuna za kiosk strip. Kakav god bio, opet je daleko preskup.

.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/02/2010 : 11:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Renky

Pristojno je bilo da ti najprije odgovoriš na pitanja koja sam ja tebi postavio.
Već sam ti davno rekao, nisu svi odnosi među ljudima, prijateljima kao kod tebe. To što ti svojim poltronima izdaš naredbe kad i šta, u potpunoj je suprotnosti sa ljudima koji su samostalni, imaju svoj stav, biznis pa zamisli čak i prijatelje. A, opet zamisli, imaju pravo i samostalno razmišljati i na tvoju žalost pisati po forumu.



Da te ne poznajem,rekao bi da je ovo paranoja.Ispričavam ti se ako nisam na nešto tvoje odgovorio,ponovi,vrlo rado.I ne pretjeruj,kako bi nekakav prdek kao ja mogao nekome išta naređivat?Budi pametan.

Netko bi pomislio kada ovo čita da mi se diviš i zavidiš,a vjeruj mi,običan sam čovjek.Vrlo miran,smiren i donekle staložan.Iznosim razmišljanja i viđene postupke.Iznesem ti argumentiran primjer sa svjedocima,a ti se ko pička povučeš.Dobro,ako ti treba toliko vremena za samostalno razmišljanje,možemo pronać opravdanje.Nije lako kada čovjek stane uza zid,a zid visok.Pa nisi trebao ispast baš takav "šonjo".Trebo si ipak nešto napisat,pa makar lagao.Nije to tako strašno.Ugledaj se na svojeg prijatelja Dadu.Vidiš kako on fino laže,svi vidimo da laže,ali zadivljuje ta njegova ljepota laganja.Čovjek je lažljivac,ali lepo laže.Onako dječački,nevino i simpatično.Ali ne,ti ne možeš tako,moraš ti po svojem.I šta si od tog dobio-ispo pizdun na forumu i,kako si ono napisao?...e,poltron,da.
Da me ne shvatiš ozbiljno,inače,kako je doli?Jel stala bura?Što se radi kad nema turista i kad ne glumiš liti galebara?Jel rodila Mara od barba Jove i jel oni mandrilo Frane od šjor Stevana zakrpa mrižu?Stoj mi dobro i bok te čuva!Adio


Kad već spominjemo laži... Zar nisi meni u oči rekao da znaš i da ti je jasno zašto cijene moraju biti takve, i da je to normalno no da je problem u tome što ti nikada nebi njihovu ( a valjda i drugih izdavača ) robu prodava ispod 40% rabata. I da u stvari nemaš primjedbe ni na što osum da im zamjeraš nedolazak na CRŠ i da ćeš ih zbog toga prcati do kraja života. Kako to nema nikakve veze sa ovim raspravama o cijenama nego da im nećeš zbog toga dati mira. Kad sam skužija da ti to zaista radiš i da na sve argumentirane stvari i teme reagiraš ignorantski odlučija san da nema smisla više raspravljati se sa nekim tko se zajebaje i misli da se sve svodi na "domaće citate". Postaješ kao Stinky. Koga briga...
Usput, domaće filmove nisam niti ću gledati pa bar mene poštedi citata. Vrime je sasvim ok. Nema strankinja ali se naguzi tu i tamo štogod. Navučemo ih na tvrdo... izdanje Libellusa. I ne, ne pogađa me spominjanje ribe i mora. To je nešto što tvoja pametna glavica ne može shvatiti pa ni da te Tesla prišteka... Ipak si ti ekspert za šverc stripovima i kad nastupi suša mora se okrenuti drugim izvorima. A Libellus daje samo 20%. U pm šta sad...
Budi mi ponosan i prcaj i dalje.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/02/2010 : 11:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
uh evo opet,u tim Lib.knjigama ima bar dvije epizode(Demian,almanahi)ili čak tri stripa u svakoj knjigi(Magični,Mister No,Tex),
tamo gdje ide samo jedna epizoda(recimo Marti biblioteka)i cijena je niža.
U večini slućajeva kad je 100 kuna i više cijena, knjige sadrže 200 do 300 stranica stripa.


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 17/02/2010 : 12:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message
quote:
Originally posted by teller

uh evo opet,u tim Lib.knjigama ima bar dvije epizode(Demian,almanahi)ili čak tri stripa u svakoj knjigi(Magični,Mister No,Tex),
tamo gdje ide samo jedna epizoda(recimo Marti biblioteka)i cijena je niža.
U večini slućajeva kad je 100 kuna i više cijena, knjige sadrže 200 do 300 stranica stripa.





I? Sadrži i maxi 300 stranica i košta samo 39 kuna. Zar HC vrijedi 60 kuna više samo jer je HC? (dobro, ima i drugih razlika, ne samo korice, ali ipak)

.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 17/02/2010 : 12:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Rock.Bob Rock

Naravno da je preskupo pljunuti 100+ kuna za kiosk strip. Kakav god bio, opet je daleko preskup.


Naravno, preskup je svakom normalnom čoveku, ali ne kukam zbog toga, rešio sam da ih kupujem i ko mi je kriv, niko i tačka, već mi je mučno sve ovo da čitam.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

mijat
Starting Member



Serbia
9 Posts

Member since 28/01/2009

Posted - 17/02/2010 : 12:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mijat a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by mijat

Pozdrav svima na forumu...

Libellus jeste skup...u stvari je, meni bar najveci problem kako se ovi iz Libellusa predstavljaju kao neki polumucenici, zaljubljenici u strip, koji rade u nemogucim uslovima...kao sto rece dveribad i meni stvarno doslo da se rasplacem...i nije mi jasno zasto stalno tolika ironija od strane Curunira i Colt-a,citam vec dugo ovaj forum i nisam video da su ta dvojica ikad napisali nesto da nije bilo ironicno, ali dobro bar su me iznervirali i naterali da napisem svoj prvi post...



a sta ces, i mi znamo pogresiti... da smo znali, cutali bismo...
ps tvoj prvi post? je rajt




jeste bio prvi post...nemoj odmah da trazis neku zaveru...

..it's hard to win when you always lose...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/02/2010 : 13:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Rock.Bob Rock

quote:
Originally posted by teller

uh evo opet,u tim Lib.knjigama ima bar dvije epizode(Demian,almanahi)ili čak tri stripa u svakoj knjigi(Magični,Mister No,Tex),
tamo gdje ide samo jedna epizoda(recimo Marti biblioteka)i cijena je niža.
U večini slućajeva kad je 100 kuna i više cijena, knjige sadrže 200 do 300 stranica stripa.





I? Sadrži i maxi 300 stranica i košta samo 39 kuna. Zar HC vrijedi 60 kuna više samo jer je HC? (dobro, ima i drugih razlika, ne samo korice, ali ipak)



Ajmo još jednom ponoviti...
Ta izdanja se rade zajedno sa velikim 5000-8000 ili i većim tiražom koji ide na kioske. Ne tiskaju se posebno nego u tiražima koji su najmanje 10 puta veći od Libellusovih, Fibrinih... Time je cijena tiska svedena na minimum a posebno se plaćaju samo tvrde korice koje povećavaju cijenu samo za desetak kuna.
Dakle, nije stvar u tvrdim koricama nego u količini pa tek onda i o pravima i ostalim stvarima. Ovo je ponovljeno stotinu puta po forumu...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 17/02/2010 : 13:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Renky
Ovo je ponovljeno stotinu puta po forumu...



Ali ne dovoljno puta, hi, hi, hi...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/02/2010 : 13:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/02/2010 : 13:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
ti tu zaboravljas jednu stvar: ti te Metabarune mozes BESPLATNO posuditi u gradskoj knjiznici (ok, ne u svim gradovima, ali u velikom broju knjiznica da). Dakle, IMAS alternativu, NE MORAS platiti nista, mozes procitati strip ako to zaista zelis. Tako da, sa svim tim u vidu, tvrditi da ja sa Fibrom unistavam domacu strip scenu je, blago rečeno, smijesno.



ajde, ne da mi se posebno raspravljati o onome prije, jer me sve to skupa sve manje zanima
u svakom slučaju, mi nikada ne možemo doći do dogovora JER NAŠI SVJETONAZORI SU SKROZ OPREČNI (ti imaš svoje razloge za takva i takva izdanja kao i takve cijene, ja to uvijek mogu pobijati /i to tako zajebanim visokoteorijskim načinom da će se ovakvi dosadni tipovi kao toninho renky čudom čuditi, netom otkriveni zagriženci kao teller srditi, ostatak će misliti koji je ovome ku..., a ti ćeš se zgražati i vrtiti u krug)
kada pogledam ovakve topice i što ljudi tu pišu, nemam ja više pameti, volje ni živaca za te budalaštine. to je sve skupa jedan veliki spam i grotlo neukusa, sa tek natruhicama okej likova. recimo, od ovih meni nepoznatih nickova, saruman se čini razuman, makar je još uvijek preslab da se oslobodi okova - ma sve je to razumljivo.
žao mi je curunira, koji ima bljeskove, ali se uslijed raznoraznih okolnosti predao, zaustavio se, postao društveni fosil - ipak mi je i dalje drag, sve dok se ne otkrije kao sotonski mortimer.
ma sve u svemu, dosadan topic, sa svim već viđenim, sa dosadnim drvoadvokatima koji bulazne iste stare dosadne stvari i gomila izgubljenih ljudi koji nimalo ne kuže da je stvar tako prosta: mi protiv njih. nikad ne vidjeh toliku tupost nego advokatirati tvome suparniku (kupac i prodavač su uvijek u antagonističkom odnosu, pa to je najjasnija stvar na svijetu), opravdavati prodavača i pronalaziti mu olakotne okolnosti = to ima još jedino na stripovi com

...

nego, htio sam reći da je ovo gore citirano ono najvrijednije kod tvog izdavanja, makar većina ima male praktične koristi od toga budući tih stripova nema po knjižnicama. ili ima nešto, ali ne ono što bi htio itd...
ja to ne zaboravljam, makar se tu opet može potegnuti novi vid problema, jer po prirodi stvari ako ti je nešto jako dobro onda to hoćeš posjedovati i tako u beskraj.
za strip scenu me zaboli više, iako smatram da ti više štetiš nego koristiš. mislim, sa ovakvom politikom i svjetonazorom. s druge strane, pridonosiš ovim sajtom.
no, smjer u kojem se stvar pokrenula meni je nesimpatičan, a tu si vodeću rolu odigrao ti sa svojim picajzla primjedbama i takvim stvarima. pa je na površinu isplivala ekipa koja glanca i mazi svoje primjerke. uostalom, mnogi su postali insajderi, sve je to jedno klupko kompića (koji se izvana tapšaju po ramenima, a iznutra mrze iz dna duše, najvjerojatnije)
ono što je meni bitno, da ima par likova s kojima se može popričati neobavezno, analizirati uduboko i zajebavati, a za ostalo me zaboli kita - sve je to jedna velika hipnotisana gomila koja ne ide nikud i ne radi ništa. barem imaju ovo okupljalište gdje se ugodno osjećaju jer zajedno gacaju po plićaku - s te strane gledano, strip scena je u redu, ljudi se zabavljaju, daju si oduška a onda se okrenu i odu doma na pivo ili što već
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/02/2010 : 14:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
đizus šta vrtite jedno te isto godinama
neka kupuje ko šta voli i ko koliko može, ništa se ne mora, pa da smo nesretni kada ne imamo
meni je recimo hc boneli bezveze, preskupo, ali izgleda da ne ide na kioscima, pa mu ga ovo dođe jedino rješenje
u cijeloj toj poplavi raznoraznih izdanja sada možemo birati što nas zanima, ja recimo nisam ni počeo s mister noom, jer imam jako dobru kolekciju lms, nabavljam samo almanahe i kad izađu neobjavljeni, martija uzimam i već se pitam treba li mi to, kad izađe onih prvih 100 i nešto iz lms, prestat ću s redovnom serijom, nathan mi se sviđa, svako malo uleti neka jako dobra epizoda, njega ću pratit i dalje, od texa sam odustao, demiana i nicka raidera nisam ni razmatrao.... ali zato pratim sve albume i integrale koji mi se čine zanimljivima, a libellus i toga ima, nadam se da će ubuduće imati i više
cijene?
može li to jeftinije? vjerojatno može, ali onda bi izdavač morao raditi riskantne stvari, npr. odlučiti da se pokriva na recimo 400 primjeraka, a ja se to ne bih usudio, lako vam je tuđim k.. mlatit koprive, nitko ne želi raditi s gubitkom, a što se mene tiče, ja svakome želim da zaradi pare, daj bože da dado&dado mogu živjet od libellusa, marko od fibre, a ratko od aukcija... ali čisto sumnjam

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 17/02/2010 : 14:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
U majku mu, što nas zavadi ovaj dveribad i Dadeki....

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/02/2010 : 14:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ono što možda muči neke članove je sljedeće:
Mogućnost da Libellus nije kupio prava za stripove koje izdaje u HC-u. Šansa da se odlučio stari Ludens ili SA ili neki novi izdavač, kupiti ta prava i izdavati stripove kao kiosk izdanja...Logikom, ako imamo ovo na kiosku što sada imamo, zašto ne bismo imali i Martija od prvog broja, Mr.No-a od prvog broja, Tex-a, Magičnog, Nicka itd...
Kontraargument je da se probalo sa Nathanom i da nije išlo te da je on u principu spašen prelaskom u HC. No, objasnite to ljudima koji su ga kupovali u kiosk izdanju (njih 728 je nezadovoljno nasuprot 359 HC sretnika).
Ako netko zna, zanima me, da li recimo Veseli Četvrtak može nabaviti prava za stripove koje sam gore naveo ili Libellus drži prava za širi teritorij od Hrvatske...

Ja cu ti odgovoriti veseli cetvrtak i da dobije prava za dzabe nece izbaciti to je vrlo komplikovana politika koju oni vode a zove se ziherica ili nula je ipak pozitivno stanje.

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/02/2010 : 15:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Curunir

naravno da nisu jeftinija s postarinom. mozda nekima stripove donose rode kroz dimnjak...



Slabašna provokacija...



je. sve sta je cinjenica vama je provokacija. ajde odrastite vec jednom... al ti bar imas vrimena...
mislim, zanemaris 10 baksa postarine po stripu. svasta. to bi se vec moglo nazvati provokacijom...
zanemaris i prijevod i hc i sve. kao gledao sam golu cijenu. smisan si.



Ti sam još nisi odrasta, al mislin da to ionako znaš, pa nema smisla da ti to nabijan na nos. Jer, ako već pričamo o dodavanju cijene poštarine, ona se komotno može dodat i Fibrinim i bilo kojim drugim luksuznim izdanjima, jer ih ionako ja iz Trogira neman di nabavit nego putem slanja poštom, zar ne? Columbo je druga stvar, to je valjda jasno. Prema tome, nisan ja nikoga provocira već reka svoje mišljenje u skladu s temom topica, a ko će se nać uvriđen i pametovat svisoka ka ti, njegov je problem.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 17/02/2010 : 15:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
meni je to apsolutno preskupo.
Njihov Bonelli me ne zanima i njega ne kupujem.
Imao sam želju uzimati magičnog, uzeo prve 4 knjige, pročitao, oduševio se ali nikad nisam kupio dalje jer mi je to preskupo.
Preskupo mi je za takav strip dati tu lovu.

Zanima me Spirou i Riđobradi, ali i on su mi preskupi, pa ih slabo uzimam.
U usporedbi s npr bookglobe integralima (koje ne uzimam jer me niti jedan junak ne zanima), ta izdanja su preskupa.
Kod Bookglobea dobijemo po 3 epizode za cijenu manju od dva Libellusova albuma.
Naklada je jednaka, troškovi vjerojatno tu negdje pa ne vidim razloga zašto se nebi štancali integrali.
U jednom komadu moram odvojiti više love, ali za tu lovu dobijem puuuno više nego za pojedinačne stripove.

Svi tu spominju neku malu nakladu. To je istina.
No, mene zanima na kolikom postotku je izračunato pokrivanje?
Ako je to već tako dobro, ako u to oni toliko vjeruju i raja to tako mahnito kupuje, zašto pokrivanje nije sređeno na principu 3/4 naklade nnego na (pretpostavljam) 50-60%?
Tada bi cijene bile manje a time i prodaja barem malo bolja pa bi se to kompenziralo.

uglavnom, vrijeme će pokazati da li je to preskupo...a u to vrijeme računam drastičan pad prodaje (što se očigledno i događa čim su krenule neke kerefeke s popsutima i slično)...

Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000