forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Je li Libellus preskup
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/02/2010 : 21:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Renky

Ide u 1000! Font je više nego duplo većeg obima. Zašto cijenu ne usporediš sa recimo Afrikom ( Hermann ) koja je 75 kn a istog obima. Jel' stvarno misliš da je netko sisao vesla pa viruje u tvoje Bogomdane tvrdnje. U sve se kužiš, sve znaš o izdavaštvu, cijenama... a izdanja ti pokazuju koliko "znaš".
Zar nebi bilo zgodno da se kupcima svojih izdanja ( a i ja sam među njima ) ispričaš što su tvoja izdanja platili po punoj cijeni na CRŠ-u da bi ona osvanula na aukcijama od 1 kn ili kao pokloni uz druge aukcije. Sve je to isto samo drugačije nazvano. Ti to zoveš poklonima a Libellusu spočitavaš popuste prijateljima. Oni bar poznaju ljude u facu a ti šibaš velikodušnost na sve strane svita. Bravo asu, bravo!

I što se tiče laž ili ne. Ja i dalje tvrdim da si rekao da nebi radija za 40% i točka a da ćeš iz samo svog razloga prcati Libellus. Tek tako iz zabave radi nedolaska na CRŠ za koji si opet ti kriv zbog mućkanja sa različitim postocima koje si tražio od izdavača. Zajeba si tako i Bookglobe i još neke ili ti postotci ispod 100 ne idu dobro? No... svaka škola se plaća!



Ako ti tako tvrdiš,sigurno je istina.Daj barem budi konstruktivan,pa jer moguće da ništa konkretnije nisi otkrio o zločastom i pokvarenom dveribadu?To kako im je Rustemagić uvalio Afriku,pitaj prijatelje!
Kakvo prcanje?Samo raspravljamo jer je netko otvorio ovaj topic,a ja ću svoje razmišljanje i spoznaje objavit naknadno.Navest ću primjere i poimenično ljude kao primjere.Sve kvarne radnje koje su radili,pa nek štovano gledateljstvo,čitateljstvo i konzumenti Libellus kulture procijene sami tko su oni.Vjeruj mi,bit će to sigurno interesantan topic,ako je suditi po ovom!



Ako nije konstruktivno kad kažem da ne možeš maliciozno uspoređivati bicikle i avione, jasno? Usporedivši dva albumska izdanja istog obima i kvalitete dolazimo do podatke da je cijena ista i opet to tebi nije dovoljno nego ignoriraš i guraš dalje pa i ptice te znaju. Kao što znaju kako, di i po kojim cijenama si nabavlja stripove a onda dera "raju" po aukcijama pokušavajući se prikriti iza "poklona" koje si naplatija kroz desetorostruku i veću zaradu nekeg drugog šita koje si im uvalija pod izrekom "rijetko i teško nabavljiv"! Molim? Teško???!!!!! A onda sa tavana nakon dva tjedna izvučeš još jedan pa još jedan... Ali jednog dana ljudi skontali da imaju neku vridnost u rukama, dobili posao, ozdravili... i ne prihvaćaju više "Ratkovu spasiteljsku ponudu" od siće. Nervoza zavlada kad se ne tuče marža od 1000% a? Ben' ti miša! Baš nezgodno.

PS
Ako im je već Ervin "uvalija" Afriku, onda bi morala biti i skuplja. No izgleda da ti mišaš pojmove. Uvjerili smo se da ti svaka druga bude o uvaljivanju... a i o podvaljivanju.
"Tko je tebe poznavao ni Pakao mu neće teško pasti" mada je debela knjižurina.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 17/02/2010 : 21:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson

[quote]Originally posted by dveribad

Ne,Dado i Dado ili Libellus ili Topalovići su pogrebno poduzeće za strip jer su toliko nabili cijene na stripovima da ljudima ubijaju ionako malu želju za čitanjem ili sakupljanjem istih.Pogledaj rezultat glasovanja.Za mene su oni najveći prevaranti u svijetu stripa.Čisti lihvari koji koriste nečiju simpatiju,hobi,slabost,itd za vlastito punjenje vreće bez dna.Jedino im treba čestitat na poslovnom uspjehu što su to provalili i uspjeli,tu im se zaista divim i čestitam.
[/quote

E stvarno si smesan kad dajes ovakve izjave ili nisi citao topic. Pa vecina njih je rekla da jesu skupi, ali da vrede svaku paru. Sad se ja osecam glupo jer ti objasnjavam stvari koje ti ionako dobro znas. I sta sad?! Ja treba da upotrebim frazu kojom ti cesto vredjas druge forumase i da napisem "Pa nisu forumasi glupi da ne znaju da procitaju ko sta pise".



Čuj,ne slažemo se u mišljenjima. Ne znam što bi ti trebao,vidi ti to sam sa sobom. Ne napadam i ne vrijeđam nikoga,pa niti tebe jer drugačije misliš od mene.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 17/02/2010 : 21:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Renky

Ide u 1000! Font je više nego duplo većeg obima. Zašto cijenu ne usporediš sa recimo Afrikom ( Hermann ) koja je 75 kn a istog obima. Jel' stvarno misliš da je netko sisao vesla pa viruje u tvoje Bogomdane tvrdnje. U sve se kužiš, sve znaš o izdavaštvu, cijenama... a izdanja ti pokazuju koliko "znaš".
Zar nebi bilo zgodno da se kupcima svojih izdanja ( a i ja sam među njima ) ispričaš što su tvoja izdanja platili po punoj cijeni na CRŠ-u da bi ona osvanula na aukcijama od 1 kn ili kao pokloni uz druge aukcije. Sve je to isto samo drugačije nazvano. Ti to zoveš poklonima a Libellusu spočitavaš popuste prijateljima. Oni bar poznaju ljude u facu a ti šibaš velikodušnost na sve strane svita. Bravo asu, bravo!

I što se tiče laž ili ne. Ja i dalje tvrdim da si rekao da nebi radija za 40% i točka a da ćeš iz samo svog razloga prcati Libellus. Tek tako iz zabave radi nedolaska na CRŠ za koji si opet ti kriv zbog mućkanja sa različitim postocima koje si tražio od izdavača. Zajeba si tako i Bookglobe i još neke ili ti postotci ispod 100 ne idu dobro? No... svaka škola se plaća!



Ako ti tako tvrdiš,sigurno je istina.Daj barem budi konstruktivan,pa jer moguće da ništa konkretnije nisi otkrio o zločastom i pokvarenom dveribadu?To kako im je Rustemagić uvalio Afriku,pitaj prijatelje!
Kakvo prcanje?Samo raspravljamo jer je netko otvorio ovaj topic,a ja ću svoje razmišljanje i spoznaje objavit naknadno.Navest ću primjere i poimenično ljude kao primjere.Sve kvarne radnje koje su radili,pa nek štovano gledateljstvo,čitateljstvo i konzumenti Libellus kulture procijene sami tko su oni.Vjeruj mi,bit će to sigurno interesantan topic,ako je suditi po ovom!



Ako nije konstruktivno kad kažem da ne možeš maliciozno uspoređivati bicikle i avione, jasno? Usporedivši dva albumska izdanja istog obima i kvalitete dolazimo do podatke da je cijena ista i opet to tebi nije dovoljno nego ignoriraš i guraš dalje pa i ptice te znaju. Kao što znaju kako, di i po kojim cijenama si nabavlja stripove a onda dera "raju" po aukcijama pokušavajući se prikriti iza "poklona" koje si naplatija kroz desetorostruku i veću zaradu nekeg drugog šita koje si im uvalija pod izrekom "rijetko i teško nabavljiv"! Molim? Teško???!!!!! A onda sa tavana nakon dva tjedna izvučeš još jedan pa još jedan... Ali jednog dana ljudi skontali da imaju neku vridnost u rukama, dobili posao, ozdravili... i ne prihvaćaju više "Ratkovu spasiteljsku ponudu" od siće. Nervoza zavlada kad se ne tuče marža od 1000% a? Ben' ti miša! Baš nezgodno.

PS
Ako im je već Ervin "uvalija" Afriku, onda bi morala biti i skuplja. No izgleda da ti mišaš pojmove. Uvjerili smo se da ti svaka druga bude o uvaljivanju... a i o podvaljivanju.
"Tko je tebe poznavao ni Pakao mu neće teško pasti" mada je debela knjižurina.




Renato,pa daj jednom na trenutak barem,budi čovjek pa napiši nešto argumentirano.Od koga,tko i za koliko-bilo što.Reko sam ti-ako ne znaš,laži,izmisli nešto.Kome sam uvalija?Šta?Kada?Di?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/02/2010 : 21:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
O džizus!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/02/2010 : 21:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by teller
.....
-da je BP najkorektniji izdavač(sa tri izdanja godišnje i ogromnim nakladama)
....



Meni je zaista fascinantno da ima par likova koji će u svakoj prilici i neprilici poželeti da napadnu BP. Naravno, to najviše govori o njima samima.
No, da laž izrečena više puta ne bi poljuljala istinu, navedimo da je Beli put
2009. godine izdao 9 luksuznih i obimnih strip publikacija u koloru
2008. godine izdao 6 luksuznih i obimnih strip publikacija u koloru
2007. godine izdao 9 luksuznih i obimnih strip publikacija (1 c/b, 8 u koloru)

Usput, rezultati ove ankete zaista su indikativni.

Je li Libellus preskup?
Results:
DA [81%] 130 votes
NE [19%] 31 votes

Moj savet libelusu bio bi da snizi cene.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 17/02/2010 : 21:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
[quote]Originally posted by www2

Je li Libellus preskup



Otvaram ovaj topic samo da skratim ovu ( http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36526) raspravu koja ničem ne vodi.

Mislim da bi ovo stvarno trebalo rezimirati.

Dakle sve šta sam ja želio reći jest da je cijena preskupa i gotovo.

Uopće me ne zanimaju nikakva objašnjenja i pretakanja iz šupljeg u prazno, jer niti cu ja vas uvijeriti niti cete vi mene i jos nekolicinu koji se samnom slažu...samo jednostavo DA ili NE......

....nemojte ništa objašnjavati i opravdavati ili osuđivati Libellus jer ćemo opet zatrpati topic.

DA - 19%
NE - 81%
j.bote kakav preokret
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 17/02/2010 : 21:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Onda ljudi bi vise ne bi kupovali.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/02/2010 : 21:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by dveribad

Ne,Dado i Dado ili Libellus ili Topalovići su pogrebno poduzeće za strip jer su toliko nabili cijene na stripovima da ljudima ubijaju ionako malu želju za čitanjem ili sakupljanjem istih.Pogledaj rezultat glasovanja.Za mene su oni najveći prevaranti u svijetu stripa.Čisti lihvari koji koriste nečiju simpatiju,hobi,slabost,itd za vlastito punjenje vreće bez dna.Jedino im treba čestitat na poslovnom uspjehu što su to provalili i uspjeli,tu im se zaista divim i čestitam.



E stvarno si smesan kad dajes ovakve izjave ili nisi citao topic. Pa vecina njih je rekla da jesu skupi, ali da vrede svaku paru. Sad se ja osecam glupo jer ti objasnjavam stvari koje ti ionako dobro znas. I sta sad?! Ja treba da upotrebim frazu kojom ti cesto vredjas druge forumase i da napisem "Pa nisu forumasi glupi da ne znaju da procitaju ko sta pise".



Čuj,ne slažemo se u mišljenjima. Ne znam što bi ti trebao,vidi ti to sam sa sobom. Ne napadam i ne vrijeđam nikoga,pa niti tebe jer drugačije misliš od mene.



Vidis u ovom postu si upravo nazvao priglupim ljudima sve one koji ne misle kao ti.

quote:
Originally posted by dveribad

Prikazivati vrhunsku zaradu koja se mjeri u milijunima eura kao patnju,odricanje,žrtvu i misliti da će pokvarenim cviljenjem umanjit vlastiti lihvarluk,pa to može samo netko tko je bahati egoista.To je ustvari njihova gadljiva(barem za mene)poslovna politika,a to što oni misle da su ljubitelji stripa priglupi gikovi koji to neće shvatit,vrlo jasno dočarava njihovu pokvarenu bahatost i pokvarenost.




A da se ne slazemo u misljenjima, to stoji, pa makar bio ja i "priglupi gik". Uvredilo bi me to da mi kaze neko ozbiljan, ali ti...

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/02/2010 : 21:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

quote:
Originally posted by teller
.....
-da je BP najkorektniji izdavač(sa tri izdanja godišnje i ogromnim nakladama)
....



Meni je zaista fascinantno da ima par likova koji će u svakoj prilici i neprilici poželeti da napadnu BP. Naravno, to najviše govori o njima samima.
No, da laž izrečena više puta ne bi poljuljala istinu, navedimo da je Beli put
2009. godine izdao 9 luksuznih i obimnih strip publikacija u koloru
2008. godine izdao 6 luksuznih i obimnih strip publikacija u koloru
2007. godine izdao 9 luksuznih i obimnih strip publikacija (1 c/b, 8 u koloru)

Usput, rezultati ove ankete zaista su indikativni.

Je li Libellus preskup?
Results:
DA [81%] 130 votes
NE [19%] 31 votes

Moj savet libelusu bio bi da snizi cene.


ovdje se raspravlja o libellusu, je li skup i tako to
svi mi koji ponekad zakačimo beli put, zakačimo ga upravo zbog toga što si sada lijepo napisao - dakle 9 obimnih strip publikacija u 2009 - strašan rezultat, ja mislio da ih je i više
a libellus može biti skup, može izdavat pretežno bonelija i nemat baš same prestižne naslove
ali, oni kada nešto najave, onda to i ispune, ne zavlače svoje kupce ko beli put pa evo prolazi peta godina od prvog trejda helblejzera, a samo dva izašla - da ne držite prava za širi prostor i da se toga libellus prihvati(ili fibra) oni bi bili već na osmom, a propovednika bi već imali skroz objavljenog

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 17/02/2010 22:10:30
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 17/02/2010 : 22:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Bob Rok

Hm... Bernard prodaje jeftino? Mislim da i ti znas da to nije tacno Pricam o Alan Fordu klasik, sigurno znas na sta mislim



Alan Ford u tvrdim koricama je 40 kuna,zar ne.Meni osobno to vrijedi tog novca.Zarađuje li na njemu-da i to u normalnim granicama,čisto pristojno i odličan poslovni potez.Griješim ili ne znam nešto?





hahahahah...stvarno si nevjerovatan,sad tek kužim o čem pričaju ljudi ovdje
daklem tebi jedan AF HC 96 strana A6 formata običnog papira... od 40 kn vrijedi

a jedan trobroj recimo Magičnog od 290 str A5 formata kvalitetnog papira... za 120 kn ne vrijedi i to je krađa?

?!?!?!

pa ko je tu lud?
il točnije tko je matematike preveč markirao u osnovnoj?


sad stvarno vidim da ga kenjaš na veliko
pitanje je samo,s kojim podlim ciljem...

asti,što nas ima svakakvih...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/02/2010 : 22:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by ken2
ovdje se raspravlja o libellusu, je li skup i tako to
svi mi koji ponekad zakačimo beli put, zakačimo ga upravo zbog toga što si sada lijepo napisao - dakle 9 obimnih strip publikacija u 2009 - strašan rezultat, ja mislio da ih je i više
a libellus može biti skup, može izdavat pretežno bonelija i nemat baš same prestižne naslove
ali, oni kada nešto najave, onda to i ispune, ne zavlače svoje kupce ko beli put pa evo četvrta godina od prvog trejda helblejzera, a samo dva izašla - da ne držite prava za širi prostor i da se toba libellus prihvati(ili fibra) oni bi bili već na osmom, a propovednika bi već imali skroz objavljenog



Kao što je, posle svih ovih godina, fibra na osmom albumu Love & Rockets, a libelus pichi Spirua i Aleksandra Ikara, sve se puši. Eno skoro su završili.
Nemojmo biti licemeri, a ako mene pitaš, više od 9 publikacija naslova tog kvaliteta, obima i tiraža koje radi BP ne bi ni trebalo u godinu dana. Jer, izdavaštvo nije samo da se odštampa, nakači slikica na forum i proda 150 komada pajtašima, i još toliko bibliotekama. To kao da ni ne postoji. Mislim, kada izdavač lično poznaje 90% svojih kupaca - kako to nazvati?
Izdavaštvo zahteva i mnoštvo postprodukcijskih aktivnosti kako bi delo dobilo odgovarajući tretman i ostavilo traga u publici. Kada se rodi treba da ga nunaš, ne da ga baciš na tezgu i ideš da praviš novo.
Sve ostalo je čisti vanity press, a ne ozbiljno izdavaštvo.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/02/2010 : 22:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
E dveribade,dveribade,svi te vec procitali
Sad se lepo poklopi usima da se bolje ocuvas za aukcije kad ponestane kupusa

AF HC 40 kn realna cena?
Ma daj,ne lupaj
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/02/2010 : 22:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

E dveribade,dveribade,svi te vec procitali
Sad se lepo poklopi usima da se bolje ocuvas za aukcije kad ponestane kupusa

AF HC 40 kn realna cena?
Ma daj,ne lupaj



Ma vidis da vise nece ni smajlice da stavlja kad mi odgovara. Razmisljam da se ozbiljno naljutim na njega.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/02/2010 : 22:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
ja nikad ništa drugo protiv belog puta nisam napisao, samo mi ritam smeta, sve ostalo je ok, po tome me možete ubacit u fan klub :-))
ne znam koliko libellus izdaje stripova godišnje, oni možda i pretjeruju u brzini,
što se tiče fibre i raketa, to nas par stalno bockamo marka da požuri, ali prigovarat fibri na ritmu izlaženja je malo, kako da se izrazim, deplasirano

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/02/2010 : 22:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

quote:
Originally posted by ken2
ovdje se raspravlja o libellusu, je li skup i tako to
svi mi koji ponekad zakačimo beli put, zakačimo ga upravo zbog toga što si sada lijepo napisao - dakle 9 obimnih strip publikacija u 2009 - strašan rezultat, ja mislio da ih je i više
a libellus može biti skup, može izdavat pretežno bonelija i nemat baš same prestižne naslove
ali, oni kada nešto najave, onda to i ispune, ne zavlače svoje kupce ko beli put pa evo četvrta godina od prvog trejda helblejzera, a samo dva izašla - da ne držite prava za širi prostor i da se toba libellus prihvati(ili fibra) oni bi bili već na osmom, a propovednika bi već imali skroz objavljenog



Kao što je, posle svih ovih godina, fibra na osmom albumu Love & Rockets, a libelus pichi Spirua i Aleksandra Ikara, sve se puši. Eno skoro su završili.
Nemojmo biti licemeri, a ako mene pitaš, više od 9 publikacija naslova tog kvaliteta, obima i tiraža koje radi BP ne bi ni trebalo u godinu dana. Jer, izdavaštvo nije samo da se odštampa, nakači slikica na forum i proda 150 komada pajtašima, i još toliko bibliotekama. To kao da ni ne postoji. Mislim, kada izdavač lično poznaje 90% svojih kupaca - kako to nazvati?
Izdavaštvo zahteva i mnoštvo postprodukcijskih aktivnosti kako bi delo dobilo odgovarajući tretman i ostavilo traga u publici. Kada se rodi treba da ga nunaš, ne da ga baciš na tezgu i ideš da praviš novo.
Sve ostalo je čisti vanity press, a ne ozbiljno izdavaštvo.



je, BP je ozbiljan, ha-ha! sta je ovo bre majku mu, parada idiota... sami sebi uskacu sranjem u usta (24 komada u 3 godine, jebote led!!!!!) i onda to pokusavaju braniti... strava...
lijepo je da sve vise ljudi uvidja sto je i tko je te koliko je ogranicen i proziran dveribad, ajde nemoj mu se i ti pridruzivati... ti si zlocest, sovinist, mrzis sve sto nije tvoje, odgojen si u megalomanskom duhu, ali barem dosad nisi bio glup...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/02/2010 : 22:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe
Izdavaštvo zahteva i mnoštvo postprodukcijskih aktivnosti kako bi delo dobilo odgovarajući tretman i ostavilo traga u publici. Kada se rodi treba da ga nunaš, ne da ga baciš na tezgu i ideš da praviš novo.
Sve ostalo je čisti vanity press, a ne ozbiljno izdavaštvo.


e sad, dobro, pa po tom pitanju upravo prednjače libellus i fibra
libellus jer su dado&dado glavni u organizaciji mafesta, koji je puno napravio za cjelokupnu strip scenu, a fibra jer objavljuje naslove o kojima se svako malo piše u novinama i govori na tv
je, oni odmah rade nove naslove, i treba tako
a kad već spominješ postprodukcijske aktivnosti bp-a, koje su to, osim povezivanja s filmskim ekranizacijama, sve drugo se svodi na sajmove, popuste, akcije... a tu mi se čini da cilj nije 'dublji trag' nego prodaja

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/02/2010 : 22:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir
bljezg, bljezg, uvred, uvred, glup, glup...



Molim moderatore da posrnulog sprovedu u mir i tišinu najbližeg prihvatilišta.
Hvala.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/02/2010 : 22:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe
Kao što je, posle svih ovih godina, fibra na osmom albumu Love & Rockets, a libelus pichi Spirua i Aleksandra Ikara, sve se puši. Eno skoro su završili.
Nemojmo biti licemeri, a ako mene pitaš, više od 9 publikacija naslova tog kvaliteta, obima i tiraža koje radi BP ne bi ni trebalo u godinu dana. Jer, izdavaštvo nije samo da se odštampa, nakači slikica na forum i proda 150 komada pajtašima, i još toliko bibliotekama. To kao da ni ne postoji. Mislim, kada izdavač lično poznaje 90% svojih kupaca - kako to nazvati?
Izdavaštvo zahteva i mnoštvo postprodukcijskih aktivnosti kako bi delo dobilo odgovarajući tretman i ostavilo traga u publici. Kada se rodi treba da ga nunaš, ne da ga baciš na tezgu i ideš da praviš novo.
Sve ostalo je čisti vanity press, a ne ozbiljno izdavaštvo.


Love & Rockets 3 & 4 ce izaci za mjesec-dva. To su 4 knjige od po 300 stranica u malo vise od 3 godine. To je sasvim pristojan ritam, puno brzi od vecine ostalih izdavaca, osim libellusa, pogotovo kad se uzme u obzir tip naslova. Ostalo necu komentirati, rekao sam da cu se truditi biti afirmativan prema ostalim izdavacima. Uostalom, sam BP se izjasnio što misli tko je napravio najviše tako što su mi javno čestitali. To je, vjerujem, važnije od tvog pristranog, zlonamjernog i šovinističkog podmetanja.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/02/2010 : 22:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by Tex Willer

E dveribade,dveribade,svi te vec procitali
Sad se lepo poklopi usima da se bolje ocuvas za aukcije kad ponestane kupusa

AF HC 40 kn realna cena?
Ma daj,ne lupaj



Ma vidis da vise nece ni smajlice da stavlja kad mi odgovara. Razmisljam da se ozbiljno naljutim na njega.



Ja bih se odavno naljutio da ne stavlja smajlice
Za koj moj postoje nego da se turaju
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/02/2010 : 22:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Činjenicu da su u kratkom vremenskom roku dva diskutanta moj duboki prezir pobrkali sa šovinizmom pripisaću slaboj razini naobrazbe.
Dakle, kako bi izbegli dalje nesporazume, sa moje strane radi se isključivo o kristalno čistom, najdubljem preziru.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/02/2010 : 23:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message

HC AF od 40 kuna je jeftin a MV s 3 epizode za 125 kn je pljačka????

koje su droge u điru?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/02/2010 : 23:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by lwood


HC AF od 40 kuna je jeftin a MV s 3 epizode za 125 kn je pljačka????

koje su droge u điru?



Ajte ljudi, pa nemojte vise da se smejete coveku. Sta? Vi kao nikad niste izvalili glupost?

@ Bob Rok

A i ti postavljas "trik" pitanja!

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 17/02/2010 : 23:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by Bob Rok

Dveribade, ajde kada radite kampanju protiv Libellusa, nemojte tu da stanete. U redu, Libellusu su skupa izdanja. Sta ne valja kod Strip agenta, Ludensa, Bukgloba, Fibre? Ako mi budes naveo razloge (ja znam da ih ima), verovacu ti da ne vodis kampanju samo protiv jednog izdavaca.

ali meni nije samo jasno da se buni na cijenu največi preprodavač stripova ,pa pobogu nedavno je uzeo pare na zagoru i nije ga bilo 10 dana na forumu dok je to izbrojao i posložiohttp://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=1991449 a libellus skup a za ovaj jedan stari papir možeš uzeti par kompleta od libellusa, i da ovi su stripovi stvarno stari i rijetki a svakih 15 dana novi nikne na aukcijama,ako je libellus uzeo 1 milion eura ,onda je dveribad uzeo bar 5 od tih istih stripofila.i baš me zanima ta njegova računica da libellus zaradi po 10 eura po komadu ,znači izdanje ih iziđe 20-25 kuna ,stvarno smiješno.a opet kad tako dobro sve zna i kad je tako dugo u strip vodama zašto nije sam osnovao izdavačku kuču i drmao kioscima sa hc po 15-20 kuna.



Sve sto on zna je da lupeta kao npr. u slucaju sa Maxi HC Zagorom iako zna da je taj deo u HC samo manji deo dosta veceg tiraza odvojen da bi se radio u HC. One koji su uradjeni u SC ne pominje jer mu ne odgovara.
Ili,kad je vec tako sazaljiv nad stripofilima,sto nam ne objasni povecu razliku u ceni AF klasik u SC i HC ako su HC korice tako jeftine?
Njega boli nesto drugo - izgleda sto ne moze da dobije LB izdanja po nekoj proizvodnoj ceni pa da ih sam diluje
Ili sto mu kupusi iz ZS/LMS gube cenu pojavom reprinta
Kako bilo,smesna je pojava i vise ga niko ne uzima za ozbiljno
A kad udje u polemiku sa mnom,boli ga i to sto ne moze da me prikaze kao dilera LB izdanja(ili bilo kojih),nema argumente i onda tako lupa i lupa...

slažem se i to je činjenica ali nemoj misliti da nema kod njega rasprodatih izdanja od libellusa ,biče i toga na aukcijanma ne boj se ..



Dubravko,žao mi je što ću te razočarati.Nešto sam prodao,nešto poklonio njihovih stripova.Trenutno nemam niti jedan strip od Libellus-a u kući,niti ću ih više kupovat jer su bezobzirno skupi.Ukoliko mi ih netko pokloni,unaprijed bih se zahvalio na tim enciklopedijskim izdanjima.

Nego,daj molim te ko brata,objasni ljudima onu psovku što si mi uputio u jednom postu.Objasni što ti poistovjećuješ sa ušima kada se meni obraćaš.Ako želiš,moga ja objasnit ljudima što su i tko su za tebe i tvoje podneblje uši.To si čuo slučajno od nekoga ili su te tvoji bližnji tom naučili?Čisto onako,da široke mase shvate kako razmišlja jedan odrastao čovjek kao ti.Ponavljam,vrlo mi je drago da jedan obrazovan čovjek kao ti tako razmišlja,a još mi je draže da si simpatizer Libellus-ovih poslovnih poteza.Ajde momčino,objasni tko su za tebe uši??

nevjerovatno ,stvarno si lik da te nema trebalo bi te izmisliti,koliko se sječam ta STRAŠNA PSOVKA je bila a uša keru jedan i mislim da sam napisao šta to znači nama u Mo.jednostavno-gubi se -nestani- ilitiga bjaži,bjaži tako s njima treba samo bjaži(TLN )da se ne misliš.
nego hajde ti meni lijepo objasni koliko uzmeš mjesečno para na stripovima?mislim prosjek po komadu ti je debelo iznad libellusa.
prodaješ stari papir po večim cijenama od novih albuma,alana ford klasik hc ti je jeftin (naklada samo 7-8 tisuća)a libellus skup?
i da, kupujem libellusa i dalje ću onoliko koliko mogu priuštiti a mogu jer ne uzimam taj kupus od lms i zs(bez uvrede onima koji ga skupljaju).a ti dalje nastavljaj svoj lični rat protiv dada,samo mislim da te je raja prokužila....
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/02/2010 : 23:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

Činjenicu da su u kratkom vremenskom roku dva diskutanta moj duboki prezir pobrkali sa šovinizmom pripisaću slaboj razini naobrazbe.
Dakle, kako bi izbegli dalje nesporazume, sa moje strane radi se isključivo o kristalno čistom, najdubljem preziru.


Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda.

Trouble will find me
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/02/2010 : 23:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message
Ljudi svadje su bez osnova svako ima svoj izbor ja bih se pre okrenuo i pokrenuo topic za prodavace starih stripova koji radi 4,5 kuna dizu sami sebi cene ,mene to ubija svojim ocima gledas kako te neko zajebava imas i tu izbor ali inat ti proradi i kupis jer i sam znas da moze proci mnogo vremena kad ces naleteti na taj strip. I na kraju shvatis opet da sve sto volis nije preskupo ali.............

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000