forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Je li Libellus preskup
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 18/02/2010 : 23:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

khm
mene zanima kakav je životni standard onih koji se propinju na zadnje noge kako bi dokazali da Libellus nije preskup?
Čisto da vidim koliko sam zabrazdio u slabo plaćen i neprofitabilan posao...i naravno, koji posao rade da vidim u čemu se tako lijepo zarađuje da se mjesečno može lupati po par sto eura u stripove (kako se neki ovdje hvale).
Možda odlučim promijeniti profesiju :D



Da se razumemo, ja sam glasao da nije skup, ali to podrazumeva da nije skup za kvalitet koji nude. Inace je sve skupo, pa bi bilo bezveze reci da je LL jeftin i ne samo LL, nego uopste stripovi. Ali, poll je tako bezveze postavljen da gore nije moglo. Doduse www2 je par puta pokusao da objasni da nije imao neke skrivene namere, ali nije jednostavno lepo postavio pitanje i ispalo je kako je ispalo.

Inace ja sam prof. razredne nastave ili narodski receno ucitelj. Plata profesora (ili bar moja) je 450 evrica. Bese i 500, nego ubi SEKA. E sad, ni ja ne mogu da odvojim par stotina evra za stripove, ali zato da bi kupio ova luksuznija izdanja odvajam svakog meseca po nesto. Kako LL ne izlazi svakog meseca, mogu i da postignem.
To bi bilo to.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/02/2010 : 23:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by stinky
ova ti je dobra
ja isključiv - ajde, recimo da se mijenjaš na bolje, za što zaslugu (pre)samouvjereno pripisujem pomalo i sebi: nakon godina i godina natezanja i oštrog diskutiranja, svađanja i zajebavanja ponekad, jednostavno si morao uvidjeti da nisu sve one naoko besmislene i pretjerane stvari ni tako loše; našlo se tamo, među upućenim primjedbama, podosta toga o čemu si mogao porazmisliti i priznati si "možda ovaj ima pravo"
kako god, TRENUTAČNO NISI ISKLJUČIV, što te je krasilo prijašnjih godina te si se zbog te okolnosti pretjerano vrijeđao na neke primjedbe ili pak zajebancije - to je svakako pomak na bolje

ipak držim da su naša mišljenja i pogledi na svijet puuuuno drugačiji (pa i oprečni), ali to je duga priča za neku drugu priliku
najkraće: ti si ozbiljan čovjek, koji sam sebe shvaća (za moje poimanje) preozbiljno. s druge strane, ja ne mogu to: pa i sve kada ti se činim samouvjeren, ohol, drzak, pametujem, meni je to uvijek poluzajebancija, već je uračunat otklon i sam za sebe znam da nisam apsolutno u pravu, baš sam onaj-koji-može-pogriješiti-bez-obzira-o-čemu-se-radi. za mene je svijet tajna i ne postoji nikakva izvjesnost ni u čemu. (ipak ovo nemoj brkati sa onim poslovičnim nesigurnim tipovima koji su pogubljeni po svijetu pa se okreću hare krišni ili zenu ili gušterima iz sedme dimenzije; nisam ja taj)


Stvarno si (pre)samouvjeren:) Nisam ti ja tako ozbiljan kao sto me dozivljavas, a pogotovo sebe ne dozivljavam preozbiljno i prevazno. Enivej, zajebancija je ok, ali jedno je zajebavati se da sam, ne znam, ćelavo debelo prase, a drugo da sam lopov koji uništava strip scenu. Na prvo ću se i ja nasmijati (a pogotovo moja žena:) ), ali drugo mi već nije smiješno.

quote:
Originally posted by stinky
što se tiče cijena, razumijem sve. oduvijek razumijem što ti govoriš. no, TI možda ne razumiješ drugu stvar: s nekim tko negira POČETNU PRETPOSTAVKU nema dogovora. naravno da se sve može dokazati; ovisno o početnoj pretpostavci (tako se može dokazati da je dan crn, a noć bijela, ovisno o...)
ajde, reći ću ovo još jednom. upravo sada:
cijela ta priča oko cijena se da svesti na ono osnovno: kupac VS prodavač. ovi su uvijek sa suprotstavljenim interesima, ne? kupac želi platiti manje, prodavač želi zaraditi više.
i sada se ovdje događa zanimljiva stvar: prodavač (jer je blizak kategoriji kupaca, kroz forum, kroz prijateljstvo, kroz hobi i sl) otpočetka igra na dvije strane: kao izdavač-prodavač i kao fan-forumaš. upravo kroz ovu drugu 'osobnost' on se dodvorava kupcima-fanovima, prikazujući tešku situaciju, malo tržište, male naklade, tisuću problema (sve to faktično i stoji).
ALI, KAŽEM JA!
mišljenja sam da me kao kupca sve ovo ne treba biti briga. prodavačevi problemi su njegova stvar. ne mogu raditi protiv sebe, a za njega, jer nema za to dovoljnog razloga. uostalom, niti taj prodavač ne promatra kupčeve probleme, on to ne uzima u obzir.
prodavač jednostavno stavi cijenu i APSOLUTIZIRA pojam kupca (ne ulazi u svaki pojedini slučaj, nije ga briga jel se radi o telleru koji ima 2000 eura plaću ili obi-wanu koji ima 6 puta manje).
s druge strane, sebe izdvaja iz apsolutne kategorije prodavača: uvijek nalazi razloge da opravda pojedinu cijenu, te onaj radi veću nakladu te drugi ima vlastitu tiskaru itd.
e pa nećemo tako, kažem ja!
ekvivalent apsolutiziranju kupca je apsolutiziranje prodavača. njihova granica i dodrina točka je cijena. cijena apsolutizira oba slučaja: i kupca i prodavača.
i zato, kada kažem, skupo je to, previše je 150kn, NE MOGU UVAŽITI TVOJE ARGUMENTE (iako ih razumijem). dakle, razumijem što pričaš, ali tako ti je to.
to ti je jednako kao kada bi mi ti rekao "ovo košta 150kn" a ja ti počeo navoditi "da, ali vidi, trebam platiti klincu udžbenike, popravak kod mehaničara, dva kredita, a plaća mi je mala". i ti su moji argumenti također jaki, no koga to zaboli. ti kao prodavač to ne možeš uvažiti, jer su to problemi druge strane.

zato, ako sam odlučio da mi tvoja cijena ne odgovara, NE POSTOJI NAČIN DA MI TI PRIKAZOM TROŠKOVA POKAŽEŠ DA JE ONA U REDU.


Opet se ne razumijemo. Ja uopće ne kažem da 150 kn za jedan strip nije puno, niti ti zelim reci da je ta cijena najbolja moguca, niti da je u redu i da je trebaš prihvatiti, niti ista slicno. Ja ti samo zelim reci ZASTO je ona tolika. Jer jedno je optuzivati me da su mi stripovi skupi, a drugo da se bogatim nabijajuci cijene. Kuzis?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 18/02/2010 : 23:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Da, ali nije onda samo Libellus. U tome je poenta cele price. Ili je nama slab standard ili su svi stripovi skupi, nema izdvajanja



Ljudima je uvek sve skupo, buduci da je skupoca jedna prilicno relativna kategorija. Na osnovu cega se uopste odredjuje da li je neki strip skup? Da li treba da kosta 50% vise od ukupnog troska po primerku? 20%? 100%?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 19/02/2010 : 00:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

quote:
Originally posted by Renky
Kad je 90% foruma tvrdilo da si šovinist, kada to i jesi javno pokaziva, onda te nisu postotci brinuli nego si i dalje gura po svome i pokušava nas uvjeriti da je do nas.
Za ove optužbe od ovih dana se ne slažem. Komentari su bili smišljeno plasirani u drugom pravcu no ipak ne šovinistički.
na tržištu u HR pa nemoj da te zavedu niže cijene u SR.



WOW! Nisam ni znao da sam takva zvezda. 90%!
Ali, eno na onom drugom forumu 90% članova tvrdi da je markos lopov i lažovčina, na trećem verovatno 90% njih misli da je ratko praktično svetac.
Recimo, ne bi me uopšte začudilo da preko 95% članova na svim tim forumima tvrdi da si ti jedan odurni dupelizac. Šta ćemo s tim? Ništa.
Poznajem tek par ljudi sa foruma i ne vidim kako bi mene moglo da poznaje toliko njih. Ankete gde bi forumska populacija tvrdila kakav je neko - nema to smisla. Jedva da ima smisla i ovako kada ljudi kažu da su ta boneli izdanja preskupa.



Hi hi hi!
Nije govno nego se ćuko posra! Of kors

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 19/02/2010 : 00:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

khm
mene zanima kakav je životni standard onih koji se propinju na zadnje noge kako bi dokazali da Libellus nije preskup?
Čisto da vidim koliko sam zabrazdio u slabo plaćen i neprofitabilan posao...i naravno, koji posao rade da vidim u čemu se tako lijepo zarađuje da se mjesečno može lupati po par sto eura u stripove (kako se neki ovdje hvale).
Možda odlučim promijeniti profesiju :D


Čuj, skup je, preskup nije... Glupo bi bilo tvrdit da u današnjoj situaciji nešto nije skupo. No nitko nas ne tjera... A ovo je obična bezrazložna hajka.
I ja bi rado vozija bolje auto ili ima vikendicu na planini.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 19/02/2010 : 08:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
Koliko Libellusa izadze u prosjeku na godinu???

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/02/2010 : 08:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Treba ti otprilike 1000 evra da pokupuješ sve od Libellusa za godinu dana.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 19/02/2010 : 08:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
To je 60-ak izdanja ???

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/02/2010 : 08:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
za dartha i vjekota,ja bi bio najsretniji čovjek na svijetu da ljudi koji rade na području bivše Yuge imaju bar
1000 evra plate, i u Sloveniji je najlošija plata 400,500ili 600 evra, tako da i kod nas ne teče med i mljeko, tada bi
svi koji žele mogli da kupuju Libellusove ili neke druge stripove, naklade bi bile veče pa cijena manja.
Žao mi ako sam izpao hvalisavac sa svojom platom,nisam to ni u snu imao u mislima, več sam htio dokazati da
Libellus svima ne može biti skup, ja sam jedan od sretnika kojemu cijena nije problem.
Pa sad, ako se nađe još 499 takvih sretnika(dosta ljudi radi vani)zar da mi plačemo za sve koji si to ne mogu
priuštit? Žao mi je, ali ništa više.
Rado bi da postoji i jeftinija varianta tih izdanja(kiosk) ali sumljam da bi bila izplatljiva tako da...
Ljudi, svijet je širok,ako ste nezadovoljni platom prvo otkaz i pljuska šefu pa nađite bolji...bar u tržišnoj
ekonomiji niko vas ne drži vezane za firmu.Najlakše je u plač, koliko vas banči po cijele noči vani,puši, pije
alkohol i žali se na slab standard.Teller ne radi ništa od toga a mogo bi si priuštit komotno.
Teller skuplja i čita stripove, i to ne samo one skupe.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 19/02/2010 : 08:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
To je poenta cele stvari. Nema konkurencije, i ljudi uzimaju ono sta je na trzistu. Da neko izdaje MN od prvog broja, verovatno bi i Libellus korigovao cene; obzirom da nema, Libellus sam postavlja standard u zavisnosti od toga kakvi su troskovi. Postoji 500 ljudi koji bi to uzimali, verovatno jos par stotina koji imaju sredstva ali ne mogu da dodju do stripova jer su rasprodani... i to je to.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 19/02/2010 : 08:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by darth-vader

khm
mene zanima kakav je životni standard onih koji se propinju na zadnje noge kako bi dokazali da Libellus nije preskup?
Čisto da vidim koliko sam zabrazdio u slabo plaćen i neprofitabilan posao...i naravno, koji posao rade da vidim u čemu se tako lijepo zarađuje da se mjesečno može lupati po par sto eura u stripove (kako se neki ovdje hvale).
Možda odlučim promijeniti profesiju :D


Čuj, skup je, preskup nije... Glupo bi bilo tvrdit da u današnjoj situaciji nešto nije skupo. No nitko nas ne tjera... A ovo je obična bezrazložna hajka.
I ja bi rado vozija bolje auto ili ima vikendicu na planini.



ali ja to ne bi
Nije stvar u tome da li je skup ili preskup. Pitao sam koliko onda zarađuju oni koji se tu trse objasniti da je to (neki su čak i rekli) jeftino. Zanima me da li su ti ljudi nevjerojatno bahati i samodopadni, ili je to normalna plaća koju oni zarađuju.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 19/02/2010 : 08:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
Originally posted by teller

za dartha i vjekota,ja bi bio najsretniji čovjek na svijetu da ljudi koji rade na području bivše Yuge imaju bar
1000 evra plate, i u Sloveniji je najlošija plata 400,500ili 600 evra, tako da i kod nas ne teče med i mljeko, tada bi
svi koji žele mogli da kupuju Libellusove ili neke druge stripove, naklade bi bile veče pa cijena manja.
Žao mi ako sam izpao hvalisavac sa svojom platom,nisam to ni u snu imao u mislima, več sam htio dokazati da
Libellus svima ne može biti skup, ja sam jedan od sretnika kojemu cijena nije problem.
Pa sad, ako se nađe još 499 takvih sretnika(dosta ljudi radi vani)zar da mi plačemo za sve koji si to ne mogu
priuštit? Žao mi je, ali ništa više.
Rado bi da postoji i jeftinija varianta tih izdanja(kiosk) ali sumljam da bi bila izplatljiva tako da...
Ljudi, svijet je širok,ako ste nezadovoljni platom prvo otkaz i pljuska šefu pa nađite bolji...bar u tržišnoj
ekonomiji niko vas ne drži vezane za firmu.Najlakše je u plač, koliko vas banči po cijele noči vani,puši, pije
alkohol i žali se na slab standard.Teller ne radi ništa od toga a mogo bi si priuštit komotno.
Teller skuplja i čita stripove, i to ne samo one skupe.




pa sad banči, puši i pije...ne, ne radim to nego radim maltene cijeli dan a opet tako ne zarađujem...ali da i zarađujem sigurno se tu nebih bahatio da je to jeftino i da treba poskupiti ;)
Čovjek u svemu treba imati zrno osjećaja prema realnosti i svakidašnjici.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/02/2010 : 08:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
hm...ako misliš mene nigdje nisam izjavio da treba poskupit, več da bi kupovao i ako poskupi 2o kuna po
komadu...možda sam malo preterao i izpričao sam se več svima koji to hoće pročitat...imam sigurno zrno
osijećaja prema realnosti ali u efetu ponekat se zagubi negdje...bez uvrede i pozdrav.

ps: svima želim bolje plate za pošten rad,i da dođe vrijeme kad če moči kupit stripove koje vole bez da gladuju.
Siguran sam poznajuči Dade da to žele i oni, jedva čekaju da dignu nakladu na 800 komada pa spuste cijenu.
Valja pregrmit ovu jebenu recesiju i...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 19/02/2010 : 09:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
libellus ima puno izdanja za sirok dijapazon korisnika koja se ne pokazu uvijek isplativa , lako je kao mnogi drugi izdavaci izdavati samo junake koji imaju prodju kod korisnika ne htijuci se upustati u druge projekte . Po tome libellus ima puno vise izdataka nego sto mi mislimo htijuci zadovoljiti sviju nas ( ne prodaju se bas svi stripovi od svih junaka da bi oni mogli izdavati druga izdanja odnosno upustati se u druge projekte iako oni to cine ja mislim da vec pripremaju novog junaka za nas ). Za nas u bosni i hercegovini je takodje skupo cak i skuplje nego vama svima ali treba se organizovati , ne mora se sve kupiti odnosno kupuje se ono sto se cita a ne skuplja prasinu na polici .

feka
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/02/2010 : 09:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by teller

za dartha i vjekota,ja bi bio najsretniji čovjek na svijetu da ljudi koji rade na području bivše Yuge imaju bar
1000 evra plate, i u Sloveniji je najlošija plata 400,500ili 600 evra, tako da i kod nas ne teče med i mljeko, tada bi
svi koji žele mogli da kupuju Libellusove ili neke druge stripove, naklade bi bile veče pa cijena manja.
Žao mi ako sam izpao hvalisavac sa svojom platom,nisam to ni u snu imao u mislima, več sam htio dokazati da
Libellus svima ne može biti skup, ja sam jedan od sretnika kojemu cijena nije problem.
Pa sad, ako se nađe još 499 takvih sretnika(dosta ljudi radi vani)zar da mi plačemo za sve koji si to ne mogu
priuštit? Žao mi je, ali ništa više.
Rado bi da postoji i jeftinija varianta tih izdanja(kiosk) ali sumljam da bi bila izplatljiva tako da...
Ljudi, svijet je širok,ako ste nezadovoljni platom prvo otkaz i pljuska šefu pa nađite bolji...bar u tržišnoj
ekonomiji niko vas ne drži vezane za firmu.Najlakše je u plač, koliko vas banči po cijele noči vani,puši, pije
alkohol i žali se na slab standard.Teller ne radi ništa od toga a mogo bi si priuštit komotno.
Teller skuplja i čita stripove, i to ne samo one skupe.


Telleru, tvoja plata nije ništa sablažnjivo. Tu se vidi koliko smo mi u stvari jad. Oči nam ko tanjiri na spomen 1000 eura (7300 kn.). Ako žena ne radi, imaš djete (recimo), to je neki minimum da bi se moglo koliko toliko normalno živjeti. Siguran sam da dosta članova na forumu iz većih gradova ima toliku platu (moj kum ima toliko, a radi u Osijeku koji baš i nije neki pojam za visoki standard). Ono što ja dobijem (po novom 1820 kn.) se ne može nazvati platom - to je sramota (ali nemam drugog izbora, kod nas u regiji je i prije krize bilo teško naći posao, a sada je nemoguće).
No, ja ovdje ne govorim o tome. Imam novca za stripove, ali kada smatram da je nešto preskupo, ja to ne kupujem (ne bih kupovao ni da mi je plata 10 puta veća). Netko je rekao kako odrediti da li je preskupo. Odgovor je jednostavan, svaki čovjek odredi za samog sebe po vlastitom osjećaju. Na anketi 80% ljudi misli da je skupo, 20% da nije. I šta to znači? Baš ništa. Libellusu dobro ide (kako čujem). I treba tako, ljudi sposobni, zarađuju, to ne bi trebalo nikome smetati.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 19/02/2010 09:54:38
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 19/02/2010 : 10:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by teller

za dartha i vjekota,ja bi bio najsretniji čovjek na svijetu da ljudi koji rade na području bivše Yuge imaju bar
1000 evra plate, i u Sloveniji je najlošija plata 400,500ili 600 evra, tako da i kod nas ne teče med i mljeko, tada bi
svi koji žele mogli da kupuju Libellusove ili neke druge stripove, naklade bi bile veče pa cijena manja.
Žao mi ako sam izpao hvalisavac sa svojom platom,nisam to ni u snu imao u mislima, več sam htio dokazati da
Libellus svima ne može biti skup, ja sam jedan od sretnika kojemu cijena nije problem.
Pa sad, ako se nađe još 499 takvih sretnika(dosta ljudi radi vani)zar da mi plačemo za sve koji si to ne mogu
priuštit? Žao mi je, ali ništa više.
Rado bi da postoji i jeftinija varianta tih izdanja(kiosk) ali sumljam da bi bila izplatljiva tako da...
Ljudi, svijet je širok,ako ste nezadovoljni platom prvo otkaz i pljuska šefu pa nađite bolji...bar u tržišnoj
ekonomiji niko vas ne drži vezane za firmu.Najlakše je u plač, koliko vas banči po cijele noči vani,puši, pije
alkohol i žali se na slab standard.Teller ne radi ništa od toga a mogo bi si priuštit komotno.
Teller skuplja i čita stripove, i to ne samo one skupe.


Telleru, tvoja plata nije ništa sablažnjivo. Tu se vidi koliko smo mi u stvari jad. Oči nam ko tanjiri na spomen 1000 eura (7300 kn.). Ako žena ne radi, imaš djete (recimo), to je neki minimum da bi se moglo koliko toliko normalno živjeti. Siguran sam da dosta članova na forumu iz većih gradova ima toliku platu (moj kum ima toliko, a radi u Osijeku koji baš i nije neki pojam za visoki standard). Ono što ja dobijem (po novom 1820 kn.) se ne može nazvati platom - to je sramota (ali nemam drugog izbora, kod nas u regiji je i prije krize bilo teško naći posao, a sada je nemoguće).
No, ja ovdje ne govorim o tome. Imam novca za stripove, ali kada smatram da je nešto preskupo, ja to ne kupujem (ne bih kupovao ni da mi je plata 10 puta veća). Netko je rekao kako odrediti da li je preskupo. Odgovor je jednostavan, svaki čovjek odredi za samog sebe po vlastitom osjećaju. Na anketi 80% ljudi misli da je skupo, 20% da nije. I šta to znači? Baš ništa. Libellusu dobro ide (kako čujem). I treba tako, ljudi sposobni, zarađuju, to ne bi trebalo nikome smetati.



Upravo je u tome bit svega! Nije bitno ko ima koliku plaću, već da su ta izdanja preskupa općenito..
Mislim možemo mi od toga radit Markove konake, ali kad se sve zbroji i oduzme to je ipak samo STRIP i ne smije koštata toliko koliko košta.. I to je moje razmišljanje i bit će, pa makar imao (ako Bog da) plaću i 5 soma eura!
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 19/02/2010 : 10:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Sva kolekcionarska izdanja su preskupa

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 19/02/2010 : 10:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Sva kolekcionarska izdanja su preskupa



Pa jasno kad želiš nečemu nabit cijenu - samo ga proglasiš kolekcionarskim izdanjem
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 19/02/2010 : 10:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Ali to su tendencije. Nijedan proizvod vise nije badava (osim srpskog Alana koji kosta evro). Fukoovo klatno, bas pogledah pre neki dan, kosta 21 evro. Eto, jos vise nego Loana. Knjiga kosta 21 evro! Sto bi strip bio jeftiniji? Kako se strip odvaja od kioska, tako mu i cena raste. Rekao sam, maksimalna cena za strip, iz perspektive mog dzepa, bio bi za kiosk izdanje - 1,5 evro, a za album - 5 evra. Ko ce meni da udovolji? A da ne pricam da nikad ne bi kupovao tvrdokoricen strip da me izdavac nije naterao

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Edited by - Bob Rok on 19/02/2010 10:31:40
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 19/02/2010 : 10:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Ali to su tendencije. Nijedan proizvod vise nije badava (osim srpskog Alana koji kosta evro). Fukoovo klatno, bas pogledah pre neki dan, kosta 21 evro. Eto, jos vise nego Loana. Knjiga kosta 21 evro! Sto bi strip bio jeftiniji? Kako se strip odvaja od kioska, tako mu i cena raste. Rekao sam, maksimalna cena za strip, iz perspektive mog dzepa, bio bi za kiosk izdanje - 1,5 evro, a za album - 5 evra. Ko ce meni da udovolji? A da ne pricam da nikad ne bi kupovao tvrdokoricen strip da me izdavac nije naterao





Mene još nisu uspjeli natjerat da kupujem HC.. Ja imam sasvim drugo poimanje stripa, tj. za mene je strip ono kaj sam ko klinac kupovao na kiosku.. Ne bi htio nekoga uvrijedit (svako ima pravo radit sa svojom lovom kaj hoće) ali ta "fancy" izdanja su mi čisto preseravanje.. "Reče i bi spržen gromom kao heretik"
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 19/02/2010 : 10:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
quote:
Originally posted by Vjeko1980
Mene još nisu uspjeli natjerat da kupujem HC.. Ja imam sasvim drugo poimanje stripa, tj. za mene je strip ono kaj sam ko klinac kupovao na kiosku.. Ne bi htio nekoga uvrijedit (svako ima pravo radit sa svojom lovom kaj hoće) ali ta "fancy" izdanja su mi čisto preseravanje.. "Reče i bi spržen gromom kao heretik"



Spržite i mene! Nedam se ni ja...
Dobro, takve stripove uzimaju knjižare, ali....

Natvrdo kupim samo Jeremiaha. Kurdy Malloy u boji...

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...

Edited by - gregorbikupil on 19/02/2010 10:47:13
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 19/02/2010 : 10:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
quote:
Originally posted by Gand
Ako nesto zelim imati, cijena mi nije prepreka... druga je stvar sto je covjek proklet (ja pogotovo) pa zeli imat sve. E tu je cijena daleko nadisla potrebe i zelje. Generalno gledano dakle, nema cijene koja je previsoka. Ako jest, stvar ne zelis dovoljno jako.




Da.
A istina je i druga. Prodavač tu stvar meni siromahu ne želi prodat dovoljno jako.
Obadvoje imaju džep. Svaki svoj.
Pa sad siromah ne hebe izdavača, a izdavač ne hebe siromaha.
Siromaha: siromaha u svjetlu fakta da se ne želi prosvjetlit Boneli izdanjima, znači u duhovnom, pa i u stvarnom, ekonomskom smislu. Jer trebadu dve sorti siromaštva, obe pomenute dve, pa da se ta izdanja ne kupuju.
Naročito ona premijerna odnosno ekskluzivna HC Bonelli izdanja.


Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...

Edited by - gregorbikupil on 19/02/2010 10:56:25
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/02/2010 : 12:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Evo jedna usporedba čisto da skontate zašto je meni skupo...
Dakle imamo:
Libellus tex br.1 : boja, HC, 256 str - cijena 250 kn.
DC Dark victory : boja, SC, 390 str - cijena 72 kn.
Jasno mi je da su to kruške i jabuke, ali meni kao kupcu, cjenovna razlika je vrlo osjetna...


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 19/02/2010 12:16:27
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/02/2010 : 12:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Osetim fizičku bol kada vidim ove dve stvari upoređene, jednu pored druge.
Ne zbog tebe, obi, već čisto onako. Zabezekne se čovek. Deluje nadrealno.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 19/02/2010 : 12:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
svejedno je ova desna mnogo ljepsa , ne znam mozes dohvatiti tu naslovnicu

feka
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000