forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Je li Libellus preskup
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/02/2010 : 02:53:22  Show Profile Show Extended Profile
Ma, znao sam ja da od one ljubavi na juznoj pruzi nema nista!
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 23/02/2010 : 12:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
quote:
Originally posted by docA

Ma, znao sam ja da od one ljubavi na juznoj pruzi nema nista!



DIVIDE ET IMPERA!!!
Jos jednom se dokazala stara istina...
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 23/02/2010 : 14:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by docA

Ma, znao sam ja da od one ljubavi na juznoj pruzi nema nista!




Ma kakvi,zašto ne.Nije valjda da se Tex nadurio(mada,čim je dva posta ostavljao za redom i opet malčice pokušao bit uvredljiv,možda se i raspizdio).Riješit ćemo mi to nekako,samo mi nije jasno"kako ćemo se ovako pjani borit"?
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 23/02/2010 : 14:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson

Nastavice se

Sta ce biti sa LL i sa njegovim kupcima citajte u sledecem broju:



Lektor uzvraća udarac








Teško,neverujem!Nema sponzora za nastavak serijala,no možda netko pristane na njegov honorar i ulogu.Već će se netko javit,no publika ne voli promjenu lika jer se u većini slučajeva poistovjeti sa likom i ulogom.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 23/02/2010 : 14:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

I samo jos jedna sitnica - ne ljuti se,ali na retardirane likove kao sto si ti ne zelim vise da gubim vreme.
Tako da ces odsad morati da se raspravljas sam sa sobom.
Ako prekines da trujes svaki topic i otvoris sopstveni,pa tamo iznosis svoje misljenje i saznanja,sigurno cu da proverim kakve si to cinjenice izneo,pa mozda i prodiskutujemo. Na ostalim vise ne,nema svrhe.
A ako ti je namera da nekog odbijes od kupovine Libellusovih izdanja,znaj da kod mene nece ici,jer su mi izdanja savrsena.

I za ono uvlacenje koje pominjes iznesi neki dokaz,neku korist - od kupovine stripova bilo kog izdavaca imam samo finansijsku stetu jer ih ne kupujem za dalju prodaju kao ti,LICEMERU.
Tako da nikakav razlog nemam da podrzavam nekog izdavaca ili ne osim sopstvene procene vredi li to meni tih para ili ne,jer ja sam stripofil a ne preprodavac.
A ti dokazi suprotno ili se nosi.



Opet se nismo razumjeli.Dokaz?Pa pročitaj ova svoja dva zadnja posta,stvarno ne kontaš ili se opet šališ?

Sitnica je,malčice retardirana,ali je sitnica.A što toliko kompliciraš,shvatio si moju priglupost.Jel ti to opet pokušavaš vrijeđat svog druga??
Prijatelju,kupuj što hoćeš,podrži koga god hoćeš,napiši što misliš,itd.To su osnovna ljudska prava i slobode govora.Ako nisi shvatio što sam ti uljudno napisao u onom postu, ne mogu preciznije,mada mi se čini da si shvatio jer si mi se opet obratio sa bar superlativa!

Edited by - dveribad on 23/02/2010 14:43:35
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 23/02/2010 : 14:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

@seribad
Jesi li stvarno toliko glup da ne mozes da ukapiras par recenica?
Otvori topic i tamo razvijaj teorije zavere,iznosi svoje misljenje,niko ti to ne brani.
Ali,ne seri na svakom topicu gde se pominje Libellus,zamaras ljude.
Razumes li sad?

Ajde jos jednom,ukratko jer znam da si priglup:
Otvori topic o Dadi i Gastonu i pisi sta hoces,tvoja stvar.
Ne zagadjuj svaki topic o Libellusu,popustima,izdanjima.
Zamaras ljude.

Da neko ovoliko sere i da mu se i ne skrene paznja,potpuno mi je nejasno.

Znaci,jos jednom(sad citaj sporije,mozda ukapiras):
Otvori topic i redovno obavestavaj zainteresovane o svojim teorijama zavere i bogacenju Dade i Gastona i ne seri po svakom topicu gde se spomene Libellus.
Razumes li,aman-zaman?
Ovako zamaras ljude,stize li ti nesto do mozga,pod pretpostavkom posedovanja istog?

I malo obrati paznju i na aukcije,jos nisi prodao par hiljada stripova ovog meseca u svrhu sirenja strip-kulture. Kakav si ti licemer



Ma ne brini,jesam.Zar bi to trebao bit problem.Nego,majke ti,što bi ono "aman-zaman"??Ljepo si me nasmijao,simpatično nešto?

Što da otvaram novi topic,pa i ovdje se super zabavljamo.Ak otvorim novi,ovaj će potonut,a baš je fascinantan i solidno popraćen.Ima vremena,otvorit ću kad postanem barem približno revan fan kao ti.Nadam se da ćeš se i tada ovako slagat sa svojim drugom dveribadom!?(pardon-seribadom)

Edited by - dveribad on 23/02/2010 14:53:14
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/02/2010 : 17:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

Na sva

Sto se tice Libellusa - kad kupim znam koliko sam platio ali i sta sam dobio.
Meni su Libellusova izdanja(i Fibrina) perfektna.
I naravno,Lavirintova koja su mi genijalna (za ovo sam placen da kazem).

Kod svih ostalih izdavaca imam vece ili manje zamerke.



meni se samo jednom dogodilo da sam kupio strip od VC a u njemu bi jedna umrljana stranica tintom, za sad je sve ok
ludens je bolji ali i skuplji pa tako gledano to je tu negdje

osim libelusa ( koji je iritantno preskup ) i fibre, ja bi dodao bookglobe, beli put i strip agent kao izvrsna izdanja
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/02/2010 : 17:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Jebo ja sebe ako te razumin!!!
Pa ne kažem da si se obratija meni nego da si ti prvi spomenija AF a ja samo povuka paralele. Kako ja mogu pokušati skrenuti temu na Libellus ako je topic o Libellusu. Stvarno!!!???
E sad dalje. Koji je primjer tiraža i cijena. Tex ili AF jer si spominjao i jedno i drugo.




nisam ja prvi naceo temu AF klasika, pogledaj
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/02/2010 : 17:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Tvoja izjava:
"...ja sebi mogu priustiti tex u boji ali gledano realno to je previse novaca za nesto takvo, s obzirom da u italiji postoje takova ili slicna izdanja teksa pa su mnogo, mnogo jeftinija, da li je to gadljivo receno ili smijesno..."

Na ovo sam spomenija puuuuno manji tiraž Libellusa u odnosu na Italiju i time obrazložija i razliku u cijeni. Nakon mog komentara i sam si rekao da o tiražu nisi razmišlja čime smatram da si prihvatija taj argument.

I opet mi ostaje nejasno kakav si to primjer da slične ili iste cijene?



ne mogu bas prihlvatiti argument o tirazu jer serijska proizvodnja bonelijevih izdanja u italiji ima istu cijenu kao i u HR, ali tiraz te serijske proizvodnje je u italiji puno puno veci, a u hrvatskoj je puno puno manji
ludens je 18 kn, otprilike ( MM je 25 kn uglavnom i da sad ne idemo bas u detalje ) u italiji je preko 2 eura, ne znam tocno, ali tu negdje od tu izjava da je to tu negdje, jer i euro varira, pa nikad ne mozemo tocno tvrditi da je to bas tak, toliko i toliko
uglavnomo ludens s manjom tirazom postize jednako ili blisko jednaku cijenu onoj istovjetnog izdanja u italiji ali talijanskog izdanja s puno vecim tirazem
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/02/2010 : 17:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Ako misliš da se AF radi u velikom tiražu a opet je visoka cijena, ne znam razlog. Možda je sc izdanje tribalo koštati 20 kn. Tko zna, možda se dio planirane zarade prebacuje u cijenu HC izdanja. No bit je u tome što "dotični gospodin" nema na piku SA i smatra takvu cijenu opravdanom ( kao i ja ) nego on napada Libellus i proglašava ih lihvarima ( za razliku od mene ).




globalno gledajuci ne shvacate stvar, kritika je kritika, ma kome ona bila upucena

dveribed ima svoj stil humora, njega neki vjerojatno dozivljavaju kao zlikovca, a neki kao duhovitog lika
mi ne znamo tko je s druge strne kompa, mozda je tamo neki normalan lik koji se u svemu zabavlja, mozda je tamo pomalo ozbiljan lik, a opet mozda je tamo lik koji kada cita neke komentare postaje zapjenjen lik s nozem u zubuma a usput jos s tim spomenutim zubima skrguce

kad sam citao dveribedov stos - zvali su me bbbrzi, ja sam se razvalio od smjeha, voljeli ga ili ne voljeli tomu je malo tko mogao odoliti a da se ne razvali od smjeha, vjerojatno samo oni tipovi ciji zubi skrgucu, imaju noz u zubima i zapjenjeni su, oni se vjerojatno ne smiju
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/02/2010 : 18:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Renky

Jebo ja sebe ako te razumin!!!
Pa ne kažem da si se obratija meni nego da si ti prvi spomenija AF a ja samo povuka paralele. Kako ja mogu pokušati skrenuti temu na Libellus ako je topic o Libellusu. Stvarno!!!???
E sad dalje. Koji je primjer tiraža i cijena. Tex ili AF jer si spominjao i jedno i drugo.




nisam ja prvi naceo temu AF klasika, pogledaj




O joj, nisi ti... Ali ti si optužija mene za skretanje teme a moj post je bija komentar na tvoj.. Dakle ja sam upa u raspravu i ne stoji tvoja primjedba. Jel jasnije? ( koje glupasto dopisivanje )

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/02/2010 : 18:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
Boze sinko tebi je ta razina smijesna... blago ti se...
vidim da cesto imas problem da ti sljedeca recenica slijedi iz prethodne i po tome si prilicno poznat, al opet nemoj se toliko spustati...
ona retardirana ameba moze biti smijesna, duhovita i sto ja znam samo sebi slicnima...
treba biti inteligentan (eh, kako rijetko danas), pismen, sirokog polja obrazovanja i nacitanosti, a ne svercer iz supljeg u prazno cijeli zivot da bi imao neku vjerodostojnost, da bi nesto uistinu znacio, da bi iza rijeci nesto odzvanjalo makar one bile laz, ali pametna laz...
ovako imas prozirnu laz srocenu na razini umno poremecene osobe koja po milijunti put vice "oni su preskupi, oni su preskupi, nemojte ih kupovat, buuuuuuuuu"...
tako moze zadiviti samo sebi slicne. ne kazem da ih nema, al nemoj se spustati na tu razinu, jos jednom te molim...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/02/2010 : 18:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Renky

Tvoja izjava:
"...ja sebi mogu priustiti tex u boji ali gledano realno to je previse novaca za nesto takvo, s obzirom da u italiji postoje takova ili slicna izdanja teksa pa su mnogo, mnogo jeftinija, da li je to gadljivo receno ili smijesno..."

Na ovo sam spomenija puuuuno manji tiraž Libellusa u odnosu na Italiju i time obrazložija i razliku u cijeni. Nakon mog komentara i sam si rekao da o tiražu nisi razmišlja čime smatram da si prihvatija taj argument.

I opet mi ostaje nejasno kakav si to primjer da slične ili iste cijene?



ne mogu bas prihlvatiti argument o tirazu jer serijska proizvodnja bonelijevih izdanja u italiji ima istu cijenu kao i u HR, ali tiraz te serijske proizvodnje je u italiji puno puno veci, a u hrvatskoj je puno puno manji
ludens je 18 kn, otprilike ( MM je 25 kn uglavnom i da sad ne idemo bas u detalje ) u italiji je preko 2 eura, ne znam tocno, ali tu negdje od tu izjava da je to tu negdje, jer i euro varira, pa nikad ne mozemo tocno tvrditi da je to bas tak, toliko i toliko
uglavnomo ludens s manjom tirazom postize jednako ili blisko jednaku cijenu onoj istovjetnog izdanja u italiji ali talijanskog izdanja s puno vecim tirazem


I opet o joj! Usporedi koliko je cijena stripa u Italiji u odnosu na njihov standard, na recimo prosječnu plaću. Tada dolazimo do podatka da je strip u Italiji jeftin jer košta kao šalica kave a u nas kao dvi šalice ( ili čak tri u mom lokalu ). Znači veći tiraž, veće tržište i manja cijena. Plus, ako ova jednostavna ekonomija ne prolazi onda razmišljajmo ovako. Talijani plaćaju 100-250 Eura tablu stripa autorima. To je puno više od cijene autorskih prava po broju. Zamisli kolika bi cijena bila kad bi se radilo u malom tiražu. Mislim da oko 20-25 000 prodanih primjeraka znači da taj serijal ide na gašenje.
Ponavljam, mislim da bi bilo bolje da se kanimo troškovnika izdavača i da počnemo uživati u stripovima. Ovaj forum je nekad za to služija.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/02/2010 : 18:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Renky

Ako misliš da se AF radi u velikom tiražu a opet je visoka cijena, ne znam razlog. Možda je sc izdanje tribalo koštati 20 kn. Tko zna, možda se dio planirane zarade prebacuje u cijenu HC izdanja. No bit je u tome što "dotični gospodin" nema na piku SA i smatra takvu cijenu opravdanom ( kao i ja ) nego on napada Libellus i proglašava ih lihvarima ( za razliku od mene ).




globalno gledajuci ne shvacate stvar, kritika je kritika, ma kome ona bila upucena

dveribed ima svoj stil humora, njega neki vjerojatno dozivljavaju kao zlikovca, a neki kao duhovitog lika
mi ne znamo tko je s druge strne kompa, mozda je tamo neki normalan lik koji se u svemu zabavlja, mozda je tamo pomalo ozbiljan lik, a opet mozda je tamo lik koji kada cita neke komentare postaje zapjenjen lik s nozem u zubuma a usput jos s tim spomenutim zubima skrguce

kad sam citao dveribedov stos - zvali su me bbbrzi, ja sam se razvalio od smjeha, voljeli ga ili ne voljeli tomu je malo tko mogao odoliti a da se ne razvali od smjeha, vjerojatno samo oni tipovi ciji zubi skrgucu, imaju noz u zubima i zapjenjeni su, oni se vjerojatno ne smiju


Nemam pojma na što se to odnosilo. Ja san mislija da mu se ruke tresu od nervoze pa zato tipfeler
I svi njegovi napadi nemaju veze sa humorom nego sa biznisom. No rekao je jedan uvaženi gospodin, vrijeme će pokazati.
Dobro, sad kad smo razjasnili neke stvari odoh popiti trećinu stripa.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/02/2010 : 18:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Renky

Tvoja izjava:
"...ja sebi mogu priustiti tex u boji ali gledano realno to je previse novaca za nesto takvo, s obzirom da u italiji postoje takova ili slicna izdanja teksa pa su mnogo, mnogo jeftinija, da li je to gadljivo receno ili smijesno..."

Na ovo sam spomenija puuuuno manji tiraž Libellusa u odnosu na Italiju i time obrazložija i razliku u cijeni. Nakon mog komentara i sam si rekao da o tiražu nisi razmišlja čime smatram da si prihvatija taj argument.

I opet mi ostaje nejasno kakav si to primjer da slične ili iste cijene?



ne mogu bas prihlvatiti argument o tirazu jer serijska proizvodnja bonelijevih izdanja u italiji ima istu cijenu kao i u HR, ali tiraz te serijske proizvodnje je u italiji puno puno veci, a u hrvatskoj je puno puno manji
ludens je 18 kn, otprilike ( MM je 25 kn uglavnom i da sad ne idemo bas u detalje ) u italiji je preko 2 eura, ne znam tocno, ali tu negdje od tu izjava da je to tu negdje, jer i euro varira, pa nikad ne mozemo tocno tvrditi da je to bas tak, toliko i toliko
uglavnomo ludens s manjom tirazom postize jednako ili blisko jednaku cijenu onoj istovjetnog izdanja u italiji ali talijanskog izdanja s puno vecim tirazem


I opet o joj! Usporedi koliko je cijena stripa u Italiji u odnosu na njihov standard, na recimo prosječnu plaću. Tada dolazimo do podatka da je strip u Italiji jeftin jer košta kao šalica kave a u nas kao dvi šalice ( ili čak tri u mom lokalu ). Znači veći tiraž, veće tržište i manja cijena. Plus, ako ova jednostavna ekonomija ne prolazi onda razmišljajmo ovako. Talijani plaćaju 100-250 Eura tablu stripa autorima. To je puno više od cijene autorskih prava po broju. Zamisli kolika bi cijena bila kad bi se radilo u malom tiražu. Mislim da oko 20-25 000 prodanih primjeraka znači da taj serijal ide na gašenje.
Ponavljam, mislim da bi bilo bolje da se kanimo troškovnika izdavača i da počnemo uživati u stripovima. Ovaj forum je nekad za to služija.



e znas sta cu ti rec? ovo podebljano zlata vridi. cili zivot se zivciran jer debilima objasnjavan ono sta oni ne mogu skuzit. ma dosta je vise! nisan ja nikome kriv da je debil!!!!!!!!!!!!!!! debelon coviku (ka meni) bez problema se kaze da je debel. odsad debelome debel, a debilu - debil! zivija suvar! spasonosna recenica

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/02/2010 : 18:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

O joj, nisi ti... Ali ti si optužija mene za skretanje teme a moj post je bija komentar na tvoj.. Dakle ja sam upa u raspravu i ne stoji tvoja primjedba. Jel jasnije? ( koje glupasto dopisivanje )




na neki jnacin je glupasto, niti sam ja prvi zapoceo temu oko AF, niti si ti prvi skrenuo, ali si ti to iskoristio u konverzaciji samnom, ljepo ti je bilo pricati o AF u ali ne toliko ljepo o kritikama libelusa, meni ne smeta, ali kad vec spominjemo
naravno da se situacija ponekad promjeni i da ovo nase tvrdoglavo cjepidlacenje ponekad nema smisla a nije ni toliko bitno
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/02/2010 : 18:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

e znas sta cu ti rec? ovo podebljano zlata vridi. cili zivot se zivciran jer debilima objasnjavan ono sta oni ne mogu skuzit. ma dosta je vise! nisan ja nikome kriv da je debil!!!!!!!!!!!!!!! debelon coviku (ka meni) bez problema se kaze da je debel. odsad debelome debel, a debilu - debil! zivija suvar! spasonosna recenica




a pa nisi ti debil, tko to kaze taj je poglesno uvidio, samo si malko kratak u misaonim mogucnostima, vjerojatno zbog toga tolika zelja prikazivanje sebe kao najpametnijeg
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/02/2010 : 18:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Renky



I opet o joj! Usporedi koliko je cijena stripa u Italiji u odnosu na njihov standard, na recimo prosječnu plaću. Tada dolazimo do podatka da je strip u Italiji jeftin jer košta kao šalica kave a u nas kao dvi šalice ( ili čak tri u mom lokalu ). Znači veći tiraž, veće tržište i manja cijena. Plus, ako ova jednostavna ekonomija ne prolazi onda razmišljajmo ovako. Talijani plaćaju 100-250 Eura tablu stripa autorima. To je puno više od cijene autorskih prava po broju. Zamisli kolika bi cijena bila kad bi se radilo u malom tiražu. Mislim da oko 20-25 000 prodanih primjeraka znači da taj serijal ide na gašenje.
Ponavljam, mislim da bi bilo bolje da se kanimo troškovnika izdavača i da počnemo uživati u stripovima. Ovaj forum je nekad za to služija.
[/quote]

skroz si promasio temu, to ti je isto kao kod prodaje starih stripova, ovih dana je u americi prvi broj spidermana prodan za 1 milijun dolara, kod nas je najvrijedniji recimo LMS 4 koji se krece oko otprilike 500 eura, zamisli koja je to razlika, to je tako ako pricamo o standardu ( mada standard izmedju nas i amera se ne moze odraziti ovim primjerom, biti ce da oni vise cijene stare stripove )
ja sam spomenuo cijenu 18 kuna u hr s tirazom od 10 000 kom s cijenom u italiji koja je takodjer tu negdje oko 18 kn ali je tiraz oko 100 000 kom
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/02/2010 : 18:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Ja sam spomenuo AF. Razlog? Ne svidja mi se kritikovanje uvek jedno te iste izdavacke kuce, a cutanje o kvalitetu drugih kuca (i ceni). SA AF Klasik je ocigledan primer goreg izdanja od Libellusa, a nimalo jeftinijeg izdanja. Namerno sam uneo tu komparaciju, jer imam 80 brojeva HC Alana Forda i smatram da se iz nekog razloga cuti o odnosu kvalitet i cena. Da ga izdaje Libellus u onakvom kvalitetu, pricalo bi se, pricalo... A da se razumemo, ljude iz Libellusa ne poznajem (kao vi, kao sto znate i vlasnike SA, BG, Fibre). Meni je Alan omiljen strip i imam topik gde nabrajam sve greske i prednosti Alana. Sta mislis, koliko ima tipfelera po broju u proseku? Negde oko 6. Malo ili mnogo? Da li si video negde problem u otisku? Ja sam. I da ne pricam o SC izdanju, jer, ajde, ovde govorimo samo o kolekcionarskim izdanjima... Zasto sam dosadan? Jer dajem pare. A zasto branim Libellus? Ne branim ih, nego uspostavljam tezu i uvodim ratio. Ljudi, ne budite iskljucivi, ja sam rekao Alan i drzim se toga. Neko ce da spomene VC. Treci bukglob... Iznosite argumente, a ne pretpostavke...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 23/02/2010 : 19:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

Boze sinko tebi je ta razina smijesna... blago ti se...
vidim da cesto imas problem da ti sljedeca recenica slijedi iz prethodne i po tome si prilicno poznat, al opet nemoj se toliko spustati...
ona retardirana ameba moze biti smijesna, duhovita i sto ja znam samo sebi slicnima...
treba biti inteligentan (eh, kako rijetko danas), pismen, sirokog polja obrazovanja i nacitanosti, a ne svercer iz supljeg u prazno cijeli zivot da bi imao neku vjerodostojnost, da bi nesto uistinu znacio, da bi iza rijeci nesto odzvanjalo makar one bile laz, ali pametna laz...
ovako imas prozirnu laz srocenu na razini umno poremecene osobe koja po milijunti put vice "oni su preskupi, oni su preskupi, nemojte ih kupovat, buuuuuuuuu"...
tako moze zadiviti samo sebi slicne. ne kazem da ih nema, al nemoj se spustati na tu razinu, jos jednom te molim...



..vrlo smireno i ljepo da si se potrudio nešto povezano složit.Baš mi je drago da si nestašan i ne slušaš savjet potpune tišine....možda od tebe nešto i bude,postoje nekakve naznake kuraže.Nadam se da nisi strašno ovisan o lektoriranju,mislim financijski?
Ne vičim,ne musaj.Neka kupuje tko može i želi.Stripovi su zaista fenomenalno uređeni vizualno,ali da su skupi,jesu.Pusa!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/02/2010 : 19:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Renky
I opet o joj! Usporedi koliko je cijena stripa u Italiji u odnosu na njihov standard, na recimo prosječnu plaću. Tada dolazimo do podatka da je strip u Italiji jeftin jer košta kao šalica kave a u nas kao dvi šalice ( ili čak tri u mom lokalu ). Znači veći tiraž, veće tržište i manja cijena. Plus, ako ova jednostavna ekonomija ne prolazi onda razmišljajmo ovako. Talijani plaćaju 100-250 Eura tablu stripa autorima. To je puno više od cijene autorskih prava po broju. Zamisli kolika bi cijena bila kad bi se radilo u malom tiražu. Mislim da oko 20-25 000 prodanih primjeraka znači da taj serijal ide na gašenje.
Ponavljam, mislim da bi bilo bolje da se kanimo troškovnika izdavača i da počnemo uživati u stripovima. Ovaj forum je nekad za to služija.



skroz si promasio temu, to ti je isto kao kod prodaje starih stripova, ovih dana je u americi prvi broj spidermana prodan za 1 milijun dolara, kod nas je najvrijedniji recimo LMS 4 koji se krece oko otprilike 500 eura, zamisli koja je to razlika, to je tako ako pricamo o standardu ( mada standard izmedju nas i amera se ne moze odraziti ovim primjerom, biti ce da oni vise cijene stare stripove )
ja sam spomenuo cijenu 18 kuna u hr s tirazom od 10 000 kom s cijenom u italiji koja je takodjer tu negdje oko 18 kn ali je tiraz oko 100 000 kom


Mislim ipak da se to ne može uspoređivati. Prodaja starih stripova, na tržištu od 200 i kusur miliona stanovnoka. Šta bi ti na to moga odgovoriti osim, OPET, veće tržište, više kolekcionara, bogatija zemlja pa se nađe čak i milioner koji skuplja stripove. U postotku prema veličini tržišta veća je i mogućnost da se to i dogodi.
Glupo, nije za usporedbu. Čini mi se ti mašiš temu.
Uspoređujemo stanje na regularnom tržištu, nova izdanja. I u Italiji i u Americi bar su duplo jeftinija uzimajući u obzir tržišne parametre a u obje zemlje ulaže se u izradu tog stripa... I opet je jeftiniji! Tiraž prika, tiraž
Aj sad ti opet

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 23/02/2010 : 20:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir
debelon coviku (ka meni) bez problema se kaze da je debel.





"Nisam ocekiv'o!"

Ja sam bio ubedjen u suprotno ( ne znam zbog cega). Ali, tako treba, a neko ko Tex. Ne daj Boze da mu neko kaze da je debeo - ne priznaje. Samim tim mi je to uvek interesantnije , pa cesto koristim .


Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 23/02/2010 : 20:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger


ludens je bolji ali i skuplji pa tako gledano to je tu negdje



U Srbiji je Ludens jeftiniji od VC za nekih 0,3 evra.
Kod vas je obrnuto?

quote:
Originally posted by Kruger


osim libelusa ( koji je iritantno preskup ) i fibre, ja bi dodao bookglobe, beli put i strip agent kao izvrsna izdanja



Cenim ja i BG,SA,BP ali imam zamerke uglavnom na prespor ritam integrala ili serijala.
Dodatni minus je sto nisi siguran(ovo se ne odnosi na BP,samo na hrvatske izdavace) da li ce nesto i zavrsiti(evo samo par primera - Dampyr (sta bi s njim,receno je izmedju redova da vise nece ici?),Iznogud...ima dosta toga jos.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 23/02/2010 : 20:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by Curunir
debelon coviku (ka meni) bez problema se kaze da je debel.



"Nisam ocekiv'o!"

Ja sam bio ubedjen u suprotno ( ne znam zbog cega). Ali, tako treba, a neko ko Tex. Ne daj Boze da mu neko kaze da je debeo - ne priznaje. Samim tim mi je to uvek interesantnije , pa cesto koristim .



Promasio si,Curunir je mozda debeo,ne znam.
Za mene znam da je precizan termin krupan,korpulentan,naocit - nikako debeo
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 23/02/2010 : 20:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by Curunir
debelon coviku (ka meni) bez problema se kaze da je debel.



"Nisam ocekiv'o!"

Ja sam bio ubedjen u suprotno ( ne znam zbog cega). Ali, tako treba, a neko ko Tex. Ne daj Boze da mu neko kaze da je debeo - ne priznaje. Samim tim mi je to uvek interesantnije , pa cesto koristim .



Promasio si,Curunir je mozda debeo,ne znam.
Za mene znam da je precizan termin krupan,korpulentan,naocit - nikako debeo


Uh izvini, onda si ti mnooogo "naocit".

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000