forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 The walking dead - TV serija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/11/2010 : 00:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Serija je tempa kao TWD strip danas, a ne kao TWD strip na početku.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 10/11/2010 : 02:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
nego, jel vam se javljaju horde fanova koje sad traze integral dosad objavljenih om svescica? :)
sega mu e majkata, sto bi rekli ovde u mk ;)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/11/2010 : 08:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ma jok.

Al' bez brige, sad će bez sumnje to da objavi neko od ovih što izdaju stripove kad se po njima snime filmovi/serije, ili kad ih piše neko poznat. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 16/11/2010 : 08:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
rekao bih, prvi zuti karton za trecu epizodu :/
za razliku od stripa, skoro svi clanovi kampa su blago iritantni (osim andree i ejmi ;)), normalno je sto su i nakon apokalipse zadrzali neke svoje lose osobine, ali nasilje u porodici, come on!?
nerviraju me uzasno bela braca, nedostaju dona i alen jer smo morali biti politicki konkretni pa smo gurnuli i jednu latino porodicu. nedostaju samo native americans. i naravno gay lik :)
emocionalni odnos trougla rik-lori-sejn je jednak nuli.
sa ovim tempom, prva sezona ne samo sto nece stici do zatvora, nego tesko da ce stici i do prvog risorta punog zombica.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 16/11/2010 : 14:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
pa naravno da neče stiči do zatvora. prva sezona se završava na neki isti ton kako i prvi trejd. možda karl ubije ricka a ne (da ne spoilujem ko komu šta radi u stripu) :)

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 16/11/2010 : 14:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

pa naravno da neče stiči do zatvora. prva sezona se završava na neki isti ton kako i prvi trejd. možda karl ubije ricka a ne (da ne spoilujem ko komu šta radi u stripu) :)

prva sezona = prvi trejd
ok, nek bude tako. upoznavanje s likovima, backgroundom itd.

već za drugu sezonu (13 epizoda) je najavljena michonne, ali zatvor se nigdje ne spominje. po tom bi rekao da su to ostavili tek za 3.sezonu (ili kraj druge).

i malo onaj rasist vuče na priču s guvernerom (?)

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/11/2010 : 17:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Pitanje kako će sve ići u sezonama, čitao sam negdje da su scenaristi rekli da će napraviti nove storylineove (ne baš kao u stripu), samo na sličnim lokacijama i sa sličnim likovima iz stripa.

E, znači u stripu nema toliko iritantnih likova? Više ovakovih likova na taj način u seriji donosio bi puno više konflikata i stvorio puno problematičnije odnose. Ona dva nazija i obiteljski nasilnik su valjda tu da se likovi malo ispušu na nekome, a da nije pozitivac.

Meni je ok serija, čak puno bolja od očekivanog (a strip nisam čitao)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 23/11/2010 : 15:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
ok je bilo sinoc, znatno bolje nego trojka.
simpa akcija i razresenje iste u gradu :)

nego, zanima me u koliko trejda staju onih 13 svescica od lavirinta, moracu pod hitno da krenem sa kupovinom ostatka. cenim da je max 2 u pitanju.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 23/11/2010 : 15:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

ok je bilo sinoc, znatno bolje nego trojka.
simpa akcija i razresenje iste u gradu :)

nego, zanima me u koliko trejda staju onih 13 svescica od lavirinta, moracu pod hitno da krenem sa kupovinom ostatka. cenim da je max 2 u pitanju.

svaki trejd ima 6 svezaka, pa računaj :)

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 03/12/2010 : 00:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
ja sam tek sinoc pogledao prve 3. ako nastave kao u trecoj, bit ce katastrofa. ne znam cemu toliko odusevljenje.
treca je na razini urugvajske sapunice s prijevodom tamare plisko u rezoluciji 140x84.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 03/12/2010 : 09:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

ja sam tek sinoc pogledao prve 3. ako nastave kao u trecoj, bit ce katastrofa. ne znam cemu toliko odusevljenje.
treca je na razini urugvajske sapunice s prijevodom tamare plisko u rezoluciji 140x84.


Prva epizoda zadovoljava, ovo kasnije je trebalo zipati, 45min -> 15.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/12/2010 : 10:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
ŠTo će vam brži tempo? Ko da nikad niste gledali serije serijalizirane radnje, uvijek se to razvuče. Glede stripa, malo sam prelistao i tamo se radnja u tim prvim epizodama odvija munjevitom brzinom. 40 minuta prve epizode je pola epizode 1 broja.
Ionako ima sad prva sezona samo 6 nastavaka, pa nek traje što duže...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 03/12/2010 : 21:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

quote:
Originally posted by Curunir

ja sam tek sinoc pogledao prve 3. ako nastave kao u trecoj, bit ce katastrofa. ne znam cemu toliko odusevljenje.
treca je na razini urugvajske sapunice s prijevodom tamare plisko u rezoluciji 140x84.


Prva epizoda zadovoljava, ovo kasnije je trebalo zipati, 45min -> 15.



ma moze proci i druga, ali treca je naznaka da je darabont odlucio uvesti visedimenzionalnu multiverzumsku patetiku propitujuci međuljudske odnose u stanjima iznenadnih katastrofa gigantskih razmjera stavljajuci naglasak na ono ljudsko u nama koje nikad... bla bla bla.
treca je zivo sranje. a izgleda da ce tako biti i svih 13 epizoda druge sezone...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 04/12/2010 : 03:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
pa mislim, da to ako sam te dobro razumio što uopšte mislič reč, je to več i kirkmanov strip naglasio, zato i jest takav hit. darabontu se to jako svidilo pa se odlučio da radi serio po strip predlogu.
ako si ti računao na hack and slash horror mislim da si več u štartu falio jer to stvarno nikad nije ni trebalo biti to.
the walking dead tu nisu zombiji nego "preživjeli" koji samo još čekaju na smrt.
a ako si čitao strip onda ne znam što se buniš jer je serija dosta ostala vjerna tonu stripa. ali je strip još uvijek puno bolji :)

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/12/2010 : 15:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
ne, ocekivao sam postapokalipticni horor survival
čitao sam samo ono sto je deki objavio, i to nema veze s ovom pateticnom turbousporenom zvrljotinom.
o glumi da ne govorim.
mozda i strip poslije ide u qrac, ne znam. iako ne znaci da se ta 2 medija mogu samo tako preslikati.
npr. vjerno preslikan roman u strip najcesce je katastrofa.
kako bilo, cekam algoritam
ali serija je definitivno potpuno dosadna, na 4. sam evo dvaput zaspao...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/12/2010 : 15:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Baš čitam Ultimate knjigu 6. I napetost ne popušta, strip mi nije ni blizu dosadnom. Sve više dolazi do izražaja (što reče sloppy) da ovo ustvari nije strip o zombijima i da su hodajući mrtvaci oni preživjeli. A ono stvarno užasavajuće je ono što preživjeli rade jedni drugima. Ovoliko bolesnih stvari i ideja, ne pamtim da sam vidio u nekom stripu...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 04/12/2010 : 18:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir


ali serija je definitivno potpuno dosadna, na 4. sam evo dvaput zaspao...



šta gledaš nešto što ti je dosadno do 4. dijela?

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/12/2010 : 19:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
jer su mi prva dva bila OK (iako je gluma na trenutke diletantska) i prenijela bar dio atmosfere Dekarinih stripova...
onda dodje 3. dio, al dobro, ajde da dopustimo jedan mucak. no sad vidim da je i 4. takav...
i naravno da cu iz radoznalosti odvrtjeti i 5. i 6., ali ostane li tako, dakako da je to zbogom.
ti nikad nisi nesto citao/gledao, ispocetka ti je bilo dobro, pa si se razocarao ali ipak nastavio ocekujuci (uzaludno) neki pomak, napredak, promjenu? bah... pitas gluposti, kao da sam odgledao prvih 589 od 600 i tek tad rekao "dosadno je".
ovo nije trebalo ni snimati, no tko ce odoljeti zovu zarade. sad me samo strah da i ostatak stripa ne bude ovakav.
nista, kupit cu prve 2 algoritmove knjige, da vidim. prva otprilike obuhvaca ono sto je lavirint objavio ili tu negdje, valjda.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 04/12/2010 : 19:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
pa več mi se dugo nije desilo da sam trošio svoje vrijeme na više nego 30 min ako mi se to nije svidilo od početka pa ne bi ni ovo pa kako god mi se svidja strip jer ako nešto mrzim je to da izmasakriraju strip kad ga prevode u film. zbog toga još uviek ne mogu da čujem za watchmen ili 300 ili spider-man-a ili novog superman-a. a da ne pričam o kick-ass koji ni strip ne mogu da smislim jer je več od štarta radjeno samo za pare in ništa drugo.
a o atmosferi dekarinih stripova ne znam ništa, jer ne znam o čemu pričaš. ako je dekara izdavao TWD u našoj regiji to je još ubijek kirkmanov strip. svaka mu čast ako je to radio ali stvarno ne znam koji su to brojevi bili to jest do kojeg je broja to izlazilo.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/12/2010 : 18:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
meni je serija sasvim ok, strip je bolji, to stoji, ali da je ovo dosadno, nije
recimo, scena u kojoj sestre love ribu na jezeru i pričaju o ocu, meni je to jedan od najjačih dijaloga u zadnje vrijeme
sve u svemu, nadam se da nova sezona ide skoro

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 05/12/2010 : 20:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
nova sezona kreče za sad 30. 10. 2011. a darabont je dao odkaz svim scenaristima sa prve sezone. http://io9.com/5702995/frank-darabont-fires-the-walking-deads-entire-writing-staff

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 06/12/2010 : 01:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
a? algoritam ce izdati twd trejdove? really?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 06/12/2010 : 14:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
to bi im bilo pametno, samo me zanima kako će prevesti naslov.

inače, gotova prva sezona.
s jedne strane, sviđa mi se što ne prati strip baš u stopu jer je zanimljivije gledati ako ne znaš što slijedi; s druge, pak, ne bi valjalo da se previše razlikuje (a nekako ide u tom smijeru).
neću ulaziti u rasprave oko same serije, stvar je osobnog ukusa. generalno sam zadovoljan vizualnim prikazom i likovima, radnjom kao što već rekoh tako-tako, a nadam se da će se i dalje nastaviti sa zombijima u drugom planu.


Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 06/12/2010 : 14:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

a? algoritam ce izdati twd trejdove? really?


to je bio moj "propo" projekt od prije dvije godine

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/12/2010 : 13:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nekako je brzo završila prva sezona... Ja se nekako nadam da će i dalje serija tim tempom i na taj način. Osobno mi nije važno prati li ili ne strip serijal, a prema tekstu odgore, nisam siguran kako će serijal reagirati na promjenu cjelokupne scenarističke postave.

Kako su u stripu objasnili ovaj zombi virus, tragaju li uopće za lijekom ili se samo bave preživljavanjem?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000