forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 510

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 11/03/2010 : 16:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pikato je odlican kad se potrudi, ali u novijim epizodama nije na nekadasnjem nivou, ne znam da li to pripisati eksperimentisanju ili crtanju tek tako, da se odradi posao. Sto se mene tice, spada u top 5 crtaca.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 11/03/2010 : 16:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast Ultrasu, tema zaista lijepo izgleda.
Pikata nikada nisam volio. Čitao sma i nekoliko priča njegove ''prve faze'', i ni tu mi se ne dopada posebno. Mnogo puta sam upadao u rasprave zbog ovakvog stava, tako da se sada djelimično ograđujem. Sve je stvar ukusa, svakako. Njegove, Fregijerijeve i Kozuove epizode čitam sa najmanje volje, iako jeste dosta bolji od druge dvojice. Doduše, moram priznati da je uradio odličan posao u ''Preko praga''.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4654 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 11/03/2010 : 17:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Ma,sve kod DD-a je prolazno dok se ne pojave oni karikaturisti,M&G...
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 11/03/2010 : 17:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
'Ajde, svaka čast na trudu

Go kneel and weep
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 11/03/2010 : 17:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
raspaljivanje :-D
Piccatto je bolji od Roi-a!!
Montanari & Grassani su bolji od Piccatta!!!!
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 11/03/2010 : 17:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Cestitke na trudu, vredelo je!
Da prijavim da prvi link za recenziju ne radi!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 11/03/2010 : 18:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Stranica je super, pohvale Ultrasu na velikom trudu!
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
41 godina Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/03/2010 : 18:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Svaka čast Ultrasu, tema zaista lijepo izgleda.
Pikata nikada nisam volio. Čitao sma i nekoliko priča njegove ''prve faze'', i ni tu mi se ne dopada posebno. Mnogo puta sam upadao u rasprave zbog ovakvog stava, tako da se sada djelimično ograđujem. Sve je stvar ukusa, svakako. Njegove, Fregijerijeve i Kozuove epizode čitam sa najmanje volje, iako jeste dosta bolji od druge dvojice. Doduše, moram priznati da je uradio odličan posao u ''Preko praga''.

Freghiri i Cossu su odlićni crtači, ponovo nisu pravu...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 11/03/2010 : 18:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ako želiš da vjeruješ u to, samo naprijed.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/03/2010 : 18:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Ako želiš da vjeruješ u to, samo naprijed.

Pa recimo šta fali ovom prvom, prelep i čist crtež...
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 11/03/2010 : 18:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote

Proradio topik

Barker, dcopic, docA, okiboki, kasper, desolator5, profesor-inz, morrison, Laf, Pajtos, Mhejl, drogsy, culfis, DOMI . . . hvala

dessa - ubacio sam one linkove koje si mi predlozio
culfis - ponovo radi link za "Zora zivih mrtvaca"

nolo contendre - u pravu si
profesor-inz - za Zagor topik bi mi trebao ceo godisnji odmor... Mozda uradim za Teksa
kasper - ono za "Sticky" nije losa ideja.


Slobodno pisite ako uocite neke greske - da ispravljam odmah !

"Nova tema sredom" neka bude samo polazna tacka ove nedelje - pisite sta vam padne na pamet u vezi Dilana (bez spama, naravno)


Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 11/03/2010 : 19:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Svi likovi su jako slično nacrtani i često se pojavljuju u više epizoda. Dilan izgleda kao da je izašao iz kakvog ljubića (ne bi džabe moj drug koji nije upućen u crtež rekao:''Aaa, ovo je onaj što mu Dilan izgleda kao žensko!''). Nema nikavih inovacija, niti promjena.
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 11/03/2010 : 19:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Ultras@

Stvarno si se potrudio,nema što!





Ne samo da si se potrudio, nego si to i uspesno uradio

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 11/03/2010 : 19:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Svi likovi su jako slično nacrtani i često se pojavljuju u više epizoda. Dilan izgleda kao da je izašao iz kakvog ljubića (ne bi džabe moj drug koji nije upućen u crtež rekao:''Aaa, ovo je onaj što mu Dilan izgleda kao žensko!''). Nema nikavih inovacija, niti promjena.

Idealo za nostalgichare.

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 11/03/2010 : 20:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Dilan Dog iz pera domaćih autora
Na Medjunarodnom salonu stripa pojavilo se specijalno izdanje fanzina "Emitor" posvećeno Dilanu Dogu, koje donosi najbolje radove sa domaćeg konkursa za strip, ilustraciju i priču inspirisanu ovim junakom. Konkurs, na koji je stiglo devet stripova, 13 ilustracija i 11 priča, raspisalo je, u aprilu ove godine, Društvo ljubitelja fantastike "Lazar Komarčić" iz Beograda, čije je glasilo "Emitor" 2004. godine proglašeno za najbolji evropski fanzin u oblasti naučne fantastike.

U kategoriji stripa inspirisanog Dilanom Dogom pobedio je Branislav Crvenković, koji je poslao čak tri rada. Najbolji ilustrator je Bojana Dimitrovska, a najbolju priču poslao je Marko Pišev. Specijalni, 459. broj "Emitora", koji je posvećen Dilanu Dogu, biće predstavljen u Domu omladine, gde se održavaju redovne tribine društva "Lazar Komarčić". Tom prilikom biće uručene nagrade autorima najboljih radova sa konkursa.
Pored pobedničkih, izdanje donosi drugoplasirane i trećeplasiraneradove iz svih kategorija, kao i tekstove o Dilanu Dogu, detektivuspecijalizovanom za natprirodne pojave, kojeg je osmislio italijanskipisac i strip scenarista Ticijano Sklavi.

Od stripova, "Dilan Dog specijal" donosi Crvenkovićeve radove "Eva","Smrt" i "Doktor Ksabaras", zatim "Stare navike" Pavla Zelića i IgoraMalovića, kao i rad "Il mostro" Aleksandra Jakovljevića. Objavljene suilustracije Bojane Dimitrovske, Zorana Jovanovića i Koste Vojvodića,kao i priče "Hipnodrom" i "Subway Story" Marka Piševa i "Čovek koji jehteo da ubije priče" Pavla Zelića.
Reper Marko Šelić - Marčelo autor je teksta "Zašto volimo DilanaDoga", književni i strip prevodilac Draško Roganović napisao je prilogo Dilanovom pomoćniku Gruču, dok su Nikola Šarjanović i Pavle Zelićpriložili eseje o strip izdavaštvu Dilana Doga u Italiji i zemljamabivše Jugoslavije. Objavljen je tekst o autorima Dilana Doga, iz peraDarka Djokića, a tu su i prikazi dela inspirisanih ovim junakom koja sunastala u drugim umetničkim medijima - filma "Dellamorte Dellamore"Mikelea Soavija i pozorišne predstave "Gavran" u izvodjenju beogradskogpozorišta Dadov. Predstavljena je i rok grupa Dilan Dog iz Beograda.


Verujem da ima stripofila koji nisu znali za ovo izdanje.






@culfis evo ja prvi nisam znao za ovo izdanje.

EDIT: Posle pretrage nasao sam topik !!! link

Hvala prijatelju - Ultras




Jel to štos iz Minhena?

Edited by - Ultras on 19/03/2010 23:11:29
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/03/2010 : 20:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
čUO SAM ZA OVO IZDANJE, ZANIMA ME SAMO DA LI JE VELIKI DEO TOGA PONOVLJEN U KOLEKCIONARSKOM IZDANJU?
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 11/03/2010 : 20:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Luigi Piccatto je svakako jedan od onih crtača DD-a koji mi prvi padnu na pamet kada je ovaj strip u pitanju. Ostali bi bili: Roi, M&G, Freghieri, Brindisi, Casertano i Stano. To je, pre svega, zato što su oni(izuzev Stana) i najčešći crtači ovog stripa. Meni lično je Piccatto jedan od omiljenih Dylanovih crtača. Ne sećam se epizode u kojoj mi se nije svideo njegov crtež, počev od onih najstarijih uz koje sam odrastao(8,14,18,24,31,37,41,50), pa do ovih poslednjih koje sam čitao. Baš u tim poslednjim me je posebno(i donekle neočekivano) oduševio. Mislim na Izbor, Dva života Drim i Preko praga-meni njegov najbolji rad. Za sve tri ove epizode, osim što je crtež generalno odličan, bih akcenat stavio na onaj stil(kako li se već zove?) kojim dočarava 'flashbackove'(i ono 'drugo mesto' u DžD) i kojim u mnogome doprinosi čitaočevom uživljavanju u priču.

Ne umem ja ni da zapazim dovoljno kvalitet nekog crteža, a kamoli da verbalizujem svoje utiske.
Zato, evo ukratko šta mi se još sviđa:
- dobro nacrtan Dilan(meni vrlo bitna stvar)
- još bolje nacrtan Gručo(nije ni čudo što je baš on potpisao sve Gručove epizode)
- odlični i čini mi se, vrlo raznovrsni ženski likovi(nije slučajno na izboru za 'najbolju cicu' Amber zauzela drugo mesto, a tu je i ona veštica(uskoro pokojna) Kim, koja je takođe njegovo delo)


Sad vidim da je on crtao gigant 15, a to je ludensova 'četvorka' jedini jebeni gigant koji nemam i nikako da ga nađem. Kakav je tu Luigi?
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 11/03/2010 : 20:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast Ultras, ovo je odlično.
Meni se Pikatov crtež svidja. Sad malo manje nego ranije, zbog drastične promjene stila, ali uvijek bi mi bio u top 5, tj. na četvrtom mjestu (posle Stana, Brindisija i Roija).

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 11/03/2010 : 20:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
odlican je pikato u dugoj noci!
deso, nabavljuj!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
752 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 11/03/2010 : 21:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast Ultrasu na trudu
ovako imamo sve o Dylanu na jednom mjestu
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 11/03/2010 : 22:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Baš sad listam novi Superbook (konačno ga se dočepah) i razmišljam kako je ''Poslednja mutacija'' čisti idiotizam. Ne mogu da nađem drugu riječ za ovoliku gomilu namrvljenih gluposti. Ovo vrijedi pročitati samo zbog Kazertanovog crteža - koji je jedan od boljih DD crtača. Naročito mi se dopao njegov rad u ''Kući izgubljenih''.

Edited by - Mhejl on 11/03/2010 22:16:13
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 12/03/2010 : 01:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Pikato, a?
OPET!

Pa valjda smo dovoljno o tome jednom?

Bilo u vezi pocetaka...bese opet i o kasnijem u njegovom radu...

Da, i fovisti su 1905.g. nazvani zverima, sa Van Gogovim je crtezima Dr.Gashe improvizovao kokosarnik..cak i dan danas u XXI veku je puno onih kojima je omiljena ona: "Ne ume da crta isto kao i Pikaso"
Smorno mi je da jos jednom serem o ovome, ali cu jos jednom: Pikato je sigurno jedan od najboljih crtaca Dilanovog stafa, on je, kako rece Barker - CAR!
Inventivan i jako kreativan crtac koji svakako nije ostao na bazicnom ili ti pocetnom, i ako neko trazi vise od pukog imitiranja realnog, i nesto iznad mimeticke trivijalnosti, taj neko ce onda sigurno nanjusiti cari Pikatovog crteza!
Beva je jednom napisao da je ubedjen kako ON cak i ne konstruise svoj crtez, vec isprve sve dobije, a i ja sam istog misljnja...Da! Sigurna ruka virtuoza koja isprve dobija crtez jako izrazajan i zanimljiv, izrazajan u smislu postizanja specificne atmosfere, stripski vrlo originalan..ali naravno, to detektuje samo onaj probraniji deo strip publike, okiboki moj prijatalj za to nema oko!
Moje misljenje na koje imam pravo je: oni koji tvrde suprotno - nemaju pojma! Na prvom mestu o crtezu, a kao broj dva su verovatno nedovoljno oplemenjeni u likovnim obrazovanju!

Nema epizode koja je losa a on je nacrtao....

Kultne epizode:

# 8
"Il ritorno del mostro" ("Povratak cudovista"; Dnevnik, "Oci zla")

# 18
"Cagliostro" (Nju Jork, Nju jork ili ZLOCIN)

# 41
"Golconda!".. i osalo proizaslo odatle...

# 63
"Maelstrom"

Naravno, ko crta Gruco dodatke u specijalima?

A ako pogledamo dostupno nam iz VC: "Dva zivota Drim", "Preko praga".. i pogodno ovom, specijal # 18. "Izbor", tu itekako imamo novine u smislu pomerenja granica klasicnog u crtezu..da, izvanredni delovi tabli sa crnim okvirima sa IZVANREDNIM laviranim tusem!

Nije ni ovo slucajnost: BARBATO/PICCATTO - NEPRIKOSNOVANI AUTORSKI TANDEM!
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 12/03/2010 : 01:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA
A ako pogledamo dostupno nam iz VC: "Dva zivota Drim", "Preko praga".. i pogodno ovom, specijal # 18. "Izbor", tu itekako imamo novine u smislu pomerenja granica klasicnog u crtezu..da, izvanredni delovi tabli sa crnim okvirima sa IZVANREDNIM laviranim tusem!

Nije ni ovo slucajnost: BARBATO/PICCATTO - NEPRIKOSNOVANI AUTORSKI TANDEM!



Lavirani tuš!!!! E, na to sam mislio!! Bravo docA!!
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 12/03/2010 : 03:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Pikato, a?
OPET!

Pa valjda smo dovoljno o tome jednom?

Bilo u vezi pocetaka...bese opet i o kasnijem u njegovom radu...

Da, i fovisti su 1905.g. nazvani zverima, sa Van Gogovim je crtezima Dr.Gashe improvizovao kokosarnik..cak i dan danas u XXI veku je puno onih kojima je omiljena ona: "Ne ume da crta isto kao i Pikaso"
Smorno mi je da jos jednom serem o ovome, ali cu jos jednom: Pikato je sigurno jedan od najboljih crtaca Dilanovog stafa, on je, kako rece Barker - CAR!
Inventivan i jako kreativan crtac koji svakako nije ostao na bazicnom ili ti pocetnom, i ako neko trazi vise od pukog imitiranja realnog, i nesto iznad mimeticke trivijalnosti, taj neko ce onda sigurno nanjusiti cari Pikatovog crteza!
Beva je jednom napisao da je ubedjen kako ON cak i ne konstruise svoj crtez, vec isprve sve dobije, a i ja sam istog misljnja...Da! Sigurna ruka virtuoza koja isprve dobija crtez jako izrazajan i zanimljiv, izrazajan u smislu postizanja specificne atmosfere, stripski vrlo originalan..ali naravno, to detektuje samo onaj probraniji deo strip publike, okiboki moj prijatalj za to nema oko!
Moje misljenje na koje imam pravo je: oni koji tvrde suprotno - nemaju pojma! Na prvom mestu o crtezu, a kao broj dva su verovatno nedovoljno oplemenjeni u likovnim obrazovanju!

Nema epizode koja je losa a on je nacrtao....

Kultne epizode:

# 8
"Il ritorno del mostro" ("Povratak cudovista"; Dnevnik, "Oci zla")

# 18
"Cagliostro" (Nju Jork, Nju jork ili ZLOCIN)

# 41
"Golconda!".. i osalo proizaslo odatle...

# 63
"Maelstrom"

Naravno, ko crta Gruco dodatke u specijalima?

A ako pogledamo dostupno nam iz VC: "Dva zivota Drim", "Preko praga".. i pogodno ovom, specijal # 18. "Izbor", tu itekako imamo novine u smislu pomerenja granica klasicnog u crtezu..da, izvanredni delovi tabli sa crnim okvirima sa IZVANREDNIM laviranim tusem!

Nije ni ovo slucajnost: BARBATO/PICCATTO - NEPRIKOSNOVANI AUTORSKI TANDEM!




Vechinu ovoga potpisujem, i sad mi je jako zhao shto nisam uchestvovao u pomenutom pollu, jer bih verovatno glasao za Pikata...

Iako mi ovaj pojednostavljeni stil poznijeg perioda, IMHO prilichno inspirisan Minjolom i sl. crtachima, a ochito prouzrokovan gubitkom entuxzzijazma i zheljom da se ushtedi vreme, ne pashe previshe, i dalje ga smatram verovatno najboljim i best internationally appealing crtachem Dilana - Brindisi je pouzdani mediokritet - kvalitetan crtach koji nikad ne ide that extra mile (ili all too rare), ponekad chak na dobrobit samog stripa (kao Pia Guerra na Y, the Last Man, Steve Dillon na Propovedniku i Peter Gross na Luciferu, npr. Freghieri je takodje od te fele, ma koliko ja bio emotivno vezan za mnoge epizode koje je on crtao).

Kasertano je takodje valjan, mada mi najvishe prija kada malo "vuche" na Korbena (kao npr. u "Projektu").

Shto se tiche ovog Dilan-centered specijalca Emitora, moj tekst o G. Marksu je jedino shto je kasnije "ponovljeno" u DDKI, stoga ga i te kako vredi nabaviti (ditto Kolekcionarsta izdanja).

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/03/2010 : 10:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
8, 18, 31 !!, 41, 63 vrh.
Od novijih Izbor.
Inace se ne trudi da crta ko nekad, ko i vecina crtaca DD. Preko praga mi zesci smor.

Edited by - kasper on 12/03/2010 10:17:31
Go to Top of Page
Page: of 510 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.92 seconds. Snitz Forums 2000