forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 510

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/03/2010 : 11:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Nije ni ovo slucajnost: BARBATO/PICCATTO - NEPRIKOSNOVANI AUTORSKI TANDEM!


Istini za volju, sa Barbaticom su (skoro) svi crtači bolji nego uobičajeno. Pogledajte Freghierija u Nekropolisu, takve kontraste crnog i belog nije pravio ni pre ni posle. Kad Ludens bude izdao Maglu, biće očigledno da Brindisi može da ne bude sterilan... ako radipo Barbaticinom scenariju. Stoga, to važi i za Pikata.

Jedini koji su imuni na "barbato poboljšanje" su M&G, Roi i Cossu. Ali oni su imuni na sve, otavljavaju posao već godinama (gde Cossu još najmanje fušari, ali mu je stil antipatičan...)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 12/03/2010 : 11:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Primecujem da svi stariji ljubitelji Dylan Doga i oni kojima je DD na prvom mestu vole Picata,a da oni koji vole Zagora i Ferija,a citaju i DD ne mogu da ga smisle.Medju njima sam i ja jer se definitivno ubrajam u noviju Dylanovu publiku,jesam kao klinac citao malo Dylana ali bez nekog kontinuiteta i nikako redovno,vec ako mi upadne poneki strip.
Da li sam u pravu?

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/03/2010 : 11:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ko je bre "stariji"?!

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 12/03/2010 : 12:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Ko je bre "stariji"?!

Mislio sam na publiku koja je i pre 10-20 godina citala Dylana,a mladja koja je pocela sa pojavom VC,a koja je ranije citala Zagora i jos po nesto.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 12/03/2010 : 12:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okiboki

Primecujem da svi stariji ljubitelji Dylan Doga i oni kojima je DD na prvom mestu vole Picata...



Ovaj drugi dio ti je u mom slučaju točan. Kod Piccatta mi se sviđaju njegove oštre linije tuširanja, ponekad tanke ilil grube. Upravo mi se ta 'krtuost' crteža dopada kod njega. Njegov stil tuširanja je sličan marijevom, koji međutim povlači blage linije tušem.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 12/03/2010 : 12:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pikato mi je bio prije omiljeni DD crtac.
Promjenom stila se to drasticno promijenilo, ne podnosim nesto ovog njegovog novog Dylana.
Brindisi mi je sada ubjedljivo najbolji. U boji izgleda fenomenalno.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/03/2010 : 12:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okiboki

Primecujem da svi stariji ljubitelji Dylan Doga i oni kojima je DD na prvom mestu vole Picata,a da oni koji vole Zagora i Ferija,a citaju i DD ne mogu da ga smisle.



Nisi u pravu. Tacka . Naravno, uzimam u obzir samo rane radove.
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 12/03/2010 : 12:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Stariji čitaoci prate Pikatov rad od početka i bili su svedoci (r)evolucije njegovog crteža,sve dok nije postao ovo što je danas.Inovacije u njegovom crtežu dobijali smo "na kašičicu", pa postajemo svesni tih promena tek kad uporedimo njegove prve radove na DD sa ovima novijeg datuma.
Mlađi čitaoci se sa njegovim sadašnjim stilom upoznaju "na prvu" što na njih deluje kao mali šok, jer uistinu, njegov stil zaista odskače od stila ostalih crtača u DD stafu.

Da njegov crtež još uvek može da izgleda dobro i u old school verziji, dokaz su epizode Magičnog koje je on radio (doduše ne sam..).
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 12/03/2010 : 14:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by docA

Nije ni ovo slucajnost: BARBATO/PICCATTO - NEPRIKOSNOVANI AUTORSKI TANDEM!


Istini za volju, sa Barbaticom su (skoro) svi crtači bolji nego uobičajeno. Pogledajte Freghierija u Nekropolisu, takve kontraste crnog i belog nije pravio ni pre ni posle. Kad Ludens bude izdao Maglu, biće očigledno da Brindisi može da ne bude sterilan... ako radipo Barbaticinom scenariju. Stoga, to važi i za Pikata.

Jedini koji su imuni na "barbato poboljšanje" su M&G, Roi i Cossu. Ali oni su imuni na sve, otavljavaju posao već godinama (gde Cossu još najmanje fušari, ali mu je stil antipatičan...)


To je verovatno zato što su u SBE dugo radili samo muškarci, a to sigurno nije lako. Kada je Paola došla verovatno ih je 'sunce obasjalo'. Svi joj udovoljavaju, trude se da njene priče nacrtaju što bolje, daju joj da radi jubilarce, sve samo da opet ne ostanu 'sami'.
Evo i one poznate sličke Luigijevog viđenja svoje muze:
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/03/2010 : 17:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okiboki

Primecujem da svi stariji ljubitelji Dylan Doga i oni kojima je DD na prvom mestu vole Picata,a da oni koji vole Zagora i Ferija,a citaju i DD ne mogu da ga smisle.Medju njima sam i ja jer se definitivno ubrajam u noviju Dylanovu publiku,jesam kao klinac citao malo Dylana ali bez nekog kontinuiteta i nikako redovno,vec ako mi upadne poneki strip.
Da li sam u pravu?



Pa sad, meni su 23, počeo sam s SD, tu je Piccattov stil već prilično evoluirao, pa ga opet volim...

Mislim, toliko siguran potez svatko tko je ikad uzeo olovku u ruke mora cijeniti...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 12/03/2010 : 19:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
[URL=http://img202.imageshack.us/i/2566022254df0b2fe72d.jpg/][/URL]

jebati, lakse je na netu naci snuff movie nego pikatovu sliku :)



Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 12/03/2010 : 19:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
@ Beva

Okiboki sigurno nije u tome..zato mu i ne zameramo!

Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 12/03/2010 : 20:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

[URL=http://img202.imageshack.us/i/2566022254df0b2fe72d.jpg/][/URL]

jebati, lakse je na netu naci snuff movie nego pikatovu sliku :)





isti doca...
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 12/03/2010 : 20:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
samo ovaj ima kosu, a nema bradu...
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 12/03/2010 : 20:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
To je dakle Piccato? Iako nikad nisam imao predodžbu o njegovome izgledu sigurno ga ne bih ovako zamišljao. Po izgledu bih rekao da je na pragu pedesetim godinama, a za strip crtaća je to po meni zrelo-mlada dob.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 12/03/2010 : 21:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

@ Beva

Okiboki sigurno nije u tome..zato mu i ne zameramo!



Da znas da si u pravu,ja sam totalni anti-talenat za crtanje,ne znam bukvalno nista da nacrtam,tako da mi je oprosteno.
Ajde Doco jedno pitanje od mene samo za tebe da tema ne bi otisla u off.
Ko je bolji Picato ili Ferri?

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 12/03/2010 : 21:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okiboki

Samo mi reci da li se sada nece vise otvarati novi topici,ni oni Tromislavskog i da li ces redovno ovde ubacivati nove recenzije?




Sto se tice novih tema sve ih mozemo organizovati na ovom topiku (Nova tema sredom) a sto se tice Tromislavskog to se ne dira...
Ja jedva cekam da se oglasi sa novim izdanjima

Recenzije - potrudicu se da ih sve prebacim ovde, naravno.

@Barker - odlicna slika. Do sada sam vidjao samo njegove karikature...

@Djole, pomenuo sa jos i Brindizija i Freghierija...
Primecuje se da ona sa tom trojkom (racunam i Pikata, naravno) najvise radi.
Ogroman broj njenih prica su upravo oni crtali. Onda dolazimo do ovog sto kaze dessa (trude se da joj udovolje i onda sve ispadne mnogo bolje)

žesce smo se istripovali sa ovim


i da ne zaboravim - @drogsy, ubo si hiljaditi post Cestitke


Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 12/03/2010 : 21:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by okiboki

Primecujem da svi stariji ljubitelji Dylan Doga i oni kojima je DD na prvom mestu vole Picata,a da oni koji vole Zagora i Ferija,a citaju i DD ne mogu da ga smisle.Medju njima sam i ja jer se definitivno ubrajam u noviju Dylanovu publiku,jesam kao klinac citao malo Dylana ali bez nekog kontinuiteta i nikako redovno,vec ako mi upadne poneki strip.
Da li sam u pravu?



Pa sad, meni su 23, počeo sam s SD, tu je Piccattov stil već prilično evoluirao, pa ga opet volim...

Mislim, toliko siguran potez svatko tko je ikad uzeo olovku u ruke mora cijeniti...



He,he ja se sjećam prvog susreta sa Piccattom u DD LUEX 'Golconda'. Naravno, strip mi je bio vrh, a u tom trenutku mi se činilo da nitko nije to mogao bolje uraditi od Piccatta. I tako sam zavolio njegov crtež, a pošto sam Dylanove epizode čitao bez nekog redosljeda, nisam zapažao nikakvu evoluciju njegovog crteža tokom godina.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 12/03/2010 : 22:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by okiboki

Samo mi reci da li se sada nece vise otvarati novi topici,ni oni Tromislavskog i da li ces redovno ovde ubacivati nove recenzije?




Sto se tice novih tema sve ih mozemo organizovati na ovom topiku (Nova tema sredom) a sto se tice Tromislavskog to se ne dira...
Ja jedva cekam da se oglasi sa novim izdanjima

Recenzije - potrudicu se da ih sve prebacim ovde, naravno.

@Barker - odlicna slika. Do sada sam vidjao samo njegove karikature...

@Djole, pomenuo sa jos i Brindizija i Freghierija...
Primecuje se da ona sa tom trojkom (racunam i Pikata, naravno) najvise radi.
Ogroman broj njenih prica su upravo oni crtali. Onda dolazimo do ovog sto kaze dessa (trude se da joj udovolje i onda sve ispadne mnogo bolje)

žesce smo se istripovali sa ovim


i da ne zaboravim - @drogsy, ubo si hiljaditi post Cestitke









Go kneel and weep
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 13/03/2010 : 00:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okiboki

....Ko je bolji Piccatto ili Ferri?



Otkud znam?

Ja sam mlad sa Zagorom..citam ga od '85-e, a Dilana od '87-e.

Ali, svakako mi je MNOGO draza ova 1987-a, i taj novi pocetak!

Svaka cast deda Feriju! Ja ga puno volim i puno mi je drag, i drago mi sve iz njegovog opusa o Duhu sa sekirom!

Vuk'o si me za jezik, jelte, pa se nadam da nece da bude uvredljivo ovo sto ti odgovaram na pitanje tvoje? (ne zelim da te uvredim, samo dajm svoj odgovor i misljenje)
Daklem, da ne bude stereotip - "bolji je Pikato!"..evo, ja ti vise savetujem: porazmisli ubuduce o formulaciji/ma svojih pitanja..da ne razmisljas da li je puno onih koji se smeju na tim pitanjima..?

apstiniram od smajlija
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 13/03/2010 : 00:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

Ogroman broj njenih prica su upravo oni crtali. Onda dolazimo do ovog sto kaze dessa (trude se da joj udovolje i onda sve ispadne mnogo bolje)


Sumnjam. Baš bih voleo da vidm kako izgledaju njeni scenariji. Sklavijevi su, bar sudeći po Uspomenama nevidljivog, ultra zabavni za čitanje, nezavisno od same priče. Možda su i Paolini, možda ima nešto što ih tera da rade bolje u njenom stilu pisanja scenarija, ne samo priča.

Ko će ga znati.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 13/03/2010 : 01:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Ma muvaju je svi pa se trude.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 13/03/2010 : 02:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okiboki

Ma muvaju je svi pa se trude.


Oni se trude, a ona ostala trudna.



Čestitke(svima) za STICKY, sad smo glavne face na forumu.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 13/03/2010 : 02:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

Čestitke(svima) za STICKY, sad smo glavne face na forumu.



Tise malo...mogu da se pogorde ovi Zagor-ludaci..i sta smo onda uradili? :O I ne veruj mnogo Ultrasu..on ti je nepredvidiv skroz..:P ;)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/03/2010 : 02:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
DD je strip za pi..ice !

Pravi muškarci čitaju Džudasa!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 510 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.97 seconds. Snitz Forums 2000