forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 510

leKrava
New Member



242 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 03/01/2018 : 10:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Ako bih bas zanovetao,pitao bih zasto i kako se i on nasao u Oazi,



Kako i zasto se moze procitati u specijalu koji je prije par tjedana ibacio Ludens Kuća sjećanja (ne znam jel i kad objevljeno kod drugih, osim talijana naravno).
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49228
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 03/01/2018 : 10:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
ma znam kako je do toga doslo, pitam se ZASTO bi on uopste bio tamo? Ne znam dali sam jasan :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

leKrava
New Member



242 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 03/01/2018 : 11:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
sad jesi :) ... nisam citao dalje od te epizode pa da ne znam daljne dogadjaje... al ovome Dylanu su oduzeli sve sta su mogli i jos uz to je "kriv" za epidemiju, tako da me ne cudi bilo kakav potez koji napravi, bilo da se ubije (za sta nema snage uciniti sam), da odluci "iskupiti" se za sta smatra da je on kriv il nes drugo.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 03/01/2018 : 12:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
da budem jos jasniji, posto nisi citao dalje of Kuce secanja: govorim o drugom liku koji je centralni u prici Drzavni neprijatelj broj jedan, ne o Dilanu.
Mada, greska je moja, u postu nisam naglasio o kojem broju pisem, sad cu editovati :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/01/2018 : 13:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Kvragu, mene taj treći broj još uvijek čeka doma iako sam ga nabavio čim je izašao u Italiji. Ali zar u drugom broju ništa ne kaže taj lik? Prije kraja, mislim?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 03/01/2018 : 14:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Ne kaze, ja sam prelistavao/citao sva tri broja pre pocetka citanja ovog I nisam nasao nista takvo :/ (a moguce je I da mi je promaklo :) )

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/01/2018 : 15:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote


Priča započinje dobro.
Dylan i Groucho voze kroz mračnu Njemačku šumu,nailaze na niz nevolja koje uspješno nadilaze da bi došli u čudnovati koledž.
Radnja naglo pada od trenutka kada Dylan upoznaje stanovnike koledža i kreće prema selu Wolfburg,također,cijela radnja u selu je poprilično loša.
Radnja se ponovno penje prema gore kad se Dylan sukobi u šumi s vukovima koji se pretvaraju u ljude i kad se sukobi s vješticom.
Kraj priče gdje Dylan spašava Groucha od druge vještice je dobar,nisam se nadao da je druga vještica učiteljica prvoj.
Ovdje se radnja pokušava skrenuti na te vukove koji se preobražavaju u ljude a zapravo najmanje se o tome radi,dosta čudan strip.
Neke scene su napravljene odlično,kao scene prologa preobražaj vuka u čovjeka,radnja u mračnoj Njemačkoj šumi,također ,scene kada Alexandri i Dylanu otpada koža s lica.
Ubijanje prve vještice je odlično prikazano a druge još bolje,pogotovo kad se otkrila druga vještica i počela lebdjeti,baš horor pravi,čak mi je utjeralo dozu straha.
Montanari i Grassani su napravili solidan posao,neke stvari mi se ne sviđaju kod crteža ali odlično su nacrtali otpadanje kože s lica dvoje spomenutih i preobrazbe vukova,odlično su napravili i scenu kada se druga vještica preobrazila i počela lebdjeti.
Naslovnica je odlična,definitivno najbolja strana ovog stripa.
Dobili smo priču o vukodlacima u kojoj ima vrlo malo radnje o istima,zato smo dobili dobru radnju s dvije vještice i poprilično dosadnu sredinu priče,kraj,Sclavi je nešto pokušao poručiti na kraju nije poručio ništa,crtež prati priču od potonuća do uzdignuća.
57%
Priča:4
Scenarij:6
Crtež:6
Naslovnica:9

Efektivan crtež otpadanja kože s lica Alexandre i Dylana





If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

Edited by - Tonka24 on 05/01/2018 23:30:36
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/01/2018 : 21:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Gospodar svjetla (LU SP 17)

Bome...ovo je dosta dobar strip. Priča počinje kao solidna šestica ali kasnije se pretvara u sedmicu. Puno teksta, puno fizike, dosta likova, jedna zanimljiva špijunka čiji lik je odlično smišljen i koja bi se definitivno trebala još pojavljivati...Ima ova epizoda puno dobrih strana. Ruju je ovdje definitivno pogodio. Jedan od scenaristički boljih specijalaca. Nije to u rangu npr. Mefista ali je stvarno napravljen dobar posao.
s druge strane, Picatto ne slijedi kvalitetu sa crtežom. I dok se može priznati određena atmosferičnost u dosta kadrova, ipak cjelokupni dojam nije nešto posebno dobar, a ne pomaže ni Dylanov izgled koji je, daleko od idealnog. Cossu je i dalje najmanje dobar crtač Dyalnovog lica ali Picattovo lice Dylana je odmah poslije Cossuovog po kvaliteti, barem u ovoj epizodi. Joj da, zaboravio sam i Marija:))
Scenarij:7/10
Crtež:5/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/01/2018 : 22:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Tonka
Te prve epizode su mi i najbolje što DD ima, a naročito mi je dobra atmosferičnost. Ova scena u dvojci sa glavom je prva liga.
Jedino, meni je trojka fakat remek - djelo, a M & G - e volim do današnjih dana iako su njihovi zadnji radovi dosta lošiji od ovih prvih gdje imaju odličnu atmosferičnost (Dama u crnom npr.)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 05/01/2018 : 22:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Tonka
Te prve epizode su mi i najbolje što DD ima, a naročito mi je dobra atmosferičnost. Ova scena u dvojci sa glavom je prva liga.
Jedino, meni je trojka fakat remek - djelo, a M & G - e volim do današnjih dana iako su njihovi zadnji radovi dosta lošiji od ovih prvih gdje imaju odličnu atmosferičnost (Dama u crnom npr.)



Ironično je kako je Dylan, u suštini horor strip, s godinama manje-više prestao biti strip strave i užasa, čast iznimkama. Ne znam kakvo je stanje sada nakon Novog života i Dubokog svemira, s tim se epizodama tek moram uhvatiti ukoštac.

Izvorni Dylan ne samo da je super zabavni horor, već isijava osamdesete u sebi, što je danas vrlo popularno. Kada bih, recimo, išao snimati DD film ili seriju, nema sumnje da bih ga smjestio u to vremensko razdoblje.

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/01/2018 : 22:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golub

quote:
Originally posted by mladjo

Tonka
Te prve epizode su mi i najbolje što DD ima, a naročito mi je dobra atmosferičnost. Ova scena u dvojci sa glavom je prva liga.
Jedino, meni je trojka fakat remek - djelo, a M & G - e volim do današnjih dana iako su njihovi zadnji radovi dosta lošiji od ovih prvih gdje imaju odličnu atmosferičnost (Dama u crnom npr.)



Ironično je kako je Dylan, u suštini horor strip, s godinama manje-više prestao biti strip strave i užasa, čast iznimkama. Ne znam kakvo je stanje sada nakon Novog života i Dubokog svemira, s tim se epizodama tek moram uhvatiti ukoštac.

Izvorni Dylan ne samo da je super zabavni horor, već isijava osamdesete u sebi, što je danas vrlo popularno. Kada bih, recimo, išao snimati DD film ili seriju, nema sumnje da bih ga smjestio u to vremensko razdoblje.





Da, prije je puno više imao tu horror atmosferu. Ja sam isto razmišljao kako bi bilo dobro da se snimi serija i kako bi bilo dobro da epizode kronološki prate strip. Xabaras, Trbosjek, Noći... i Ubojice na telkaću...Uh

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 05/01/2018 : 22:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Golub

quote:
Originally posted by mladjo

Tonka
Te prve epizode su mi i najbolje što DD ima, a naročito mi je dobra atmosferičnost. Ova scena u dvojci sa glavom je prva liga.
Jedino, meni je trojka fakat remek - djelo, a M & G - e volim do današnjih dana iako su njihovi zadnji radovi dosta lošiji od ovih prvih gdje imaju odličnu atmosferičnost (Dama u crnom npr.)



Ironično je kako je Dylan, u suštini horor strip, s godinama manje-više prestao biti strip strave i užasa, čast iznimkama. Ne znam kakvo je stanje sada nakon Novog života i Dubokog svemira, s tim se epizodama tek moram uhvatiti ukoštac.

Izvorni Dylan ne samo da je super zabavni horor, već isijava osamdesete u sebi, što je danas vrlo popularno. Kada bih, recimo, išao snimati DD film ili seriju, nema sumnje da bih ga smjestio u to vremensko razdoblje.





Da, prije je puno više imao tu horror atmosferu. Ja sam isto razmišljao kako bi bilo dobro da se snimi serija i kako bi bilo dobro da epizode kronološki prate strip. Xabaras, Trbosjek, Noći... i Ubojice na telkaću...Uh



Za mene bi Dylan najbolje sjeo kao neka antologijska serija u BBC-evom stilu. Znači, mali broj epki po sezoni, svaka priča svoju priču, u glavnini su neovisne jedna o drugoj, nešto kao Sherlock, recimo. A ekranizirale bi se najbolje epizode stripa. Jao, pa sve bih dao za tako nešto.

Naravno, morale bi se malo osvježiti, ali to je to.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/01/2018 : 22:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
meni je taj prijelaz iz horora u krimić/triler dobrodošao
prvi dylani mi i nisu baš nešto, puno bolje su mi kasnije epizode
tri puta nula, nojev let, broj 200, dok nas smrt ne rastavi, moby dick, susjed...
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 05/01/2018 : 23:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

meni je taj prijelaz iz horora u krimić/triler dobrodošao
prvi dylani mi i nisu baš nešto, puno bolje su mi kasnije epizode
tri puta nula, nojev let, broj 200, dok nas smrt ne rastavi, moby dick, susjed...



Pa dobro, kad gledaš s današnje perspektive, osim broja 200, ni ovo što si ti nabrojao nije toliko puno kasnije.

Za svaku solidnu, kvalitetniju noviju epizodu imaš dvije dosadne, nezanimljive bezvezarije. Majke mi mile, radije bih čitao klasičan glupi kjaverotijevski slasher tipa Košmar ivanjske noći umjesto Čudnovatog klijenta, Crnog čovjeka, Četiri elementa ili neke druge priče.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/01/2018 : 23:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Tonka
Te prve epizode su mi i najbolje što DD ima, a naročito mi je dobra atmosferičnost. Ova scena u dvojci sa glavom je prva liga.
Jedino, meni je trojka fakat remek - djelo, a M & G - e volim do današnjih dana iako su njihovi zadnji radovi dosta lošiji od ovih prvih gdje imaju odličnu atmosferičnost (Dama u crnom npr.)


Meni je dobra jedinica i dvica,trojka puno slabija.
Da scena s glavom je nevjerojatno dobro prikazana.
Baš gledam na recenzijama tih brojeva tvoje ocjene i ne mogu naći.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/01/2018 : 23:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Golub

quote:
Originally posted by mladjo

Tonka
Te prve epizode su mi i najbolje što DD ima, a naročito mi je dobra atmosferičnost. Ova scena u dvojci sa glavom je prva liga.
Jedino, meni je trojka fakat remek - djelo, a M & G - e volim do današnjih dana iako su njihovi zadnji radovi dosta lošiji od ovih prvih gdje imaju odličnu atmosferičnost (Dama u crnom npr.)



Ironično je kako je Dylan, u suštini horor strip, s godinama manje-više prestao biti strip strave i užasa, čast iznimkama. Ne znam kakvo je stanje sada nakon Novog života i Dubokog svemira, s tim se epizodama tek moram uhvatiti ukoštac.

Izvorni Dylan ne samo da je super zabavni horor, već isijava osamdesete u sebi, što je danas vrlo popularno. Kada bih, recimo, išao snimati DD film ili seriju, nema sumnje da bih ga smjestio u to vremensko razdoblje.





Da, prije je puno više imao tu horror atmosferu. Ja sam isto razmišljao kako bi bilo dobro da se snimi serija i kako bi bilo dobro da epizode kronološki prate strip. Xabaras, Trbosjek, Noći... i Ubojice na telkaću...Uh


Pada mi na pamet američka horor priča,nešto u tom smislu.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/01/2018 : 23:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golub

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Golub

quote:
Originally posted by mladjo

Tonka
Te prve epizode su mi i najbolje što DD ima, a naročito mi je dobra atmosferičnost. Ova scena u dvojci sa glavom je prva liga.
Jedino, meni je trojka fakat remek - djelo, a M & G - e volim do današnjih dana iako su njihovi zadnji radovi dosta lošiji od ovih prvih gdje imaju odličnu atmosferičnost (Dama u crnom npr.)



Ironično je kako je Dylan, u suštini horor strip, s godinama manje-više prestao biti strip strave i užasa, čast iznimkama. Ne znam kakvo je stanje sada nakon Novog života i Dubokog svemira, s tim se epizodama tek moram uhvatiti ukoštac.

Izvorni Dylan ne samo da je super zabavni horor, već isijava osamdesete u sebi, što je danas vrlo popularno. Kada bih, recimo, išao snimati DD film ili seriju, nema sumnje da bih ga smjestio u to vremensko razdoblje.





Da, prije je puno više imao tu horror atmosferu. Ja sam isto razmišljao kako bi bilo dobro da se snimi serija i kako bi bilo dobro da epizode kronološki prate strip. Xabaras, Trbosjek, Noći... i Ubojice na telkaću...Uh



Za mene bi Dylan najbolje sjeo kao neka antologijska serija u BBC-evom stilu. Znači, mali broj epki po sezoni, svaka priča svoju priču, u glavnini su neovisne jedna o drugoj, nešto kao Sherlock, recimo. A ekranizirale bi se najbolje epizode stripa. Jao, pa sve bih dao za tako nešto.

Naravno, morale bi se malo osvježiti, ali to je to.



Antologijska znači da bi svaku sezonu/epizodu bio drugi glavni glumac ili cijela postava? Ha ne bi ni to bilo loše ali bolje bi mi bilo da je uvijek ista postava.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/01/2018 : 23:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

meni je taj prijelaz iz horora u krimić/triler dobrodošao
prvi dylani mi i nisu baš nešto, puno bolje su mi kasnije epizode
tri puta nula, nojev let, broj 200, dok nas smrt ne rastavi, moby dick, susjed...



S obzirom da se taj sistem održao tako dugo očito je da mnogi vole taj sistem i da je mnogima i bolji od starog. Meni nije loš, daleko od toga ali ipak mi je stari Dylan bio draži.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/01/2018 : 23:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by mladjo

Tonka
Te prve epizode su mi i najbolje što DD ima, a naročito mi je dobra atmosferičnost. Ova scena u dvojci sa glavom je prva liga.
Jedino, meni je trojka fakat remek - djelo, a M & G - e volim do današnjih dana iako su njihovi zadnji radovi dosta lošiji od ovih prvih gdje imaju odličnu atmosferičnost (Dama u crnom npr.)


Meni je dobra jedinica i dvica,trojka puno slabija.
Da scena s glavom je nevjerojatno dobro prikazana.
Baš gledam na recenzijama tih brojeva tvoje ocjene i ne mogu naći.



Osvrte i ocjene sam pisao ovdje a nije mi se dalo stavljati ocjene i na epizode. Trebao sam...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/01/2018 : 23:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Nikada nije kasno.
Ja pročitam, pa napišem ovdje i na recenziji,onda idem na sljedeću priču.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 06/01/2018 : 11:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golub

quote:
Originally posted by supermark

meni je taj prijelaz iz horora u krimić/triler dobrodošao
prvi dylani mi i nisu baš nešto, puno bolje su mi kasnije epizode
tri puta nula, nojev let, broj 200, dok nas smrt ne rastavi, moby dick, susjed...



Pa dobro, kad gledaš s današnje perspektive, osim broja 200, ni ovo što si ti nabrojao nije toliko puno kasnije.

Za svaku solidnu, kvalitetniju noviju epizodu imaš dvije dosadne, nezanimljive bezvezarije. Majke mi mile, radije bih čitao klasičan glupi kjaverotijevski slasher tipa Košmar ivanjske noći umjesto Čudnovatog klijenta, Crnog čovjeka, Četiri elementa ili neke druge priče.


sklavi
markezeli
kjaveroti

10 koplja

svi ostali

mada bih izdvojio ambrozinija cija poetika ima donekle veze sa dd-om

i barbatovu koja kada pise svoje epizode, poentira, iako je to neka druga vrsta dilana,
dok kada daje svoje vidjenje nekih od klasika (pise nicim izazvane nastavke), onda debelo us**e

trio meda, sera, vinja su bili jako dobri,
meda samostalan ima nekih svojih pokusaja, ali vise neuspeha, tako da je zaboravljiv

minjako ja na pocetku bio neverovatan, da bi se kasnije rasplinuo na sto serijala i... pa, puno hteo, puno zapoceo

ferandino i tonineli, pravi mali biseri

manfredi je masio pricu skroz, on je dilanu davao taj krimi/triler ugodjaj, i odveo ga u drugi smer

onda se pojavio ruju koji je tu pricu nastavio i sa svima ostalima doveo dilana tu gde je

onda je dosao rekjioni koji realno ne pripada tom svetu, njegovi su orfani, to je njegovo polje delovanja;
slicno kao sto je sklavi radio na zagoru, mada neuporedivo bolje od ovog na dilanu, dokazivao se da bi dobio svoj serijal

my cup of tea

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 06/01/2018 : 13:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Golub

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Golub

quote:
Originally posted by mladjo

Tonka
Te prve epizode su mi i najbolje što DD ima, a naročito mi je dobra atmosferičnost. Ova scena u dvojci sa glavom je prva liga.
Jedino, meni je trojka fakat remek - djelo, a M & G - e volim do današnjih dana iako su njihovi zadnji radovi dosta lošiji od ovih prvih gdje imaju odličnu atmosferičnost (Dama u crnom npr.)



Ironično je kako je Dylan, u suštini horor strip, s godinama manje-više prestao biti strip strave i užasa, čast iznimkama. Ne znam kakvo je stanje sada nakon Novog života i Dubokog svemira, s tim se epizodama tek moram uhvatiti ukoštac.

Izvorni Dylan ne samo da je super zabavni horor, već isijava osamdesete u sebi, što je danas vrlo popularno. Kada bih, recimo, išao snimati DD film ili seriju, nema sumnje da bih ga smjestio u to vremensko razdoblje.





Da, prije je puno više imao tu horror atmosferu. Ja sam isto razmišljao kako bi bilo dobro da se snimi serija i kako bi bilo dobro da epizode kronološki prate strip. Xabaras, Trbosjek, Noći... i Ubojice na telkaću...Uh



Za mene bi Dylan najbolje sjeo kao neka antologijska serija u BBC-evom stilu. Znači, mali broj epki po sezoni, svaka priča svoju priču, u glavnini su neovisne jedna o drugoj, nešto kao Sherlock, recimo. A ekranizirale bi se najbolje epizode stripa. Jao, pa sve bih dao za tako nešto.

Naravno, morale bi se malo osvježiti, ali to je to.



Antologijska znači da bi svaku sezonu/epizodu bio drugi glavni glumac ili cijela postava? Ha ne bi ni to bilo loše ali bolje bi mi bilo da je uvijek ista postava.



Ma mislio sam više u narativnom smislu antologijska, da priča odvojene priče, iako to onda možda i nije točan termin.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 06/01/2018 : 16:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Nemojte quotati ovaj post zbog (ne)vidljivosti spoilera!



#361 Mater dolorosa

Čim je Veseli četvrtak strpao ovu priču u slavljeničko izdanje pod nazivom "Majke i očevi", bilo me strah da Recchioni u "Mater Dolorosa" nije išao istom rutom kao i Sclavi u broju 100 (razdvajanje originalnog Dylanovog oca na njegovu dobru i lošu polovicu). To jest, bilo me strah da Recchioni isto to nije napravio i sa Morganom i Mater morbi na način da Mater Morbi predstavi kao negativnu, a Morganu iz #25 i #100 kao pozitivnu stranu "prave" Dylanove majke čime bi lik Mater Morbi također preobrazio u jednu od Dylanovih majki. Srećom, Recchioni je dovoljno pametan da ne radi takve gluposti, mada je na neki način to i učinio, ali na potpuno metaforičkoj razini. To jest, prikazao je lik Mater Morbi kao Dylanovu drugu "majku", ali i drugu "majku" cijelog čovječanstva.

Sagledano na taj način, ima smisla što je Recchioni lik Mater morbi ugradio u flashback broja 100 upravo zbog naglaska na ono što njen lik predstavlja u ovom broju: i bol, ali i majčinstvo iz perspektive odgoja i očvršćavanja pomoću boli kao pripremu za sve životne probleme i nevolje. Iz tog razloga, priča je krajnje linearna i jednostavna,a njene metafore su krajnje očigledne jer su njihova značenja doslovno nacrtana u vidu likova i pojmova koje Recchioni stavlja u sukob. To je osobito vidljivo u drugoj polovici priče gdje se ta dva pojma doslovno sukobljavaju. To jest, Morgana protiv Mater Morbi, Majka nježnosti protiv majke boli, prava majka protiv figurativne majke, majka bogorodica/pojedinca protiv majke čovječanstva.

Sveukupno, ova je priča više nadogradnja kontinuiteta iz prvih 100 brojeva na način da proširuje određene događaje iz broja 100 (na skroz bezbolan način bez da mijenja original), ali također i dodatno objašnjava neke druge detalje iz ostalih brojeva. Ta objašnjenja možda čak i nisu bila toliko potrebna, ali su zahvaljujući njima ti detalji postali puno značajniji i povezaniji sa pričama iz glavne kvadralogije (osobito mi se sviđa objašnjenje za potopljenu galiju u Moonlightu).Ako bih tražio kakve zamjerke, onda je to da je mali Dylan previše zreo i filozofski nastrojen za svoje godine, a i sam sukob Morgane i Mater Morbi, iako impresivno prikazan, pokušava biti previše epski i kul nego što bi trebao biti i time skreće pozornost sa poante koju bi taj sukob trebao predstavljati. Mada, u globalu je ovo skoro pa odlična i scenaristički dobro vođena priča, ali i jubilarac koji s punim poštovanjem proširuje kontinuitet bez da previše mijenja originalnu postavku.

Ako ništa drugo, ovo je bez ikakve konkurencije najbolje naslikani Dylan Dog (titulu najbolje nacrtanog i dalje drži Carnevale sa Mater Morbi). Nema smisla trošiti riječi na Cavenaga, njegove kadrove jednostavno treba osobno vidjeti i doživjeti.

9/10
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/01/2018 : 16:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote


Prilično nezanimljiva priča,radnja se odvija sporo,razvlačenje i vrti se u isti krug.
Imamo Rogera koji ima problem s alkoholom koji mu pak izaziva noćne more i stanje slično transu,jednom riječju lebdi između sna i jave.
Dosta loše je Sclavi napravio radnju kada se nešto događa,svaki puta je prekinuto snimanjem scena na filmskom setu.
Dosta mi je nejasna i nepotrebna uloge nespretne Anne Never,jedino kraj je donekle dobar u smislu nastavaka,tj. povratka Rogera kao duha ili zombija.
Scena vrijednih pamćenja ima jako malo,npr. odsječena glava Anne Never i zadnja stranica stripa.
Roi je napravio fenomenalan posao s crtežom, posebno mu je lijepo nacrtana Anna,Roger i Dylan.
Naslovnica vrlo dobra,malo fali da bude vrhunska,da je Dylan okrenut više sablasti i da je sablast nacrtana malo strašnije bila bi desetka.
Dosadnjikava priča isto takvog scenarija,ali zato odličnog crteža.
Dosta dobra poruka na koju stranu hipnoza može otići i kakve sve vidike može proširiti,definitivno tema za istraživanje.
62%
Priča:4
Scenarij:4
Crtež:10
Naslovnica:8

Jedna od rijetkih dobrih scena

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/01/2018 : 19:51:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ljudska lovina (DD LU SP 16)

Zanimljiva priča o prošlosti i sadašnjosti te o Dylanu koji se spotiče izmađu njih. Freghieri je odradio vrlo dobar posao. Grouchoc dodatak se nekako uspije pročitati do kraja i to je to, iako ga je pisala Barbato.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10
Groucho:
Scenarij:5/10
Crtež:5/10

Golijat (DD LU SP 3)

Specijalce čitam po kronološkom redu i nije mi jasna Ludensova logika njihovog izdavanja. Ok da su počeli tamo di se stalo pa da su onda u jednom trenu umetnuli već objavljene ali ovo je fakat čudna politika. Ma dobro. Sama priča i nije loša ali ovdje je definitivno diže Marijev crtež odnosno atmosfera koju je stvorio. Baš je mračna i crna. Mari je bolji na NN-u i kod Dylana mi nije među boljima ali ovaj strip stvarno ima dobru atmosferu upravo zahvaljujući njemu iako opet cjelokupni dojam nije za pasti sa stolice jer je to mari na Dylanu.
Gručov dodatak? Vidi gornji osvrt.
Scenarij:6/10
Crtež:6/10
Gručov dodatak:
Scenarij:5/10
Crtež:5/10

Na ruti Moby Dicka (DD LU SP 1)

Za razliku od recenzenta ove epizode i najvećeg broja komentatora mene ova epizoda nije toliko oduševila iako je dosta dobra. Priča ima dosta dobar kontinuitet i fino se razvija, jedino je ta spika na kraju sa efektima bombe mogla biti malo bolje ispričana jer ovako djeluje prejednostavno. Crtež je isto dost dobar.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

P.S. Definitivno je bolja opcija sa Dylanovom epizodom od 160 strana nego sa Grouchovim dodatkom.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 510 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000