forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 510

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/01/2018 : 21:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Teski krs od price. Sinoc procitao i vec zaboravio koje je bilo razresenje. Ni sinoc mi nije bilo jasno. Potpuno bezumna i besmislena epizoda. Uzas. Jedini plus je sto na Dilana naskacu dve zenske u razmaku od 3 stranice.
2/10.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 26/01/2018 : 21:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Nikad nisam bio neki"big"fan Dilana ali meni su naslovnice pravo osvezenje posle Stanovih i te kako dobrih...U ovoj formi Cavenago dodaje onu psihomisteriju koja je falila prethodniku..

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/01/2018 : 21:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Cavenago je sjajan naslovnicar i svidjaju mi se njegove naslovne strane, ali Stano je u poslednje vreme bio u takvoj formi i toliko se trudio oko naslovnih strana da mi ni malo nije jasna odluka da se smeni.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/01/2018 : 22:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Koji je status Di Gregoria kao scenariste sada? Je l pise nove epizode ili je i on prognan sa serijala? Po meni autor sa najvise potencijala i najkvalitetnijim pricama u doba opste nemastovitosti i propadanja serijala (i to se izdvojio pored bas jakih imena kao sto su Barbatova i Rekioni)
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/01/2018 : 22:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Radi na svom serijalu "Creepy past".
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 27/01/2018 : 11:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Daleko mu lijepa kuca.
Prvih nekoliko epizoda koje je objavio su bile sve na najomrazeniji moguci fazon "sve je bio samo san" (naravno, zamaskirano pod "sve je bilo samo drustvena igra" ili tako to).
Poslije ga vise nisam ni citao.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/01/2018 : 15:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ne sviđaju mi se baš ove nove naslovnice
eksperimentalne su i primamljive na prvu, ali brzo dosade oku



Meni je ova Golgota prva liga.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/01/2018 : 15:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going






Kakve je ovo kod Dylana glava? Kao da je dijete od pet godina nacrtalo, a ne majstor poput Stana.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/01/2018 : 16:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


DD Veseli Cetvrtak 122

SCENARIO Giovanni Di Gregorio
CRTEŽ Daniele Bigliardo

Bez spoilera:

Najbolja epizoda prelazne faze izmedju starih epizoda i Dilanovog Dubokog svemira.
Apsurdna, duhovita, zabavna, napeta i suluda! Jos dublje zalazimo u apsurdnu birokratiju pakla i otkrivamo nove njene delove. Bas sjajna prica koja mi je odlicno legla. Nemam ni jednu zamerku.

Di Gregorio se pokazuje kao izvrstan scenarista. U prelaznoj fazi tu su tri njegove epizdoe od kojih su deve odlicne (Smrt nije dovoljna, Pakleni Posao) i jedna vrlo solidna (..i budi lep les). Od ranijih epizoda solidne do vrlo dobre su mu Prinudni rad, Begunica. Sve epizode mu sadrze ili kritiku ili odredjenu poruku. A i pokazuje odlicno poznavanje Sklavijeve poetike.

Moram jos da nabavim i Zapise u pesku i Pozdrav iz Munlajta.

Nadam se da cemo ga videti jos na serijalu jer je ocigledno da ima talenat i potencijal.

Edited by - going going on 27/01/2018 16:13:52
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/01/2018 : 16:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by supermark

ne sviđaju mi se baš ove nove naslovnice
eksperimentalne su i primamljive na prvu, ali brzo dosade oku



Meni je ova Golgota prva liga.




to je Stanova naslovnica
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/01/2018 : 13:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote


Odlična priča koja započinje neshvatljivim ubojstvima potpuno miroljubivih osoba.
Dylan otkriva da iza svega stoje masoni pod manipulacijom već nama dobro poznatog doktora X, i to na način koji će te otkriti kada pročitate strip.
Meni malo " šteka " taj razlog ali dobro,Sclavi je ponovno majstorski napravio kraj.
Nema se tu baš puno za reći, sve je vrlo jednostavno i pitko, ide svojim tokom.
Ima dosta odličnih scena, ubojstva, napad na Dylana na rijeci.
Luca Dell'Uomo ovdje jako dobar, dosta dobro je dočarao mračnost priče, jedino pozadini nije posvetio dovoljno vremena.
Villina naslovnica bi bila odlična da je koža ljudi koji napadaju Dylana normalne boje.
Vrlo dobra priča isto takvog crteža i scenarija,kratko spominjanje prošlog neprijatelja, masoni, brutalna ubojstva,kako se čovjek može pretvoriti od smirene i mirne osobe do krvoločne zvijeri i kako pojedinac može ipak slomiti malicioznu velebnu organizaciju, da, ovaj strip je vrlo,vrlo dobar.
80%
Priča:8
Scenarij:8
Crtež:8
Naslovnica:8

Masonerija na snazi


Napad na Dylana


Efektni kraj



If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/01/2018 : 15:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote


Čudna epizoda u svakom smislu.
Prolog počinje na neobično velikom broju stranica, čak osamnaest stranica.
Radnja prati profi ubojicu koji je zapravo duh, svidio mi se dio s Clarencom i njegovo majkom, također, dio gdje se Dylan sukobio s Behemothom.
Ta dva dijela podiže cijelu priču koja mi nije nešto posebno,sve to nekako usporeno ide i sam Larry je usporen cijeli.
Kako sam rekao sve što mi je pamtljivo su dvije brutalne i zanimljive scene tj. dio, Behemoth i balzamirani Clarenc i poremećeni um njegove groteske majke, baš hororčina teška.
Crtež je vrlo dobar, blizu perfekciji.
Naslovnica, malo iznad dobre.
Meni osobno dosadnjikava priča koja prati usporeno radnju jednog lika, da nema spomenutih scena i dio priče i crtež koji je jako dobar, ovo bi bilo ispod prosječnog stripa.
70%
Priča:6
Scenarij:6
Crtež:9
Naslovnica:7

Behemoth


Groteski horor

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/01/2018 : 16:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by supermark

ne sviđaju mi se baš ove nove naslovnice
eksperimentalne su i primamljive na prvu, ali brzo dosade oku



Meni je ova Golgota prva liga.




to je Stanova naslovnica



Aha

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/01/2018 : 17:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Lepota demona je meni izvrsna epizoda! Sklavijevo sjajno mesanje noira i horrora! A i secam se da je Dee Cayeva recenzija bila odlicna.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/01/2018 : 19:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Demonska lepota je odlična epizoda ali Ubice su mi jedna od najboljih DD-ova ikad

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/01/2018 : 22:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ljepota demona kako rekoh poprilično usporena radnja, priča je bazirana na jednom liku i to je dovelo do nekakve monotonije, zato bitno popravlja priču odličan crtež i sjajne scene s Clarencom/majkom.
Ubojice su mi jedna od najboljih priča, kako sam krenuo kronološki čitati stao sam na zoni sumraka.
Najbolje priče su mi do te epizode ubojice, jack trbosjek,zora živih mrtvaca.
Zona sumraka sam pri kraju i za sada je odlična priča, trebam dovršiti da znam kakav je kraj, zasada ako ne i najbolja priča.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/01/2018 : 08:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
uf, meni si većina tih prvih epizoda jako loše
Povratak čudovišta, Alfa i omega, Dama u crnom iznimke
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 29/01/2018 : 19:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ne sviđaju mi se baš ove nove naslovnice
eksperimentalne su i primamljive na prvu, ali brzo dosade oku



Za naslovnice je ok Stano-klasika
evo za mladije jedna maska za maškaradu od Stana za isprintati, a staijima za uspomenu na njegove naslovke
http://www.cravenroad7.it/news/wp-content/uploads/2014/10/DyD-mask.jpg

iz: http://www.cravenroad7.it/news/2014/10/siamo-tutti-dylan-dog/

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 29/01/2018 19:41:12
Go to Top of Page

Fyah
Starting Member

3 Posts

Member since 09/07/2017

Posted - 30/01/2018 : 22:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Fyah a Private Message  Reply with Quote
Dobri ljudi, treba mi mala pomoć. Počinjem skupljati Dilana Doga, stoga jedno kratko pitanje: Ludens ili Veseli četvrtak? Hvala unaprijed!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 30/01/2018 : 22:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Libellus najbolje.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/01/2018 : 22:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Fyah

Dobri ljudi, treba mi mala pomoć. Počinjem skupljati Dilana Doga, stoga jedno kratko pitanje: Ludens ili Veseli četvrtak? Hvala unaprijed!


Meni Veseli Četvrtak ima puno bolji prijevod, a tu su i uvodni tekstovi koje Ludens nema.
Još jedna prednost je što imaš dvije edicije, jedna ide od prvog broja (VČ DD biblioteka sa popratnim tekstovima i analizama), a druga je redovna serija koja je krenula od originalnog broja 210, a trenutačno je na #339.

Edited by - solar on 30/01/2018 22:22:34
Go to Top of Page

Fyah
Starting Member

3 Posts

Member since 09/07/2017

Posted - 31/01/2018 : 09:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Fyah a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Libellus najbolje.



Pretpostavljam da misliš na DD biblioteku?

quote:
Originally posted by solar
Meni Veseli Četvrtak ima puno bolji prijevod, a tu su i uvodni tekstovi koje Ludens nema.
Još jedna prednost je što imaš dvije edicije, jedna ide od prvog broja (VČ DD biblioteka sa popratnim tekstovima i analizama), a druga je redovna serija koja je krenula od originalnog broja 210, a trenutačno je na #339.


Taj mi je info trebao, hvala. Da li VČ, Ludens i Libellus prate originalnu numeraciju (ili preskaču neke epizode)? Ako je u pitanju ovo prvo, mislim da ću se odlučiti za Libellusove knjige.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/01/2018 : 09:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kada je DD u pitanju, onda definitivno VČ.
Solar je već rekao i zašto. Najbitinije je to što imaju uvodne tekstove, koji su u dosta slučajeva pravo blago kada se radi o DD pričama.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/01/2018 : 09:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Da li VČ, Ludens i Libellus prate originalnu numeraciju (ili preskaču neke epizode)? Ako je u pitanju ovo prvo, mislim da ću se odlučiti za Libellusove knjige.

VČ prati originalnu numeraciju, VČ DD biblioteka ide po redu od broja jedan kao što sam već spomenuo, redovna serija također a čak one epizode koje su originalno u Italiji u koloru, kod njih su također u koloru.

Edited by - solar on 31/01/2018 09:56:42
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 31/01/2018 : 12:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Dobri ljudi, treba mi mala pomoć. Počinjem skupljati Dilana Doga, stoga jedno kratko pitanje: Ludens ili Veseli četvrtak? Hvala unaprijed!


VČ (3u1 + pojedinačne + superbook) zbog prevoda, uvodnih tekstova.
Mana: strip zna da bude bled (crna boja deluje isprano), višak dupliranih stranica (naročito u prvim epizodama).

Ludens ima dobar otisak i više različitih edicija (koje su više ili manje pokrivene VČ superbookom)
Mana: loš (neadekvatan) prevod, naročito Gručovih šala i igara reči.

Moj ti je savet VČ, najviše zbog prevoda, ali nemoj da te iznenadi pomenuto bledilo.


Go to Top of Page
Page: of 510 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000