forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 510

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 08/02/2018 : 23:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
i ja čitam ponovo starije epizode DD- ma sve zaboraviš, baš sam na broju 60-Loše misli-SD, na pola završavam. i s veseljem idem dalje :) a na zadnjoj strani-to bi mogla biti nova tema, kome se najbolje svidja zadnja strana stripa-je Johnny Bravo jedna od boljih zadnjih stranica DD_ja :)

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 08/02/2018 23:31:53
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 09/02/2018 : 14:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Znači nije vrijedno tih novaca za LL?


Ja ih uzimam jer se konstantno nadam dobrim pričama, ali ako se neko dvoumi da li uzimati ili ne, moja preporuka je ne. Bar prvih 15-ak knjiga.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14513 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/02/2018 : 16:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Hvala na informaciji.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 13/02/2018 : 12:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 13/02/2018 : 12:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Ciklus Meteora? Jel to (samo) ja nisam u toku?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/02/2018 : 14:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Kakva vest! Već smo znali da će Roberto Rekioni pisati 400. epizodu „Dilana Doga”, ali smo samo nagađali da će ta priča biti povezana sa „Dubokim svemirom” (s obzirom na to da je ovaj autor već nagovestio da će se radnja dešavati u budućnosti). Međutim, upravo je direktno od njega stigla potvrda ove pretpostavke i najava da će DD 400 crtati Điđi Kavenago, te da će taj broj takođe predstavljati i finalno poglavlje trilogije o Mater Morbi!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/02/2018 : 19:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Nas (Epicenter Comicsov) slijedeci Dylan Dog na engleskom, THE LONG GOODBYE tj. Dugi pozdrav. Ovdje je nasa ekskluzivna naslovnica koju je kao i za Mater Dolorsa nacrtao Marco Mastrazzo, a u petak cu vam pokazati i novi variant cover. Strip ce biti u boji.


www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/02/2018 : 20:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote


Mislim da je ovo najlepsa naslovnica koju je ova priča ikada dobila
Možda preterujem, ali prelepa je

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 13/02/2018 : 21:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
naslovnica savršeno oslikava duh priče, ostavila me bez daha

mrzim dupliranje, ali mislim da će ga biti ovdje

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/02/2018 : 22:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Hvala Patak i Space Marine!
Space Marine, pa u ovom slucaju nece biti 100% dupliranje jer ce ova verzija biti u boji.
Unutar knjige ce biti i Stanova i Brindisijeva (za izdanje Reppublike) naslovnice.

www.epicentercomics.com

Edited by - D.J. on 13/02/2018 23:40:32
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/02/2018 : 11:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Jeste dobra naslovnica.
Naravno i strip je dobar. Pa ipak, DJ, trebao bi objaviti i jedan čistokrvni DD. Pomisliće Ameri da je DD strip-sapunica.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 14/02/2018 : 12:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
I meni se cini da je prerano objavljena ova epizoda- citaoci bi trebalo biti detaljnije upoznati sa Dilanom pre nego im se servira ova prca.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/02/2018 : 19:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
King i Barker, upravo tako kao sto ste napisali sam i ja razmisljao, ali s druge strane zivot je nepredvidljiv, svaki dan je poklon tako da sam ipak odlucio prvo objaviti ono sto "moram" objaviti.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 15/02/2018 : 07:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Jasno, potpuno te razumem.
Kad smo vec tu, kskvi su ti utisci do sada, reaguju li ameri na Dilana?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 15/02/2018 : 08:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Jasno, potpuno te razumem.
Kad smo vec tu, kskvi su ti utisci do sada, reaguju li ameri na Dilana?


Da, Dylan najbolje prolazi u Americi od svih nasih dosad objavljenih junaka.
Sto je jos zanimljivo, na Comic-Conu mi uvijek dosta ljudi pride standu i kazu da znaju Dylan Doga po onome holywoodskom filmu kojeg nikad nisam gledao jer sam cuo od svih da je katastrofa.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 15/02/2018 : 09:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

King i Barker, upravo tako kao sto ste napisali sam i ja razmisljao, ali s druge strane zivot je nepredvidljiv, svaki dan je poklon tako da sam ipak odlucio prvo objaviti ono sto "moram" objaviti.

Znači li to da u bližoj budućnosti možemo očekivati, po mnogima, najbolju Dylanovu priču "Dok vas smrt ne rastavi"?
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 15/02/2018 : 12:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Ako se ne varam spominjalo se da je Mater Morbi u USA prodan u 341 primjerak.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/02/2018 : 21:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Ako se ne varam spominjalo se da je Mater Morbi u USA prodan u 341 primjerak.


Da, toliko su primjeraka prvobitno comic book shopovi narucili. No naravno postoji i Amazon i nas web shop. Tako da nije uopce lose, kako oni dusebriznici pisu.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/02/2018 : 21:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Korg

quote:
Originally posted by D.J.

King i Barker, upravo tako kao sto ste napisali sam i ja razmisljao, ali s druge strane zivot je nepredvidljiv, svaki dan je poklon tako da sam ipak odlucio prvo objaviti ono sto "moram" objaviti.

Znači li to da u bližoj budućnosti možemo očekivati, po mnogima, najbolju Dylanovu priču "Dok vas smrt ne rastavi"?


Pa bit ce jednom, iako meni nije najbolja.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/02/2018 : 21:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
A evo sad i obecani variant cover za Dylan Dog: The Long Goodbye. Meni je veliko zadovoljstvo jer on ujedno predstavlja i prvi put da je jedan nas domaci crtac oficijelno radio na Dylan Dogu.
Crtac je Well-Bee koji kao sto znate kolorira Rubinijeve covere za nase Zagor knjige i crtac je serijala Entropy koji radi zajedno sa scenaristom Davorom Radojom.




www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 16/02/2018 : 21:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Dilanova glava je katastrofa nacrtana(bar meni),ljeva strana izgleda nedovršeno,cijela glava je previše uska,kao izdužena,naročito gornji dio,ostalo je ok.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/02/2018 : 21:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

Dilanova glava je katastrofa nacrtana(bar meni),ljeva strana izgleda nedovršeno,cijela glava je previše uska,kao izdužena,naročito gornji dio,ostalo je ok.


To nije slucjnost, to je umjetnost.
Meni je ova naslovnica jaca od Mastrazzove, koja je odmah na prvu super, dok je ova puna simbolike i polako ude pod kozu i nikad ne izlazi odatle.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 16/02/2018 : 22:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Variant mi je bolja.

Na prvoj naslovnici je Dilan odlično nacrtan, to je jedna od onih kul, šmekerskih verzija Dilana. I to je meni otprilike jedino što je dobro odrađeno. Marina ne liči na sebe (bar ne onako kako izgleda u stripu), na ovoj naslovnici je nacrtana detinjasto + oblik tela sa naglašenom guzom tj telom u vidu peščanog sata mi se ne sviđa jer odudara od Marine iz stripa; takođe i lice odudara od Marine; luna park i veliki točak gube poentu ako točak ne leti u svemiru i ako nije okružen letećim automobilima, kao na originalnoj naslovnici.

Variant mi je bolja baz zbog razloga koje je bvagner naveo da su loši Sviđa mi se što fali oko iako na prvi pogled deluje malo čudno (neko ko nije čitao Dilana bi pomislio da je reč o čoveku koji je izgubio jedno oko ili je deformisan u licu! Ali svako se iole susreo sa Dilanom neće to pomisliti naravno). I u faci liči na depresivnu verziju Hugh Granta, a izdužena glava je super detalj, kao i poluzatvoreno oko. Potpuna je suprotnost Dilanu sa prve naslovnice, onaj je kul dok ovaj deluje kao melanholični, povučeni depresivac; ali je jasno da je reč o istoj osobi. Pritom i Marina više liči na sebe, izgleda romantičnije a ne kao neka devojčura. Dobro je što žmuri i što su otvorena usta, to daje malo magnovenja sceni, kao da lebdi ili spava. Najbolji detalj mi je ipak taj što je Dilan drži za pramen kose - predivno!!! I položaj prstiju je veoma pogođen, pramen koji klizi među prstima dok mu ona izmiče. Donji deo sa brodom je odličan, simpatično je kako slomljeni jarbol viri iz vode kao iz nekog akvarijuma, i to što postoji nagli prelaz / kontrast iz plave u crnu. A gornji deo je jedino što po meni ne valja jer se jedva razaznaje da je u pozadini točak iz luna parka. Moglo je malo svetlije da više dođe do izražaja.

Inače sam skoro pa potpuni amater što se crtanja tiče, ali imam oko za detalje, a ovolika analiza dve naslovne su posledica toga što mi je variant jedna od najboljih koje sam kod Dilana ikada video. A ni ova prva nije loša.



Edited by - Jocko on 16/02/2018 22:28:39
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 17/02/2018 : 17:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Meni se obje naslovnice jako sviđaju, mada ću na kraju vjerojatno uzeti verziju s Mastrazzovom naslovnicom.

quote:
Originally posted by D.J.

Hvala Patak i Space Marine!
Space Marine, pa u ovom slucaju nece biti 100% dupliranje jer ce ova verzija biti u boji.
Unutar knjige ce biti i Stanova i Brindisijeva (za izdanje Reppublike) naslovnice.



Boja će biti kao u Reppublicinim izdanjima ili će se raditi neka modifikacija njihovih boja?
Imao sam priliku u rukama držati reppublicino izdanje ove priče i boja mi nikako nije sjela (barem što se tiče dijelova priče iz sadašnjosti, flashbackovi su mi koliko-toliko probavljivo obojani).


Također, može kakav hint koja je iduća priča u planu?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/02/2018 : 15:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
los mi je ovaj s mirovinom I inspektorom

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 510 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.53 seconds. Snitz Forums 2000