forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 510

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 11/06/2018 : 19:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Meni su 3/4 odlične, ova Golkondina mi deluje praznjikavo iako je ideja dobra.


Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 12/06/2018 : 23:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Čitao jučer ponovno "Ukroniju" u LU izdanju nakon duuugo vremena. Toliko je govana i prosječnih priča izašlo nakon 250. broja da sam zbog svih takvih priča nekako uspio zaboraviti što me je točno privuklo Dylanu. Odgovor: baš ovakve priče. Na strane konceptu i činjenici da u pitanju nije jedna od najboljih priča, nevjerojatno je koliko je "Ukronija" tečna i "smislena", i to još više ako uzmemo u obzir da ju je pisao Sclavi koji nije ni blizu svom vrhuncu. Ali unatoč tome i svim manama ove priče, "Ukronija" tuče najmanje 90% priča nakon 250. broja, uključujući i sve ove nakon početka preporoda. Uzmite još u obzir da bih Ukroniju ocjenio sa jakom osmicom.

Tek sad vidim da sve ove priče koje sam čitao u zadnjih par tjedana (a čak i one u zadnjih nekoliko godina) nisu ni sjena "Ukroniji", tj. neraspoloženom Sclaviju koji piše s trećinom snage i volje. Sinoć me ta spoznaja blago rastužila, ali i nagnalo na razmišljanje kako taj preporod i takozvani povratak korijenima ništa ne znači ako među scenaristima nemaju barem jednog scenarista koji je najmanje blijeda kopija Sclavija. Na stranu sve one rijetke odlične priče iz zadnjih stotinjak brojeva, ali većina njih bazira se na idejama i konceptima do kojih se lako dođe ili su jednostavno preuzeti iz stvarnosti na način da je na njih nadodano scenaristovo laičko mišljenje. Koliko god koncept i ideje prikazani u "Ukroniji" (npr. da su paralelne dimenzije i sudbina međusobno kontradiktorni) djeluju smisleno, to nije nešto što može tek tako nekome pasti na pamet. To je znatno više od onog što npr. Recchioni samo prenosi stavove i ljudska ponašanja iz stvarnog svijeta i na njih nadodaje neko vlastito, prizemljeno i najčešće učestalo viđenje. Uglavnom, sve se na kraju svodi na način na koji je nešto iznešeno u pričama, a čisto sumnjam da će se ponovno pojaviti netko tko je to iznosio i povezivao s takom lakoćom kao što je to radio Sclavi.

Ukronija je jedna od onih "dobrih" priča čije ću ideje, koncepte i razmišljanja zbog svoje senilnosti "zaboraviti" za nekih mjesec dana, ali će me, unatoč svojim manama i "prosječnosti", nakon svakog novog čitanja njima ponovno oduševljavati. To jest, njen sadržaj će mi biti u magli, ali ću priču uvijek pamtiti po tom osjećaju oduševljenosti koji ostaje nakon njenog čitanja.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 13/06/2018 : 19:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Poredam Dylane, pa me zanima, koji su brojevi Slobodne ddalmacije od 1-60 u ORIGINALU Hvala unaprijed za odgovor.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 13/06/2018 : 20:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
SLOBODNA DALMACIJA 1-60:

Prva priča iz Giganta 1, 66-68, 70-75, 89-138



Edited by - Jocko on 13/06/2018 20:25:14
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2018 : 20:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote



DNEVNIK CITANJA
Prokleti dan
Sclavi/Tonineli/M&G


Prokleti dan je prokleto zabavan strip!

Iako bi sablon ove epizode lako pristajao i Niku Rajderu uz neznatne izmene, ova prica savrseno funckionise kod Dilana! Glavni lik ove price je ubica, najomiljenije scene u stripu su mi dok ,,kamera" prati kretanje i eliminacije suludog zamaskiranog zlokobnog ubice. A njegove zrtve su istovremeno i zlocinci mada to zavisi od citaoceve perspektive. Bogati i bahati ne haju za one manje vredne i ispod sebe. A jedna onakva apsurdna, besmislena tragedija koja je okidac ubice je vrlo prikladna filozofiji serijala i bezumlju sveta u kom zivimo.

Struktura price je vrlo zanimljiva, Dilana ima malo u prici samo na pocetku i finisu, dok sredisnji deo zauzima Blokova i Grucova istraga ubistava. Izdvojio bih kao najgnusnija ubistva ono s pocetka epizode s propelerom i ono sa napumpavanjem helijumom do eksplozije (jedan Dzejms Bondov neprijatelj je takodje tako skoncao).

Humor je smesan i ostar tokom citave epizode i sjajan iznenadjujuci fatalisticki kraj dodatno podize ocenu price.

M&G su bili posebno inspirsani ili im prosto lezi ovakav tip price.

Naslovna strana vrhunska!

Treba jos spomenuti zanimljiv podatak koji Gruco ponovo iznosi a to je da je Dilan umro jos 1686 godine ali da se reinkarnisao. Sklavi to spominje vec u prvoj epizodi, tako da ne verujem da su teorije o slucajnom prekrajanju i sklapanju i nakndanom Sclavijevom povezivanju price o Dilanovom poreklu u #100 tacne. Imao je on to sve vreme u svojoj glavi sa svim zavrzlamama, rupama i nedoumicama koje nam je namerno ostavio nepopunjene.


9, 9, 9, 10

91%

Edited by - going going on 13/06/2018 20:39:08
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 13/06/2018 : 23:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
ovo mi je jedan od dražih brojeva, sa odličnim završetkom
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 14/06/2018 : 00:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Nedavno sam čitao i nije loša epizoda, nije među najboljima ali dovoljno može reći to što su mi sjećanja još uvijek svježa.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/06/2018 : 01:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

Čitao jučer ponovno "Ukroniju" u LU izdanju nakon duuugo vremena. Toliko je govana i prosječnih priča izašlo nakon 250. broja da sam zbog svih takvih priča nekako uspio zaboraviti što me je točno privuklo Dylanu. Odgovor: baš ovakve priče. Na strane konceptu i činjenici da u pitanju nije jedna od najboljih priča, nevjerojatno je koliko je "Ukronija" tečna i "smislena", i to još više ako uzmemo u obzir da ju je pisao Sclavi koji nije ni blizu svom vrhuncu. Ali unatoč tome i svim manama ove priče, "Ukronija" tuče najmanje 90% priča nakon 250. broja, uključujući i sve ove nakon početka preporoda. Uzmite još u obzir da bih Ukroniju ocjenio sa jakom osmicom.

Tek sad vidim da sve ove priče koje sam čitao u zadnjih par tjedana (a čak i one u zadnjih nekoliko godina) nisu ni sjena "Ukroniji", tj. neraspoloženom Sclaviju koji piše s trećinom snage i volje. Sinoć me ta spoznaja blago rastužila, ali i nagnalo na razmišljanje kako taj preporod i takozvani povratak korijenima ništa ne znači ako među scenaristima nemaju barem jednog scenarista koji je najmanje blijeda kopija Sclavija. Na stranu sve one rijetke odlične priče iz zadnjih stotinjak brojeva, ali većina njih bazira se na idejama i konceptima do kojih se lako dođe ili su jednostavno preuzeti iz stvarnosti na način da je na njih nadodano scenaristovo laičko mišljenje. Koliko god koncept i ideje prikazani u "Ukroniji" (npr. da su paralelne dimenzije i sudbina međusobno kontradiktorni) djeluju smisleno, to nije nešto što može tek tako nekome pasti na pamet. To je znatno više od onog što npr. Recchioni samo prenosi stavove i ljudska ponašanja iz stvarnog svijeta i na njih nadodaje neko vlastito, prizemljeno i najčešće učestalo viđenje. Uglavnom, sve se na kraju svodi na način na koji je nešto iznešeno u pričama, a čisto sumnjam da će se ponovno pojaviti netko tko je to iznosio i povezivao s takom lakoćom kao što je to radio Sclavi.

Ukronija je jedna od onih "dobrih" priča čije ću ideje, koncepte i razmišljanja zbog svoje senilnosti "zaboraviti" za nekih mjesec dana, ali će me, unatoč svojim manama i "prosječnosti", nakon svakog novog čitanja njima ponovno oduševljavati. To jest, njen sadržaj će mi biti u magli, ali ću priču uvijek pamtiti po tom osjećaju oduševljenosti koji ostaje nakon njenog čitanja.



Iako nisam citao Ukroniju potpisujem sve do reci. Konfuzna i zbrda zdola napisana Sclavijeva prica Ubio sam Dzeka Trboseka iz vremena kad je bio u najvecoj krizi, je milionima svetlosnih godina bolja od bilo koje Rujuove price, a opet bolja i od Rekionijog izvestacenog preporoda. Mada nije bolja od Formulara A38, Mater Morbi i Gavranove presude.

Edited by - going going on 14/06/2018 01:55:54
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 14/06/2018 : 07:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Pitam se cemu preporod kad je svetlost dana ugledalo i zlodelo zvano Ponovo radi bioskop! . Ok, stoji da sam ga citao nakon tronedeljnog gustanja u kompletnom Sendmenu i da bi sve nakon toga moglo liciti na sranje, ali ovo je ipak besramno lose kad god ga procitali. Cak i simpa fora na kraju kojom autor pokusava da spasi samog sebe ( ma daj Dilane, nista ti ne verujemo) ne spasava ovaj strip prokletstva vecnog podsmeha.
Saldo ipak pomalo spasava stvar, iako Gualdoni pokusava na silu dati dusu necemu, ali mu je bar Dilan kao karakter uvek pogodjen.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/06/2018 : 16:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Dnevnik citanja
Tunel strave
Sclavi/M&G


Posvete Prljavom Hariju i generalu Kilgoreu iz Apocalypse danas u liku generala Duvala su sjajne, takodje i deo price vezan za talacku krizu i tunel strave.
U drugoj polovini Sclavi odlazi u potpuno neocekivanom i konfuznom smeru, koji sam po sebi nije toliko los, koliko je lose izveden - prvenstveno mislim na Dilanovo deduktivno zakljucivanje od X da je Hicks i scena pročišćenja vatrom zle casne sestre i dobrocudnog Dzona, a i sam zavrsetak price.

Doktor Hicks je meni izuzetno zanimljiv lik i imao je potencijala da bude drugi najbitniji negativac posle Xabarasa s obzirom na njegovu ulogu u Povratku u zonu sumraka. Ta epizoda mi je jedna od najboljih na celom serijalu. Steta sto mu se Sclavi nije posle vracao jer ocigledno nije imao vise sta da kaze o njemu s obzirom na dogadjaje u Poslednjem coveku na zemlji i #100.
Opet se i u ovoj epizodi spominje Dilanova reinkarnacija i da je umro pre 300 godina. Mozda je Sclavi planirao, s obzirom na ulogu Hicksa u ovoj epizodi, da nam u buducnosti predstavi da je Dilan kog mi pratimo u stvari samo klon Dilana koji je umro pre 300 godina ili nesto slicno tome. Mislim da je dobro sto do toga ipak nije doslo jer svi znamo koliko je kontroverzi proizaslo iz delimicno uspele Spajdermenove Clone Sage.

M&G kad rade na odlicnim scenarijima kao sto su Zona sumraka, Dama u crnom, Prokleti dan, Povratak u zonu sumraka, Izgubljeni svet itd. mi bas leze i prijaju i kao da se potrude i daju sve od sebe. Medjutim kada rade na losijoj prici automatski mi je i njihov crtez daleko slabiji, plasticniji i neprivlacniji. Takav slucaj je i ovde.

Villina naslovna strana odlicno ilustruje prvu polovinu price i mozda da se Sclavi zadrzao samo na napetoj talackoj krizi bismo imali daleko manje pamtljivu ali smisleniju i zaokruzeniju pricu.

5, 7, 6, 7

61%
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 14/06/2018 : 21:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Mislim da Sclavi kasnije nije vratio Hicksa iz jednostavnog razloga što je nakon stotog broja...zaboravio na njega. Štoviše, zaboravljivost je ujedno i dovela do Hicksovog imenu. Doktor iz #7 Zone sumraka se također zove Hicks, a Sclavi je tijekom pisanja #14 i #22 zaboravio na to te je i ovog doktora također nazvao Hicks. Tu "grešku" Sclavi je pokušao "ispraviti" u #57 "Povratak u Zonu sumraka" uz jednostavno objašnjenje da se dva doktora/profesora prezivaju isto jer su oni...polubraća.

Ali da, slažem se da je Hicks (onaj iz "Tunela strave") imao potencijala biti jedan od zanimljivijih negativaca u serijalu. Također, meni je "Tunel strave" jedna od boljih priča, upravo zbog Hicksovog lika i njegovog porijekla.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/06/2018 : 22:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
prevod i cenzura su katastrofalni u tom romanu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/06/2018 : 23:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

prevod i cenzura su katastrofalni u tom romanu



Citao sam u kolekcionarskom izdanju Veselog cetvrtka. Sto se tice njihovog kolekcionarskog izdanja mislim da je ono ultimativno a ne Libellusovo, jer adaptacija i prevod su na vrhunskom nivou, ali prava poslastica i ono sto izdvaja ovo izdanje od drugih su fenomenalni tekstualni dodaci, analize i eseji o autorima na kraju svake knjige. Zbog toga ovo izdanje vredi i vise od svoje maloprodajne materijalne cene.
Jedini nedostatak izdanja je sto naslovne strane unutar knjige nisu u boji ali mislim da je zbog licence i preuzimanja materijala od italijanske Granderistampa edicije to moralo da bude tako.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2018 : 21:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


DNEVNIK CITANJA
Tajanstveno ostrvo
Sclavi/Ambrosini


Izuzetna epizoda!
Sclavi i Ambrosini su maestralan tandem, njihov zajednicki rad odise takvom genijalnoscu, poetikom, filozofijom, koja je istovremeno konfuzna i potpuno jasna. Ako njihova poetika ovde nije na vrhuncu (jer su vrhunci ipak Dugacki pozdrav, Margarita/Bela rada i Paklovi) onda je vrlo blizu.

Ambrozinijev crtez fenomenalan, ne znam zasto je promenio stil kasnije, cini mi se da je do promene doslo kada je poceo da radi na Napoleonu i sad u novim Dilanovim pricama nikako da se vrati na stare staze slave po pitanju crteza.

Vilina (originalna) i Roijeva (za granderistampu tj. KIVC) naslovna strana su obe sjajne!

9, 9, 10, 9

93%

Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 19/06/2018 : 12:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Ako budete u prilici kupite bar jedan strip iz biblioteke "IL DYLAN DOG DI TIZIANO SCLAVI". Prelijepo izdanje, uz "Majke i očevi", već sad mi je omiljeno. Retro kolor, HC, dodaci...
Imam prva četiri broja.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 19/06/2018 : 18:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
Toplo se nadam da ce ne'ko izdati i kod nas "IL DYLAN DOG DI TIZIANO SCLAVI".
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/06/2018 : 17:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Gdje se ne netu može vidjeti popis svih DD SB sa navedenim podacima iz kojih edicija su epizode po brojevima? Na zvaničnom sajtu su navedeni naslovi epizoda, ali ne i iz koje edicije i broja su uzete...
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 25/06/2018 : 17:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Ima Bonelli lista od Morskog.
Pokušaj sa tim.

https://drive.google.com/file/d/1eYQACUkT6lVCHpaUcSD50CzJ3WQBzW_2/view

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/06/2018 : 20:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Hvala, pogledaću
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/06/2018 : 01:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
DNEVNIK CITANJA


Veceras su na red dosle dve povratnicke Sklavijeve epizode od 4 koje su objavljene u periodu izmedju 240.(Ukronija) i 250. broja originala (Lift za Pakao kao kruna Sklavijevog povratka, mozda i kruna celokupnog rada na serijalu). Slede dva dnevnika citanja bez spojlera:


#243 Ubica je medju nama

Sclavi/Stano


Interesantna horror prica sa nedovoljno uzbudljivim i efektnim raspletom. Metatekstualni prilaz tumacenju price je zanimljiv ali opet scenario nije dovoljno dobro to ispripovedao da bi podstakao citaoca na takvo razmisljanje za razliku od mnogih drugih takvih prica u serijalu. Ocenu dize neverovatno dobro raspolozeni majstor atmosfere Stano. Naslovna strana vrlo dobra.

Kad bi postojala recenzija ocene bi glasile:
Prica: 6
Scenario: 7
Crtez: 10
Naslovna strana: 8

Ukupna ocena:
77%




#244 Marti

Sclavi/Casertano


Mene je bas fino pukla ova epizoda.
Kao sto kazu u maestralnoj analizi ove epizode koja se nalazi na predlistu VCovog izdanja(zbog toga najvise i volim da citam Dilana u izdanju VC): ovo je Sklavijevo mirenje sa svetom i takva tema je idealna za jednu od njegovih povratnickih prica. Mislim da je Martijem i Liftom za pakao Sklavi rekao sve sto je imao da kaze o Dilanu, o svetu u kom Dilan zivi i o svetu u kojem mi zivimo.

Mislim da je ovo jedan od onih stripova (zajedno sa Dilanovim Dugackim pozdravom, Nicijom pricom i Belom radom, a ima tu jos i mnogo prica drugih serijala i raznih neitalijanskih stripova) koje treba dati ljudima koji strip drze za banalnost i glupost za zaludjivanje dece da procitaju. A takvih ,,mislilaca" ima previse, mnogo vise nego onih drugih, a da je stanje stvari obrnuto verujem da bi ovaj svet bio mnogo lepse mesto.

Ozbiljan a u isto vreme i duhovit zbog Grucovih sala, melanholican ali nikad depresivan, tezak a istovremeno i prelep strip.

Casertano je daleko od umetnickog izrazaja koji je nekad negovao na Dilanu, medjutim i dalje mu savrseno leze ovakve price majstor je za mnoge u staffu.

Stanova naslovna strana jedna od najlepsih u serijalu i pokazatelj koliko je bila pogresna odluka da ga zameni Cavenago koliko god on bio odlican i mozda prijemciviji ,,danasnjem citaocu".

Prica: 10
Scenario: 10
Crtez: 10
Naslovna strana: 10

Ukupna ocena:
100%
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/06/2018 : 15:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Odlični komentari going, šteta što nemam pojma o pričama iz razloga što pratim Libellusovog Dylana,pa ne mogu ništa napisati u vezi same priče tu i tamo uzmem nešto od ludensa redovna/extra serija.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

Edited by - Tonka24 on 28/06/2018 15:32:28
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/06/2018 : 17:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#383
Scenarij: Dario Argento, Stefano Piani
Crtež: Corrado Roi
Naslovnica: Gigi Cavenago

http://www.sergiobonelli.it/dylan-dog/2018/06/27/albo/profondo-nero-1003117/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1530112373804.jpg--.jpg?1530112374000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1530112374875.jpg--.jpg?1530112375000
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 28/06/2018 : 18:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
natpis ispod loga je sta ?
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 28/06/2018 : 18:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pa stavili na naslovnicu da je D. Arđento pisao scenario ne bi li bolje prodali.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 29/06/2018 : 16:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
koliko je los novi dilan kad se ljudi raduju rujuovim povratnickim epizodama...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page
Page: of 510 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.83 seconds. Snitz Forums 2000