forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 510

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/09/2018 : 17:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam najgori DD ikad, scenarističko smeće dostojno jedinica za priču i scenarij, sa jednim od najglupljih zločinaca ikad
Pardon, sa definitivno najgorim zločincem ikad koji je preživio što je ostao bez obje ruke, noge, kuku u leđa, malo ronjenja u kiselini i utapljanje

I kad sam se ulogirao prije par dana da na recenziji dam jedinice ostao sam u šoku jer je prosječna ocjena 90%
Molim da se svi koji su dali priči i scenariju iznad 2 samobaniraju i prestanu sexat

P.S. Zašto ovo spominjem nakon par dana? Jer mi je toliko trebalo da dođem s sebi nakon šoka
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/09/2018 : 17:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Evo i linka:

http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-ho-1-s-druge-strane-smrti/373/
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 02/09/2018 : 17:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Ako se ocjenjuje od 1-10, onda nijedan Dylan ne može dobiti jedinicu. 1 je praktički ništa, neke od najgorih epizoda poput Koljača ocjenio bih sa 2.5-3 jer ipak je netko sjeo, napisao, nacrtao itd- ne može se traljav rad izjednačiti s ništa.
Konkretno epizoda "Iznad smrti" se više bavi odnosom Dylana, Bree i Smrti, a ubojica je sporedna stvar. Slažem se da je glup,naivan itd. ali ako pogledaš najnoviji broj "Povratak u Wickedford" vidjet ćeš da i taj ubojica nije ništa bolji. A da ne govorim o pobunjenim automobilima i sličnim pojavama.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 02/09/2018 : 17:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Tako je.




7.9. jeep

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 02/09/2018 : 17:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Ako se ocjenjuje od 1-10, onda nijedan Dylan ne može dobiti jedinicu. 1 je praktički ništa, neke od najgorih epizoda poput Koljača ocjenio bih sa 2.5-3 jer ipak je netko sjeo, napisao, nacrtao itd- ne može se traljav rad izjednačiti s ništa.
Konkretno epizoda "Iznad smrti" se više bavi odnosom Dylana, Bree i Smrti, a ubojica je sporedna stvar. Slažem se da je glup,naivan itd. ali ako pogledaš najnoviji broj "Povratak u Wickedford" vidjet ćeš da i taj ubojica nije ništa bolji. A da ne govorim o pobunjenim automobilima i sličnim pojavama.



Ma dobro, to s ocjenama ti varira po osobnim standardima. Ima ljudi koji kažu da nijedno djelo ne može dobit ni 1 ni 10, jer je nekakav trud uložen, a opet ništa nije savršeno. Međutim, ako, kao ja, odrediš da 1 ne znači popljuvat nečiji trud, ka ni da 10 ne znači nešto prozvat apsolutnim savršenstvom postojanja, onda ti je te ocjene lakše dati. Ja bez problema dajem i jedinice i desetke. Osobni sud, ništa kontra nečijeg mišljenja.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 02/09/2018 : 18:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Naravno, i ja iznosim osobni stav/sud. Apsolutno savršenstvo ne uzimam u razmatranje jer to nije definirano, a ocjenjivanje je jedan oblik definiranja- pozicioniranje stvari na ljestvici. Kad pročitaš dovoljan broj DD stripova spoznaš njegov standard, tj, znaš što mu je maksimalni doseg, a što minimalni, tako da ocjenjujem u skladu s tim.

A gdje je stinky? Nadao sam se da će baciti osvrt na "Kuću izgubljenih", pa da vidimo može li podnijeti Homo microtheosa :D
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/09/2018 : 22:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Pročitao sam najgori DD ikad, scenarističko smeće dostojno jedinica za priču i scenarij, sa jednim od najglupljih zločinaca ikad
Pardon, sa definitivno najgorim zločincem ikad koji je preživio što je ostao bez obje ruke, noge, kuku u leđa, malo ronjenja u kiselini i utapljanje

I kad sam se ulogirao prije par dana da na recenziji dam jedinice ostao sam u šoku jer je prosječna ocjena 90%
Molim da se svi koji su dali priči i scenariju iznad 2 samobaniraju i prestanu sexat

P.S. Zašto ovo spominjem nakon par dana? Jer mi je toliko trebalo da dođem s sebi nakon šoka



Onda lijepo staviš komentar, obrazložiš svoje stajalište i ocjeniš strip kao i svi drugi bez sexa.
P.S. Kao što je Dexters već objasnio, mislim da si pogriješio bit!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 02/09/2018 22:04:29
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/09/2018 : 23:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nemam dovoljno riječi kojima bih opisao tu gadost od stripa.
Pa zbog takvih stripova mi, stripofili, ispadamo čudaci, a strip se smatra nižom umjetnošću.
Zbog takvih stripova je mene sram priznati da čitam (takve) stripove.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 03/09/2018 : 02:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Jel to reč o ''Iznad smrti'' / ''S druge strane smrti''?

Poenta autora je i bila da preteraju sa duelom Dilana i one nakaze, tako je Dilan popio desetak metaka, u oba kolena, lakat, otfikareno mu je rame sečivom poput kriške jabuke... A negativac je preživeo i mnogo gore stvari.

Očigledno je da je taj duel doveden do apsurda, i to je samo jedan od elemenata koji mi se kod te epizode dopada.

Iz nekog razloga kada to uradi Kjaveroti, to ispadne sranje, ''ma daj, pa ovo je nerealno! Opet se iskenjao po stripu! Ma vidi ovu glupost!'', ali kada to urade Markeseli i Sklavi, oni uspeju da obrnu krug i čitaoci skapiraju da je reč o svesnom odlasku u krajnost. Meni je ta epizoda ne samo zadržala ozbiljnost (što se da je pisao Kjaveroti verovatno ne bi dogodilo), već je taj duel sa najglupljim zločincem tim više genijalan jer je doveden do samog apsurda.
To mi je za sada jedan od najboljih duela u Dilanu Dogu.

Šta su ti ukusi, a?


Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 05/09/2018 : 20:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Dylan Dog specijal br.1 Klub strave (Sclavi/Roi)



Članovi kluba strave se natječu u pripovjedanju kratkih priča o Nessie, poznatom čudovištu iz Loch Nessa. Dylan Dog je sudac.

Nakon kratkog prologa, Agatha pripovijeda prvu priču. Nessie je kao sudbina koja može biti sve i ništa (str.39). Ona sama odlučuje što će od toga biti, ona bira oblik, mi smo nijemi promatrači.

Gospodin Swann pripovijeda drugu priču. Njegov lik i djelo su varka, laž, on je ono što mi želimo- svi i nitko (str.42). Majstor laži je đavao, jedno od tisuću njegovih imena je Abraxas/Xabaras. Nessie i njeno dijete Dylan imaju zadatak da ga poraze, ali opsjenaru se ne vjeruje.

Gospodin Ink je tvorac treće priče. Premda ju je stvorio, on ne poznaje njen sadržaj, jer je ona halucinacija izazvana LSD-om. Ink nije siguran da li je on autor, ili konzumenti droge. Dylan mu je jedini zapljeskao, ali njega ne zanima tko je autor, već tko je "sanjao" tj. doživio priču. Da li su naši snovi, snovi nekog drugog? Može li onda naša stvarnost biti odraz stvarnosti nekog drugog.

Lorda Wildea zadesilo je prokletstvo- možete li zamisliti išta gore od života od rente, u cjelodnevnom dangubljenju? (str.80). Ovdje je Sclavi pogodio, ovo je zaista prokletnik bez šanse za iskupljenje ( a ne npr. službenik šonjo koji radi od 8-16h i žena ga vara- što smo u raznim varijacijama imali priliku vidjeti). I sad ta prazna ljuštura, koji ne može ni samog sebe pobijediti u šahu, traži pomoć Dylana.
U trenutku kad mu je hrabrošću drugog spašen život, izgledalo je kao da se Wild mijenja. Ali Sclavi nam je srušio snove, spasitelj Dylan postaje novi zarobljenik zone sumraka, obavijen pipcima sudbine, rob slučaja, bez mogućnosti izbora.

Miss Redgrave ne želi pripovjedati priču jer nema što novo za reći. Priča koju je smislila identična je onoj Wildea. Može se shvatiti da je biti rob sudbine u vječnoj dosadi najveći užas, ili da je to jedini užas- što je možda još strašnije.
Međutim, ona napušta smiješni klub strave, sastanak je ne zanima. Sviđa mi se njen izbor, to je način kojim se teži nadčovjeku. Bolje je upaliti jednu svijeću nego proklinjati tamu- kaže kineska poslovica.

Ser William, predsjednik kluba, nam pripovijeda priču u formi nihilističkog paradoksa. Nessie ne postoji, san je mrtav, nade nema, istine nema. To je poznati paradoks, jer ako istine doista nema, onda je i tvrdnja o tome neistinita. Dylan to primjećuje pa ga upozorava da time negira njegovo postojanje (s tim da Sclavi istinu smatra noćnom morom, ali to je druga tema). Ključno je primjetiti da se Ser William plaši izbacivanja iz kluba strave, on je slabiji od Miss Redgrave.

Dylan na kraju svima daje drugo mjesto, a kaže da prvo mjesto može dobiti jedino Nessie. A tko je Nessie? Možda je to Miss Redgrave ako povežemo zadnju stranicu i prolog. Možda je Nessie umirući san- kraj osamdesetih, kraj XX. stoljeća, kraj jedne ere. Ili je sve samo šala, dobar vic.

Scenarij: 8.5/10
Crtež: 8/10

Edited by - Dexters on 05/09/2018 21:01:23
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/09/2018 : 21:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Onaj tko si ne želi spojlati priču neka ne čita,ima dosta malih spojlera.
Standardni lagani ulazak u priču preko avanturističkog duha našeg Dyalana,naglo prekida klinac za kojeg vrlo brzo doznajemo,poprilično šokantno, da je Dylanov sin!Dylanova avanturistica završava uobičajeno, kao velika većina njegovih nesretnih nadanja-pokušaja.To vrlo dobro opisuje dijalog između Dylana i Amelie, Dylan:" Dakle,gotovo je?" Amelia: "Nije ni počelo,Dylane?"Taj dio priče je očito služio za lagani i uobičajeni ulazak u samu radnju, ne vidim većeg smisla u ulozi Amelie.Slijedi radnja koja opisuje očinsku ulogu Dylana i kako bi to izgledalo da Dylan ima sina,po mome nekakvom sudu,dosta popustljivo ali s mnogo brige,ljubavi i pažnje.I onda naglo se priča odvaja i prati ženu koja čeka sina, i tu zapravo otkrivamo odakle zapravo Dylan ima sina i da to zapravo nije njegov sin.Dylanov sin nakon posjeta školi i " mcdonaldsu " se razboljeva i završava u bolnici u kojoj se Dylan susreće sa starim poznanicima.Radnja nas dalje uvlači u dijaloge zabrinutog i vrlo emotivnog Dylana s vrlo hladnim i bezdušnim osobljem bolnice.Nekako u isto vrijeme kako se pogoršavalo stanje malog Johnnya ( interesantno ime za Dylanovog sina ) tako se i pogoršavalo psihičko stanje biološke majke Johnnya,kojoj je bezuspješno pokušavao pomoći njezin suprug.Igrom sudbine, Dylan u očaju odlazi po sepcijalista, koji je suprug biološke majke Johnnya,priča o dvoje supružnika završava totalnim ludilom žene koja je u tom svom ludilu,brutalno pogubila muža.Dylan još u većem očaju odlazi na zadnju stanicu gdje bi mogao očekivati pomoć, u obližnju Crkvu gdje obitava u obraćanju Smrti.Nakon toga Johnny naglo ozdravi da bi se kasnije ispostavilo da je sve bilo prividno i gdje se ono najgore nije moglo izbjeći.Dylan se očajnički želi riješiti svog života i tu mu pristupa " život " koji mu rasvjetljava cijeli slučaj, time da je zapravo Dylan upao u imaginarni svijet,tj. život ga je uveo, kako bi oduzeo bol obitelji Shore i dao je Dylanu.

Imamo jako dojmljive i jako upečatljive scene u ovoj priči.Jako dobro dočaran surovi modernistički način i stil života,beskrupulozno ubijanje nakon nesretne saobraćajne nezgode, kako bi se spasilo svoj život.Hladnokrvno i totalno nezainteresirano osoblje ustanove gdje se život gasi i pali, s totalno iskrivljenom slikom prema životu.Kos scena bi obratio pozornost i na neke interesantne, manje zanimljive stvari, kao što je neuobičajeni groteski Dylanov hodnik,teletabise na slici,wowburger ironično aludiranje na mcdonalds,kremenko na tv-u...Jedna o favoriziranih scena mi je kako Dylan i sin gledaju filmski maraton horora ( meni posebno zanimljiva jer nikada nisam volio horore, a u nekoj sam fazi gledanja i istraživanja istih ).Odlična scena tj. referenca na čudovište iz epizode "Između života i smrti".Tu mi se još sviđa Gualdonijev način kako se treba odhrvati čudovišnom strahu, koji je problem svakoga pojedinca,sve dok ne nauči kako se zapravo radi u većini slučajeva o " napuhanom balonu " u našim glavama.U nastavku scena razgovora smrti s čudovištem,koje sam tek shvatio kada sam pisao komentar na recenziju.Jako dojmljiva mi je scena gdje je žena ubila muža, tako što mu je odrubila glavi i iščušpala jezik, stvarno šokantan prizor.Druga najbolja scena su događaji u Crkvi gdje Dylan razgovara sa svojom starom prijateljicom,smrti.Ipak daleko najjača scena a po meni i jedna od najupečatljivija scena cijelog serijala ( barem ono što sam do sada pročitao ) je scena dijaloga između Dylana i smrti, o tome detaljnije nešto malo kasnije.

Crtež Martinella tokom čitanja mi se činio dobar, ništa posebno izuzev kadrova koji su mračniji i koji prikazuju građevine.Međutim detaljnijim listanjem prilikom ovog malog osvrta, zapazio sam genijalne poteze u većini scena, za moje amatersko znanje o crtežu,jako,jako dobro odrađen posao.Cijeli strip je jako lijepo nacrtan i emocije na likovima su jako dobro odrađene.

Briljantna naslovnica, dominacija lubanje nad modernizacijom jako dobro opisuje turobnu atmosferu stripa, i Dylan je izuzetno pogođen,direktno povezano na priču.

Genijalna turobna,depresivna priča s izrazito pamtljivim scenama,crtežom i genijalnom naslovnicom.

Cijela priča kako sam se bližio kraju, ostavljala mi je dojam, onako...prosječne priče, i sam sebe sam počeo ispitivati, zašto je toliko razvikana ovo priča,međutim to se popravilo,gore spomenutim, scenama Dylana u Crkvi i pogotovo zadnjim dijalogom Dylana i života.Nakon toga, morao sam sjesti i malo razmisliti o svemu, što me nije dovelo do nečeg posebnog, međutim, čitanjem recenzije i komentara ispod recenzije a pogotovo sastavljanjem ovog osvrta,upalila se lampica i zapravo sam shvatio da je ovo za mene jedan od najboljih Dylana koje sam pročitao.Genijalni potezi Gualdonia, prikazom obraćanja Dylana smrti, tj. nuđenje samog sebe za nekog drugog."S druge strane,tebi je svaka smrt ista,zar ne?"" Prije ili poslije sve ću vas imati, Dylane...u čemu je razlika tko će otići prvi?"I na kraju za mene,genijalni i šokantni prizor dijaloga Dylana i života.Stvarno me iznenadio lik života.Da doslovno napišem zadnje riječi života, koje baš daju čovjeku za misliti, i svatko bi za sebe trebao izvuči zaključke.S time i završavam.

"Moja sestra je ona koja olakšava ljudima njihove zemaljske patnje...ja im,pak,otežavam postojanje,zadržavajući ih na mjestima boli,prisiljavajući ih živjeti unatoč svemu...bez i trenutka predaha.Zato što nije smrt ona koja ne poznaje milost,nego je to život Dylane Dog!"

100%

Priča:10
Scenarij:10
Crtež:10
Naslovnica:10

Recenzija:http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-lu-162-kalvarija/2109/

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

Edited by - Tonka24 on 10/09/2018 21:56:44
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 06/09/2018 : 21:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
@Tonka24

Ako uspiješ, probaj nabaviti "Osmjeh mračne dame" ili "Reality show".
Tematski nisu ništa slične "Kalvariji", ali imaju sličnu strukturu kao i ta priča (konstantan i blago monoton tijek te "šokantan" preokret na kraju sa snažnom poantom u sličnom stilu), a i generalno se vrte oko sličnih pitanja o životu i smrti. Sumnjam da će ti se svidjeti kao Kalvarija, ali možda ti ni ove priče ne budu loše.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/09/2018 : 21:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Da li je Ludens ili Libellus izbacio to?
Trenutno pratim Ludens i Libellus.
Vč za sada ne mislim uzimati.
Baš sam maloprije gledao kada će izaći mater morbi, ali načekati ću se!
U vezi dylana, nekako imam osjećaj da je bolje sačekati,tj. pročitati sve do dubokog svemira, da priče nakon te ne čitam dok ne pročitam sve ovo iza.
Naravno i popratna izdanja.
Jako mi se dopao zadnji Ludensov specijal, ako se ne varam to je planeta mrtvih, samo što su u Ludens utrpali, pod " normalni " specijal.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

Edited by - Tonka24 on 06/09/2018 21:48:43
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 06/09/2018 : 21:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Ludens ih je obje izbacio, Osmjeh je (starija) priča iz redovne serije (original #161/ LU #83), a Relity show je 21. specijal iz 2013. godine. Imaš više info na gornjim linkovima.

Planeta mrtvih po originalu i spada u specijal seriju (i to su noviji specijalci/priče koje su kronološki izašle nakon Dubokog svemira). To jest, Ludens u zadnjih nekoliko godina sa specijalcima prati kako su ih talijani izdavali i trenutno kasni samo 2 specijala za talijanima (posljednji Ludensov je iz 2016. godine). Štoviše, Veseli četvrtak je taj koji je tih nekoliko specijala pretvorio u zasebnu ediciju.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/09/2018 : 22:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
@Sarghan
Ovaj specijalac prvi puta vidim, baš čudno, imam ih dosta.
Znači planet mrtvih je izmišljena edicija od vč-a, zapravo specijalci nakon Dubokog svemira.
Nisam čitao ni ovaj osmijeh mračne dame.
Neću dugo Dylana čitati sad neko vrijeme, jer uza sebe imam samo ove priče:
-Veliki Gad
-Ukronija
-Posljednji čovjek na zemlji
Imam još taj specijal zadnji, duboki svemir i nikad više, inspektore blooch.Ali to neću čitati,zasada.


If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 06/09/2018 : 22:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Bravo Tonka, mogao bi ti biti dobar Dylanovac . Što se tiče perioda poslje Dubokog svemira, moj je utisak da se to može slobodno čitati nevezano za stari period. Dovoljno je informativno poznavati osnovne likove u serijalu. Jedno od ideja "preporoda" je da se Dylana približi široj publici, to jest da bude lakši za čitanje.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/09/2018 : 23:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Lijepo je čuti pohvalu od tako uvaženog člana ( iako si relativno nov, tvoji komentari dovoljno govore sami za sebe ).
U vezi ovog drugoga, volim kronološki čitati,iako je kod Bonelli serijala kronologija imaginarna.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 07/09/2018 : 04:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Nisam ja uvažen sumnjam da je itko, ali pustimo to.
Kronologije imaš u Bonelli serijalima poput Martina Mysterea, Nathana Nevera, Dampyra itd.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 09/09/2018 : 15:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
#77a: Posljednji čovjek na zemlji

Odlična epizoda, ujedno i treći i najbolji dio zone sumraka, iako nisam toliko impresioniran kao prvi put. Sclavi ponovno briljira u kopiranju svega i svačega, a meni to kopiranje niti malo ne smeta - baš naprotiv. Sviđa mi se ideja da je Sclavi ovom pričom išao prikazati budućnost Dylanovog serijala tako što mu ne daju da umre, već je zbog zarade, prisiljen na besciljno životarenje s iživljavanjem netalentiranih scenarista nad njegovim djelom. Smanjujem ocjenu za scenarij s 10 na 8 zbog iritantne Anne Never. Njeno prenaglašno rušenje svega u blizini i izazivanja katastrofalnih posljedica nije nimalo duhovito.

Roijev crtež najbolji za atmosferu u ovoj priči, ipak, ponekad nejasan. Naslovnica jedna od najboljih u serijalu.

(priča: 10, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 10) - 91%



Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 09/09/2018 15:40:10
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 10/09/2018 : 00:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Uskoro bi i ja mogao pročitati pa napisati svoj osvrt na tu epizodu.
Pročitao sam nedavno, ali za detaljan utisak, treba ipak ponovo.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/09/2018 : 08:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Uskoro bi i ja mogao pročitati pa napisati svoj osvrt na tu epizodu.
Pročitao sam nedavno, ali za detaljan utisak, treba ipak ponovo.



Odlično, veselim se tvom osvrtu!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 10/09/2018 : 15:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Zna li se bar okvirno tema tog ciklusa Meteora? ko ce crtati I koliko je epizoda u planu?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/09/2018 : 16:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
#77b: Noćna mora

Nakon novog čitanja, ostaje vrlo dobar dojam koji sam imao i nakon prvog. Iako, moram priznati da se ničega nisam sjećao, pa kao da sam priču čitao prvi put. Za mene to nije neka novost, ali ispada da priča nije dovoljno efektna da se ureže u pamćenje. Podsjeća na priče iz Zone sumraka po temi i kratkoći. Sad, dali je Sclavi ovo preuzeo iz već spomenute serije? Vidim da u komentarima pišu da je, ali ja to posvjedočiti ne mogu. Scenarij izvrsno funkcionira na ovako malom broju stranica i Sclavi je sve dobro posložio. Malo mi je jedino Dylan prebrzo, odnosno nejasno posložio kockice i shvatio tko je Valova žena, a samim tim i njegova mračna prošlost jasno izlazi na vidjelo. U recenziji DeeCay spominje da je bio "hint" na početku stripa koji čitatelja jasno upućuje na to, ali mislim da je to greška. Naime, meni se čini da Val poseže za pištoljem ubijenog policajca, koji taj pištolj nosi u futroli vezanoj za pas. Dakle, pištolj nije njegov - nema "hinta"!

Piccatto još uvijek u vrlo dobroj fazi. Ranije je bio bolji, a kasnije puno lošiji. Crtež je ponegdje nejasan, ali još uvijek lijep. Ostajem pri tvrdnji da najizazovnije crta žene! Ovdje prevladava noir atmosfera, a to je lijepo dočarao. Na prvu mi nije crtač za takvu atmosferu. Njemu više odgovaraju lakše epizode s dosta vrckavih, luckastih i komičnih elemenata, ali ovdje me opovrgava i pokazuje da može i noir priču izvrsno nacrtati. Zbog toga mu dižem ocjenu na devet! Naslovnice nema, pa ocjena ide ukupnom dojmu.

(priča: 8, scenarij: 7, crtež: 9, naslovnica: nema) - 80%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 10/09/2018 16:50:03
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/09/2018 : 18:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Planiram citati propustene Dydove, pa oni vec izasli od Ludensa i VC su totalna sarada od kronologije.
Pitam upucenije da li ima neka excel lista sa vec izaslim brojevima kod nas i koji je u odnosu po originalnoj numeraciji, ono cisto da si poslozim redoslijed citanja. Hvala u avans!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 10/09/2018 : 18:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Planiram citati propustene Dydove, pa oni vec izasli od Ludensa i VC su totalna sarada od kronologije.
Pitam upucenije da li ima neka excel lista sa vec izaslim brojevima kod nas i koji je u odnosu po originalnoj numeraciji, ono cisto da si poslozim redoslijed citanja. Hvala u avans!



http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=40049&REPLY_ID=2176049
Go to Top of Page
Page: of 510 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000