forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 510

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/09/2018 : 19:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Baš se premišljam što da prvo pročitam,posljednji čovjek na zemlji ili noćna mora.



Ideš redom!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/09/2018 : 20:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Tonka24

Baš se premišljam što da prvo pročitam,posljednji čovjek na zemlji ili noćna mora.



Ideš redom!


Pročitao sam noćna mora, isto dosta zbrkano,malo manje nego kalvarija i " kralj " među zbrkanim Dylanima ukronija.



Pročitaj recenziju, pa ti možda ne bude tako zbrkano. Meni nije, a nije ni Ukronija. Vjerojatno zato što sam pročitao sve od Sclavija, a one pravo zbrkane (Morgana, Ničija priča, Priča o Dylan Dogu i sl.) dosta puta.
Nakon čitanja pročitaš recenziju pa ti se neke kockice poslože i onda ostaviš komentar.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/09/2018 : 21:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

quote:
Originally posted by emirem

Planiram citati propustene Dydove, pa oni vec izasli od Ludensa i VC su totalna sarada od kronologije.
Pitam upucenije da li ima neka excel lista sa vec izaslim brojevima kod nas i koji je u odnosu po originalnoj numeraciji, ono cisto da si poslozim redoslijed citanja. Hvala u avans!



http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=40049&REPLY_ID=2176049



Tnx, bas gledam kak su izdavali kao da su ih zvaknuli Xabarasovi pacijenti...
Treba to posloziti..ne bih to niti Jenkinsu pozelio.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 14/09/2018 : 18:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Evo, da i ovdje prekopiram jedno zapažanje vezano za #241/242 Xabaras/U ime oca, u nadi da će se ovdje možda i moći razglabati o tome bez straha od spoilera.


Ponovno sam imao jedan trenutak spoznaje tijekom ponovnog čitanja ove priče. Ipak, ovog puta je taj trenutak doveo do nekoliko nejasnoća u vezi kraja ove priče. S obzirom da kraj sadrži spoilre, iz prestrožnosti ću ga označiti drugom bojom.

Što je to točno Cagliostro napravio na kraju?

Tijekom prošlih čitanja sam išao logikom da je svim sudionicima priče jednostavno "izbrisao" sjećanje na zadnjih nekoliko dana. Čak sam na trenutak pomislio da je možda vratio vrijeme tih nekoliko dana, no s obzirom na "smrt" nekoliko likova, to mi se činilo manje očiglednim. Nekako nisam išao detaljnije razmišljati o tome jer mi je takav kraj bio "očigledan". Ipak, novo čitanje me malo natjeralo na razmišljanje: ako je Cagliostro doista izbrisao sjećanje svim likovima, kako to da Dylan na zadnjim stranicama nije "prepoznao" Cagliostra od prije? Ako ništa drugo, sigurno bi se sjetio Kim i njenog mačka koje je sreo prije i na kojeg bi ga "ovaj" Cagliostro podsjetio. No ako nije vratio vrijeme, ovako kako je to sve odigrano na kraju implicira da je Cagliostro istodobno u poptunosti izbrisao i Kim i sebe iz Dylanovog i Grouchovog sjećanja. Kao da ih nikada ranije nisu upoznao (brojevi #19 i #63).

Nadalje, prva varijanta o brisanju sjećanja na zadnjih nekoliko dana ujedno implicira i da Dylan ustvari ne zna da je Kim mrtva. To jest, za njega se cijeli ovaj susret nikada nije odigrao te će cijelo vrijeme misliti da je Kim (koju dugo nije vidio i koju vrlo vjerojatno više nikada neće vidjeti) i dalje živa i zdrava u Americi. To je u jednu ruku i lijepa zabluda, ali s druge strane je i tužno. Mada, i dalje bi mi bilo draže takvo tumačenje nego ovo drugo da je Kim u potpunosti izbrisana iz njegovog sjećanja i da ju Dylan nikada ranije nije upoznao.



Uglavnom, kako su ostali čitatelji/fanovi shvatili završetak ove priče?
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 14/09/2018 : 18:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Također, jel igdje po talijanskim forumima/člancima/medijima navedeno ili je li postoji bilo kakve naznake da Recchioni cijeni Gaimana i/ili Sandmana?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/09/2018 : 18:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Barbato/Marzano/Gualdoni&Montanari&Grassani:Dilan Dog-Poziv iz pakla/Potopljena istina/Životi blizanaca (Ludens,DD maxi 17)

Oooodavno se nisam družio sa ovim,nekada omiljenim,a danas prezrenim junakom.Videvši kod drugara da je ovaj maksi kompletno nacrtan by Montanari end Grasani,morao sam da ga uzajmim na čitanje - M&G su mi verovatno i najomiljeniji crtači na Dilanu - čudo je kako naprave atmosferu jeze,baš onu pravu za horor žanr.Dobro se sećam,da su to isto radili kod Telera Kita,posebno u priči koja se dešava u nekoj pećini.
Glede scenarija - kurčina;nažalost.
Poziv iz pakla - drpljena ideja iz Kruga;Barbatova mi je na onih nekoliko Dilana koja sam imao čast da pročitam,debelo precenjena 1.5/5
Potopljena istina - Magla+Napad na policijsku stanicu 13+Zombi 1.5/5
Životi blizanaca - ufffffffffffff 1.5/5

ovde ni M&G ne mogu pomoći za bilo kakav pozitivan utisak;samo bog njih onih 0.5 preko kečine.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/09/2018 : 21:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Recchioni je prije par sati na facebooku napisao da je dobio odobrenje od Bonelllija i Sclavija za novi narativni koncept koji će uslijediti poslije broja 400.
Kaže ako ste mislili da u Dilanovom svijetu postoji nešto sveto što se ne dira - pogriješili ste!
Još dodaje da ako ga Dilanovi "fan-talibani ne ubiju radi toga", onda neće nikad.

Je li u pitanju samo hajp ili nešto više, ostaje za vidjeti.
quote:
Bon, ho avuto il via libera dalla SBE e dal Tiz per l'arco narrativo post 400 di Dylan Dog.
È una roba talmente eversiva che se i fan talebani non mi ammazzano ora, mai più.
Credete che ci sia qualcosa di sacro e intoccabile nell'universo dylaniato? Vi sbagliate.

Edited by - solar on 18/09/2018 21:05:15
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 18/09/2018 : 22:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Lozenje se nastavlja 😆
Ja nemam nista protiv, nit lozenja, nit radikslnih mera (Gruco odlazi sa jesenjim cirkusom zauvek, na primer)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 18/09/2018 : 22:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
Rrobe se umislja da je Bonelli-Grant Morrison!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 18/09/2018 : 23:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Sve bi to bilo fino da su te cijeline visokog kvaliteta. Ali koliko vidim tresla se gora... Ništa mene te šokantne najave ne rade, daj dobar strip, zaboli me onda šta je sveto, šta nije.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/09/2018 : 17:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Privju nove Planete Mrtvih, link:

http://www.sergiobonelli.it/news/2018/09/19/gallery/dylan-dog-e-il-nome-del-figlio-1003439/

Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 19/09/2018 : 17:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Tako je swamp thing, postoji dobar i loš strip, a ne dobra i loša promjena. Kontinuitet u serijalu, mobiteli, google, Bloch u penziji- to je sve sporedno. Napiši nešto zanimljivo kvragu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/09/2018 : 17:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Recchioni je prije par sati na facebooku napisao da je dobio odobrenje od Bonelllija i Sclavija za novi narativni koncept koji će uslijediti poslije broja 400.
Kaže ako ste mislili da u Dilanovom svijetu postoji nešto sveto što se ne dira - pogriješili ste!
Još dodaje da ako ga Dilanovi "fan-talibani ne ubiju radi toga", onda neće nikad.



Sve se nesto mislim da Recchioni ne donosi nista dobro Dylanu.
Poceo je da prakticira US sistem, promjene, promjene, promjene.
Mnogo promjena, kvalitet prica ostaje isti.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/09/2018 : 19:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ajde barem nam nije dosadno, stalno neko hajpovanje!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/09/2018 : 04:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


#130: Prizivač duhova

Starac, naizgled beskućnik, hoda ulicom i nosi nekakvu zatvorenu krletku iz koje se glasa neko neidentificirano stvorenje imena Holly. Starac stalno opominje Holly, a gdje god oni prođu netko nestane. Istovremeno pratimo radnju u svojevrsnom staračkom domu, iako bi ludnica bolje pristajala kao ime ustanove. Tamo je zabranjena umjetnost i svima je apslutno zabranjeno prakticirati ju u bilo kojem obliku. U protivnom im zabiju ogromnu iglu sa špricom u glavu kao što je prikazano na naslovnici. Normalno, ta je ustanova samo za umjetnike u mirovini. Našem Dylanu na vrata dolazi starica i govori mu da su u toj ustanovi zatvoreni njeni prijatelji i da ih treba spasiti. Kakve veze ima starac s krletkom s ovim paklenim staračkim domom ostaje vam da pročitate ili, kad bolje razmislim, bolje je ovo nedjelo ne pročitati.

Ruju je malo pokušao da se igra Sclavija, pa je pokušao da nešto dublje napiše na potpuno idiotski predložak. Rezultat svega je ova katastrofa koja bez problema ulazi među najgore epizode Dylana Doga. Tu nema ništa veze s ničim, a količine teksta se ni Castelli ne bi postidio. Jedina razlika je, što kod Castellija taj tekst je tu s razlogom. Ovdje nam Ruju cijelu priču pokušava nešto objasniti, a da ni sam ne zna kako bi i šta objasnio. Samo davi, davi, davi i davi. Na 66. stranici mi je došlo da zaurlam od muke kad sam vidio da ima još 30 stranica. Već tada se vidi da ova priča ne vodi nikuda i da me tek čeka prava patnja!

Još kad tu pridodamo iritantan, kruti, porculanski crtež dua Montanari & Grassani, Titanic je mala maca. Istina da su mi M&G ranije bili dragi, ali nakon osam pročitanih Maxija (uvjerljivo najgore Bonelli izdanje), ne mogu ih više podnijeti.

(priča: 1, scenarij: 1, crtež: 4, naslovnica: 5) - 23%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 23/09/2018 04:42:11
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/09/2018 : 12:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Planeta mrtvih
http://www.sergiobonelli.it/news/2018/09/19/gallery/dylan-dog-e-il-nome-del-figlio-1003439/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/09/2018 : 12:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Super book broj 75




Effetti collaterali
scenarij i crtez: Carlo Ambrosini


Il parassita
scenarij: Andrea Cavaletto
crtez: Alessandro Baggi



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - solar on 24/09/2018 12:51:34
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/09/2018 : 23:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

Evo, da i ovdje prekopiram jedno zapažanje vezano za #241/242 Xabaras/U ime oca, u nadi da će se ovdje možda i moći razglabati o tome bez straha od spoilera.


Ponovno sam imao jedan trenutak spoznaje tijekom ponovnog čitanja ove priče. Ipak, ovog puta je taj trenutak doveo do nekoliko nejasnoća u vezi kraja ove priče. S obzirom da kraj sadrži spoilre, iz prestrožnosti ću ga označiti drugom bojom.



Uglavnom, kako su ostali čitatelji/fanovi shvatili završetak ove priče?



#241/242 Xabaras/U ime oca

SPOILERS AHEAD!!

Sarghan:
Što je to točno Cagliostro napravio na kraju?

Tijekom prošlih čitanja sam išao logikom da je svim sudionicima priče jednostavno "izbrisao" sjećanje na zadnjih nekoliko dana. Čak sam na trenutak pomislio da je možda vratio vrijeme tih nekoliko dana, no s obzirom na "smrt" nekoliko likova, to mi se činilo manje očiglednim. Nekako nisam išao detaljnije razmišljati o tome jer mi je takav kraj bio "očigledan". Ipak, novo čitanje me malo natjeralo na razmišljanje: ako je Cagliostro doista izbrisao sjećanje svim likovima, kako to da Dylan na zadnjim stranicama nije "prepoznao" Cagliostra od prije? Ako ništa drugo, sigurno bi se sjetio Kim i njenog mačka koje je sreo prije i na kojeg bi ga "ovaj" Cagliostro podsjetio. No ako nije vratio vrijeme, ovako kako je to sve odigrano na kraju implicira da je Cagliostro istodobno u poptunosti izbrisao i Kim i sebe iz Dylanovog i Grouchovog sjećanja. Kao da ih nikada ranije nisu upoznao (brojevi #19 i #63).

Nadalje, prva varijanta o brisanju sjećanja na zadnjih nekoliko dana ujedno implicira i da Dylan ustvari ne zna da je Kim mrtva. To jest, za njega se cijeli ovaj susret nikada nije odigrao te će cijelo vrijeme misliti da je Kim (koju dugo nije vidio i koju vrlo vjerojatno više nikada neće vidjeti) i dalje živa i zdrava u Americi. To je u jednu ruku i lijepa zabluda, ali s druge strane je i tužno. Mada, i dalje bi mi bilo draže takvo tumačenje nego ovo drugo da je Kim u potpunosti izbrisana iz njegovog sjećanja i da ju Dylan nikada ranije nije upoznao.



Moj odgovor:
Pročitao i slažem se s Dextersovim komentarom. Dakle, smatram da je Dylanu potpuno izbrisano sjećanje na Kim i Cagliostra, kao i na događaje s Xabarasom u ovoj epizodi. Zanimljivo mi je da ispada da je Dylan novi Cagliostrov gospodar jer (citiram) čarobne životinje imaju potrebu pripadati nekome. Uz to, Barbatova, slanjem Xabarasa u drugu dimenziju gdje mu je podaren novi život, ostavlja sve otvorenim i uopće ne ruši kontinuitet. U većini komentara se upravo to navodno rušenje kontinuiteta uzima kao najveći minus ove priče, ali to se nije ni dogodilo. Barbatova se lukavo izvukla iz opasne situacije i ostavila široko polje za možebitne nastavke.
Opširnije o ovoj epizodi sam se osvrnuo u komentaru na recenziji! Link na recenziju je na imenu epizode na početku mog osvrta!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 29/09/2018 07:27:28
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/10/2018 : 05:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
#84: Zed

Nakon što nam je Castelli (M.M. 85 & 86: Londonski misteriji) otkrio da se usred Londona nalazi prolaz za Nigdjezemsku, Sclavi nam servira Zed, gdje je Nigdjezemska samo jedan od svjetova u njemu (na 78. str. vidimo Petra Pana i kapetana Kuku u borbi). Nema što, London je stvarno magičan grad!

Sclavi ne bi bio on da ne ubaci fašistoidni državni aparat i opet uplete I.R.A.-u. Malo je naporan s tim, a priča bi i bez toga dobro funkcionirala. Danas je I.R.A. prošlost, ali naši dragi Englezi imaju puno novih bombaša druge sorte.

Puno je toga ovdje nabacano, a bez neke bitnije poante. Ukratko, precijenjena epizoda koja je čisto odrađivanje posla!

Volim Brindisija, ali ovdje mu je crtež previše blijedunjav, pa podsjeća na Sinisclachijev, a to nikako nije dobro. Mislim da je Brindisi tada vozio Citroën, jer uz znak tog proizvođača na nebu (79. str.), Dylan u potpunosti uništi vjerno nacrtanog 2CV ili po naški Spačeka.

(priča: 6, scenarij: 6, crtež: 8, naslovnica: 7) - 67%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 04/10/2018 05:43:24
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/10/2018 : 21:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Novi MM&DD team-up izlazi u 11. mjesecu kao deseti MM maxi, scenarij potpisuje Carlo Recagno a crta Giovanni Freghieri.


Ovo je variant Stanova naslovnica


table MM&DD team-upa:

http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1538575146618.jpg--una_tavola_di_giovanni_freghieri_da_maxi_martin_mystere_n__10__testi_di_carlo_recagno_.jpg?1538575151000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1538575154264.jpg--una_tavola_di_giovanni_freghieri_da_maxi_martin_mystere_n__10__testi_di_carlo_recagno_.jpg?1538575166000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1538575163036.jpg--una_tavola_di_giovanni_freghieri_da_maxi_martin_mystere_n__10__testi_di_carlo_recagno_.jpg?1538575176000

Edited by - solar on 04/10/2018 21:22:05
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/10/2018 : 08:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Nije da sam i dalje bas lud za ovim team-upom, ali svakako me zanima.
Najavljen je i tim sa Morgan Lostom

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

leKrava
New Member



242 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 05/10/2018 : 09:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Novi MM&DD team-up izlazi u 11. mjesecu kao deseti MM maxi, scenarij potpisuje Carlo Recagno a crta Giovanni Freghieri.


A negativac u stripu je Hellingen? sudeci po toj naslovnici i robotu

Edited by - leKrava on 05/10/2018 09:46:41
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/10/2018 : 12:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
U naovom BAO katalogu se vidi I DD naslovnica za novembar- to je pocetak famoznog ciklusa meteora?
Nije li na toj naslovnici onaj zlica sto lici na gitaristu G'N'R-a? Ili se varam?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/10/2018 : 12:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leKrava

quote:
Originally posted by solar

Novi MM&DD team-up izlazi u 11. mjesecu kao deseti MM maxi, scenarij potpisuje Carlo Recagno a crta Giovanni Freghieri.


A negativac u stripu je Hellingen? sudeci po toj naslovnici i robotu



To bi bas bio vrh vrhova. U stvari, vrh bogova. U stvari...

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/10/2018 : 13:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

U naovom BAO katalogu se vidi I DD naslovnica za novembar- to je pocetak famoznog ciklusa meteora?
Nije li na toj naslovnici onaj zlica sto lici na gitaristu G'N'R-a? Ili se varam?



Taj je. Čudi me da na naslovnici nije navedeno da počinje taj ciklus. Rrobe zakazao!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 510 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.01 seconds. Snitz Forums 2000