forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/10/2018 : 16:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ekstra

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4606 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 13/10/2018 : 20:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Zar nesto slicno nije bilo na naslovnici specijalca Bomba? I jesu li ovo 3 naslovnice ili samo zadnja "faza"?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 14/10/2018 : 02:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote

Da li Dilanove epizode Ananga - Jaguarov krik imaju ikakve veze sa epizodom Ananga od Mister Noa?


Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/10/2018 : 09:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Imaju
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 14/10/2018 : 22:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Koje je sranje ovaj novi dd vc
Epickno



Ne bih se složio da je sranje od epizode. Inače sam pristalica onoga tradicionalnoga Bonellija, ali kod Dylana mi paše ovaj nekakav refresh serijala.
Barbatove priče su psihodelične i teške za čitanje ali u njima uvijek ima neka metafora i to mi je zanimljivo i u ovoj priči. Od samoga početka imaš nekakav osjećaj kako se Dylan osjeća radi tog refresha serijala. U prvih desetak stranica imamo eksploziju emocija i skroz te ubaci u priču. Super je ispričala kako se sve važne stvari u Dylanovu svijetu mijenjaju i kako na sve te promjene gleda sam Dylan. Sve to su braća Cestaro odlično nacrtala i jedino je šteta šta nismo to vidjeli u gigant ediciji. Ok, priznajem da je kraj malo neuvjerljiv i već viđen, ali mislim da za samu priču to i nije bitno (izuzimam zadnju stranicu).
8/10

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 15/10/2018 : 22:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Dylan Dog br.53 Kraljica tame (Chiaverotti/M&G)



Meni ova epizoda uopće nije toliko loša, pravo osvježenje u odnosu na isprazne priče novijeg perioda. Ima ovdje svega, od egzorcizma do traženja poveznice između majčinstva, puberteta i ludila. Ono što mi prvo pada na pamet je preispitivanje besmislenosti rađanja djeteta koje je unaprijed osuđeno na smrt, i pubertetsko- luđačka faza čija su obilježja sebičnost, oholost, hiperseksualnost i neodgovornost. Nema snažnih poruka niti odgovarajućeg raspleta, ali ni dosadnih monologa i prepričavanja. Priča je bazirana i na nekim poznatim filmovima poput "Egzorcista" ali to čini na istovremeno otvoren i nenametljiv način. Što reći za dvojac M&G? Provjereni majstori slashera, neprikosnoveni vladari oštrice i mlazova krvi.

Scenarij: 6/10
Crtež: 7/10
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/10/2018 : 23:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da li je „DDDnevnik” izdanje koje će se rasprodati brže od „Majki i očeva”? Saznajte to na predstojećem Sajmu knjiga...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/10/2018 : 03:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Trebao si u betonaru ići raditi
Tamo ima pauza

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 17/10/2018 : 10:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
tezak je zivot umetnika... po celi dan za klavirom

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 17/10/2018 : 15:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Da li je „DDDnevnik” izdanje koje će se rasprodati brže od „Majki i očeva”? Saznajte to na predstojećem Sajmu knjiga...



Ovo obavezno uzimam na Sajmu. Neću napraviti istu grešku ko sa Majkama.


Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/10/2018 : 17:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Posebna variant naslovnica za 387. broj s kojim počinje novi "ciklus Meteora", tj. "faza 3".
Naslovnica će se moći kupiti na Lucca comics festivalu.

p.s.
Ako vas zanima regularna Cavenagova naslovnica, ona se nalazi u novom Bonelli/Bao katalogu.



Solare daj link za Bonelli/Bao katalog.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7001 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 17/10/2018 : 20:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


#66: Partija sa smrću (LEX 66, SD 2)

Nakon novog čitanja nisam toliko impresioniran ovom epizodom kao prije. Priča mi je i dalje više nego solidna, ali daleko je ovo od vrhunaca Dylan Doga. Više nego zanimljiva tema s iznenađujućim obratom. Za razliku od priče, scenariju fali dubina. Tu je sve nekako plitko, linearno, svjetlosnim godinama udaljeno od Sclavijevih minijatura. Nisam shvatio ono kad se čuvarica pretvori u šišmiša, s glavom figure lovca u šahu i odleti, navodno oslobođena. S tom scenom je Chiavi pokušao nešto dublje reći, ali ne kužim što? Za razliku od recenzenta, sviđa mi se način na koji se Smrt ponaša. Ona se igra s nesretnim Harveyom i samo se pravi naivna. Također, komplimenti koje mu daje su cinični i omalovažavajući. Neki navode da je scena s Smrti kao dilerom dokaz da je sve njen plan, ali to nije tako. Ubojica je tu samo kupio drogu s kojom će se predozirati i nema nikakvih naznaka da se smrt osobno prije uplitala. Mislim da je izgledom dilera scenarist samo želio prikazati ih kao Smrt osobno jer oni i prodaju smrt. Završna scena je vrhunac. Pa gdje ćeš veće kazne od one koja je zadesila Harveya, koji je zaglavio u ništavilu VJEČNO! Ono što je sigurno, imat će dovoljno vremena za razmišljanje o svojim postupcima.

Roi! Crtač kojem sam redovito prisiljen dati visoke ocjene, a gadi mi se njegov crtež. Za usporedbu, Mari, npr. ima specifičan i na prvu sličan stil, ali to je samo na prvu. Mari je umjetnik, Roi nije. Roijev crtež je mučan, odvratan i monoton. Fali živahnosti. Jednostavno me ubija u pojam pri čitanju, usiše sav optimizam i volju iz mene. Dakle, po prenošenju negativnih osjećaja na čitatelja, Roi je broj 1 u Bonelliju, ali to samo pali kod određenih vrsta priča, što kod ove epizode baš i nije slučaj. Ovdje ponegdje briljira, ali ima i scena gdje se ne može razlučiti šta je nacrtano, kao kod borbe s medicinskom sestrom. S zadovoljstvom i potpunim pravom mu, objektivno, dajem lošu ocjenu. Konačno! Naslovnica efektna i atraktivna. Ne smeta mi taj Dylanov pištolj, iako je istina da je scena zbog toga pomalo glupava.

(priča: 10, scenarij: 8, crtež: 6, naslovnica: 9) - 81%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 17/10/2018 20:57:59
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/10/2018 : 20:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by solar

Posebna variant naslovnica za 387. broj s kojim počinje novi "ciklus Meteora", tj. "faza 3".
Naslovnica će se moći kupiti na Lucca comics festivalu.

p.s.
Ako vas zanima regularna Cavenagova naslovnica, ona se nalazi u novom Bonelli/Bao katalogu.



Solare daj link za Bonelli/Bao katalog.


https://issuu.com/previewbb/docs/preview_36
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 17/10/2018 : 21:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
@Spock Meni Partija sa smrću ostaje u sjećanju kao jedna od najzabavnijih Dylanovih priča. Svatko se sprda sa svakim, a Roiev mračni crtež takvom scenarističkom pristupu daje posebnu čaroliju.
Izdvojio bih sljedeći dijalog:

Smrt: Budući da ne možeš odlučiti, učinit ću to ja za tebe. Kraljica je tvoja žena, a lovac...tvoj prijatelj Kevin Brian. Tako ću oba goluba srediti odjednom.
Harvey: Š...Što hoćeš reći?
Smrt: Ništa, ništa
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7001 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 17/10/2018 : 22:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

@Spock Meni Partija sa smrću ostaje u sjećanju kao jedna od najzabavnijih Dylanovih priča. Svatko se sprda sa svakim, a Roiev mračni crtež takvom scenarističkom pristupu daje posebnu čaroliju.
Izdvojio bih sljedeći dijalog:

Smrt: Budući da ne možeš odlučiti, učinit ću to ja za tebe. Kraljica je tvoja žena, a lovac...tvoj prijatelj Kevin Brian. Tako ću oba goluba srediti odjednom.
Harvey: Š...Što hoćeš reći?
Smrt: Ništa, ništa



Zabavna definitivno! Baš zbog toga Roijev crtež ne odgovara priči.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/10/2018 : 22:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
roi je ako mene pitate ovaplocenje dilana...dakle dilan=roi
niko ne zna bolje atmosferu beznadja nacrtati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 17/10/2018 : 22:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Meni kod Roija samo smeta što su mu u scenama akcije likovi statični, i što kada crta pokrete često koristi one linije oko likova koje izgledaju bezveze (npr. u Klubu strave). Nekad zna da zamrlja pa ne može da se razazna šta je šta (početak Arakni).

U svemu ostalome je tata-mata, onako kako jedna istinska horor priča treba da izgleda - najdosledniji je žanru. Zato jedva čekam UT, ono je perfekcija za sve ljubitelje horora i jeze. Nije mi uvek za ocenu 10, zavisi i od epizode i nadahnuća (primeti se kada crta lošije), ali to je jedan od crtača kome se uvek obradujem kad treba da pročitam epizodu koju je on crtao.

Primetio sam i da na ulicama ne crta ljude, ili to čini jako retko. Iz nekog razloga njegov London deluje pusto poput grada duhova, ili Londona iz Poslednjeg čoveka na zemlji.


Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/10/2018 : 23:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

roi je ako mene pitate ovaplocenje dilana...dakle dilan=roi
niko ne zna bolje atmosferu beznadja nacrtati


Da, Roi je genijalan u Dylanu. Kod nekih njegovih stripova osjetim jezu kad ih čitam i ne mogu ih citati bilo kad. Totalno upadnem u pricu kad čitam strip koji je on crtao.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7001 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 17/10/2018 : 23:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Meni kod Roija samo smeta što su mu u scenama akcije likovi statični, i što kada crta pokrete često koristi one linije oko likova koje izgledaju bezveze (npr. u Klubu strave). Nekad zna da zamrlja pa ne može da se razazna šta je šta (početak Arakni).

U svemu ostalome je tata-mata, onako kako jedna istinska horor priča treba da izgleda - najdosledniji je žanru. Zato jedva čekam UT, ono je perfekcija za sve ljubitelje horora i jeze. Nije mi uvek za ocenu 10, zavisi i od epizode i nadahnuća (primeti se kada crta lošije), ali to je jedan od crtača kome se uvek obradujem kad treba da pročitam epizodu koju je on crtao.

Primetio sam i da na ulicama ne crta ljude, ili to čini jako retko. Iz nekog razloga njegov London deluje pusto poput grada duhova, ili Londona iz Poslednjeg čoveka na zemlji.



Slažem se sa svime izuzev toga da se ne obradujem kad vidim da je on crtao.
Ne osporavam kvalitete njegova crteža, a odgovara baš onim mučnim, jezivim i gadežljivim pričama kakve ne volim.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 18/10/2018 : 00:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
A dobro spock, doživljaj crteža je subjektivan. Meni je Roi izvrstan, premda ima i lošijih radova poput Kluba strave (kao što je jocko primjetio). Od značajnijih Dylanovih crtača najslabiji mi je Freghieri. Njegov stil mi je totalno promašen za DD- dosadno statičan i sladunjav.
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 18/10/2018 : 00:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

A dobro spock, doživljaj crteža je subjektivan. Meni je Roi izvrstan, premda ima i lošijih radova poput Kluba strave (kao što je jocko primjetio). Od značajnijih Dylanovih crtača najslabiji mi je Freghieri. Njegov stil mi je totalno promašen za DD- dosadno statičan i sladunjav.



Roi je odlican kad se malo potrudi i dobro je Spock uocio da mu ne odgovaraju sve epizode. Ne slazem se da je Roi=Dylan, kod mene ce uvek biti Stano=Dylan.

Freghieri je na pocetku bio odlican (Dogodilo se sutra, DD&MM prvi dio), ali je stvarno statican i najbolje mu stoje one ultra-detektivske price.

Piccatto je bio fantastican, ali kad mu se promenio stil izgubio je puno fanova. Iako meni i noviji stil nije tako los.

Od prvih crtaca, najuzasniji je svakako Ugolino Cossu. Prava strava i uzas. Cak i M&G meni nisu tako losi, posebno kad ima puno krvi.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7001 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/10/2018 : 14:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by Dexters

A dobro spock, doživljaj crteža je subjektivan. Meni je Roi izvrstan, premda ima i lošijih radova poput Kluba strave (kao što je jocko primjetio). Od značajnijih Dylanovih crtača najslabiji mi je Freghieri. Njegov stil mi je totalno promašen za DD- dosadno statičan i sladunjav.



Roi je odlican kad se malo potrudi i dobro je Spock uocio da mu ne odgovaraju sve epizode. Ne slazem se da je Roi=Dylan, kod mene ce uvek biti Stano=Dylan.

Freghieri je na pocetku bio odlican (Dogodilo se sutra, DD&MM prvi dio), ali je stvarno statican i najbolje mu stoje one ultra-detektivske price.

Piccatto je bio fantastican, ali kad mu se promenio stil izgubio je puno fanova. Iako meni i noviji stil nije tako los.

Od prvih crtaca, najuzasniji je svakako Ugolino Cossu. Prava strava i uzas. Cak i M&G meni nisu tako losi, posebno kad ima puno krvi.



Hvala
Nego spomenuo si većinu, a nisi meni najbolje: Casertana i Brindisija!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 18/10/2018 : 15:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Hvala
Nego spomenuo si većinu, a nisi meni najbolje: Casertana i Brindisija!



Da, vidis zaboravio sam ih
Casertano je meni car, posebno na pocetku, ali i sada nije los. Plus njegov Dylan ima fantasican rimski orlovski nos.
Brindisi je dobar, ali meni ne previse uzbudljiv, pomalo dosadan i predvidljiv.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 18/10/2018 : 16:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Jedna od najboljih stvari kod Dylana kao stripa je prisutnost raznih crtačkih stilova, nešto što rijetko susrećemo kod ostalih bonelli junaka (barem ovih starijih).

Edited by - Dexters on 18/10/2018 16:52:18
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 18/10/2018 : 18:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
U periodu od '86-'97:

Fantastična četvorka: Casertano, Piccatto, Roi, Brindisi.

Odlični + veoma dobri: Dall'Agnol, Stano, Venturi, Castellini, Rinaldi, Soldi, Saudelli, Bigliardo, Mari, Villa, Riboldi.

Mogu i bolje (kvare se iz broja u broj): Siniscalchi, Ambrosini.

Nekad odlični, nekad dosadni (zavisi da li je čitalac u elementu): Freghieri, Montanari-Grassani, Cossu.

Onako: Dell'Uomo, Micheluzzi, Pennacchioli.

Sranje: Tacconi, Trigo, Coppola.


Nisam čitao: Di Vincenzo, Alessandrini (ne u DD), Celoni, Mandrafina... ...


Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.88 seconds. Snitz Forums 2000