forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 510

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/12/2018 : 11:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kolor Fest #28

L’ultimo viaggio del Demeter
Scenarij: Giulio Antonio Gualtieri
Crtež: Stefano Landini
Kolor: Alessia Pastorello

La Grande Infezione
Scenarij: Fabrizio Accattino
Crtež: Fabrizio Des Dorides
Kolor: Alessia Pastorello
Naslovnica: Nicola Mari

http://www.sergiobonelli.it/dylan-dog/2018/12/20/albo/gotico-inglese-1004023/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1545301315405.jpg--.jpg?1545301316000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1545301316945.jpg--.jpg?1545301317000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1545384212639.jpg--.jpg?1545384213000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1545384213691.jpg--.jpg?1545384214000

Edited by - solar on 28/01/2019 12:03:50
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/12/2018 : 11:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#389
Scenarij: Barbara Baraldi
Crtež: Luigi Piccatto, Giulia Massaglia, Matteo Santaniello
Naslovnica: Gigi Cavenago

http://www.sergiobonelli.it/dylan-dog/2018/12/19/albo/la-sopravvissuta-1004010/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1545226314635.jpg--.jpg?1545226315000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1545226315250.jpg--.jpg?1545226318000

Edited by - solar on 28/12/2018 11:32:33
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/12/2018 : 11:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#390
Scenarij: Paola Barbato
Crtež: Giampiero Casertano
Naslovnica: Gigi Cavenago

http://www.sergiobonelli.it/dylan-dog/2018/12/20/albo/la-caduta-degli-dei-1004041/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1545318389433.jpg--.jpg?1545318389000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1545318389997.jpg--.jpg?1545318390000

Edited by - solar on 28/12/2018 11:34:55
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/12/2018 : 05:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo nam kontraverzi iz Italije, Tiziano Sclavi je za tjednik il Venerdì di Repubblica dao intervju u kojem istodobno kritizira vodstvo izdavačke kuće i hvali Roberta Recchionija za posao koji radi na Dylanu, evo prijevoda najvažnijih dijelova:


Ali između mene i Bonellija stvari uopće nisu dobre. Naši trenutačni odnosi uzrokuju neugodu i nezadovoljstvo. Filozofija izdavačke kuće nije više kao nekad, to mi se nikako ne sviđa. Ali to je moj osobni problem. Nadam se da će se sve riješiti na obostrano zadovoljstvo.

Novi smjer Dylan Doga, tj. Roberto Recchioni koji je jedan od malobrojnih velikih autora današnjice, naravno da mi se sviđa!



Evo citata iz članka:
quote:
«Devo scrivere ancora due numeri di una miniserie di sei che si chiama I racconti di domani. Ma tra me e la Bonelli, a cui è destinata, le cose non vanno affatto bene. I nostri attuali rapporti provocano malessere e insoddisfazione. La filosofia della casa editrice non è più quella di una volta, e mi dispiace molto. Ma è un problema mio personale. Spero che tutto si risolva in modo soddisfacente per entrambi. Però attualmente chissà perché mi viene in mentre Brancaleone: “Un solo grido, un solo idioma, scapùma“.»
quote:
«Il nuovo corso [di Dylan Dog] vuol dire Roberto Recchioni, che è uno dei pochissimi grandi autori di oggi. Certo che mi piace!»

http://www.fumettologica.it/2018/12/tiziano-sclavi-bonelli-intervista/

Edited by - solar on 29/12/2018 05:09:42
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/12/2018 : 05:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Po svemu sudeći ovo je novonastali problem jer je Sclavi do sada bez problema napisao dvije priče za redovnu seriju i nekoliko scenarija za "Priče sutrašnjice", e sad, jesu li tu u pitanju pare ili čisto sukobi oko nekih kreativnih odluka poput one o tv-seriji, ko će ga znat!

Recchioni je na facebooku komentirao kako je u odnosu koji traje 40 godina normalno da se nekada diskutira/prepire, posebno u periodu velikih promjena, koje su također i generacijske prirode. Još je dodao da je jako zadovoljan Sclavijevim pohvalama.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 29/12/2018 : 15:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Vrlo vjerovatno da je novac u pitanju.

Iako, poznavajući neke umjetnike, nije isključeno da je u igri inat u slučaju umjetničkog razilaženja. Sve je moguće.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 29/12/2018 : 18:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Nikako mi ne pašu ove naslovnice u zadnje vrijeme kod Dylana.
Imam osjećaj ovako kada ih gledam kao da sam na likovnom.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 29/12/2018 : 18:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote


NESREĆE NA RADU

Giovanni Gualdoni
Montanari

Priča započinje vrlo interesantno, nekako uvlači čitatelja da sazna više o stvarima koje se događaju unutar tvornice,sve je obavijeno misterijom,čudnim okolnostima i nekim čudnim ljudima.Sve to pokušava otkriti Dylan, ima i neke "ideje" oko svega koje se ne drže na stabilnim nogama, zaista zanimljiva i dobra priča i onda dolazi fijasko-kraj.
Kraj je tako loše napravljen da bitno ruši ocjenu ovoj priči, ne možeš staviti ekvivalent "mrtvoj" stvari i ljudima, zaista loše zamišljeno i napravljeno.
Ono što mi se sviđa indirektno aludiranje Gualdonia o smislu čovjekova rada.
Crtež vrlo dobar, scenariji isto tako vrlo dobar, priča jako dobra ali kraj je jako loše odrađen.
Isplati se pročitati,priča ima ono nešto samo da nije toga više puta spomenutog kraja, bila bi izvrsna.
6.5/10

ŠEST GAVRANOVA

Bruno Enna
Montanari&Grassani

Ova priča mi se sviđa, nije započela interesantno kao prva, radnja je sporija ali dobro bazirana na Toweru of London i legende o gavranima, prema kojoj će kraljevina propasti ako šest gavrana napuste toranj.Dosta nas Enna pokušava zbuniti nekim događajima i indirektnim otkrivanjem krivca na neke osobe koje ubacuje u priču, istovremeno pokazuje nam neke događaje oko grmlja kao nevažne za koje se ispostavilo na kraju da su ipak važni za priču.
Za razliku od prve priče ovdje je kraj izvrsno odrađen, jedan od najbolji završetaka kod Dylana koje sam do sada čitao.
Crtež vrlo dobar a ovaj prijelaz crteža i odstupanje sjenčenjem mi je fenomenalno odrađeno,scenariji jako dobar pogotovo scene zadnjih par stranica,priča usporena,pomalo na trenutke malo nepovezana ali odličnog završetka.
Priča koja traži strpljenje čitatelja i koja to na kraju nagrađuje završetkom.
8/10

IZGUBLJENE STVARI

Alessandro Bilotta
Montanari&Grassani

Zadnja priča slična kao prva,opet taj ekvivalent ljudi-strojevi što mi je nekako neprihvaćeno, iako ovdje to čak izgleda i zanimljivo.Priča u kojoj se pokušalo dosta toka reći na kraju je nešto rečeno a nešto nije, ne znam ni sam što bih mislio o samoj priči.Kraj mi je dosta tužan i tu se pogodilo ono što se tražilo kod čitatelja barem kod mene, to nekako izvlači priču ali generalno kao i kod druge to stavljanje znaka jednakosti kod stvari i ljudi mi nikako nije sjelo.
Crtež vrlo dobar, scenariji dosta zakinut, malo scena ima koje su upečatljive i ostavljaju dojam šoka ili se urežu u pamćenje, priča solidna-ima ono nešto što privlači ali to je sve.
Zbunjujuća priča, pomalo čak i besmislena
6/10

Naslovnica Stana odlična, baš privlači.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 30/12/2018 : 05:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da je upravo napravljeno njegovo ovogodišnje ažuriranje, čisto da i ove godine napomenemo svim novijim forumašima i posjetiteljima (a i podsjetimo starije forumaše) kako se na prvoj stranici topica nalazi kronološki popis (po originalnoj numeraciji) svih Dylanovih recenzija objavljenih na stripovi.com.


Ove smo godine pokrili polovicu nerecenziranih priča iz prvih 100 brojeva te je sada iz tog perioda ostalo još samo 3 nerecenzirane epizode.
Nadam se da će to biti pokriveno iduće godine, zajedno sa 4 nerecenzirane epizode iz perioda Slobodne dalmacije i 2 od prvih Ludensovih brojeva čime bi imali recenzirano prvih 150 brojeva.
To je još i lakši dio posla u odnosu na količinu preostalih nerecenziranih priča iz Rujuovog perioda do 200. broja.

Uglavnom, ako netko ima želje i volje pomoći oko recenziranja tih preostalih nekoliko epizoda iz prvih 150 brojeva (ili čak ima želuca za nerecenzirane (većinom Rujuove) priče do 200. broja), neka se javi u topic "SBE recenzije i rezervacije".
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 30/12/2018 : 17:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pomislio da napravim recenziju za ovaj Dylan maxi, koji sam gore komentirao, ali kakvog smisla ima kad te recenzije izlaze doslovno na kapaljku.
Kao pješčani sat, samo zrno po zrno.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 30/12/2018 : 17:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ja sam pomislio da napravim recenziju za ovaj Dylan maxi, koji sam gore komentirao, ali kakvog smisla ima kad te recenzije izlaze doslovno na kapaljku.
Kao pješčani sat, samo zrno po zrno.



Samo ti piši, kad izađe-izađe.


Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 30/12/2018 : 19:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Mogu razmisliti i o tome.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 30/12/2018 : 19:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Mogu razmisliti i o tome.


Najbolje ti je odmah početi pisati, dok ti je doživljaj pročitanog svjež. Komentar koji si već napisao može ti poslužiti kao dobra okosnica, a konačna recenzija uopće ne mora biti naročito duga. Pišeš dok ima nečeg suvislog za reći.

Ako me sjećanje dobro služi, prve dvije priče ovog maksija su ok, osrednje, dok je treća katastrofa

Edited by - Dexters on 30/12/2018 19:48:02
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 30/12/2018 : 21:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Tako nekako, treća je najslabija slična je dosta prvoj.
U vezi recenzije, ne bi mogao nešto puno nadodati komentaru gore, neke manje bitne stvari svakako.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 01/01/2019 : 19:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Recenzija: DD LU 124 Magla

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-lu-124-magla/2188/



Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/01/2019 : 19:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Dexters: Pohvala za recenziju, iako se ne mogu baš složiti s tobom oko te priče!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 01/01/2019 : 19:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@Dexters: Pohvala za recenziju, iako se ne mogu baš složiti s tobom oko te priče!


Thx, čestitam i tebi, eto dočekasmo prve recenzije, i to u novogodišnjoj noći, kako romantično od DeeCaya. Nije važno što se ne slažeš, dapače, to je dobro, treba uvijek prilaziti s drugačijih kutova.

Uskoro će još dvije moje recenzije biti objavljene, a ove godine planiram pokriti dosta ovih starijih Dylanovih epizoda. Žao mi je što Sarghan ne planira recenzirati Bonelli ove godine, ipak se nadam da će pronaći vremena za bar jednog Dylana :D

edit: Spock, ne možeš reći da je Barry prošao nekažnjeno. Kazna je izvršena, samo ne znamo na koji način. Činjenica da njegovo tijelo nije pronađeno sugerira da je riječ o strašnom kažnjavanju. U Starom zavjetu ljudima koji bi počinili najstrašnije grijehe bila je predviđena najveća kazna u obliku potpune destrukcije tijela, brisanja bilo kakve naznake da je dotični postojao. DyD nije tip stripa u kojem će ti uvijek biti servirano jednostavno rješenje, ponekad se čitatelj mora osloniti na maštu i intuiciju.

Edited by - Dexters on 01/01/2019 20:04:13
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/01/2019 : 21:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by Spock

@Dexters: Pohvala za recenziju, iako se ne mogu baš složiti s tobom oko te priče!


Thx, čestitam i tebi, eto dočekasmo prve recenzije, i to u novogodišnjoj noći, kako romantično od DeeCaya. Nije važno što se ne slažeš, dapače, to je dobro, treba uvijek prilaziti s drugačijih kutova.

Uskoro će još dvije moje recenzije biti objavljene, a ove godine planiram pokriti dosta ovih starijih Dylanovih epizoda. Žao mi je što Sarghan ne planira recenzirati Bonelli ove godine, ipak se nadam da će pronaći vremena za bar jednog Dylana :D

edit: Spock, ne možeš reći da je Barry prošao nekažnjeno. Kazna je izvršena, samo ne znamo na koji način. Činjenica da njegovo tijelo nije pronađeno sugerira da je riječ o strašnom kažnjavanju. U Starom zavjetu ljudima koji bi počinili najstrašnije grijehe bila je predviđena najveća kazna u obliku potpune destrukcije tijela, brisanja bilo kakve naznake da je dotični postojao. DyD nije tip stripa u kojem će ti uvijek biti servirano jednostavno rješenje, ponekad se čitatelj mora osloniti na maštu i intuiciju.



Hvala! Lijepa čestitka od Deecaya za Novu godinu!

Kad posmotriš stvari iz tog kuta, onda kraj i ima neku logiku. Meni svejedno ostaje sumnja da se nekažnjeno izvukao, a i način kako i od koga/čega su kažnjeni ubijeni mi nije neko rješenje.

Slažem se da u Dylanu nije sve servirano, nego treba mućnuti glavom. To je i razlog što se još ne usuđujem pokušati recenzirati neku Dylanovu epizodu, pa čak ni one besmislene.


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/01/2019 21:05:29
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/01/2019 : 21:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
nemam ovoga trena volje pogledati recenziju, dexter, ali budem
ovako je i bolje, jer ćeš u međuvremenu strepiti: što će reći strašni sud

inače, barbato je uglavnom bezveze i ta priča magla, čini mi se da je bezveze. da sad zbog tebe to ponovo čitam, ha, ne znam, vidjet ću
uskoro ću chemako, nemaj straha:)

ontopic
možda opet krenem sa dobrim starim sclavijevim promašenim dylanima u istoj seriji: još malo o svetim kravama
recimo Sjećanja na nevidljivog. makar, bolje to nekom svečanom prigodom ili u moju antologiju. Golcondu nisam čitao stoljećima, to mi je bila top 5 epizoda. dakle, prava sveta krava
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/01/2019 : 21:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
pa čak ni one besmislene.




u osnovi su sve dylanove epizode besmislene

neke su dobro izvedene
androgin, ljubav, to je ono što sclavi naslućuje, ali je ujedno, prema onoj Hegelovoj "najrđaviji stupanj jer se nalazi tik pred vratima spasa"

ovaj paradoks treba dobro misliti: tik pred vratima spasa i baš zato si vječna budala jer vidiš koliko si oben, koliko si blizu, koliko si mudar i jak i ne radiš taj dodatni iskorak da zaista to i postaneš
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/01/2019 : 21:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Čitaj Kalvariju.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 02/01/2019 : 15:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

nemam ovoga trena volje pogledati recenziju, dexter, ali budem
ovako je i bolje, jer ćeš u međuvremenu strepiti: što će reći strašni sud

inače, barbato je uglavnom bezveze i ta priča magla, čini mi se da je bezveze. da sad zbog tebe to ponovo čitam, ha, ne znam, vidjet ću
uskoro ću chemako, nemaj straha:)

ontopic
možda opet krenem sa dobrim starim sclavijevim promašenim dylanima u istoj seriji: još malo o svetim kravama
recimo Sjećanja na nevidljivog. makar, bolje to nekom svečanom prigodom ili u moju antologiju. Golcondu nisam čitao stoljećima, to mi je bila top 5 epizoda. dakle, prava sveta krava


Kritike su dobrodošle od svakoga, ali upamti: što više dekonstruišeš Sclavija, to nam je on miliji i draži, teško je to objasniti...
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 02/01/2019 : 20:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@Dexters: Pohvala za recenziju, iako se ne mogu baš složiti s tobom oko te priče!



+1
Ja joj samo ne bih dao toliko visoke ocjene, ali mi je sasvim solidna priča.

Mada, Spock, moram se osvrnuti na ovo što si napisao u komentaru:
quote:
Kraja i zaključka se ni Ruju ne bi sjetio.


Ovo je jedna od najvećih uvreda koju se može uputiti nekom Bonellijevom scenaristu.
Mislim, nemoj baš toliko vrijeđati Paolu.


quote:
Originally posted by Dexters

a ove godine planiram pokriti dosta ovih starijih Dylanovih epizoda.


, osobito za boldano.

quote:
Originally posted by Dexters

Žao mi je što Sarghan ne planira recenzirati Bonelli ove godine, ipak se nadam da će pronaći vremena za bar jednog Dylana :D



Sarghan se uvijek trudi biti timski igrač, pa ću tako i u ovom slučaju naći vremena za pokojeg Dylana ako bude kakva radna akcija u tijeku.
Štoviše, ako si u gornjem citatu mislio na redovnu seriju do 200-og broja, spreman sam se baciti u koštac sa onih nekoliko Ludensovih "uljeza" u extra seriji, kao i s jednom od najgorih abominacija kojeg je redovna serija izrodila do 150-og broja: Manfredijeva "Dadilja". Srećom pa je Jocko preuzeo Krvave praznike pa se ne moram i time mučiti.

Uglavnom, trudit ću se ove godine kretati pretežno u američkim i japanskim recenzentskim vodama, no javi mi na pm koje priče okvirno imaš u planu odraditi ove godine pa da vidim jel mogu još negdje uskočiti.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/01/2019 : 13:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Roijev crtez za pricu Daria Argenta





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/01/2019 : 19:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Čista verzija naslovnice 389. broja
Go to Top of Page
Page: of 510 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000