forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 510

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/08/2019 : 23:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo i debitantske recenzije kolege koze123, nadajmo se da će ih u budućnosti biti još:

https://www.stripovi.com/recenzije/dd-dd-vec-134-u-dimu-bitke/2257/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/08/2019 : 23:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
nadajmo se jedna od mnogih
dobar posao, kozo :)
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 15/08/2019 : 00:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Odlično koze! Prva od mnogih nadam se.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 15/08/2019 : 00:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Ne bi bilo na odmet ubaciti koju sliku tj. kadar iz stripa u recenziju ali sve u svemu- solidna recenzija
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 15/08/2019 : 11:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima, biće još . I hvala za predlog, za prvi put sam išao najjednostavnije .
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 15/08/2019 : 12:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Hvala svima, biće još . I hvala za predlog, za prvi put sam išao najjednostavnije .


Ništa to "prvi put", već odmah do koske, ne podcjenjuj se ;)
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/08/2019 : 17:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

# 387: Neka caruje kaos! -13 do meteora

Kaos! Ali! Što je normalno za pauka za muhu je kaos. Takvim kaosom (se) služi John Ghost. Rrobe opet se pomalo reciklira. Kao i kod prvog pojavljivanja Axela Neila koristi situaciju iz same jezgre Dylanovih priča da bi je na kraju gurnuo preko ruba. Sve one situacije koje, više zbog nepisanih pravila i serijalnosti, su gotovo uvijek koliko god izgledale beznadeže i s kolikim god utijecajem na stvarnost bile se u pravilu vraćale na status quo, sada to Ghost ne dozvoljava. I zapravo je ideja ok. Sudar starog i novog. Pomalo i ogoli rupe starih priča ali iste ne popravlja već ih i dalje koristi kad je to potrebno (nasilje, neuhvatljivo nasilje, možda nikad bliže nego danas).
Za sada sam zadovoljan, prijetnja je daleka, višeznačajno, što je možda najveći minus.

Nizzoli mi nikad nije legao do kraja ali ne kvari dojamam previše. Pogotovo jer ni Leomacs ne briljira. On je oldschool crtač, možda primjereniji Texu ali snašao i tu. Možda da je malo bolje gradirao Axela bi dojam bio bolji.

Pratim dalje.



Ponukan Zoxovom ložionom na temu DD odlućio sam nadoknaditi prpušteno i popratiti ciklus meteora.

#387 na drugo čitanje zadržava pozitivan dojam ali je malo više kontrastan. Dobre stavri izgledaju još bolje a loše još gore. Dylan je izbačen iz kolosjeka i otišao je u nekom drugom pravcu. da li je taj najbolji mogući, vjerojatno ne. Ali može biti zanimljiv

#388 nažalost nemam

#389: Preživjela - 11 do meteora
Baraldi / Piccato i ostali

Baraldi mi nikad nije sjela a ja joj konstantno dajem šansu. Ovaj također djeluje lošnjikavo. Podsjeća na stare Rujuove epizode, ali na one lošije. Dio vezan uz narativnu liniju poboljšava dojam (malo) ali isto tako strši od ostatka stripa. Ima zanimljivu premisu, ali temu ukletog filma su bolje obrađivali drugi autori prije (padaju mi na pamet Faraci i Accatino).
Piccatto (zapravo cijela familija skoro9 ovdje djeluju konzistentnije, vjerojatno na radost mnogih ali ne i mene. Ne poboljšavaju bljedunjav dojam.

#390 Pad Bogova - 12 do meteora
Barbato / Casertano

Ovo je bolje iako se tako nije činilo na kilavom početku. Barbatao tu koristi svoj poznati motiv zatvaranja (mučenja) Dylana, samo je to povod malo drukčiji. Priča nategnuto drži vodu a ako ne za sve je kriv meteor. Na kraju sam zadovoljan zaklopio zadnju stranicu.

Za sada ne mogu reći da je to puno bolje od niskih očekivanja ali i tako malo povezane priče vuču na čitanje i otkrivanje što će biti dalje. Podsjeća malo da ono Martinovo odbrojavanje za jubilej koji mi se isto svidio.

Rrobe bi možda trebao biti malo angažiraniji, vidim različite kontradiktornosti kojih ne bi trebalo biti. Nebitno za radnju pa nije spoiler ali ide upozorenje!
U #289 bude uništena buba da mi u sljedećem broju ona bila uredno u voznom stanju. Ovaj ciklus pretendira 8kao sam ja shvatio) na usko vezane real-time priče pa takve stvari malo smetaju.

Idemo dalje.


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 15/08/2019 : 18:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:


Idemo dalje.






Po recenzijama Italijana izgleda da su brojevi od 392 pa nadalje mnogo bolji od ovih par uvodnih (ne uključujuci #387) :D
Više se tiču meteora i apokalipse kao metafore.


Dosta hvale i ovaj najnoviji Ambrozinijev broj;
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 16/08/2019 : 10:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam procitao na cravenroad da ce broj 400 izaci u knjizarama puno prije nego na trafikama, vec u septembru (!)
Ne kontam logiku.
Broj 400 je pomalo "odvezan" od meteora, ali je u njemu jasno da li su uspjeli zaustaviti meteor ili ne. Ne znam zasto bi poslije ljudi citali brojeve koji ce izaci do broja 400.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 16/08/2019 : 11:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zox

Upravo sam procitao na cravenroad da ce broj 400 izaci u knjizarama puno prije nego na trafikama, vec u septembru (!)
Ne kontam logiku.
Broj 400 je pomalo "odvezan" od meteora, ali je u njemu jasno da li su uspjeli zaustaviti meteor ili ne. Ne znam zasto bi poslije ljudi citali brojeve koji ce izaci do broja 400.



Mislio sam da su najavili da će ta crno bela verzija izaći na Lucca. Septembar je baš rano

Iz tizera vidimo da je meteor pao, ako nije varka :D
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/08/2019 : 11:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Zbog Lucce pretpostavljam.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 16/08/2019 : 12:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Da, ali to znaci da ih fakat vise nije briga za trafike. usput, u table broja 400 nije jos upisan tekst, tako da se i meni coni bas rano.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/08/2019 : 12:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nije da ih nije briga. Dok prodaja na kioscima blago ali sigurno pada ona u knjižarama (što se tiče SBEa) još izgleda nije dostigla plafon. Nije da bi preživili samo sa knjižarama ali shvatili su da ako imaju kupca koji će kupiti luksuzno i kisok izdanje, zašto to ne i ponuditi. Sindrom Disney, prodati manjem broju ljudi što više stripova.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 16/08/2019 12:21:50
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 16/08/2019 : 12:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Nije da ih nije briga. Dok prodaja na kioscima blago ali sigurno pada ona u knjižarama (što se tiče SBEa) još izgleda nije dostigla plafon. Nije da bi preživili samo sa knjižarama ali shvatili su da ako imaju kupca koji će kupiti luksuzno i kisok izdanje, zašto to ne i ponuditi. Sindrom Disney, prodati manjem broju ljudi što više stripova...


...po sto vecim cenama.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/08/2019 : 12:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Da, ali to je u redu dokle god imaš jeftinu alternativu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 16/08/2019 : 13:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Rathiger više neće pisati za DD, a ako sam dobro razumeo, ni stripove generalno O_o
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/08/2019 : 14:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

Rathiger više neće pisati za DD, a ako sam dobro razumeo, ni stripove generalno O_o


Zna li se razlog?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/08/2019 : 14:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Vidio sam samo da pišu da nije poslao nove prijedloge. Navodno loše recenzije od strane čitatelja. Ne znam za ovo drugo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/08/2019 : 14:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Nije da ih nije briga. Dok prodaja na kioscima blago ali sigurno pada ona u knjižarama (što se tiče SBEa) još izgleda nije dostigla plafon. Nije da bi preživili samo sa knjižarama ali shvatili su da ako imaju kupca koji će kupiti luksuzno i kisok izdanje, zašto to ne i ponuditi. Sindrom Disney, prodati manjem broju ljudi što više stripova.




Malo su mi nejasni ti koji kupuju talijanake Dylane u knjižarama
Imas 399 brojeva u SC i zadnji kupiš u HC?
Ili, jos čudnije, nemaš niti jedan strip od prije ali kupiš 400. broj u HC-u?
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 17/08/2019 : 09:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Deers

Nije da ih nije briga. Dok prodaja na kioscima blago ali sigurno pada ona u knjižarama (što se tiče SBEa) još izgleda nije dostigla plafon. Nije da bi preživili samo sa knjižarama ali shvatili su da ako imaju kupca koji će kupiti luksuzno i kisok izdanje, zašto to ne i ponuditi. Sindrom Disney, prodati manjem broju ljudi što više stripova.




Malo su mi nejasni ti koji kupuju talijanake Dylane u knjižarama
Imas 399 brojeva u SC i zadnji kupiš u HC?
Ili, jos čudnije, nemaš niti jedan strip od prije ali kupiš 400. broj u HC-u?



I meni to nije jasno. Ili "guraš" sve u SC ili u HC verziji... Nekakav red na polici treba biti

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 17/08/2019 : 09:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Deers

Nije da ih nije briga. Dok prodaja na kioscima blago ali sigurno pada ona u knjižarama (što se tiče SBEa) još izgleda nije dostigla plafon. Nije da bi preživili samo sa knjižarama ali shvatili su da ako imaju kupca koji će kupiti luksuzno i kisok izdanje, zašto to ne i ponuditi. Sindrom Disney, prodati manjem broju ljudi što više stripova.




Malo su mi nejasni ti koji kupuju talijanake Dylane u knjižarama
Imas 399 brojeva u SC i zadnji kupiš u HC?
Ili, jos čudnije, nemaš niti jedan strip od prije ali kupiš 400. broj u HC-u?



Ja sam kupio samo one četiri broje(386-390-meteor) gdje su unutra karte, a Color fest gdje je kutija od tarok karata nisam još dobio ali je naručeno u Trstu, i mislim, da taj broj neču dobiti. A karte ču porsortirati u jedan album, kao sličice. To je isto kao za albume sa sličicama, ako zakasniš, ide dalje, a kioski naruče samo malo proizvoda ili po narudžbi-tako je sa sličicama, ako npr. želiš 2 pune kutije, moraš da jih pre naručiš. A žao mi je što sam zakasnio i onaj broj DYD gdje je unutra poster. Bar u Trstu ili Miljama ili uz granicu gdje su kioski, daju samo ograničenu cifru proizvoda, tako da pratim kad če koji album sa sličicama izači i onda naručim, na žalost se vidi, da i u Italiji ne ide kupnja kao nekada.


Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 17/08/2019 09:44:33
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 17/08/2019 : 15:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Deers

Nije da ih nije briga. Dok prodaja na kioscima blago ali sigurno pada ona u knjižarama (što se tiče SBEa) još izgleda nije dostigla plafon. Nije da bi preživili samo sa knjižarama ali shvatili su da ako imaju kupca koji će kupiti luksuzno i kisok izdanje, zašto to ne i ponuditi. Sindrom Disney, prodati manjem broju ljudi što više stripova.




Malo su mi nejasni ti koji kupuju talijanake Dylane u knjižarama
Imas 399 brojeva u SC i zadnji kupiš u HC?
Ili, jos čudnije, nemaš niti jedan strip od prije ali kupiš 400. broj u HC-u?



I meni to nije jasno. Ili "guraš" sve u SC ili u HC verziji... Nekakav red na polici treba biti


evo ne mogu da se oporavim od šoka i neverice! idi, molim te... da neko tako brutalno meša SC i HC...
pa da li je moguće da se neko tako odnosi prema svojoj kolekciji?
zar nas ima takvih?
zar nekima ništa nije sveto?
pa kuda ide ovaj svet...
kuda idu divlje svinje...?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

Edited by - morski on 17/08/2019 15:30:27
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 17/08/2019 : 18:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
"Razgadjam" ovo sto sam cuo i sto mogu reci na nekoliko dana, da bude zanimljivije. Carnevale vise nece crtati Dylan Doga. Odluku je donio sam, iz vjerskih razloga.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/08/2019 : 18:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Carnevale vise nece crtati Dylan Doga. Odluku je donio sam, iz vjerskih razloga.

Da, sjećam se da je to Recchioni spominjao prije godinu dana mislim na nekom talijanskom forumu.
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 17/08/2019 : 19:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Ja nisam imao pojma :O
Isti razlog je i s Villom.
I DONEKLE isti razlog sa Simeonijem.
Go to Top of Page
Page: of 510 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.84 seconds. Snitz Forums 2000